320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kalamehed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kalamehed

    On ka kalamehi siin?
    Ennast vedas isa 80-ndate alguses maipühade aeg särge püüdma ja sealtmaalt pisik küljes.Jääpüüki pole selle pika aja jooksul teinud aga see talv kavatsen Paunküla ahunad ja särjed endaga tuttavaks teha.
    Huvilistele siis selline lehekülg.Nüüd seal ka E-Pood väga hea kaubavalikuga.
    Tegelt kõlbaks see teema lausa \"muu spordi\" alla
    INTER ARMA CARITAS

    #2
    Vastus teemale \'Kalamehed\'

    Paar korda on käidud haugi püüdmas. Vastav varustus samuti ostetud, kuid pole eriti tuttavaid, kellega koos oleks käia. Hea meelega käiks soojematel aastaaegadel kala püüdmas. Parajalt loll olen kah ja viitsimist pole olnud, et püüdmislubade, kohtade ja kompanjonide otsimisega tegeleda.

    Ühesõnaga, kui mõni seltsimees kevadepoole õnge loopima läheb, siis andku teada. Ühineks meeleldi.

    Hea teema btw! Cheers.

    Kommentaar


      #3
      Vastus teemale \'Kalamehed\'

      Mul vanaisa oli kõva kalamees ja isa on meremees. Nii, et minulgi pisik küljes, aga see on vaikselt hääbumas koos ära kolimisega Piritalt. Eks mingi hetk peaks mõne korraliku retke isegi ette võtma, aga ei usu, et see niipea toimub. Aga krt seda teab.

      Kommentaar


        #4
        Vastus teemale \'Kalamehed\'

        Devil, järelikult meil tuleb kevadepoole üks trip korraldada ja asja natukene tõsisemalt võtta. Saabki jälle suga tõtt vaadata ja ka Itaalia jalgpalli teemal heietada. Do we have a deal?

        Kommentaar


          #5
          Vastus teemale \'Kalamehed\'

          Kui rääkida pikkustest, kala pikkustest ikka, siis ühe 35 cm haugi olen küll kätte saanud ja seda kuskil Matsalu lahe kandis. Sai lahesoppides aerutatud ja lanti visatud ning vot, nii ta tuligi. Teinekord oli kuskil Pärnu kandis, mingisuguse järve ääres, kui varahommikul järvele ronisin. Siis oli hauge oma neli, kuid pikkust nii palju antud ei olnud.

          Kommentaar


            #6
            Vastus teemale \'Kalamehed\'

            See tasumine suht kerge tegevus,istu aga arvuti taha ja:

            Harrastuspüügiõiguse eest tasumist tõendav dokument on endiselt maksekorraldus – nagu ka möödunud aastal. Kalastuskaarte väljastatakse ainult paikadesse, kus kalapüük on tasuline ja/või kehtivad keskkonnaministri määrusega kehtestatud piirangud. Maksekorraldusel peavad LOETAVALT olema järgmised andmed:

            ARVELDUSKONTO: Keskkonnaministeerium; 10002019877005 Eesti Ühispank.
            SUMMA: 25 krooni (kuni 7 päeva), 120 krooni (kuni 6 kuud) või 180 krooni (12 kuud) .
            SELGITUSES: PEREKONNANIMI ja EESNIMI ning ISIKUKOOD (või selle puudumisel sünniaeg) – kelle püügiõiguse eest maksti.
            TEKST: HARRASTUSPÜÜGI ÕIGUSE EEST TASUMINE. Juhul, kui maksja soovib, et püügiõigus ei algaks tasumise kuupäevast, peab ta lisama ka püügiõiguse alguse kuupäeva. Uus moment on käesoleval aastal see, et aastane kalastusõigus kehtib maksmise hetkest alates 12 kuud, st. kui püügiõigus algab näiteks 15. mail, lõpeb ta järgmise aasta 14. mail.
            Kalapüügil peab täiendavalt olema kaasas ka pildiga varustatud isikut tõendav dokument. Tasuta võivad harrastuslike vahenditega kalastada eelkooliealised lapsed ja alla 16 aastased kooliõpilased ning KÕIK pensionärid, puuetega isikud ning õigusvastaselt represseeritud isikud. Piisab, kui neil on kaasas kehtiv soodustust andev ja pildiga dokument: õpilaspilet, pensioni- või invaliidsustunnistus vms. Kuid KA neile on kalapüük tasuline seal, kus keskkonnaminister on kehtestanud harrastuspüügile piirangud ja kehtib kalastuskaart, näiteks forelli- ja lõhepüügil mõnedes jõgedes jm


