320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ava - palgamõrvar kaotab tööandja soosingu jne igapäevane elu. Nimekad näitlejad. Perse keeratud teos - kui raske on teha enam-vähem aukudevaba märulit? Samas mingi kohapeal naersin. Kui võtta arvesse, et film on 1,5h pikk siis ülemäära kehva tehing polnud. Kui porrist väsind, siis pohmakaga vaadatav.
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Lühike esmakokkuvõte Tenetist:

      * kas tegu oli Nolani kõige kehvema filmiga? - Jah.
      * kas see tähendab, et tegu oli kehva filmiga? - Ei, sest Nolan ongi geenius.
      * kas Tallinnat ikka mainiti? - korduvalt, lisaks nägi ka väga naljakates osades Uuspõldu ja Tolki.
      * kuidas Tallinna stseenid välja kukkusid? - Laagna tee ja Pärnu maantee olid epic Nolan.
      * kas mul oli kordagi igav? - Ei.
      * kas see oli nagu Nolani Bond? - Jah, väga.
      * kas ma lõpuks millestki aru sain? - Väheke sain, peab uuesti üle vaatama.
      * kas Nolan saab selle eest Oscari? - kõik tehnilised, ehk siis heli ja pildi võib talle kohe kirja panna.
      * tisse nägi? - ei.

      Kommentaar


        Puhkuse ajal ei jõudnud sugugi kinno, kuid eile sai üsna hilja õhtul Sõprusesse ronitud, et vaadata ära Rootsi legendlavastaja Roy Anderssoni film Lõputusest. https://en.wikipedia.org/wiki/About_Endlessness

        Seni on kirjutatud sest filmist kui sellisest, mida ma eos väldin - sisu pole, lühikesed mõtisklused, väga enesessevaatav, unenäolik jne. Eks ta selline oligi, kus 72 minut sisse mahtus ära poolsada vinjetikest õnnetutest inimestest, kes üritavad kuidagi enda eluga hakkama saada. Pilt oli staatiline, omavahelisi seoseid klippidel justkui polnudki, kaasa võetud naisterahvas ka kippus segama kõrvaliste asjadega, aga kõike seda arvestades oli film lihtsalt nii-nii ilus, mõni lühivinjett oli nii kenasti mängitud, et tõi pisara silma (peaaegu). Muidugi seda ütlen küll täitsa ausalt, et ka pärast filmi omavahel arutades ei jõudnud kuidagi arusaamisele, et mis selles filmis siis lõpuks öelda taheti. Lihtsalt - ilus oli.

        Kommentaar


          Käisin kah Tenetit vaatamas. Mulle meeldis. Filmi ajal kordagi kella ei vaadanud. Teist korda tahaks veel vaadata.

           
          Filmi alguses olin kohe väheke pettunud, et Linnahalli (Kiievi ooperi) stseen nii lühikeseks jäi. Arvestades palju vaeva sinna sai pandud (ka minu enda poolt, kuigi kaadrisse kordagi märkimisväärselt ei jäänud). Aga eks see annab tunnistust filmi režissööri tahtest hoida lugu esiplaanil ja mitte poosetamist. Kuigi näiteks see purjekatel sõitmine oleks minu meelest võinud ära jääda.

          Ilmselt alateadvusesse jättis Linnahalli-stseeni lühidusepettumus oma jälje, sest filmi esimene veerand tundus kuidagi kiirustatud. Samuti ei tahtnud aju harjuda kogu selle aja inverteerimise teemaga, tagurpidi liikumise ja kõige muuga. Ent kui mingil hetkel andsin alla, et ei mõtle üle, sai kogu filmilugu ja visuaale ikka totaalselt nautida. Pärast sõpradega õlleklaasi taga arutades sai filmist veel parem pilt ette (igaüks lisas oma tükikese puslesse, mida märkas või välja mõtles) ja nüüd vahtisin lisaks veel paar juutuubi videot, mis omakorda panid hindama filmistsenaariumi ajukeppivuse. Näiteks kõik need nimed, sator, arepo ja tenet, ning kohad nagu rotas ja opera, eksole, on tagurpidi loetavad ja kombineeritavad osadeks satori ruudust. Või mingid pisikesed tilinad seljakottide küljes, katkised autopeeglid jms.

          Igastahes jah, tegu on sellise filmiga, mis ei pane pärast mingite inimloomuse külgede või ajaloo keerdkäikude üle mõtisklema, küll aga saab tükk aega (ja filmi uuesti vaadates) loo narratiivi ja kulgemise üle arutleda.

