320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

    kas keegi oskab öelda, mis lipp see puna(rist)-valge seal barcelona vapil on (kui on üldse lipp), kolla-punane peaks vist kataloonia olema, kui ma just mööda ei pane

    Kommentaar


      #17
      Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

      inglismaa nagu lähemal vaatlusel näed siis milanil ka selline...asutaja oli inglane aga barca ajalugu ei viicinud vaatama hakata.
      avscol teadis rääkida veel, et kataloonia lipp sai punased triibud kui mingi kutt veriste sõrmedega üle kollase lipu \"määris\".
      jokers to the right
      clowns to the left of me

      Kommentaar


        #18
        Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubi

        Algselt postitas Jasper


        mulle meeldiks lugeda sellest müstilisest faktorist \"mille tõttu\" hispaania koguaeg suurturniiridel ebaõnnestub. klubide ajalugu oleks ka huvitav lugeda piirkondade kaupa.
        saite aru mis ma mõtlesin? aitäh

        luhidalt-sa tahad Hispaania meeskonna ajaloost kuulda?
        aga mis puutub klubide ajaloost piirkondade kaupa- sa motled hispaania piirkondade kaupa?
        vat selle peale ma ei moelnud, et voiks neid hoopis piirkonniti valja tuua, kuigi plaan on vahemalt tahtsamate klubide ajalood ara tuua ja mul oli pigem peas see rivaliteet. eks paistab, akki muudan umber midagi. voi mis muidu rahvas arvab?

        saarlane, ara muretse, kull ma varsti ka puhkuse valja votan

        aga lipu-teooria..ma kaldun ka arvama, et inglased vist selle pohjuseks on, sest eks see jalgpall ikka mandri-euroopasse inglaste poolt toodi
        Catalunya is not Spain!

        Kommentaar


          #19
          Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

          Barca tanase vastase- Bilbao Athleticu- auks siis ka nende ajalugu nuud ka uleval
          Catalunya is not Spain!

          Kommentaar


            #20
            Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

            Eriti oleks megamõnus siis lugeda, kui oleks kirjutatud korraliku jutuna. Faktid lihtsalt jätavad suhtkoht külmaks. Aga ise tead ja väga tore on see, et kõik need faktid ikka üles oled viitsinud otsida.

            Kommentaar


              #21
              Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

              Algselt postitas saarlane1234


              Eriti oleks megamõnus siis lugeda, kui oleks kirjutatud korraliku jutuna. Faktid lihtsalt jätavad suhtkoht külmaks. Aga ise tead ja väga tore on see, et kõik need faktid ikka üles oled viitsinud otsida.
              saarlane, ma ei oska neid asju luhemalt kirjutada, sest faktid on tegelt vagagi tahtsad klubi ajaloos ehk ajalugu ju koosnebki faktidest, ehk siis kui faktid kulmaks jatavad, siis jatab kulmaks ka ajalugu. jutuna voiks muidugi seda voib olla kirjutada, aga see votaks topeltaja ja siis on jalle tunne, et midagi jaab valja. ma saan aru, et sulle on voib olla poogen, kes mis aastal presidendiks sai ja mis mangijad millal liitusid ja mis siis juhtus, aga tegelt on nad koik ju omavahel seoses ja ausalt oeldes jatan ma veel isegi mingid asjad valja tekstidest mis mulle vahemtahtsad tunduvad. nii et suht raske tegelt seda ajalugu kirja panna.eriti veel kui on tegemist pika ja kireva ajalooga klubiga.
              aga iga kriitika on teretulnud, ka negatiivne. mul hea meel kui keegi oskab aidata-suunata millelegi mida ise voib olla tahele ei pane.

              ja kui kellegil on midagi ka nendele olemasolevatele tekstidele lisada, siis andke aga teada, mida voiks juurde lisada.
              Catalunya is not Spain!

              Kommentaar


                #22
                Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

                Algselt postitas lorenzo
                ajalugu ju koosnebki faktidest, ehk siis kui faktid kulmaks jatavad, siis jatab kulmaks ka ajalugu.
                ei ole absoluutselt nõus.:P

                Kommentaar


                  #23
                  Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

                  Ilmselt ajati sõnad fakt ja statistika sassi.

                  Aga ei nõustu, et ajalugu koosneb faktidest - enamik ajaloost on ainult oletus. Kui hakata sadade/tuhandete jne aastate kaugusele minema.

                  PS! Lugu pole lugenud.
                  sigpic

                  Kommentaar


                    #24
                    Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubi

                    Algselt postitas Tanel


                    Ilmselt ajati sõnad fakt ja statistika sassi.

