320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kalamehed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Käisin eile õhtul 3-4 tundi paadiga Ermistul. Tulemus: 1 roolant, 0 kala.

    Üks vähe suurem haug korra näksis roolanti, kuid tulemust sealt ei saanud. Samuti sai korra välja tõmmatud üks alamõõduline ahven, kes kenasti ka järve tagasi sai lastud. Vähemalt jäi roolandi külge üks tamiil, mille otsas korralik roolant oli - niiet päris tühjade kätega koju ei mindud
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Hing nutab sees praegu. Maal kuuldavasti latik näksip mis hirmus, sügise parimad võtupäevad praegu. Ja mina istun linnas. Töötan. Terve laupäeva. Ja pühapäeva. Ja järgmise nädala. Ja latik muudkui näksip ja näksip... Kellegi teise rakendusi...

      Kommentaar


        Algselt postitas markofkin Vaata postitust
        Hing nutab sees praegu. Maal kuuldavasti latik näksip mis hirmus, sügise parimad võtupäevad praegu. Ja mina istun linnas. Töötan. Terve laupäeva. Ja pühapäeva. Ja järgmise nädala. Ja latik muudkui näksip ja näksip... Kellegi teise rakendusi...
        Käisin eile ka maal jõe ääres õnitsemas. Latikas ei võtnud, aga särg võttis päris hästi. Kassid olid uhked mu üle.
        Latikat ostsin ka kohalike kalurite käest ja tunni pärast lähevad ahju. Ahi juba küdeb vaikselt. Proua hakkab kohe angerjat purki tegema.
        Lühidalt- kalamees olen ma sitt, aga kala maitseb
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Algselt postitas Rein Vaata postitust
          Käisin eile ka maal jõe ääres õnitsemas. Latikas ei võtnud
          Jõe ääres latikut pigem tonkaga peaks proovima. Järvepõhjast on mõnus latak-kala käsikaga võtta, aga jões keerulisem, mulle ei meeldi, omast kogemusest ütleks (küllap vaieldakse), et isegi pigem võimatupoolne.

          Kommentaar


            Algselt postitas markofkin Vaata postitust
            Jõe ääres latikut pigem tonkaga peaks proovima. Järvepõhjast on mõnus latak-kala käsikaga võtta, aga jões keerulisem, mulle ei meeldi, omast kogemusest ütleks (küllap vaieldakse), et isegi pigem võimatupoolne.

            Olen jõest saanud latikat, tõsi, tonkaga. See aasta on üldse kuidagi kusine olnud. Eelmisel aastal sai turba nii, et vähe ei olnud. Isegi linaski sain jõest.
            Paadiga pole vähemalt 20 aastat järvel käinud. Järgmisel suvel teen ära. Oi aegu ammuseid, kui poisikesena 4-5 hommikul sai paadiga järvele mindud. Nostalgia.
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              Algselt postitas Rein Vaata postitust
              Olen jõest saanud latikat, tõsi, tonkaga. See aasta on üldse kuidagi kusine olnud. Eelmisel aastal sai turba nii, et vähe ei olnud. Isegi linaski sain jõest.
              Paadiga pole vähemalt 20 aastat järvel käinud. Järgmisel suvel teen ära. Oi aegu ammuseid, kui poisikesena 4-5 hommikul sai paadiga järvele mindud. Nostalgia.
              Latikapüügi õpituba, 5.sept Tallinna Kalastuskeskuses kell 18:00, registreerimine pood@kalale.ee. Ise kirjas koos poisiga juba ammu, lähen teadmisi värskendama ja miskit uut kuulama. Järgmise nädala lõpus, hui neljaks, lähen peale Rumeenia mängu maale ja sätin hommikuseks püügiks asjad ja paadi valmis. Kodujärves latik haukab praegu mõnuga, linaskit ka viimane aeg proovida - vesi juba üsna külm ja linask valmistub mutta pugema. Peale esimesi külmasid pole linaskit enam lootustki saada...

              Kommentaar


                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                Paadiga pole vähemalt 20 aastat järvel käinud. Järgmisel suvel teen ära. Oi aegu ammuseid, kui poisikesena 4-5 hommikul sai paadiga järvele mindud. Nostalgia.
                Täna sai siis paat sebitud, loodetavasti kaks päeva ikka ei ole kõva tuul, nagu lubatakse. Saaks siis Võrtsul ära käia.
                Igaks petteks sai täna mõned latikad ja ahvenad ostetud. Homme ajan nad ahju.
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  Kaks tundi ja kilone latikas tänahommikune saak. Ülejärgmisel nädalavahetusel pikkkkkkk päev paadiga järvel. Mõnus!

