320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Käisin veel korra kinos ja vaatasin ära draamafilmi Kursk. Kuna ma olin taaskord eeltöö täiesti tegemata jätnud, siis arvasin, et tegu on Venemaa filmiga, kus karjutakse "sa rodinu" ja minnakse rind kummis surma isakese Putini ja emakese Venemaa eest. Selgus, et tegu on hoopis Euroopa filmiga, mille produtsent on Luc Besson, kes on seejuures prantslane, mistõttu anti juba enne lahinguvälja järgi ja loobuti filmis üldse Putinit mainimast, kuna kardeti, et siis häkitakse ja rünnatakse filmistuudio servereid. Näitlejad nägid üsna mittevenelased välja, sest neil olid hambad suus ja tätoveeritud ankrut käsivartel polnud. Kõige venelasem nägi välja Lea Seydoux, kes on muidu ju ilgelt ilus naine, aga siin nägi üsna mutt välja.
    Film oli üles ehitatud järgnevalt:
    - mingi suvaline pulm, kus juuakse ja näidatakse seltsimehelikkust
    - suur laev läheb merele, lapsed on rõõmsad
    - lambist lõhkeb katsetorpeedo
    - tähtsad mehed on kui lumme kusnud kassid, kes ei oska midagi teha
    - mingi inglane tahab midagi teha, aga ei saa
    - mehed külmetavad laevas nigu kilukarbis
    - mehed surevad ära, britid saabuvad liiga hilja
    - matus

    Kohati venis, hüsteeritsev Seydoux oli natuke tüütu ja üleüldse oli allveelaeva žanris üsna keskpärane teos. Väga ei soovitaks.

    P.S. Aa, üks väga positiivne detail ka. Erinevalt USA filmidest ei rääkinud siin venelastest tegelased mingid robustset slaavi engrishit. See oli positiivne. Isegi Jelena polnud Jelena, vaid kuidagi Ilina. Ja Anastassia oli Anasteisia.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Käisin veel korra kinos ja vaatasin ära draamafilmi Kursk. Kuna ma olin taaskord eeltöö täiesti tegemata jätnud, siis arvasin, et tegu on Venemaa filmiga, kus karjutakse "sa rodinu" ja minnakse rind kummis surma isakese Putini ja emakese Venemaa eest. Selgus, et tegu on hoopis Euroopa filmiga, mille produtsent on Luc Besson, kes on seejuures prantslane, mistõttu anti juba enne lahinguvälja järgi ja loobuti filmis üldse Putinit mainimast, kuna kardeti, et siis häkitakse ja rünnatakse filmistuudio servereid. Näitlejad nägid üsna mittevenelased välja, sest neil olid hambad suus ja tätoveeritud ankrut käsivartel polnud. Kõige venelasem nägi välja Lea Seydoux, kes on muidu ju ilgelt ilus naine, aga siin nägi üsna mutt välja.
      Film oli üles ehitatud järgnevalt:
      - mingi suvaline pulm, kus juuakse ja näidatakse seltsimehelikkust
      - suur laev läheb merele, lapsed on rõõmsad
      - lambist lõhkeb katsetorpeedo
      - tähtsad mehed on kui lumme kusnud kassid, kes ei oska midagi teha
      - mingi inglane tahab midagi teha, aga ei saa
      - mehed külmetavad laevas nigu kilukarbis
      - mehed surevad ära, britid saabuvad liiga hilja
      - matus


      Kohati venis, hüsteeritsev Seydoux oli natuke tüütu ja üleüldse oli allveelaeva žanris üsna keskpärane teos. Väga ei soovitaks.

      P.S. Aa, üks väga positiivne detail ka. Erinevalt USA filmidest ei rääkinud siin venelastest tegelased mingid robustset slaavi engrishit. See oli positiivne. Isegi Jelena polnud Jelena, vaid kuidagi Ilina. Ja Anastassia oli Anasteisia.
      aa mix spoilid ää???

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        aa mix spoilid ää???
        Sa vaatad iga uusaasta Titanicut ja loodad, et äkki seekord ei upu ära?

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Sa vaatad iga uusaasta Titanicut ja loodad, et äkki seekord ei upu ära?
          pole filmi näinud ja mõtsin, et äkki filmis teisiti onju

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            pole filmi näinud ja mõtsin, et äkki filmis teisiti onju
            Tegelikult oligi teisiti. Ses suhtes, et pärismaailmas surid mehed juba enne, kui venelased üldse enda küna üles leidsid.

            Kommentaar


              kellele Kung Fury meeltmööda oli, siis Commando Ninja umbes sinnakanti. Täitsa ok tunnine vaatamine oli ning täies mahus YT-s üleval ka

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Film oli üles ehitatud järgnevalt:
                - mingi suvaline pulm, kus juuakse ja näidatakse seltsimehelikkust
                - suur laev läheb merele, lapsed on rõõmsad
                - lambist lõhkeb katsetorpeedo
                - tähtsad mehed on kui lumme kusnud kassid, kes ei oska midagi teha
                - mingi inglane tahab midagi teha, aga ei saa
                - mehed külmetavad laevas nigu kilukarbis
                - mehed surevad ära, britid saabuvad liiga hilja
                - matus
                Ma polegi väga palju teisi allveelaevafilme näinud, minu arust oli see film pigem paremapoolne. Et noh, näiteks La La Land pidi ju mingi eriti äss film olema aga ma pole väga palju igavamaid filme juba pikka aega näinud.

