320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Nõmme Kalju

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Soovitan vaadata filmi Moneyball. Teos räägib ühest väikesest pesapallimeeskonnast, mis keeras pea peale vananenud süsteemi kuidas mängijaid meeskonda valiti. Idee oli pelgalt faktidele ja kuivale statistikale toetudes leida odavaid mängijaid, kes olid mingil subjektiivsel põhjusel skautide poolt maha kantud, aga kes tegelikult suutsid väga head palli mängida. Üks väljapraakimiste põhjustest oli ka vanus.

    Usun isiklikult, et kuigi meie keha ja vaim areneb ning taandareneb enam-vähem sama loogika järgi, ei toimu see kõik samas tempos. Mõni näeb välja ja tunneb end 80selt nagu 60, mõni jälle vastupidi. Iga sportlane peaks nii kaua mängus sees olema, kui kaua ta suudab oma rolli edukalt välja kanda. Seda on lihtsam teha, kui sul on kindel klubi olemas, kes su võimeid paremini teab kui uued kosilased. See on Terja puhul kaetud. Erinevalt näiteks Operist, kes pidi klubituna kõvasti vaeva nägema, tõestamaks palluri jaoks üsna soliitses eas oma jätkuvat võimet vutti mängida.

    P.S. Minu arust mängis Terja ka laupäeval üsna eeskujulikult. Erinevalt ühest teisest väga heast mängijast, kellelt tuli ta enda väidete järgi üks kehvemaid esitlusi see hooaeg. See muidugi tõestab, et kõik on inimesed ja ei vähenda grammivõrragi soojust mis fännid ta vastu südames kannavad.

    Kommentaar


      Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
      Legendaarne härra. Eile küll mäng kõige paremini ei õnnestunud, aga üldiselt ei jää kaasmängijatele kuidagimoodi alla, kui tahtmist jagub ning terve püsib, siis tehku või kolm hooaega veel. Terjal on ikka väga suur roll, et me hetkel sellisel tasemel klubi oleme ja nagu spordiuudistes ütles, siis ehk järgmisel aastal meeskond veel tugevamgi

      Kohalik Giggs!
      Mario, mis mängu sa vaatasid eile?
      Terja tuli ja tegi ikka omal äärel. Lollitas mitu korda kaitsjad ära, väravasööt. Mida veel tahta?
      Legend ja väärib igatepidi koondisest ka lahkumis mängu, sest siiski kunagi lõpetas ise koondise karjääri öeldes, et las noored tulevad ja mängivad ning saavad kogemusi.

      Kommentaar


        "Meistriliiga ei ole noorte kasvatamise liiga. See on minu arvamus - kui tahad tulemust saada, siis on vaja ikkagi, et vanused oleksid õiges tasakaalus," selgitas Prins. "Kindlasti on vaja kogenud mängijaid. Kui noor mängija tuleb Meistriliigasse, siis peab ta tase olema selline, et ta suudaks meeskonda aidata."

        Vastus siis lõpuks nendele, kes Prinsist sotti pole saanud.

        Kommentaar


          Algselt postitas Myrgel Vaata postitust
          Soovitan vaadata filmi Moneyball.
          Sekundeerin.

          Kommentaar


            Algselt postitas HABE Vaata postitust
            Mario, mis mängu sa vaatasid eile?
            Terja tuli ja tegi ikka omal äärel. Lollitas mitu korda kaitsjad ära, väravasööt. Mida veel tahta?
            Legend ja väärib igatepidi koondisest ka lahkumis mängu, sest siiski kunagi lõpetas ise koondise karjääri öeldes, et las noored tulevad ja mängivad ning saavad kogemusi.
            Inspektor valis Terehhovi Kalju laupäevase mängu parimaks, seega mängis ta eeldavalt siiski paremini ülejäänutest, mis aga puutub lahkumismängu, siis seda ikkagi ei peaks olema, sest mille poolest oleks halvem Stepanov, kes ilmselt ei saa ka 100 mängu täis, et tema ei vääriks siis lahkumismängu? Või Lemsalu? Järgmisena ootel siis Kirs...

