320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Amazon Prime mingi 80 dollarit kuus ei ole vms? Mul korjati kunagi krediidilt maha, kuid anti ka kenasti tagasi, kui protestisin.
    7 päeva trialit, Esimesed kuus kuud 2.99€, edasi 5.99€. https://www.primevideo.com/

    Kommentaar


      Algselt postitas zelee Vaata postitust
      7 päeva trialit, Esimesed kuus kuud 2.99€, edasi 5.99€. https://www.primevideo.com/
      Martin mõtles ilmselt saatmiskuludega hinda.

      Kommentaar


        Amazon Prime'i proovisin isegi, et paneb esimese kuu tasuta ja siis need zelee pakutud hinnad, mis lõpuks aasta hinnaks selle Martini pakutud numbri teevad. Ennem ei billita midagi, kui esimene tasuta trial kuu on lõppenud. Hakkan siis browsima, et mida toredat pakutakse ja ... pmst mitte midagi ei saa vaadata geobloki tõttu meil siin!

        Praktiliselt on neil mingi sektsioon "watch anywhere in the world" asjadest, kus siis peamine tõmbenumber "Grand Tour". Mõned üksikud asjad veel. Totaalne naljanumber. Cancel sub oli kohe.
        Victoria Concordia Crescit

        Kommentaar


          Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
          Amazon Prime'i proovisin isegi, et paneb esimese kuu tasuta ja siis need zelee pakutud hinnad, mis lõpuks aasta hinnaks selle Martini pakutud numbri teevad. Ennem ei billita midagi, kui esimene tasuta trial kuu on lõppenud. Hakkan siis browsima, et mida toredat pakutakse ja ... pmst mitte midagi ei saa vaadata geobloki tõttu meil siin!

          Praktiliselt on neil mingi sektsioon "watch anywhere in the world" asjadest, kus siis peamine tõmbenumber "Grand Tour". Mõned üksikud asjad veel. Totaalne naljanumber. Cancel sub oli kohe.
          Tõsi. Kuus mitte, kuid 99 dollarit aastas on võimalik ka korraga maksta, ma oletan, et mingi käma tellimisega valisin selle, sest pakub seda kiiret kohaletoimetamist ja ma olin toona USAs.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Läksin hommikul kinno, et Split ära vaadata. CocaCola Nowod ütles mingi hetk, et selle filmi lõputvist olla nagu kõige megam shit üle pika aja. Noh, ma siis istusin ja ootasin. Üritasin pidevalt ära mõistatada, et mis see on ja üleüldse. Film ise oli üsna keskmine vangistusthriller, kus kolm pihvi võetakse kinni ja neid hoiab kinni McAvoy, kes mängib pidevalt erinevaid rolle. No ja korraga sai film läbi, ootan tvisti ja siis see tuligi.
            Mõnu: "Ah, türa, ah, käige, ah, nevermind."

            Kommentaar


              Väike selgitus siin miks kohtades nagu Netflix, Viaplay ja Primevideo ei ole kõige uuemad filmid. Asi iseenesest on väga lihtne. Kõikidel suurtel filmistuudiotel on juba ammusest välja kujunenud nn distributsiooni reeglid.
              Suurfilm jõuab kõigepealt kinno. Erinevates riikides on esilinastused erinevatel aegadel ja tavaliselt kuskil 6 kuud on filmi näitamiste ainuõigus kinodel, viimasel ajal on see aeg kusjuures vähenenud ja langenud kuskil 4 kuu ringi.
              Peale seda jõuab aeg kätte nn dvd/br väljastusele, kus tavaliselt on mingi directors cut ja muu nänn kaasas. Selle võtavad siis piraadid ja riputavad enamvähem sellel ajal ülesse. Tavaliselt hea kvaliteediga rippe enne seda aega ringlusesse ei jõua ja kui, siis üksikjuhtumitel (nn screenerid). Järgnevad 4-6 kuud on ainuõigus seda filmi levitada siis dvd/Br peal, siia alla kuuluvad ka kõik google play poed, elioni ja starmani videolaenutused jms. Peale umbes aastat on õigus film võtta siis nn pay-tv (näiteks TV1000 premium) kavva, samal ajal saavad õiguse ka platformid, mis töötavad 1 kuumakse, vaata palju tahad põhimõttel. No näiteks Viaplay, Netflix ja seesama Amazon.
              Läheb mööda veel aasta ja siis on õigus näidata filmi ka vabalevis näidatavatel kanalitel, ala Kanal2, ETV või TV3.

