320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
    Silver. Tagant tippu trügijate näiteid, mis on päädinud meistritiitli võiduga, on Premium Liiga viimase 10 aasta jooksul kaks - sinu Nõmme Kalju ja Infonet. Mõlemad tulid Esiliigast üles ja meistriks ca 5 aastaga. Miks ei võiks see korduda, et tuleb ambitsioonikas klubi ja hakkab tegema? Sellise suhtelise lühikese aja kohta kaks näidet, on tegelikult päris kõva sõna.
    Umbes kolm tähte vastuseks: KTM
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
      Silver. Tagant tippu trügijate näiteid, mis on päädinud meistritiitli võiduga, on Premium Liiga viimase 10 aasta jooksul kaks - sinu Nõmme Kalju ja Infonet. Mõlemad tulid Esiliigast üles ja meistriks ca 5 aastaga. Miks ei võiks see korduda, et tuleb ambitsioonikas klubi ja hakkab tegema? Sellise suhtelise lühikese aja kohta kaks näidet, on tegelikult päris kõva sõna.
      Ma ütlen lisaks Martinile neli tähte: RAHA!

      Nii Infonetil kui Kaljul oli eesotsas inimesed, kellel krõbisevat toona liikus, mille pealt see hüpe ka tehti. Leia Tammekale-Kalevile-Paidele rahakas investor, kes on nõus investeerima näiteks 500 000€ lisaraha ja ma olen suht veendunud, et TOP3 ei jää püüdmatuks ja vähim mis saavutatakse on neljas eurokoht.

      Sellest kolmikust oleks Tammekal kõige suurem potentsiaal, sest Tartu on iseensest koht, kuhu 1 profiklubi jagu jalgpallureid mahutaks ka ära. Tallinnas 4. viiulit mängida Kalevil on väga raske ja Paide on lihtsalt asukohalt selline koht, kus raha liigub erinevalt Tallinnast ja Tartust väga vähe. Kalju tõusis sama skeemi alusel toona meistriliigasse ja sammus 2012. tiitli poole, Infonet tuli, nägi, tegi, võitis ja lahkus sama moodi. Infoneti plaan ei olnud küll jätkusuutlik, aga näitena sobib siia väga hästi. Minu hinnangul on kuskil pool milkut see summa lisaks tavaeelarvele, mida üks alumise otsa klubi vajaks, et tulla ja mängida tiitlile.

      Senikaua kuni iga vähegi hea mängija liigub edasi, seda lisatšulli pole, ongi raske järjepidevalt konkurentsi pakkuda. Mulle väga meeldiks, kui Tammeka teeks näiteks sellise eduloo ja suudaks võita oletame 2020 Eesti meistritiitli. Staadion on äge, linn on vinge, turundust liigub, identiteeti on küllaga. Värskendus ei teeks paha. See lisastipi teema kindlasti ühtlustab natukene taset ja annab väiksematele klubidele võimaluse hoida teatud mängijaid ja pakkuda paremat tingimust aga nagu ma Kalevi postituses ütlesin, siis tiitleid võidab ühtlane sats ja kui sul on see 9, 10 ja 11 mängija, kes ansamblist välja langeb ning kelle pealt käriseb, siis ongi väga raske.

      Kui sa Kalju selle aasta tulemusi analüüsid, siis peitubki siin kõik ühtses satsis + üle aastate on leitud ette mees, kes lööb enamuse võimalustest ka ära. Kui sa võtad näiteks Tammeka ja palju kiidetud Koskori (21 väravat, ca. 40% kõikidest Tammeka väravatest), siis Kalju lõi see aasta päris korraliku arvu väravaid ehk 2x rohkem. Lisaks ka muidugi täitsa solid kaitse. Kalju mängis küll Frantsevi käe all väga sirgjoonelist mängu, aga teades Frantsevi taktikat, siis pigem kaotame palli vastase poolel kui enda poolel, mis tõi kokkuvõttes ka edu. Pealtvaatajale tundus see jalgpall kohati igav, aga fakt on see, et olgu selle õnnega kuidas on, kaotuseid ei tunnistatud ja taktika toimis. Pink oli küll lühike, aga need 11-venda kes mängisid, olid kõik väga hea kvaliteediga ning hooaja vältel toodi mehi juurde, kui mõni mees vigastusega välja langes. Näiteks Brtan oli see vend, kes andis väga palju juurde.
      Last edited by Silver; 13.12.18, 10:24.

      Kommentaar


        Hämmastav ja samas ka arusaadav on Kalju ringkaitse nende solidaarsusrahade vastu. Kui läheks veel läbi kesa pakutud play-off 3-7 kohtade vahel, siis oleks ilmselt Kalju leeris hoopiski paanika üleval. Tiitel tuleb ju 5-6 aasta järel, aga vahepeal võiks tänu pley-offile klubi hoopis hingusele minna.

        Kommentaar


          Algselt postitas Silver Vaata postitust
          Ma ütlen lisaks Martinile neli tähte: RAHA!

