320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kalamehed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
    Kala EI VÕTA järvedes. Kõik Viljandi ümbruse kalamehed ahastavad ja mina kah nende hulgas. Viimase kolme nädala jooksul seitse nullipäeva. Täielik, täielik, täielik vaikus. Nüüd vihm vähe värskendas vett ja andis lootust, et asi paraneb, aga uus nädal tundukse tulema uus leitsakulaks, mis tähendab ilmselt kalanulli jätku. Kurat küll.
    Eelmine nv kuulsin, et Veisjärves pidi hommikul kala hästi võtma. Kusagil keskel kus pidi olema suhteliselt kinni kasvanud ala. Kuna ise elan seal läheduses siis sai ühe kalamehega vesteldud. Midagi täpsemalt küll öelda ei oska aga ehk abiks seegi

    Kommentaar


      Veisjärv... See on seal Kärstna kandis? Pidada hirmus madal olema, ise pole peal käinud. Kõlakate järgi olen 6+ kg hauge kuulnud sealt tõmmatavat.

      Võiks proovida!

      Kommentaar


        Nii, nüüd see siis juhtus.

        Poiss, kes sel suvel Holstre jaanitulepeo raames korraldet kalapüügivõistlusel särjepüügi võitis, Koržetsi-Vladilt auhinna ja käepigistuse sai ja peale seda lootusetult kalahaigusesse nakatus, tahtis minuga üleeile esimest korda latikale tulla.

        Ise seadistas rakenduse, valis söödad, sügavuse, koha.

        Ja lasi mu alla, surus vastu muru, alandas ära ja sundis ilmselt väga pikaks ajaks vaikima.
        Tõmbas kodujärvest 2,2 kg latika, käsiõngega. Minu rakendus ei saanud too päev tonksugi...

        Kihvt, raisk, ülikihvt on vaadata, kuidas poiss kuulab, õpib, teeb nagu vanamees õpetab... Ja siis teeb midagi sellist.

        Haugi, latikut, ahunat on koju veetud sel suvel. Hea suvi oli!
        Aga latik närib praegu mis hull ja see lähema kuu jooksul ainult süveneb veel. Ehk ikka mõned tretid saab teha. Haugihirm Rein juba ahvatleb sügisesele haugitapule Mulgimaa jõgedele. Peab meeldima!

        Kuidas kaaskannatajatel kalasuvi on olnud ka?

        Kommentaar


          Eile siis see lõpiks juhtus. Ostsin omale kogu varustuse talvel püüdmiseks. Varsti proovin järgi, eks annan siis teada.
          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

          Kommentaar


            Hea teema unarusse jäänud.

            Käisin siis sel aastal esimest korda ametlikult haugi püüdmas.

            Esmaspäeval sain Tänassilma jõest kilose isendi.
            Teisipäeval käisin Võrtuse peale. Paati tõmbasin 3 haugi. Suurem 1.2 kilo ja teised väiksemad. Nagu alati läks suurema kala minema. Sain sunniku paadi juurde ja kui hakkasin teda paati tõstma, siis läinud ta oligi. Silma järgi võis olla 1.5-2 kg kanti.

            Esimese kuivatasin ära. Suurema pani ema äädikamarinaadi, kuradi hea oli ja 2 tükki suitsutasin ära.
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              Meelva järvest unnaga selline neeger. Kaalu oli äkki kusagil 3+kilo. Keegi kurivaim oli teda veel selja pealt närimas käinud. Samast järvest saadi ka süsimusta ahvenat. Muidu olin paar päeva Lämmijärvel ja valdavalt tuli kiiska, sekka ka mõni ahven ja mõni mees sai ka särge.


              Praetud kalamari on ikka kuradima hea!

              havi.jpg

              Kommentaar


                Kommentaar


                  Keeri järvest tõmmati 22,7 kilone haug välja.