            Devil:Pirita jõgi sul ju kiviga visata.Iga kevad saab ikka käidud peterburi mnt silla juures,mitte päris seal kus \"laulupidu\" tavaliselt on aga paar kolmsada meetrit ülesvoolu.Saak pole eriti suur aga sellise esimese raksaka saab kätte ja oledki õnge otsas terveks suveks.Kusajuures suvel saab otse silla alt kus vool kiire viidikaid.Mina pole viitsinud nendega jännata aga papid püüavad.Viidikast saab väga hea uhhaa.Kes neid krdeid ainult puhatsada viitsib.
            INTER ARMA CARITAS

            Kommentaar


              #7
              Vastus teemale \'Kalamehed\'

              See pilt tehtud põlvamaal Kanepis Erastvere järve ääres.Krdi ilus hommik oli.
              INTER ARMA CARITAS

              Kommentaar


                #8
                Vastus teemale \'Kalamehed\'

                We have a deal .

                Tead siit lasnast nõme minna . ja pealegi pool mu varustusest on vist kusagil laenus või siis lõpuks tagasi saand, eks peab otsima uurima ja kindlasti ka täiendama.

                Kusjuures, eks mul kah sama proble old, et kellega sa lähed, enamus ei tea maast ega ilmast ja ei viitsi.

                Kommentaar


                  #9
                  Vastus teemale \'Kalamehed\'

                  Oi neid ilusaid hommikuid siin võrumaal on ikka palju olnud.
                  Isa olen ka saanud ikka päris pirakaid, aga isa sai paar suve tagasi 11 kilose haue.

                  Kommentaar


                    #10
                    Vastus teemale \'Kalamehed\'

                    Tore teema neh. Aga poisid valgustan teid siiski ka pisut kalade alammõõtude koha pealt, nimelt haugi alamõõt on l=40 cm või L=45 cm, st. l – kala pikkus ninamiku tipust (suu suletud) kuni sabauime keskmiste kiirte alguseni. L – kala pikkus ninamiku tipust (suu suletud) kuni sabauime lõpuni. Kala loetakse mõõduliseks, kui vähemalt üks antud mõõtudest (l või L) on võrdne alammõõduga või ületab seda. Esimesel korral haugi tabades ma arvan, et on ok see pisem endale kotti pista, aga edaspidi võiks ikka pisikesed pliiatsid tagasi lasta, kui kala ei ole ilmselgelt fataalselt vigastatud. Kui tahate kõik hauepoisid kaasa võtta, siis võib minna Soome püüdma, kus haugil alammõõt puudub ja seal on ka haugide populatsioon väga võimas, ikkagi heaolu ühiskond ja meil meeletult ringitatsavaid röövleid ikka väga palju vähem. See on lihtsalt selline sõbralik soovitus, sest inspektorid on ikkagi liikvel ja trahvid ei ole just väikesed, siinkohal soovitan ka kindlasti endale osta ka püügiluba, sest see 180 eeki aastas nüüd küll kedagi ei murra, arvan ma.
                    Ise olen vahelduva eduga juba aastaid kalal käinud, sel aastal isegi vist kõige rohkem, üldiselt kuhugi Tallinnast välja sõites on alati käsiõng, spinna ja tonka kaasas. Jääpüügi süütus on mulgi kaotamata, aga tundub, et sel talvel võib see väga suure tõenäosusega juhtuda. Mingite ülisuurte saakidega ja meeletute vetehiiglastega hiilata ei saa, aga nulliks jäämist on viimasel ajal väga vähe ette tulnud, kõik tuleb kogemustega, nii et küll ma ükskord ka selle kilose ahvena või 5 kilose haugi välja tõmban . Igaljuhul toredat ja loodustsäästvat kalapüüki kõigile.