          Nii Infonetil kui Kaljul oli eesotsas inimesed, kellel krõbisevat toona liikus, mille pealt see hüpe ka tehti. Leia Tammekale-Kalevile-Paidele rahakas investor, kes on nõus investeerima näiteks 500 000€ lisaraha ja ma olen suht veendunud, et TOP3 ei jää püüdmatuks ja vähim mis saavutatakse on neljas eurokoht.
          Jutt oli küll madalamast. Nimetatud klubidega niivõrd vast probleemi ei teki, eriti Tammekas, et sealt ajab mingi enam-vähem KTMit ja MMSid välja.

          Samas madalamalt tulles täielik õudukas, et pead mängitama X arvu enda omasid, kui on selge, et tase tõenäoliselt ei vasta.

          Olen seda korduvalt öelnud, kuid uus reeglistik on ideaalne selleks, et uut Kaljut ei tuleks. Arusaadav ka, miks ei soovitaks.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Nüüd uuel aastal saab olema huvitav näha keskmisest Eesti vutiklubist ambitsioonikama Volta tegemisi ja kuidas nende puhul asjad lahendatakse. Kaks KTM-i saad kunstlikult tekitada, aga nendega tervet hooaega ära ei mängi. Või siis tuleb eelkäija madalamate liigade tasemel mängijaid appi võtta.

            Kommentaar


              Tehva oleks solidaarsusmehhanismiga nõus ühel tingimusel! Kui Kalju ka saaks sealt.
              Küsimus: Mida te solidaarsusmehhanismidest eurosarja mittepääsenud meeskondadele jagatavate toetuste näol arvate?
              Tehva vastus: Ma olen selliste põhimõtetega, et toetuseid tuleks jagada kõigile võrdselt.

              Kommentaar


                Algselt postitas Jaan95 Vaata postitust
                Tehva oleks solidaarsusmehhanismiga nõus ühel tingimusel! Kui Kalju ka saaks sealt.
                Küsimus: Mida te solidaarsusmehhanismidest eurosarja mittepääsenud meeskondadele jagatavate toetuste näol arvate?
                Tehva vastus: Ma olen selliste põhimõtetega, et toetuseid tuleks jagada kõigile võrdselt.
                Ja mis sellisel arvamusel vale on? Eurorahad on mõeldud kompensatsiooniks ja kulude katteks Euroopas mängimise eest. Kui tahad Euroopas edukas olla, siis pead meeskonda rohkem investeerima kui Tammekad, Paided või Narvad. Rääkimata Pärnutest ja Kuredest. Ei oma küll täpseid numbreid, aga persetunde pealt võib öelda, et Leva jäi selles protsessis tugevasse miinusesse oma laagrite ja tummise pingiga. Võib küll vaielda, et tehtud investeeringud ei ole ainult Euroopa nimel, aga olulisel kohal prioriteetides oli see kindlasti.

                Nüüd kui liit on otsustanud tasuta raha jagada, siis paratamatult tekib neil, kes on oma raha panustanud ja nüüd rahajagamisest kõrvale jäetakse, küsimus, et miks?

                Kommentaar


                  Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
                  Ja mis sellisel arvamusel vale on? Eurorahad on mõeldud kompensatsiooniks ja kulude katteks Euroopas mängimise eest. Kui tahad Euroopas edukas olla, siis pead meeskonda rohkem investeerima kui Tammekad, Paided või Narvad. Rääkimata Pärnutest ja Kuredest. Ei oma küll täpseid numbreid, aga persetunde pealt võib öelda, et Leva jäi selles protsessis tugevasse miinusesse oma laagrite ja tummise pingiga. Võib küll vaielda, et tehtud investeeringud ei ole ainult Euroopa nimel, aga olulisel kohal prioriteetides oli see kindlasti.

                  Nüüd kui liit on otsustanud tasuta raha jagada, siis paratamatult tekib neil, kes on oma raha panustanud ja nüüd rahajagamisest kõrvale jäetakse, küsimus, et miks?
                  No jeerum küll, mida Kaljult peaks võtma see, et mingid madalama taseme satsid saavad mõnele mängumehele üsna sümboolset palgakest maksta?

                  Kommentaar


                    Hollandis on praegu solidaarsusmaksed klubidele, kes ei mängi eurosarjas. 2020. aastast hakkavad eurosarjades mängivad klubid andma lisaks veel osa oma auhinnarahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Liigas on 18 satsi, 7 mängivad eurosarjades. Järgmisest aastast läheb praegustest solidaarsusmaksetest 85% Eredivisie 11 klubile ja 15% jaotatakse Hollandi esiliigas mängivate satside vahel.