                  Kommentaar


                    Tõstame head teemat. Päris piinlik, et siin mitu aastat vaikus.
                    Mis siis viimasel hooajal juhtunud on. Pakun, et olen Saaremaale jõudnud haugi püüdma vähemalt kümnel korral. Suurim haug sellel aastal oli 3,5 kilone. Päris ilma haugita jäin kahel korral. Ühel korral oli kala peaaegu paadis, aga kalajumal tahtis sellel korral nii. Teisel korral oli ilm palav ja ilmselt sellepärast oli vaikus.
                    Küll, aga sain sellel korral külge uue "haiguse", millesse varem skepsisega suhtunud olen- ahvenapüük. Uskuge mind, see on sama mõnus kui haugipüük. Augustis tuleb ahvenat korralikul ja suured poisid. Lisaks ei ole selle püügi jaoks paati vaja. Tuleb lihtsalt õigel ajal õiges kohas olla. Enamasti on need sügavad sadama ja püüda saab otse kaldalt või siis paadisillalt/kailt (juhul kui sadama omanik muidugi lubab).
                    Septembri alguses käisin spetsiaalselt Hiiumaa sadamates ahvenat püüdmas. Seal ilusat ahvenat ei liikunud, aga ühes sadamas võttis säinas korralikult. Peipsi rakendusega (see 3 konksuga rakendus) tuli iga viskega vähemalt 1 kala. Harvad ei olnud juhud kui kõigi konksu otsas oli kala. Lõpuks oli päris igav juba, sest eesmärgiks oli ikkagi ahven. Säinad lasin kõik tagasi. Ilmselt jäin nädala-paar hiljaks. Järgmisel aastal kindlasti Hiiumaal uuesti minek ja kindlasti varem.
                    Teine uus "haigus" mille endale külge sain oli kahlamine. Seda alles eelmisel nädalal. Naisevennal seisavad püksid ja laenasin temalt neid prooviks. Väike taustauuring netist kahlamispaikade kohta ja oligi minek. Ütleme nii, et 5-7 kraadises vees mitu tundi olla on kirgastav kogemus. Külm tuleb kehasse ja lõpuks on püksid seest kondentsist täitsa märjad. 2 tunnise püügiga sain ühe 1,7 kilose haugi- algaja õnn. Veel kohtusin samal päeval merel vanahärraga, kes jagas kahlamisnippe ja avaldas koha Saaremaal, kus hea kahlata. Koju sõites otsustasin, et järgmisel päeval on Saaremaale minek- haige vend
                    Järgmisel hommikul kell 5 äratus ja Saaremaale sõit. Koha leidsin juhiste järgi kiirelt ja tegin 2 tundi püüki. Kotti pani sellel päeval pool kilo raskema haugi, kui eelmisel päeval. Kindlasti järgmisel hooajal plaanis rohkem kahlata ja kindlasti seda teha ka suvel.
                    Siit hoiatus, et uute asjade proovimisel tasub olla ettevaatlik. Need võivad külge jääda. Üks tuttav viimasel ajal korduvalt kutsunud merikat püüdma. Ausalt öeldes kardan minna. Olen kindel, et hakkab meeldima. Seega on mõistlikum seda nii kaua kui võimalik edasi lükata. Muidu annab naine varsti lahutuse sisse.

                    Kalapüük on üks zenimaid tegevusi mida tean. Kiirustage, seltsimehed unetud!
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Rein ja teised. Kus on Eestis head kohad, kuhu sõpradega minna üheks ööpäevaks. Tahaks rentida maja koos saunaga või tünnisaunaga veekogu ääres, kus kala ka päriselt sees on. Paat on endal olemas.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Hetkel on enamvähem kõige mõttetum kalapüügi aeg, sest vesi on igalpool solksoe. Kui tahate õnged lihtsalt sisse visata ja ise õlut juua, siis Emajõgi on kindla peale minek. Spinninguga on Pärnumaa rannik ja Väinameri selline kant, kus paadist püüdes peab ikka erakordselt suur ebaõnn olema kui üldse haugi ei saa. Sauna osas ei oska aidata, kardan, et kui selline väga äge otse veekogu ääres koht on, siis on see juba ammu ette ära broneeritud suve lõpuni.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                          Hetkel on enamvähem kõige mõttetum kalapüügi aeg, sest vesi on igalpool solksoe. Kui tahate õnged lihtsalt sisse visata ja ise õlut juua, siis Emajõgi on kindla peale minek. Spinninguga on Pärnumaa rannik ja Väinameri selline kant, kus paadist püüdes peab ikka erakordselt suur ebaõnn olema kui üldse haugi ei saa. Sauna osas ei oska aidata, kardan, et kui selline väga äge otse veekogu ääres koht on, siis on see juba ammu ette ära broneeritud suve lõpuni.
                          Plaan minna 8. augustil.
                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Haugi püügiks nagu vendetta soovitas- Tõstamaalt kuni Rohukülani. Või siis Saaremaa lõunarannik.

                            Samas augusti algus on väga magus aeg ahvena püügiks. Kala koguneb parve ja liigub sadamatesse.
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              Täna käisin ja tutvustasin paadile Väikest Emajõge. Asukohaks jõe suue paar km edasi tagasi. Maru kurvaks teeb kui tood 6 haugi ja kõik alamõõdulised . Lõpus tekkis juba kihk mõni paati panna, sest muidu naine ei usu, et päriselt ka kala püüdsin.

                              Kommentaar


                                Tofoa, sitrep?
                                Käisin ise augusti lõpus Saaremaa põhjarannikul nädal aega. Ilmaga läks veidi kehvasti, aga kala oli mönusalt.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X