              Nüüd siis nn uue meedia poole. Online vaatamiskeskkonnad jagunevad 3ks. Lühiterminid on nendel AVOD/SVOD/TVOD. VOD lõpus tähendab video on demand.
              AVOD (advertising video on demand) tähendab seda, et põhimõtteliselt on keskkonnas kõik tasuta, aga vaatajad peavad vaatama reklaame, kas enne või klipi jooksul. Kõige tuntub AVOD platform on näiteks Youtube. Eestis ka näiteks tv3play.ee. AVODile kehtivad tavaliselt samad reeglid, mis vabalevile, uued filmid ei jõua siia.
              SVOD tähendab subscription video on demand. Maksad kuumakse ja vaatad palju tahad. Kõige paremal juhul jõuab film siia aasta peale kinoesilinastust. Erandiks on omatoodang muidugi.
              TVOD (tähendab transactional video on demand) ei ole ei midagi muud kui digitaliseeritud videolaenutus/ost. Apple Store, Google Play, erinevate teenusepakkujate videolaenutused jms kuuluvad siia. Siia ilmuvad uued filmid tavaliselt 4-6 kuud peale esilinastust.

              Loodetavasti aitab arusaada mispärast asjad on nii nagu nad on. SVODi eelis on see, et maksad kuus (tavaliselt 10 euri ringis) ja vaatad palju tahad. Uusi filme paratamatult loota sealt ei ole.
              TVOD eelis on see, et filmid on uuemad, samas maksab iga film umbes 2-3 euri vaatamise eest kindlasti.

              Siit koorub ka välja põhjus, miks Netflix (ja ka konkurendid nagu Hulu, Viaplay, Primevideo) panustab seriaalidele ja omatoodangule. Seriaalide puhul ei ole mingeid ajalisi piiranguid, inimesed vaatavad neid üldjoontes kauem (on nn hooked ka platvormi küljes) ja omatoodangu puhul on just see keskkond nn esilinastaja.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Läksin hommikul kinno, et Split ära vaadata. CocaCola Nowod ütles mingi hetk, et selle filmi lõputvist olla nagu kõige megam shit üle pika aja. Noh, ma siis istusin ja ootasin. Üritasin pidevalt ära mõistatada, et mis see on ja üleüldse. Film ise oli üsna keskmine vangistusthriller, kus kolm pihvi võetakse kinni ja neid hoiab kinni McAvoy, kes mängib pidevalt erinevaid rolle. No ja korraga sai film läbi, ootan tvisti ja siis see tuligi.
                Mõnu: "Ah, türa, ah, käige, ah, nevermind."
                Sai ka eile kamraadidega sama filmi vaatamas käidud. Kohati nagu lubas, aga kokkuvõttes meh mis meh. Lõpplahendus oli pigem nõme oli meie kõigi arvamus.

                Kommentaar


                  Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                  *väga informeeriv postitus, mille järel on JanK targem*

                  Tänan sind. Hea inimene.
                  slimm.ee

                  Kommentaar


                    Oma hobidega tuleb tegelda, seega jagan oma eneseväljendusi.

                    La La Land

                    Paljudel inimestel tekkis kindlasti enne selle filmi vaatamist üks küsimus. Kui mulle ei meeldi muusikalid, siis kas mulle saab meeldida see film? Ka minul tekkis sama küsimus.
                    Jah, saab küll.

                    Filmi autor Damien Chazelle rabas aastal 2014 filmiga Whiplash, mis oli suur õnnestumine. Nüüd 2 aastat hiljem on ta taas näidanud, et tegu on ülimalt andeka inimesega.

                    Filmi peaosades on siis Ryan Gosling ja Emma Stone, kes on saanud koos harjutada juba kahes filmis. Gangster Squad ja Crazy, Stupid, Love, mõlema filmi puhul on tegu pigem keskpäraste teostega, kuigi teine nendest on komöödia žanri alla kuuludes, pigem kõvasti üle prahi film. Kusjuures algselt taheti peaosalisteks Whiplashis omale nime teinud Miles Turnerit ja Hermione Grangerina Harry Potteris kuulsust kogunud Emma Watsonit, kes loobus, kuna soovis osaleda ühes teises muusikalis. Beauty and the Beast pole veel välja tulnud, kuid on raske uskuda, et see saavutab sellist edu nagu La La Land seda on suutnud teha. Kokkuvõttes võib öelda, et näitlejatega pandi pihta. Emma Stone on näidanud juba häid esitusi mitmetel puhkudel, nt Easy A, film millega ta endale suuresti nime tegi (Kuigi ka komöödiad nagu Superbad ja Zombieland, veidi varem, olid väga heaks hüppelavaks), The Help ja Birdman, kus näitlemise eest sai ta ka oma esimese oscari nominatsiooni. Ryan Gosling jääb ehk veidi varju võrreldes naispeaosaga, kuid kindlasti ka tema üks paremaid näitlemisi. Nende koostöö sujus suurepäraselt ja julgen arvata, et see ei jää viimaseks filmiks, kus nad koos tähesära nautida saavad.
                    Ma arvan, et La La Land on film, millel on päris laia ampluaaga vaatajaskond, ja ma soovitan seda kõigile. Viimaste aastate trend filmimaastikul on pigem väga koomiksipõhine ja tõsisemat meelelahtutust otsivad inimesed on ehk veidi rohkem sarjade peale üle läinud. Seetõttu tõi La La Land uusi tuuli, muusikal kui hinnatud filmižanr on juba pikka aega varjusurmas olnud.