                    Kommentaar


                      #11
                      Vastus teemale \'Kalamehed\'

                      Well.. talvel ma püüki ei viljele selle ebamugavuse tõttu Suvel aga küll ja üpris tihti, mul on üks hea koht kus haugi/ahvenat/särge kõike alati tuleb. Kuna grillimiskoht sealsamas lähedal siis ka seltskonnaga pea alati püük käib kuna mul terve arsenal kogutud mille abil sikutada saab...

                      Kommentaar


                        #12
                        Vastus teemale \'Kalamehed\'

                        kaks kalameest on jõe ääres. noor ja vana. vanal näkkab kus kurat, noorel ei tule ogalikkugi konksu otsa. küsib siis noor vanalt, et milles asi. vana vastu, et näita oma sööt ette. noor näitab - ilusad rasvased ussid. vanal kalamehel on kohe kõik selge - \"mees, sa püüad ju ussiga. täna ussiga ei näkka, täna tuleb tanguga püüda!\". annab noorele kutile natuke tangu, ning kohe hakkab kala tulema.
                        järgmisel hommikul päiksetõusu ajal samad mehed jõe ääres platsis. kordub sama muster - vanamehel muudkui näkkab, noorel ei sittagi. küsib siis õnnetuke taaskord, et milles asi. vanamees käsib sööda ette näidata. noormehel söödaks imeilusad tangud. vanamees hakkab naerma ja ütleb, et noh sellega muidugi ei näkka - täna on ju ussipäev!
                        küsib siis noormees imestunult, et kuskohast vanamees seda teab. vabamees seletab lahkelt. kui hommikul üles tõusen, et kalale minna, siis tõstab naine mu riista käega püsti. kui vasakule kukub, siis on ussipäev, paremale - tangupäev. noormees mõtleb ja konstanteerib - kui minu naine mu riista püsti tõstab, siis see jääbki püsti. \"AGA MIKS SA SIIS KALAL KÄID?!?!?!?!?!?\" ei jõua vanamees ära imestada..
                        «Kuule, konn, kas vesi on soe?»
                        «Mina istun siin, muide, nagu konn, aga mitte nagu termomeeter!»

                        Kommentaar


                          #13
                          Vastus teemale \'Kalamehed\'

                          ma olen kokre püüdnud, praadinud, söönud. õnneks oli see hästi ammu.
                          üks lõbusamaid saavutusi on õngega krabi kinni püüdmine.

                          Kommentaar


                            #14
                            Vastus teemale \'Kalamehed\'

                            No kalastamine on mõnel väga hinges. Mul oli ka vanaisa kõva kalamees. Ise olen ka päris palju käinud püüdmas. Sugulasega minu maakohas lõppevad aga kalastamised alati õngede puruemisega. Aga varahommikul kuskil jõe kaldal olla on päris hea tunne. riti kui päike hakkab tõusma. Talvekaluritele sooviks paksu jääd ja sooje sokke...tõeliselt vaprad mehed - naised. Ise ei suudaks seal külma käes olla. Aga jah lõuna eestis on neid kalastamisvõimalusi vabas looduses märksa rohkem. Muidugi laisematele inimestele on ju olemas ka püügikohad. Seal on ka päris vahva seltskonnaga püüda ja hiljem oma saaki süüa!
                            Tuld!

                            Kommentaar


                              #15
                              Vastus teemale \'Kalamehed\'

                              Mul maakodu kuskil 300m Võrtsjärvest ja kuna paat kaa ootamas järve ääres, siis suht raske selle tegevusega mitte tegeleda Pole mingeid suuri uimelisi otsa tulnud, kuid naudin ikkagi seda. Lihtsalt mõnus on istuda hommikul soojendava päikse käes, paadis ja jälgida korki.
                              Spinningut loobin siis, kui oma hirmus soov saada suuremat kala. Seda teostan põhiliselt Õhne jõel, mis on aerutades kuskil poole tunni kaugusel.
                              Kunagi omasin võrgulube kaa, aga see ei pakkund erilist pinget.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X