320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Uus laul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Uus laul

    Sain Kasahstani mängust (ja alkoholist) inspiratsiooni ja mõtlesin koos sõbraga uue potentsiaalse laulu välja.
    (Tõe huvides pean mainima, et inspiratisioon saabus mulle külla enne mängu, pärast koondise "oodatud" esitust kõik loomingulise andega seotud hajus)

    Hea fänni laulu eeldus
    + kõik teavad
    + kõik suudavad kaasa laulda
    + kõik viitsivad kaasa laulda

    Eestis ei leidu ühtegi inimest, kes ei teaks ja ei oskaks laulda õllepruulija laulu. Mulle jäi ainult lihtne töö - sõnad välja mõelda.

    "Eestipruulija"

    Ma lõbus Eesti toetaja
    Hõissa ja hõissa
    Ma toetan koondist mõnuga
    Hõissa ja hõissa
    Kui koondis läheb mängima
    Hõissa ja hõissa

    Siis tean, et võidab ESTONIA
    (Alternatiivvariant: Siis tean, et võidab EESTI ja...)
    Siis juua saab, siis juua saab
    Mind õlu alati kosutab
    Joon Eesti terviseks ma
    AHHOI


    Esiteks: Estonia - tegemist ideaalselt sobiva sõnaga, riimi suhtes, kui keegi leiab mingi eestikeelse sama hästi sobiva sõna (fraasi) siis palun. (Mulle endale Estonia eriti ei meeldi, tegmist eesti rahva seas leviva värdlusega N. FC Hiiu Kalur - Football Club Hiiu Kalur - esimene osa inglise keeles, teine osa eesti keeles - idiotism ruudus)

    Teiseks: Juhani ja Jaani teema jätsin lõpust ära - kui rahvas täiest kõrist kisab Ahoi, siis minu meelest on see täiesti ideaalne lõpp.

    Uut sobivat laulu ajas mind välja mõtlema asjaolu, et kõik mölisevad pideval, teeks selle laulu, see viis on ka mõnna jne...
    Kellegil pole konkreetseid ettepanekuid.

    Nüüd pärast laulu läbiümisemist ootan ma nn. konstruktiivset kriitikat, mille lahmivat laimu isikutelt, keda närib kadeduseuss, et ise esimesena asja (laulu) peale ei tulnud.

    Pärast mõningast diskussiooni laulusõnade teemal (võib-olla midagi sobib paremini jne) paluks eesti fännide ühendusel "Jalgpallihaigla" välja valida üks sobiv variant, natuke koondise mängukavade kujundajaga rääkida ja see lõplik variant järgmise Eesti mängu kavva kanda (Eesti-Venemaa)

    Ja kellel endal välja pakkuda mõni uus laul, tehku uus teema, pealkirjaks: Uus laul "Laulunimi".

    PS. Kahele Kasahhi mängu vaatama tulnud ja WC alkoholi tarbinud kossufännile (Kalevi toetajad) õnnestus mul välja pakutud laul ühe ettelugemisega selgeks teha (vähemalt teise korra ajal kui mina laulsin ette, siis möirgasid nad täiesti advekaatselt kaasa). Samas leidub fännidel suhteliselt tundmatu viisiga (ülejäänud rahvale) laule, mis selged ainult asjassepühendatule.
    Aga kui tegemist on Eesti-Hollandi mängu laulusõnad mängukavas, 100% publikust teab viisi... võimas.

    Tegelikult ainuke organiseeritud laul, mille sõnu kõik eestlased teavad on rahvushümn.

    Jalgpallihaigla Liige

    #2
    jots kõik ei tea kahjuks eesti hümni, isegi mitte esimest salmi või siis ei laula kaasa, kahjuks.
    aga eestipruulija on lauldav või siis joodav küll (eriti 80 kraadise joogiga)
    jalgpall on elustiil

    Kommentaar


      #3
      Toetan... lihtne ja suhtkoht tabav lauluke.....
      Ise arvan et vanad rindelaulud a la "... lähen lahingusse ma.." töötlused oleksid tegijad ja võimsad...(Lily Marleen, Eesti Leegion sammub jne?)
      Ja lööklause kohtunik on pede peaks ka sellisena maha röögitud saama et kohtunik ehk sellest ise ka aru saaks e. siis rahvusvahelises keeles : referee-referee-referee is shitt! näiteks. aga tegelt on nii et siin arvutu taga on kõik hirmsad lauljad ja röökijad aga staadionil on ikka ka fännitribüünil suu vett(salaalkot) täis.... Rohkem julgust seltsimehed....
      RummaBastards!

      Kommentaar


        #4
        ... jah laulda on vaja, et tekiks ikka feelis hea, natukene ülemeelitseda, siis võiks ju Lilleka repertuaari lisada ka ühe mega kõva bändi Vengaboys(oli vist nii) hiti BOOM, BOOM, edasi lalalalaa
        seda võiks natukene töödelda, a´la POOM, POOM POOM sa oled meie RÕÕM, sa oled kõige parem, sest oled sa ju POOM... kiireks läheb, aga noh väikese dopinguga õnnestub kõik.
        vot nii siis. Aga jah laul mida laulda, peaks lambalegi arusaadavas viisis ja sõnastikus olema. miks tõesti mitte õlleka laul...

        Kommentaar


          #5
          ma m6tsin siin, et äkki saax panna terve raffa lillekylas laulma (naised & lapsed ka), et kuidagi, seda 6lle kohta modifitseerida
          kõike, mida te ütlete võidakse kasutada kohtus teie vastu...

          Kommentaar


            #6
            Tubli igati väärikas idee
            Jalgpallihaigla liige.

            Kommentaar


              #7
              Üle pika aja normaalne laul.

