320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Koopia Vaata postitust
    Pole küll tõesti eriti filmi taustaga kursis, aga viiekümnendatel tehti ikka omajagu tüüpilisi tulnukafilme, kus, tõsi küll, tavaliselt tulnukad ründasid maal asetsevaid elanikke. Aga isegi "Alien" on ümbertöötlus ühest viiekümnendate tulnukafilmist. Et mis seal täpsemalt nii revolutsiooniline oli?
    Heitsin muidu pilgu ka eelarvele ja üllatavalt väike - 11 000 000.
    Millest ta siis ümbertöötlus oli? Ehk iga film on sisuliselt millegi kordamine.
    Aga Alieni tähtsus:
    - esimene naisest äktsionkangelane
    - esimene niivõrd kõrgel tasemel tehtud ülmeõudukas, mis näeb ka mingil määral realistlik välja.
    - lõi täiesti uue paradigma kosmose käsitlusse. Kus kosmos pole vilede-kelladega valgusmõõkade läbens, vaid julm koht.

    Ehk sisuliselt on ta muidugi Kosmoseodüsseia edasiarendus, aga samamoodi võib kõiki ulmefilme selle koopiateks pidada.

    Mulle isiklikult meeldis muidugi Aliens rohkem. Aga klassikalisi filme peaks võtma ikkagi taustasüsteemiga koos ja nende ajaloolist tähtsust arvestades, aga mitte selliselt, et Avengersis olid vingemad eriefektid.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust

      Mulle isiklikult meeldis muidugi Aliens rohkem. Aga klassikalisi filme peaks võtma ikkagi taustasüsteemiga koos ja nende ajaloolist tähtsust arvestades, aga mitte selliselt, et Avengersis olid vingemad eriefektid.
      Sellest filmist oli ümbertöötlus.

      Eks ajavahet püüan alati arvestada, ka näiteks Star Warsi puhul. Selliste ulmefilmide puhul võib see probleemiks osutuda, teiste žanrite puhul tihtipeale mitte. Samas Kosmosodüsseia avaldas palju rohkem muljet, Alien on kuidagi...lihtsam. Kosmoseodüsseiat vaataks uuesti, Alieni mitte. Tähendab, oli hea film küll, aga teist korda lihtsalt erilist emotsiooni ei pakuks.
      Avengersit ei ole näinud ega ei kavatsegi vaadata.

      Kommentaar


        Algselt postitas Koopia Vaata postitust
        Se7en
        Vaatasin selle paljukiidetud filmi siis ära. Ajaraiskamine oli mõte mis kogu filmi ajal meeles mõlkus... Filmil igasugune mõte minu jaoks puudus, Morgan Freeman võib-olla veel midagi päästis. Imdb 8,6-te on raske uskuda. Võib-olla pole minu maitse. Igal juhul minu jaoks täielik null. Või noh, üks.
        1/10
        http://www.imdb.com/title/tt0114369/?ref_=nv_sr_1
        Mina näiteks siit edasi Koopia "filmiarvustusi" ei vaevunud lugema.
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
          Mina näiteks siit edasi Koopia "filmiarvustusi" ei vaevunud lugema.
          Alles nüüd?
          THEO HERNANDEZ

          Kommentaar


            Koopia sa oled ikka üks suur suss. Kui keegi su hindega ei nõustu, siis muudad ära?

            Kommentaar


              Ei, noh, ses suhtes tubli poiss, et vaatab filmiklassikat.

              Kommentaar


                Ah t*ra mida te jaurate. Filme saabki hinnata vaid indiviidi tasemel. Kui filmile antakse indeks üks, siis see on pigem tähelepanu saamiseks. Väga-väga raske on leida filmi, mille hinne 1 on ära põhjendatud.

                Hea näide
                Fifty shades of Grey läks inimestele nii korda, et IMDBs 50000+ inimest on võtnud vaevaks hinnata filmi ühega, enamus neist mehed, kes peale oma naisega filmivaatamist said seksi. Aga sotsiaalne vajadus oli siiski ühega koht kätte näidata.

                Kommentaar


                  Aga 50 shades of grey oligi täielik praht?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    Aga 50 shades of grey oligi täielik praht?
                    Mõnuga üle poole miljardi filmitulu ei saa kuidagi hinnata 1/10.

                    Noh saab, aga see pole enam ratsionaalne hindamine vaid emotsioon. Emotsiooni pealt hindamise väärtus on individuaalne ja ei peaks laiemat kõlapinda leidma. Pigem piisaks, sõnapaarist "ei meeldinud".

                    Nagu öeldud, keskmine jõmm, kes tahtis tähelepanu hindas seda ühega imdb-s.
                    Ja muidugi need kes sado maso ja Love sarnast porri ootasid pikkisilmi.

                    Lisaks veel on ka kriitikud, kes mingite filmidega tõmbavad endale tähelepanud, kui kritiseerivad asja üle. Aga see ongi tänapäeva enamus meediast, tähelepanu saab pasaloopimisega.

                    Kommentaar


                      Minu jaoks polnud Se7eni lõpp küll etteaimatav. Kui kast kohale jõudis, siis jagasin Morgani reaktsioonist ära. Kõrvale ei saa jätta seda, et see "etteaimatav" lõpp on üks väga-väga hinnatud stseen filmikunstis ning sedagi põhjendusega.

                      Kommentaar


                        Fifty Shades of Grey (2015) on IMDb: Movies, TV, Celebs, and more...


                        päris lampi ei ole ühtesid visatud, on sisse logitud ja vähemalt 8 rida teksti kirjutatud

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Koopia sa oled ikka üks suur suss. Kui keegi su hindega ei nõustu, siis muudad ära?
                          Ütlen, üks oli emotsiooni pealt pandud. Oleks võib-olla tõesti piisanud sõnapaarist "ei meeldinud". Aga ka neli on negatiivne hinne. Ausalt öeldes on see arutelu end minu jaoks ammendanud. Kokkuvõte - mul on kehv filmimaitse.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                            http://www.imdb.com/title/tt2322441/reviews?ref_=tt_urv

                            päris lampi ei ole ühtesid visatud, on sisse logitud ja vähemalt 8 rida teksti kirjutatud
                            Jah aga need on ka emotsionaalsed ja tegelikult mitte midagi ütlevad. Nagu öeldud emotsiooni pealt saab igast asju eelkõige tähelepanu.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Koopia Vaata postitust
                              Ütlen, üks oli emotsiooni pealt pandud. Oleks võib-olla tõesti piisanud sõnapaarist "ei meeldinud". Aga ka neli on negatiivne hinne. Ausalt öeldes on see arutelu end minu jaoks ammendanud. Kokkuvõte - mul on kehv filmimaitse. Punkt.
                              Nope, sul pole halb filmimaitse, sul on sinu maitse ja see on täiesti OK.

                              Kommentaar


                                Inimesed, see siin on Soccerneti foorum, mitte Jaan Ruusi laudkond kohvikunurgas. Julgen väita, et 99% (plussmiinus üks protsent) foorumi kasutajatest ei anna filmikriitiku mõõtu välja, mistõttu on ka suhteliselt jabur dikteerida, kuidas ja mida peaks hindama. Tore oleks, kui inimene põhjendaks natukenegi oma seisukohti ja sellest piisab. Sügavama ja akadeemilise diskussiooninälja leevenduseks on Sirp ja TMK.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X