                    Aga ei nõustu, et ajalugu koosneb faktidest - enamik ajaloost on ainult oletus. Kui hakata sadade/tuhandete jne aastate kaugusele minema.

                    PS! Lugu pole lugenud.
                    kes nuud mida sassi ajas?
                    Tanel, me raagime hetkel lahiajaloost, millel pole mingit pistmist oletusega. me raagime asjadest, mis on kindlalt juhtunud-toimunud ja mis on faktiliselt toestatavad.
                    ei viitsi ausalt oeldes diskuteerida ajaloo teemal, aga ka need ajaloolised oletused pohinevad millegil voi kuidas?
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      #25
                      Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

                      eelmise aasta üllataja ja tänuvuaastase suurpettumuse, Real Betisi, ajalugu ka üleval.
                      muide siin suhtlesin klubi fännilehel mingi adminniga ja varsti pidi antama välja eriti mahukas klubi ajalugu, vist lausa raamat
                      Catalunya is not Spain!

                      Kommentaar


                        #26
                        Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

                        uhtlasi on nuud ajalooga sealmaal, et Hispaania jalgpalli pohikantsid on nuud enamvahem olemas vahemalt uhe klubiga ja edaspidi tulevad juba nende klubide pohirivaalid nende oma linnas, maakonnas.
                        motlesin siin, et selles klubide ajaloo teemas tulebki ainult klubide ajalugu. kui pohiklubide ajalood olemas, siis on plaan teha eraldi mangijate kohta teema. see ehk teeb asja ulevaatlikumaks ja vahem segasemaks. motlen sellega seda, et kui klubide ja mangijate ajalood on uhes pajas segamini.

                        kui kellegil on ettepanekuid-ideid, andku aga tuld! ka kui kellegil on tahtmist ise kellestki-millestki kirjutada.
                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          #27
                          Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

                          Võid eraldi staadionidest ka jutte teha. Ja nagu ka keegi kunagi pakkus, võiksid teha jutu teemal, miks Hispaania koondis suurturniiridel alati nii vara välja langeb...

                          Kommentaar


                            #28
                            Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubi

                            Algselt postitas Saarlane


                            Võid eraldi staadionidest ka jutte teha. Ja nagu ka keegi kunagi pakkus, võiksid teha jutu teemal, miks Hispaania koondis suurturniiridel alati nii vara välja langeb...
                            ok, votan teadmiseks kuigi see teine soov on mingitele uleloomikele joududele rohkem suunatud, see rohkem paranormaalne nahtus ja kellegil vist selgitust polegi, aga no vaatame mis teha annab
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              #29
                              Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

                              Niisiis leidsin aega süveneda lorenzo poolt koostatud Barcelona ajalukku. Hinnang on suhtleiselt kriitiline-minul oleks olnud huvitavam lugeda Barcelona seotusest poliitikaga ning mängufilosoofiast kui sellisest. Pidev faktide jada ei mõtesta lahti just neid \"erilisi momente\"(kui neid ikka peale CL-i võidu on). Mõned jäid lauseehituselt hetkeks arusamatuks näiteks koht, kus Franco käsilased olevat mõrvanud ühe endise presidendi lugesin seda ühe nimena(tegelt oli nagu presidendi nimi+Franco käsilased) ja nii mitu korda

                              Siiski leidsin mõned huvitavad faktid, mille kohta tekkis küsimusi.
                              Klubi algaastail mainisid ära sellise nime nagu Carles Pujol...küsimus on vist selge ehk mis on tema seos praeguse kapteniga?
                              Tekkis ka küsimus kuidas on õige öelda kas Camp Nou või Nou Camp?
                              Lisaks arvan, et oleks võinud lahti mõtestada sellised saavutused nagu Kataloonia karikas ja Copa Latina? Viimane peaks ka Milani auhinnakapis olema ja meie fännidest kroonikud peavad seda kõrgeks saavutuseks ning European cupi(ühtlasi siis ka CL-i) eelkäijaks.
                              jokers to the right
                              clowns to the left of me

                              Kommentaar


                                #30
                                Vastus teemale \'Hispaania jalgpalliklubide ajaloo kommentaarid\'

                                Niisiis lugesin järgnevalt läbi Huelva ja Bilbao. Huelva puhul väga kommenteerida ei oskagi. Aga Bilbao puhul avastasin, et minu eelmises postis küsitud tingimused olid juba lisatud(klubi nägemus,seos poliitikaga, huvitavat juttu faktide vahelduseks). Ainuke etteheide on ajavormide kasutus. Kuidagi imelik oli lugeda.
                                Tekkis austus selle klubi vastu
                                jokers to the right
                                clowns to the left of me

                                Kommentaar

                                Working...
                                X