          Kommentaar


            Neljapäeval käisin elus esimest korda Linnateatris (kuidas kuradist suudavad inimesed vabatahtlikult nii ebamugavatel toolidel üleüldse midagi vaadata), mistõttu kino jäi külastamata, aga eile veetsin kinos pika õhtu.

            Esmalt austraallaste Babyteeth ehk emakeeli Piimahambad https://www.imdb.com/title/tt8399664/?ref_=nv_sr_srsg_0.
            Filmi süžee on muus osas ettearvatav, kus peategelanna põeb ravimatut vähki ja et seda siis paremini lõpu poole veeretada, siis armub endast jupp maad vanemasse junkiesse. Vanemad pole muidugi selle üle õnnelik, aga siin on ka filmi kõige tugevam point ehk siis lapsevanemana vaadata, et mida teeksid sina kui... Ühesõnaga valivad vanemad esialgse tõrksuse asemel aktsepteerimise, et tütar veidigi õnnelik oleks.

            Õnnelikku lõppu filmil pole, mida ka arvata oli. Muus osas pea kaks tundi pikk film, mis kulges väga hoogsalt ja ilusti. Head näitlejatööd, ilus pilt, saalis oli peale minu veel üks inimene.

            Eelmisel aastal Cannes'i suure auhinna saanud Nähtamatu elu jätkab heade Brasiilia filmide traditsiooni ja nii saatis sambamaa selle filmi ka Oscari kandidaadiks. Muidugi sinna ei jõutud. Ehkki film peaks olema sünopsise järgi miskit naistele - kaks õde 50ndate Rios teevad eluvalikud nii, et nende junnist pseudomacho isa ei lase neil enam kokku saada. Nii nad siis elavad enda rasket naiste elu, armuvad, sünnitavad, näeb tisse (lõpuks ometi ka üks film!). Kõik on ühelt poolt ilus ja värviline, aga teiselt poolt kurb. Kuidagi suutis pea kaks ja pool tundi pikk film täitsa kiirelt minna. Eks Artises aitab ka baarivalikus olev Saku Tume kõiki filme mõnusamaks muuta. Seekord oli saalis päris palju inimesi. Kes peavad ennast "väärtfilmi"-sõbraks, siis võib kartmata filmile minna. See on hea. Ja, nagu ma mainisin, siis näeb ka tisse.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

              * kas tegu oli Nolani kõige kehvema filmiga? - Jah.
              Ei ole nõus.
              Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

              Kommentaar


                Käisin Tenetit teist korda vaatamas ja, tõsi, tõusis vähemalt Dark Knight Risesist ja sellest Insomnia filmist ettepoole, äkki ka Batman Beginsist.

                Aga sellele lisaks tutvusin prantsusekeelse filmiga Tõlkijad https://www.imdb.com/title/tt6270534/?ref_=hm_rvi_tt, mille esialgne plot tundus vähe rumal ehk üheksa eri riikide tõlkijat pannakse keldrisse suure raha eest kinni, et nad täielikus infosulus uut bestsellerit tõlgiksid. Eelmine öö oli ilgelt kehvalt magatud, mistõttu korra lasin silma kinni, aga siis oli 10 lehekülge uuest raamatust lekitatud ja veidi sadistlik raamatukirjastaja hakkas nõudma, et kes on lekitaja.

                Tundus, et tuleb selline sadismiporr nagu sakslaste Eksperiment, kuid korraga läks film klassikaliseks heist-movieks ehk kuidas kavala skeemi järgi kirjastajale kott pähe tõmmatakse, misjärel läks film klassikaliseks briti krimkaks ehk nagu ka filmis öeldi "klassikaline briti krimiromaan, mis on lihtsalt prantsuse keeles". Lõpplahendus oli üsna etteaimatav, aga samas kenasti välja mängitud. Täitsa üle keskmise popkornikas praeguses kinomaastikus. Tisse polnud.

                Täna otsustasin, et teen Linnamäele kingituse ja võtan selle 13 eurot maksva kinopassi, millega saab Apollos käia iga filmi kuu jooksul vaatamas. Kuna lapsehoid kestis 2145ni, siis oli valikut vähe ja võtsin õudukatest kõige lühema The Rental https://www.imdb.com/title/tt1000300..._=nv_sr_srsg_0. Kuna Draamateatrist kinno oli aega pool tundi, siis sain vahepeal Solarises koristajalt sõimata, kuna ta tahtis koristada ühe kahest töötava kassa esist, aga ma loll mõtlesin sinna kassasse minna. Algas kenasti, seejärel jõudsin saali enne treilerite algust ja mõtisklesin, et mis sellest filmist ikka vaadata.