            Neid lahkumismänge tuleks paljuvõitu ju? Mis puutub Viikmäesse, siis tema pole vist teada andnud koondise esindamisest loobumisest. Usun, et kunagi ikka tuleb tema lahkumine ka kavasse.

            Kommentaar


              Kusjuures selliseid mehi, kes sadat mängu täis ei saanud, aga rahvale südamesse on mänginud võiks lahkumismängu asemel ju lihtsalt enne mõnda koondisemängu (või vaheajal) miskise tänukirja ja publiku ovatsioonidega austada.

              Kommentaar


                Algselt postitas urmar Vaata postitust
                mis aga puutub lahkumismängu, siis seda ikkagi ei peaks olema, sest mille poolest oleks halvem Stepanov, kes ilmselt ei saa ka 100 mängu täis, et tema ei vääriks siis lahkumismängu? Või Lemsalu? Järgmisena ootel siis Kirs...

                Neid lahkumismänge tuleks paljuvõitu ju?
                tõesti õudne, et tervelt kaks sõprusmängu tuleks Terehhovile ja Stepanovile pühendada. või siis üks, mõlemale korraga. las olla need Lemsalu, Kirs, Allas jt, nad pole ju enam ammu tegevjalgpallurid, samas tõesti näiteks väike tänuavaldus enne avavilet oleks igati sümpaatne žest.

                see on ikka ülimalt lapsik loogika, et kui omal ajal ei taibatud teisi kuidagi eraldi meeles pidada, siis nüüd Stepanovile ja Terehhovile ka ei tohi midagi korraldada.
                armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                Kommentaar


                  Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                  Kusjuures selliseid mehi, kes sadat mängu täis ei saanud, aga rahvale südamesse on mänginud võiks lahkumismängu asemel ju lihtsalt enne mõnda koondisemängu (või vaheajal) miskise tänukirja ja publiku ovatsioonidega austada.
                  Ma usun, et see on päris hea mõte. Lahkumismäng jäägu ikka neile, kes 100 täis saavad.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    Ma usun, et see on päris hea mõte. Lahkumismäng jäägu ikka neile, kes 100 täis saavad.
                    Sel korral olen urmariga ühes paadis, kuskil peab see piir olema ning 100 on täpselt soliidne number. Kui ühel korral otsustame lahkumismängu korraldada ka neile, kel napilt puudu jäi, siis varsti ka neile kellel jäi veidi puudu 90st jne, selpuhul ammendub selle väärtus minu silmis täielikult.

                    Aga Kasepats-Piduri mõtet toetan täielikult ning mitte ainult neile, kellel puudu jäi, vaid kõigile, kes on koondist esindanud ning otsustanud karjääri lõpetada.

                    Kommentaar


                      Urmar mitu mängu on need sinu poolt nimetatud poisid koondise eest pidanud, palju neil sajast puudu on?
                      Terehhovil on vist 96 peetud ja nüüd ei saa mingitel suvalistel sõprusmängudel sellist meest 4 korda koondisesse kutsuda, et 100 täis tuleks?

                      WTF! ? ! ?

                      Ma pole ammu midagi kirjutanud siia, aga see on HÄBi, sest kui me nii oma mängijaid täname 96 mängu eest mida nad on meile kõigile andnud, siis millise sõnumi me saadame järgmistele noortele?

                      Kui Terehhov oleks Flora, Levadia või ükskõik millise teise klubi mängija, siis nõuaks ma samamoodi temale seda võimalust, sest mees on seda väärt ja puudu on vaid üksikud mängud! SELLE ASJA NIMI ON AUSTUS TEMA, ISEENDA JA JALGPALLI VASTU!

                      See on puhtalt minu isiklik arvamus!
                      Ma loodan, et pahameet jälle ei külva, aga selleks need foorumid on, et arvamust avaldada! Ma imestan, et keegi pole veel Facebooki toetuslehte teinud TEREHHOVILE 100 KOONDISEMÄNGU!