                Pulm ja tegelaste surma kujutamine filmi lõpuosas lisas võib-olla draamat reaalsusele kõvasti juurde aga üldises plaanis anti kogu selle katastroofi mõte edasi üsna täpselt. Film oli minu jaoks üsna kaasahaarav aga ma pigem hindaksin kvaliteeti reaalsuse mõõtmes.

                Ma võtaks selle kokku nii:

                - venkud tahtsid teha ühe uhke ürituse uhke (ja mõistagi ohtliku) relvaga, mis oli vigane ja pealekauba eirati umbes kõiki võimalikke ohutusnõudeid
                - kõrgemad ninad ei saa esialgu mitte m*nnigi aru (ega eriti ei tahagi aru saada) ja põhimõtteliselt "kõik on fain", sest muidu oleks räige häbi
                - pärast mitmeid vihjeid, et kõik tegelikult ei olegi fain, hakatakse asja lahendama tööriistadega, mille kohta see Inglise admiral ütles, et see sobib parimal juhul inimeste vannist päästmiseks, vähemalt on pärast veel suurem häbi
                - võõras abi on Venemaa-sugusele riigile vastuvõetamatu, parem on lasta oma seppadel ära surra (tegelikult olid kõik kutud juba enne kui üldse saadi aru, et olukord on sitt aga seda keegi enne laeva sisenemist teada ei saanudki), võllid valetavad nii oma kui võõraste rahvaste silmad ja suu täis, tegelikult on ju venkudel maailma parim varustus ja kõik on üldse kellegi teise süü (jutud mingist kokkupõrkest)
                - keegi seppadest laeval viskas hapniku tootmiseks mõeldud kaaliumsuperoksiidi vette (arvatavasti on isegi Venemaal selle jaoks oma ohutustehnika), tappes sellega enda ja kõik ülejäänud (reaalsuses oli see punkt kronoloogilises järjekorras siiski teine, kuid nagu sai juba öeldud, seda kellelgi otseselt teada polnud võimalik)
                - lõpuks lastakse britid peale, kes kedagi elavana enam ei leia, matus jne.

                Ma tegelikult olin üllatunud, et lõpus need kaks ülikonnas mehikest seda väikest Mišat endaga kaasa ei võtnud ja kuskile Siberisse ei viinud, sest oli Miša ju 130-aastast admiralihärrat selgelt solvanud. Pärast filmi uurisin ka natuke reaalset tausta.

                Kommentaar


                  Algselt postitas RealFan Vaata postitust
                  Et noh, näiteks La La Land pidi ju mingi eriti äss film olema aga ma pole väga palju igavamaid filme juba pikka aega näinud.
                  Kas sa just tõesti päriselt võrlesid La La Landi ja Kurski?
                  Victoria Concordia Crescit

                  Kommentaar


                    Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                    Kas sa just tõesti päriselt võrlesid La La Landi ja Kurski?
                    Võrdlesin enda hinnangut filmi kvaliteedile Mõnu hinnanguga, La La Land oli kõigest näide. Mul nagu oleks meeles, et ta hindas seda üsna kõrgelt ning see oli üks vähestest filmidest, mida ma ka tegelikult vaatasin.

                    Kommentaar


                      La La Land oli päris hea, lihtsalt lõpp oli veits liiga deep. Või äkki oli liiga palju joodud. Aga korraks tekkis paariks minutiks küll tunne, et wtf is going on.

                      Kommentaar


                        RealFan on aasta filmigurmaan.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas RealFan Vaata postitust
                          Võrdlesin enda hinnangut filmi kvaliteedile Mõnu hinnanguga, La La Land oli kõigest näide. Mul nagu oleks meeles, et ta hindas seda üsna kõrgelt ning see oli üks vähestest filmidest, mida ma ka tegelikult vaatasin.
                          Kuna ma käisin filmiviktoriinil ja sain ilgelt sita koha, siis ma seekord võtan selle torke vastu.

                          Kommentaar


                            "Psychiatrists studied 400 movies to find the most realistic psychopath — and Anton Chigurh from "No Country For Old Men" is the winner. "He seems to be effectively invulnerable and resistant to any form of emotion or humanity," the researchers said."

                            I do agree 99%.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas cabron Vaata postitust
                              "Psychiatrists studied 400 movies to find the most realistic psychopath — and Anton Chigurh from "No Country For Old Men" is the winner. "He seems to be effectively invulnerable and resistant to any form of emotion or humanity," the researchers said."

                              I do agree 99%.
                              Hea point, peakski uuesti vaatama. Aga kui filmide kategooriast korra kõrvale astuda, siis Fargo seriaali esimese hooaja pahalane võiks ka sinna kategooriasse minna.
                              ★★★★★★

                              Kommentaar


                                Käisin vaatamas uut ja ülioodatud animatsiooni Kapten Morten lollide laeval, mis julgustas taaskord enda lühikese mänguajaga, kuid see ei päästnud filmi. Tehniliselt oli kõik muidugi imeilus, värviline, detailne ja täielik top notch. Sisult meenus mulle kuskilt hirmsast lapsepõlvest mingi animatsioon Saladuslik saar vms, mis oli nii õudne ja häiriv, et nägin umbes kuuesena sest õudusunenägusid. Siin oli ka mingi arusaamatu võlumaailma mängimine, kus tegelased muutusid putukateks, võõrasema oli grandioosselt kuri ja tegelasi muudeti grammofoni lehtrit kasutades moosipallideks, mida siis pahad tegelased ära sõid. Ehk tüüpiline Eesti animatsioon - kõik on nii alltekste täis, et suurt sittagi aru ei saa. Lastele samas ilmselt meeldib, kuna väga paljud tegelased kukkusid pidevalt ja nagu ma laste pealt olen aru saanud, siis kukkumine on da thing.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X