                Aga sinna ma jäin ja sain väikestmoodi üllatuse osaliseks, sest selle vähem tuntud Franco venna lavastajadebüüt oli täitsa solid õudustriller. Neli 30aastast inimest (mees, tema tüdruk, tema vend ja mehe venna naine, kes oli ka mehe töökaaslane) võtsid endale nädalavahetuseks ookeani äärde rendimaja. Majaomanik oli kohe algul rassistist jobu ja veidi kriipi, mille järel leiti veel ka duširuumist kaameraid. Noored ise olid ka düsfunktsionaalsed ja keerasid enda suhted totaalselt metsa. Siis pidi tulema ettearvatud släsher-osa, kuid enne seda keerati film pea peale ja nõnda läks asi päris huvitavaks.

                Kõikide kurjade nunnade, koledate laste ja muu sarnase õuduse vahel oli täitsa tore näha tõeliselt ausat släsherit, kus maskiga mees inimesi taga ajab. Film oli meeldivalt lühike ehk alla 1,5 tunni ja nii sain ma veel trolliga kojugi. Tisse ei näinud, küll nägi pärast Eikat mingi neiuga trollis. Sometimes lose, always win!

                P.S. Filmi kõige kummastavam seik oli peaosaline ehk missis Franco Alison Brie, kelle hääl on Diane Nguyenina pea sisse kulunud. Tekkis kerge dissonants.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Käisin Tenetit teist korda vaatamas ja, tõsi, tõusis vähemalt Dark Knight Risesist ja sellest Insomnia filmist ettepoole, äkki ka Batman Beginsist.
                  peaks ka ehk teist korda vaatama sest esimene kord oli nagu okei a see kuidas see kokku lõigatud oli, on minu arvates küll üks Nolani filmi halvimaid.

                  Jään ootama ehk tuleb mingi director's cut

                  Kommentaar


                    Ma saan aru, et Tenet on skisofreeniline nagu ka praegune ühiskond...võiks ju olla kergelt seeditav kraam juba.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Nagu ma aru saan, siis Uued mutandid https://www.imdb.com/title/tt4682266/ pidi olema film, millega taaskord X-meeste frantsiisile taheti tuult purje puhuda. Eelmine päris X-meeste film, kus mängis Sansa Stark, oli totaalne krahh, siis seekord on filmi üks peaosalistest Arya Stark, kuid tulemus on ikka üsna kohutav. Pikalt ootel olnud film on justkui Stranger Things, mis kohtub Lendas üle käopesaga, aga võtnud kõigest ainult mingid kõige igavamad osad ja muutnud selle teismelistele sobivaks poolõudukaks.

                      Indiaaniplika tuuakse salapärasesse haiglasse, kus on mitu teist noort mutandihakatist - üks heidik, üks häbelik poiss, üks seksikas poiss ja üks nümfoplika. Kõik stereotüüpsed ja kõik traumeeritud. Nähakse nägemusi, neid hoiab kinni salapäraselt kuri naisarst ja möllatakse. Arya ja siis indiaaniplika musitavad, tehakse mingeid imelikke põgenemiskatseid ja lõpuks tuleb väga nigelate eriefektidega lõpumöll, mis on ka ilmselgelt liiga pikk. Film kestab tund 30 ja on sellest hoolimata põrgulikult pikk. Aasta üks tüütumaid filme, tisse ka muidugi ei näe.

                      Õhtul see-eest sattus ette üks selle aasta kõige mõjuvamaid filme. Netflixis eile üles pandud I'm Thinking Of Ending Things on Charlie Kaufmani (Eternal Sunshine of Ending Things ja Being John Malkovichi stsenarist) film. Kaufman on omamoodi Nolan, sest kui Nolan mängib eriefektide ja füüsikaga, siis Kaufman tegeleb meeletult vinge kaameratöö ja metafüüsikaga.

                      Film koosneb laias laastus neljast osast - esimene on väga pikk autosõit, kus neiu (Jessie Buckley) sõidab enda poisssõbraga (Jesse "Todd Alquist" Plemons) viimase vanemaid külastama, aga neiu mõtleb samal ajal noormehe mahajätmisest. Viidatakse luulele, popkultuurile, filosoofiale ja esialgu ei saa üldse midagi aru, mis toimub.

                      Teises osas jõutakse pehmelt öeldes kummaliste vanemate majja, kus hakkavad toimuma veelgi kummalisemad asjad. Vanemad vahetavad pidevalt vanust ja välimust, täpselt ei saa aru, et mis on neiu nimi ja kuskohas paar üldse kokku sai. Selle osa lõpuni arutasime sõbrannaga pidevalt, et mida kuradit me vaatame.