                      Algselt postitas urmar Vaata postitust
                      Inspektor valis Terehhovi Kalju laupäevase mängu parimaks, seega mängis ta eeldavalt siiski paremini ülejäänutest, mis aga puutub lahkumismängu, siis seda ikkagi ei peaks olema, sest mille poolest oleks halvem Stepanov, kes ilmselt ei saa ka 100 mängu täis, et tema ei vääriks siis lahkumismängu? Või Lemsalu? Järgmisena ootel siis Kirs...

                      Neid lahkumismänge tuleks paljuvõitu ju? Mis puutub Viikmäesse, siis tema pole vist teada andnud koondise esindamisest loobumisest. Usun, et kunagi ikka tuleb tema lahkumine ka kavasse.
                      www.jkkalju.ee
                      www.facebook.com/jkkalju

                      Kommentaar




                        Nimekiri koondislastest on seal olemas ja seekord olen ma Romarioga ühes paadis, nagu ka kasepatsiga.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Kuno Vaata postitust
                          Urmar mitu mängu on need sinu poolt nimetatud poisid koondise eest pidanud, palju neil sajast puudu on?
                          Terehhovil on vist 96 peetud ja nüüd ei saa mingitel suvalistel sõprusmängudel sellist meest 4 korda koondisesse kutsuda, et 100 täis tuleks?

                          WTF! ? ! ?
                          Mul pole iseenesest midagi Terehhovi lahkumismängu vastu, aga kutsuda kunstlikult mees neljaks mänguks koondisesse ja anda sellepärast mänguaega, et ikka kuidagi 100 täis venitaks, on küll minuarust väga rumal mõtteviis.

                          Kasepats-Piduri ettepanek on üsna mõistlik ja vajaks küll tõsist kaalumist.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Alustaks sellest, et korraldaks lõpuks ometi sümboolse lahkumis(mälestamise)mängu kõigile neile unustusehõlma vajunud jalgpalluritele, kel jäi tänu Eesti Vabariigi okupeerimisele tiblade poolt koondisekarjäär katki, kes tapeti elajalikult vene vanglates/vangilaagrites, ainukeseks süüks, et esindasid jalgpallikoondises Eesti Vabariiki, kes mobiliseeriti vägisi okupatsiooniarmeesse, kaotasid seal tervise, hukkusid rindel.

                            Siis arutaks, kes Terehhovidest, Stepanovitest, Lemsaludest, Kirsidest lahkumismängu väärib, kas tõmmata piir 90-ne, 80-ne, või 20-ne alla

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                              Kusjuures selliseid mehi, kes sadat mängu täis ei saanud, aga rahvale südamesse on mänginud võiks lahkumismängu asemel ju lihtsalt enne mõnda koondisemängu (või vaheajal) miskise tänukirja ja publiku ovatsioonidega austada.
                              Poolajal on pool staadioni wc-s/vorstisabas/suitsetamas. Ses suhtes oleks mängu algus pädevam.

                              OT: Mis seisus Kalju staadioniarendus on?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                                Mul pole iseenesest midagi Terehhovi lahkumismängu vastu, aga kutsuda kunstlikult mees neljaks mänguks koondisesse ja anda sellepärast mänguaega, et ikka kuidagi 100 täis venitaks, on küll minuarust väga rumal mõtteviis.
                                Täpselt. Koondise peatreenerile ei saa ju ette dikteerida keda koondisesse kutsuda.

                                Terehhov on väga positiivne inimene - suurepärane jalgpallur ja suurepärane näide integratsioonist. Talle tuleb anda võimalus end treenerina teostada nii klubis kui (noorte)koondises ja kui ta karjääri lõpetab siis peab teda kindlasti viisakalt tänama.
                                http://ufa-gruztaxi.ru/16154

                                Kommentaar

                                Working...
                                X