                    Kas tegu on 2016. Aasta parima filmiga?

                    See on raske küsimus. Moonlight on kõva konkurent, kuid ma asetaks selle pigem sellise väärtfilmi alla, mis ei kõneta nii laia publikut kui La La Land, küll aga on kriitikutel palju põhjuseid miks eelistada seda. See on karmim versioon ühest 2014. aasta, kriitikute poolt palavalt armastatud, filmist. Boyhood oli tore lugu noore poisi üleskasvamisest. Seekord on tegu mustanahalise poisi üleskasvamisest ja maailma raskustega silmitsi seismisest. Ja tänapäeval kui rassism en endiselt täies elujõus, ei pruugi film, kus ei mängi ühtegi valget inimest (mõnes stseenis võis korra mõni taustale pääseda), kõigile meeldida. Lisaks kui seda väärtfilmi alla liigitada, siis me teame, et enamasti selliste mõte polegi teenida suurt tulu, vaid kõnetada veidi väiksemat publikut.

                    Seega La La Land ongi film, mis
                    suudab minna peale laiale massile kui ka filmigurmaanidele ja kriitikutele.

                    Mina jään igastahes juba suure põnevusega ootama, millega Damien Chazelle järgmisena välja tuleb, eriti nüüd kui latt on juba ääretult kõrgel.

                    Kommentaar


                      Mõtlesin, et sai nüüd tööd tehtud küll see nädal, et võtan täna lõdvalt ja käin kinos.

                      esmalt läksin kell 11 vaatama filmi Resident Evil, mis peaks olema mingi 45. film sarjast, aga ma olin siiani näinud ainult esimest. Milla oli endiselt hot, aga film oli kuidagi erakordselt tühm ja kui ma poleks üsna algul magama jäänud ja ligi tund aega järjest niimoodi veetnud, siis oleks ilmselt ajast kahju olnud. Kui muidugi Milla vahepeal paljaid tisse näitas, siis ma nutan rõlgelt, aga ei tundunud selline film. Ehk ühesõnaga oli film, mis koondas Walking Deadi, Terminator Salvationi, veidi Mad Maxi ja kokku veel lisaks kõik ülejäänud klišeed. Ja pealegi lubati, et see jääb viimaseks filmiks ja tundubki lõpus, et Milla viskab nüüd tussid püsti, aga viskas ta jee, loota on uusi osasid.

                      Seejärel mõtlesin, et äkki prooviks ära ka Mätju Mäkonaghei filmi Kuld, mis olla tõsieluline ja üleüldse. Selles filmis üritati ühendada Big Short, Wall-e tänava hunt ja muid sääraseid viimase aasta lahedamaid filme. Mäkonagei oli ju iseenesest üsna eemaletõukavalt lahe, aga film venis, mingid osad olid arusaamatult j ebavajalikult pikad ja erilist tõmmet filmi ei tekkinudki. Mingi hetk hakkasin reaalselt lõppu lootma, kuna film venis. Aa, seda ma juba ütlesin.

                      Siis oleks saanud minna ka Mõrsja esikale, aga kuna ma olin juba väsinud ja see film oleks praegu alanud, mistõttu olen ma praegu juba voodis, mitte ei joo seal šampat ja ei näri odavat kalamarja.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas karl54 Vaata postitust
                        Kusjuures algselt taheti peaosalisteks Whiplashis omale nime teinud Miles Turnerit...
                        Tõe huvides siis oli vist siiski mõeldud sul siin Miles Tellerit. Panid siin Indiana poisi nime kogemata (või noh, y vs i tõttu close enough)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Katk Vaata postitust
                          Tõe huvides siis oli vist siiski mõeldud sul siin Miles Tellerit. Panid siin Indiana poisi nime kogemata (või noh, y vs i tõttu close enough)
                          Hehe, ma Turneri ja Indiana fänn, ehk teda satub vist jaa igale poole.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                            Mida tahan näha ning mis ilmselt hakkavad minu top 10-t moodustama: 'Manchester By The Sea', 'Moonlight', 'Silence', 'Nocturnal Animals', 'La La Land', 'The Edge of Seventeen', 'Toni Erdmann', 'Paterson' ja 'Hacksaw Ridge'. Eks nagu ikka, mõni feilib ja ehk on midagi veel kuskil ka radari all luuramas (äkki L-Koreast 'The Handmaiden' või 'The Wailing) mis üllatab, aga selliseks see 2016 aasta on kujunemas filmimaailmas.
                            'Nocturnal Animals' - Wow. Raske. Stiilne. Mõtlemapanev. Hea. Mismoodi Amy Adams 'Arrivali' ja ööloomade peale kokku isegi nominatsiooni ei saanud Oscaritele on hämmastav. Armusin temasse jäägitult nende kahe filmiga. Jake jäi natuke Amy varju seekord, kuid ülejäänud casting oli spot on - Isla Fisher, Michael Shannon ja Aaron-Taylor Johnson, super! Tom Ford võiks veel mõne filmi teha, kiiremini kui 7. aasta pärast (just nii pikk oli vahe debüütfilmi 'A Single Man' ja "loomade" vahel). Ilmselt aasta lemmik soundtrack ka. 8,5/10.