                      Kolmandas osas sõidab noorpaar koju tagasi ja siit jäime me korraga vait. Mõlemad osapooled panevad väga vingeid monolooge, mis käsitlevad elu, armastust ja kõike muud sinna juurde kuuluvat. Endiselt pidi mõistatama, et millest see film küll räägib.

                      Ja siis tuli neljas osas, kus vahetati mitmel korral filmi vormi (tantsufilm, animatsioon, muusikal) ja seal jooksis kõik suures osas paika. Järgnenud paar tundi veetsin filmi kohta kirjutatud analüüside lugemisega. Ja viidates filmi ühele alguskohale, siis muud selle kohta öelda pole, kui WOW. Filmi operaatoriks oli poolakate Külma Sõjaga tuntuks saanud mees ja see kõik nägi nii lahe välja. Ilmselt top3 Netflixi filme. Tisse küll ei näe. https://www.imdb.com/title/tt7939766...=nm_flmg_act_5

                      Kommentaar


                        Ega Marvel enne filmide tegemist jäta kui mõned boxoffice laksud sisse saadakse veel.
                        Omaltpoolt panustan jätkuvalt sellesse ning oma raha kinno neile ei vii

                        Kommentaar


                          Avastasin eelmisel nädalal ehmatusega, et minu koristaja hakkab mul külas käima kord kuus, kindlal kuupäeval, mistõttu leidsin end pühapäeval kell 10.00 linnast, kus ma pidin olema järgmised kolm tundi, kuna nii pikalt pidi koristus kestma. Seekord ma ise ette ei koristanud, kuna mul oli külas naisterahvas, kes oli koristaja tulekust ilmselgelt häiritud ja kukkus ise ette koristama.

                          Aga see selleks, ühesõnaga kell 10.00 ja sügisilmane Tallinn. Esimesena alustas kinopäevaga Artis (teised alustasid ka, aga mingi imeliku lastefilmide kavaga), kus linastus film Gogo, mis rääkis koolitüdrukust, kes oli 94aastane ja sellega kõige vanem kooliõpilane maailmas. Tegin kiire kõne ja sain endale tasuta pääsme. Kui piletimüüja juurde seda lunastama läksime, siis anti hoogsalt tasuta pilet ka naisisikule. WIN!

                          Ühesõnaga olime lõpuks ainsad vaatajad, sest mitte keegi ei olnud viitsinud end üles ajada, et tulla kell 11 Keenia vanaproua võitlust hariduse nimel vaatama. Kui mõni hingelt romantik mõtleb, et kohe läks mitte filmivaatamiseks, siis pean pettumuse valmistama. Nimelt on Artise istmed sellised, kus on üsna kõrged käetoed, mis muudavad naise kummardumise teise tooli kohale üsna ebamugavaks. Selleks on parem pigem Sõpruse kinoistmed, aga seal on tühje seansse kahjuks vähem.

                          Ühesõnaga 94aastane Gogo oli šokeeritud, et tema lapselapselapsed ei pea haridust oluliseks ja nii läks ta ise kooli, kuna ega ta ise ka väga kirjutada ja lugeda ei osanud. Film on värviline, näeb lõvisid ja kaelkirjakuid. Olles käinud Keenia naaberriigi Uganda koolides, siis ausalt öeldes jätab film kogu Aafrika haridussüsteemist pigem positiivse mulje. Ka Aafrika ise tundub veidi puhtam ja rõõmsam, kui seda tegelikult on. Kõige mõttekam olekski filmi näidata vinguvatele teismelistele, et kui rõve on koolis, sest hoolimata mõningast ilustamisest võib Aafrika koolitingimuste nägemine äkki mõnele mõistuse pähe panna.

                          Film sai läbi, läksin koju, sest koristusaeg pidi läbi olema. Kui tuppa jõudsin, siis koristus endiselt käis. Järgnes eriti awkwardi diivanil istumist, kuni koristajanna põrandat pesi.

                          Tisse ei näinud.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Kui tuppa jõudsin, siis koristus endiselt käis. Järgnes eriti awkwardi diivanil istumist, kuni koristajanna põrandat pesi.
                            mitu m2 professionaalid ühe mopi loputuskorraga pesevad?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              mitu m2 professionaalid ühe mopi loputuskorraga pesevad?
                              Järgmine kord jälgin...

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Järgmine kord jälgin...
                                ok thx, täitsa tõsine küsimus muidu

                                Kommentaar

                                Working...
                                X