                  Kommentaar


                    No kurja, ilm oligi sitt ja ei julgenud järvele minna. Järgmine nv uuele katsele.
                    PS! Kaks purki 530 marineeritud angerjat müügiks, enda tehtud ja aus kraam. Hinnaks on 13 euroopa raha. 450 g soperdis maksab Selveris 20 euroopa raha.
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Ärkasin täna kell 5 hoimmikul, et ikka kell 7 jõe peal olla...oh jeebus küll. Ma ei mäleta millal viimati nii vara ärkasin.
                      Jõudsin pool kaheksa. Vaja veel paat ja muud asjad saada. Proovisin esimest korda unnapüüki. Tasuks 4 haugi, neist suurem kuski 2 kg kanti.
                      Parim kalapüük, ever.
                      Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                      Kommentaar


                        Järgmine kord ärka kell 3 ja katsu 5ks jõel olla Ei, unna püük on vahva!
                        AILTON

                        Kommentaar


                          Üks vahva Tartu vanataat, kel endal kuri haigus külges ja kalastamispäevad peetud, müüs mulle oma isevalmistet kahepoolese vineerpaadi. Tõin täna ära, kolmapäeval lülitan telefoni välja ja sõidan nädala lõpuni maale ehitama-kalastama ning veeskan oma uue auriku. Viimase käigu ajal mulistas linaskit veel kalda ääres küll, ehk õnnestub enne pärissügist mõni ikka kuivale ka tõmmata. Latikas sööb praegu palju, olenemata kellaajast ja kõike - misvärk, ajavad end talveks rasva?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                            Latikas sööb praegu palju, olenemata kellaajast ja kõike - misvärk, ajavad end talveks rasva?
                            Nii ta on. Sügist peetakse küll rohkem röövkala hooajaks, aga samas on latikas sageli väga ablas, ja seda kellaajast hoolimata, nagu sa mainisid. Samuti võib korraliku särje otsa sattuda, aga see tõbras kipub sügisel sööda suhtes eriti kapriisne olema.
                            Täna sai isiklik haugirekord 4 kilo peale tõstetud (okei, 60 g jäi puudu). Krokodillihakatis tuli Sõmerpalu paisjärvest ja võttis elusat särge.
                            Kas sinu kommipood on ikka küllalt autentne?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas norsk Vaata postitust
                              Nii ta on. Sügist peetakse küll rohkem röövkala hooajaks, aga samas on latikas sageli väga ablas, ja seda kellaajast hoolimata, nagu sa mainisid. Samuti võib korraliku särje otsa sattuda, aga see tõbras kipub sügisel sööda suhtes eriti kapriisne olema.
                              Täna sai isiklik haugirekord 4 kilo peale tõstetud (okei, 60 g jäi puudu). Krokodillihakatis tuli Sõmerpalu paisjärvest ja võttis elusat särge.
                              Krt, viimane käik ainult 200-300 grammist särge tõigi. Huvitaval kombel sõivad täiesti põhja pealt nigu latikad ja võtt oli tihe nagu kalašnikovi tuli. Kummaliselt ronis maisi peale kohale ka priske ahven ja neelas sööda endale nii sügavale sisse nagu oleks järvest toit otsa saanud... Pole maisiga varem ahunat saanudki.

                              Täna uue paadi katsetustele

                              Kommentaar


                                Latikas võiks ikka oodata natuke, nii pool kuud või nii. Emajõe peal luunja kandis kakuti eelmine nädalavahetus pärast lõunat 24 ilusat latikat, sõber tormas järgmine päev hommikul kohale ja jäi nullipoisiks.
                                Mis te teete sügiseste särgedega, voblana pole ta ju hea. Ise olen "konserve" teinud. Retsept Kalale.ee ka olemas aga panen siia ka:

                                Laieneb ilmselt ka testele kalaliikidele. Puhastatud, ka soomustest, kala lõigatakse sõrmejämedusteks tükkideks ja pannakse 0,5l keeratava kaanega purki, maitseks tomatipasta 1-2 sl, 1 tl suhkurt, 0,6-0,7tl soola, ka pipart, vürtsi ja muud sellist tunde järgi. Edasi kaetakse kala toiduõliga(näiteks rapsiõli) nii, et nivoo jääks purgi servast 1 cm allapoole ja purgile kaan kõvasti peale. Nüüd purk(id) külma praeahju ja keerata temp. 200 kraadi peale, paari kolme tunni pärast vähenda temperatuuri 100 ni - järgnevaks 3 tunniks.Lase koos ahjuga jahtuda. Mida suurema kondiga kala seda kauem tahab 200 saada.
                                Retsept saadud põhjanaabritelt ja nädal tagasi järele proovitud. Suurepärane sakussoon ja nüüd enam mitte õlle kõrvale.


                                Ei viitsi järgi vaadata aga vist olen selle siia enne ka toppinud.

                                Panen lingi ka, seal pikk arutelu kuidas kellegil läinud on:
                                Õhtuleht: uudised, sport, meelelahutus, arvamused, galeriid, videod, raadio, televisioon, reis, haridus, krimiuudised, tervis, raamatud, välisuudised, kõmu, kinnisvara, auto, reisimine.
                                INTER ARMA CARITAS

                                Kommentaar

                                Working...
                                X