              Koha Estonia või Eesti asemel võiks proovida Eestimaa.

              Erxile: ei usu, et kogu staadion laulma hakkaks. Meil on üks hea lihtne lauluke, mida võiks jalgpallihuvilistele õpetama hakata. Ma ei mõtle siinkohal "Väikese notsu *ikkumise laulu", vaid hümni.

              Võiks võtta plaani, et Jalgpallihaigla viiks läbi hümni laulmise kursusi
              poborsky@jalgpallihaigla.ee

              Kommentaar


                #8
                Poborsky väärt idee ja me leiame et sellega hakkad tegelema Sina sest meil kõigil on juba kohustused.Fännileht on praegu vist puhkusel,seega aega peax jaguma.
                Jalgpallihaigla liige.

                Kommentaar


                  #9
                  Kojamehelt laenates ja Kasahhi mängule mõeldes



                  Estland, Estland,
                  über alles,
                  Poom on platsil,
                  mendid valves....

                  Kommentaar


                    #10
                    äkki oleks võimalik panna kokku mingi "fänni laululeht" või midagi sarnast, jagada koos kavadega, et ka vähem teadlik element saaks laulda kaasa koondise toetuseks
                    jalgpall on elustiil

                    Kommentaar


                      #11
                      ... endal lõi pähe mõte fabritseerida punased ja kollased kaardid (samas formaadis kohtunike omadega või veic suuremana) milliste taga oleksid trükitud laulusõnad (ka hümn näiteks) et siis kui vaja tõbaksime demonstratiivselt püksi või rinnataskust välja ja näitaks punast(kollast) kui mingi mängusituatsioon on meie arust seda väärt (vastaś mängijate kohta muidugi) ja kui vaja kasutaks staadionil olev publikum kes "sõjalaule" veel ei tea seda spikrina.
                      Jagatavana oleksid nad piletitega koos piletilevis ja staadionil.
                      Ja visuaalselt oleks see päris võimas vaatepilt kui näiteks fännisektori 400-500 liikmeline grupp kõik korraga kellelegi punast kaarti näpuvahel hoituna lehvitaks....
                      RummaBastards!

                      Kommentaar


                        #12
                        Orginally posted by jansa

                        ... endal lõi pähe mõte fabritseerida punased ja kollased kaardid (samas formaadis kohtunike omadega või veic suuremana) milliste taga oleksid trükitud laulusõnad (ka hümn näiteks) et siis kui vaja tõbaksime demonstratiivselt püksi või rinnataskust välja ja näitaks punast(kollast) kui mingi mängusituatsioon on meie arust seda väärt (vastaś mängijate kohta muidugi) ja kui vaja kasutaks staadionil olev publikum kes "sõjalaule" veel ei tea seda spikrina.
                        Jagatavana oleksid nad piletitega koos piletilevis ja staadionil.
                        Ja visuaalselt oleks see päris võimas vaatepilt kui näiteks fännisektori 400-500 liikmeline grupp kõik korraga kellelegi punast kaarti näpuvahel hoituna lehvitaks....
                        Kunagi ammu, veel kadrioru aegadel, oli ühtedel meestel veel sama mõte. Aga turval ei olnud sellist mõtet ja tüüpidel konfiskeeriti punased ja kollased ära. Need olid muidugi suureformaadilised, nii 70x50 või midagi nii, õnneks olid neil varukaardid (väiksemad) kaasas, mis siis püksis sisse veeti.
                        Jube Tige Kala

                        Kommentaar


                          #13
                          Laulu lõppvariant?

                          Poborsky Eestimaa igati hea mõte.
                          Vahepeal nõuti, et joomis teema tuleks ära kaotada. Natuke rumal nõudmine ... aga kui kaotada ära õlle koht s.t. asendada sõna õlu sõnaga jalgpall, siis peaks kõik korras olema - laps laulab laulu kaasa ja mõtleb limparist mitte õllest.

                          Ootan arvamusi...

                          "Eestipruulija"

                          Ma lõbus Eesti toetaja
                          Hõissa ja hõissa
                          Ma toetan koondist mõnuga
                          Hõissa ja hõissa
                          Kui koondis läheb mängima
                          Hõissa ja hõissa

                          Siis tean, et võidab EESTIMAA
                          Siis juua saab, siis juua saab
                          Mind õlu alati kosutab
                          (Variant lastele: Mind jalgpall alati kosutab)
                          Joon Eesti terviseks ma
                          AHHOI

                          Jalgpallihaigla Liige

                          Kommentaar


                            #14
                            Tegelikult võiks EJL (või kes seda kava õieti kujundab - kaldun arvama, et FC Flora - koondise ja Flora mängude kavad kahtlaselt ühte nägu) teha ettepaneku 3-4 poliitiliselt korrektse ja mitte roppusi sisaldava laulu lisamiseks koondise mängukavva.

                            Kui veel kaugemal minna, siis paluda fännidele eraldada kaks lehekülge, mida siis fännid täidavad vastavalt oma vajadustele (laulud, reklaam fännklubi üritustest, väiksed artiklid jne) - praegune kava sisaldab nagunii väga palju mõttetuid asju, mis pandud ainult sisutäiteks.
                            Jalgpallihaigla Liige

                            Kommentaar


                              #15
                              kuule jots asi sellien et kui sa kava vaatad siis see sisaldab küll ainult 4 lehte max... inglise liiga klubide mängudel on need nagu raamatud

                              aga see sisaldab küll igasugu mõtetust ja kvaliteet on ikka nulli lähedane
                              Pärtel Tomberg

                              isePankur.ee - Inimeselt inimesele
                              http://www.isepankur.ee
                              info@isepankur.ee

                              Kommentaar

                              Working...
                              X