                            'La La Land' - Muusikal? No thanks. Damien Chazelle lavastab, ning peaosas Gosling ja Stone? Jaa, palun!!! Nii hea, et nad suutsid selle muusikali osaga täpselt õiget piiri pidada ning see kordagi üle võlli ei läinud. Samuti väga eluline ja oluline sõnum ning õnneks mõtte suhkruvatine imal lõpp. Ootan juba taaskohtumist selle filmiga kodukinos ja arvan, et ta võib veel punkti võrra ülespoolegi veel minna. Oscari nominatsioonidega igati päri, kõikides suurtes kategooriates võidaks ta igati õigustatult, ma arvan. 8,/10.



                            'The Handmaiden' - Minu ainuke kahetsus on, et hakkasin seda filmi nii vaatama, et olin enesele ootamatult rohkem väsinud kui arvata oskasin ning suutsin magama jääda peale poolt tundi ja pidin jätkama mitu päeva hiljem teisel õhtul. Sellist erootilist laengut ei osanud isegi oodata, kuid see oli väga-väga lahe. 7,5/10.



                            Seega, seni pole ühegi mainitu puhul veel pettuma pidanud. Proovin nüüd nädalaga 'Manchesterile' ja 'Moonlightile' pihta saada kinos.
                            Victoria Concordia Crescit

                            Kommentaar


                              Vaatasin meie uue Novembri ära ja ikka kirusin, et miks kuradi pärast peavad need Eesti filmid alati maruvenivad olema. Ma justkui mäletan, et Rehepapp oli küll absurdselt kole, kuid samas ka helge. See film on lihtsalt kole, räpane ja rõõmutu. Tõsi, mõnes kohas olid säilinud tugevalt Kivirähki lollakalt naljakad dialoogid, mis ajasid rõvedalt naerma. Nägi ka Rae Lesta tissi ja tu-, ee, -haraid. Pilt oli ilus, tegelased grotesksed, aga ikkagi oli liiga diibitamine. Lisaks olid mingid tegelased nii lambikad, et lõpuks pidid tükk aega mõtlema, et kes see kurat oli.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
                                'Nocturnal Animals' - Wow. Raske. Stiilne. Mõtlemapanev. Hea. Mismoodi Amy Adams 'Arrivali' ja ööloomade peale kokku isegi nominatsiooni ei saanud Oscaritele on hämmastav. Armusin temasse jäägitult nende kahe filmiga. Jake jäi natuke Amy varju seekord, kuid ülejäänud casting oli spot on - Isla Fisher, Michael Shannon ja Aaron-Taylor Johnson, super! Tom Ford võiks veel mõne filmi teha, kiiremini kui 7. aasta pärast (just nii pikk oli vahe debüütfilmi 'A Single Man' ja "loomade" vahel). Ilmselt aasta lemmik soundtrack ka. 8,5/10.
                                Täiesti nõus. See oli tasemel film.
                                Amy oli vapustav ja Jake just selles õnnetu isa rollis pani lausa ohkama. Krdi hästi mängitud.


                                Lõik "Postimees" arvustusest:
                                Algselt postitas Hendrik Alla
                                "Ööloomade" lõpp ei jäta saalist lahkujale mingit lootust, et maailm võiks taas kuidagi helgeks muutuda ning kõik saaksid jälle naeratada. Esimestest kaardritest alates on see teadlikult ebamugav, aga vaatamist väärt film

                                Sellele eelnev kinokülastus oli "Elle", mis oli väga hea filmielamus ja järgmisena plaanis "Manchester by the Sea", mis tõenäoliselt samuti väga meeldib.
                                May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X