                    Liiga ametlikus teates seisis:
                    "Eredivisie klubid näitasid, et nad suudavad teha efektiivseid otsuseid, mis on liiga ja Hollandi jalgpalli huvides, kuid mis ei ole alati täielikult kooskõlas klubide enda huvidega nende individuaalsel tasemel."
                    Veidi põhjalikumalt on see kirjas siin: https://soccernet.ee/artikkel/hollan...vate-klubidega
                    Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                    Algselt postitas taku*
                    Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                    Kommentaar


                      Lihtsalt huvi pärast, sest see Hollandi näide on läbi käinud (õigustusena/näitena). Kuidas Hollandis telerahasid makstakse? Kas need on selle solidaarsusmaksete sees (ehk telediilist antakse väikestele raha ja suured jäävad ilma). Või telerahadest saavad suuremad Hollandi klubid nii suhteliselt suuremad summad ning solidaarsusmakstega tehakse seda ebavõrdsust väiksemaks?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas eika Vaata postitust
                        Lihtsalt huvi pärast, sest see Hollandi näide on läbi käinud (õigustusena/näitena). Kuidas Hollandis telerahasid makstakse? Kas need on selle solidaarsusmaksete sees (ehk telediilist antakse väikestele raha ja suured jäävad ilma). Või telerahadest saavad suuremad Hollandi klubid nii suhteliselt suuremad summad ning solidaarsusmakstega tehakse seda ebavõrdsust väiksemaks?
                        Telerahad on täiesti teine teema, aga kui sind huvitab, siis ka seda on uuendatud - eesmärgiks proportsionaalsuse suurendamine. Ehk osa rahadest jaotatakse tulevikus proportsionaalselt ja suurem osa sõltuvalt eelmise 10 hooaja tulemustest. Suurima rahasaaja ja väikseima rahasaaja vahe on umbes 10%. Ehk umbes 7 miljonit eurot.

                        Võrdluseks: Ajax üksinda on sel hooajal Meistrite liigas teeninud juba 35,55 miljonit.

                        Kokkuvõtvalt: Eredivisie maksab praegu solidaarussüsteemide alusel raha neile, kes Euroopas ei mängi. Alates aastast 2020 hakkavad eurosarjades mängivad klubid loovutama osa oma rahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Lisaks tõuseb samast aastast telerahade jaotamise proportsionaalsus ehk suuremad klubid loovutavad veel osa oma rahadest väiksematele, millega praegune 10-protsendiline vahe (mis on pisike) väheneb veelgi.

                        Mis on asja point? Kohaliku profijalgpalli taseme tõstmine.
                        Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                        Algselt postitas taku*
                        Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                          Telerahad on täiesti teine teema, aga kui sind huvitab, siis ka seda on uuendatud - eesmärgiks proportsionaalsuse suurendamine. Ehk osa rahadest jaotatakse tulevikus proportsionaalselt ja suurem osa sõltuvalt eelmise 10 hooaja tulemustest. Suurima rahasaaja ja väikseima rahasaaja vahe on umbes 10%. Ehk umbes 7 miljonit eurot.

                          Võrdluseks: Ajax üksinda on sel hooajal Meistrite liigas teeninud juba 35,55 miljonit.

                          Kokkuvõtvalt: Eredivisie maksab praegu solidaarussüsteemide alusel raha neile, kes Euroopas ei mängi. Alates aastast 2020 hakkavad eurosarjades mängivad klubid loovutama osa oma rahadest neile, kes Euroopas ei mängi. Lisaks tõuseb samast aastast telerahade jaotamise proportsionaalsus ehk suuremad klubid loovutavad veel osa oma rahadest väiksematele, millega praegune 10-protsendiline vahe (mis on pisike) väheneb veelgi.

                          Mis on asja point? Kohaliku profijalgpalli taseme tõstmine.
                          Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                            Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.
                            Tehva lõpetaks koheselt jalgpalliga tegelemise.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                              Idee on hea. Ajaxid, PSV ja suuremad klubid räuskama ei hakanud, et unfair shit? Meil muidugi ma kahtlustan läheks korralikuks räuskamiseks, kui näiteks Kalju peaks oma 2 miljonist teenitud tulust 50 tuhat ära andma, kuigi meie väiksed võidaks sellest summat oh kui palju. Kuigi noh, suurused on ka teised meil ja hollandis. Kuigi idee mulle meeldib sitaks.
                              Ei hakanud. See oli kogu liiga üksmeelne otsus. Sellest tulenevalt avaldas liiga oma teates antud lause, mida juba ennist tsiteerisin: "Eredivisie klubid näitasid, et nad suudavad teha efektiivseid otsuseid, mis on liiga ja Hollandi jalgpalli huvides, kuid mis ei ole alati täielikult kooskõlas klubide enda huvidega nende individuaalsel tasemel."
                              Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                              Algselt postitas taku*
                              Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                              Kommentaar


                                Selline raha jagamine, kus selle välja teeninud klubi peaks maksma sellest osaliselt väiksematele liigakaaslastele, on nagu solidaarsusmehhanismi äärmus. Seda ka päriselt nagu ei toetaks. Ses mõttes on EJL-i rakendatav toetussüsteem ausam, et otseselt ta kellegilt ära ka ei võta.

                                Muidugi kui klubid konsensuslikult leiaks, et soovivad seda, siis kuhugi piketeerima ei tõttaks. Aga kui juba praegune (pigem küll tulevane) süsteem vastuseisu tekitab, siis sellise Hollandi mudeli rakendumise korral ei kujutaks ettegi, millist lärmi Levada ja Tehva lööks. :P
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X