320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    punane elavhõbe
    keegi näinud on? kuidas tundub?
    Слава Україні! Героям слава!

    Kommentaar


      Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
      punane elavhõbe
      keegi näinud on? kuidas tundub?
      Kummaliste inimeste toodetud imelik kräpp. Kuigi ma ei ole raamatut lugenud ja see olla lausa päris ponks.

      See teema iseenesest - 90te alguse kriminaalide võimuvõitlus Eestis - on ju väga huvitav materjal, võiks isegi öelda, et sellest saaks üle prahi gängsterifilmi. Ent ehkki rekvisiidid on hoolikalt valitud, tundus mulle side tolle ajastuga ikka kaunis ähmane, kui seesama müüt välja arvata (muide, sellest kirjutas veel Jüri Liim aastal 1998). Anvelt peaks oma asja teadma, aga 'Elavhõbedal' on suhteliselt ülejala stsenaarium, mis keskendub pätikambale, kelle teotsemise võiks panna toimuma mis tahes aega.

      Osalistest Sarv on ikka päris akuraatne pätimolu ja leidub päris toredaid kõrvalrolle, Oja Pets ja Ulfsaki Lemps näiteks, aga noor Ulfsak kaabakana on küll paras joke. Ei mängi välja. Tisse, mõistagi, näidatakse ka mitmeid.
      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

      Kommentaar


        Algselt postitas skint Vaata postitust
        Siil udus. Mitte et ma viimase süžeest väga mäletaks.
        Siilil on sõber karu. Siil läheb karule moosi viima. Teel karu juurde tuleb mängu udu, mis algul siili köidab, kuid siis hakkavad ilmuma hirmutavad flashid. Äkki avastab siil, et moos on kadunud, kuid koer toob talle selle tagasi. Seejärel kukub siil jõkke ning ei suuda ennast päästa. Mängu tuleb mingi kriitšur, kes ta kaldale aitab. Kanetz.

        See tuletab meelde ka remake klassikat 'Olen metsabreigikunn'
        jokers to the right
        clowns to the left of me

        Kommentaar


          Algselt postitas EgoTrip Vaata postitust
          punane elavhõbe
          keegi näinud on? kuidas tundub?
          Vahetult pärast filmi mõtlesin, et võinuks tunni võrra pikem olla ja seda aega kasutada mõnede süžeeliinide korralikuks lõpuleviimiseks.

          Samuti ei teinuks paha see, kui oleks lastud pisut rohkem Oja-Pikarot ekraanile. Seda enam, et ta teenis ju auväärse koha filmiplakatil.

          Avandi kehastatav good cop jäi ka kuidagi mõistatuslikuks.

          Igast väikseid küsimärke oli tegelt hulgim.

          Raamatut ei ole lugenud. Kes on, võiks võrrelda. Usutavasti on see palju põhjalikum ja parem.

          Muidu selline 6-7/10 värk.

          Kommentaar


            Raamatu ca 400 lk läbisin pooleteist päevaga. Kusjuures ohverdasin selleks kallist suvepuhkust, ei ahvatlenud päike ega rand jms, vaid mugav tugitool põhjapoolses toas. Seega ootused filmi suhtes olid kõrged.

            Pettuma ei pidanud, süžee järgis küllalt täpselt Anvelti originaali, natuke ehk liiga ratsitult, aga eks eelarve seadis piirid. Ca pool tundi oleks võinud film küll pikem olla tõesti.

            Algselt postitas fitti Vaata postitust
            Osalistest Sarv on ikka päris akuraatne pätimolu ja leidub päris toredaid kõrvalrolle, Oja Pets ja Ulfsaki Lemps näiteks, aga noor Ulfsak kaabakana on küll paras joke. Ei mängi välja.
            Ülejäänuga nõustun, v.a Juhan Ulfsak. Reps oligi n-ö südametunnistusega pätt. Raamatus olid tema sisemised dilemmad ja süütunded jah vähe pikemalt lahti kirjutatud, sellest jäi filmis vajaka.

            Raamatut soovitan lugeda igal juhul.

            Kommentaar


              Woody Alleni "Broadway Danny Rose" - soovitan
              "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

              Kommentaar


                Vaatasin esimese Iron Man'i ära. Meeldivad koomiksite põhjal vändatud filmid. Teist osa on plaanis kinno vaatama minna
                Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                Kommentaar


                  Clash Of The Titans - ei oskagi kohe midagi öelda, Zeusi shiny armor ütles kõik.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas fitti Vaata postitust
                    Kummaliste inimeste toodetud imelik kräpp. Kuigi ma ei ole raamatut lugenud ja see olla lausa päris ponks.
                    Võrreldes igasuguste Pangaröövide ja Minaolinsiin filmidega on Punane Elavhõbe ikka suur samm edasi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      Võrreldes igasuguste Pangaröövide ja Minaolinsiin filmidega on Punane Elavhõbe ikka suur samm edasi.
                      Ah, räägi seda kuskil lesbibaaris Margit Adorfile. Isegi Jaan Ruus kirjutas, et 'elavhõbeda' kõrval tundus 'Pangaröövgi' hea filmina.
                      We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas fitti Vaata postitust
                        Ah, räägi seda kuskil lesbibaaris Margit Adorfile. Isegi Jaan Ruus kirjutas, et 'elavhõbeda' kõrval tundus 'Pangaröövgi' hea filmina.
                        Sa vihjad sellele lõigule?

                        Režiikäsitöö toimib, kuid see on käsitöötund ilma sõnumita, filmitegemine ilma erilise vajaduseta. Hakka või mõtlema, et “aasta halvim” linateos, road-movie “Pangarööv” oli päris huvitav film.

                        Okei, "Pangaröövis" oli mingi sisuarendus, mida "Punases Elavhõbedas" polnud. Eks see ole maitse küsimus, kas inimesele meeldib piinliku sisuga kräpp või sisutühi, kuid samas äge andmine. Mina isiklikult Ruuslik sõnumipede pole, et igas filmis suuri karakteriarendusi ja diipi sõnumit otsin. Paar meeldejäävat karakterit, mõnus olustik ja ladus pooleteisttunnine kulgemine- minule sellest piisab, eriti Eesti filmi puhul.

                        Lisaks tundub Ruus olevat juba vanem härrasmees, kellel vägivald lööb klapid kokku. Noh, nagu siin foorumis ühele vanemale härrasmehele ei meeldinud In the Loop roppuste pärast.

                        Ja kui lõpuks veel armas neiu grupiviisiliselt vägistatakse ning tagatipuks talle kuul pähe kihutatakse, hakkad mõtlema, et milleks sa pead seda filmi vaatama.

                        Ja "Punane elavhõbe" on üks väheseid Eesti filme, kus dialoogid pole punastama ajavalt piinlikud ja võltsid. "Punane elavhõbe" on seal usutav, kus "Pangarööv" ja "Mina olin siin" ei ole.

                        Kommentaar


                          Kas seksistseenid olid Minaolensiin omast paremad?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Mina isiklikult Ruuslik sõnumipede pole, et igas filmis suuri karakteriarendusi ja diipi sõnumit otsin.
                            Suuri karakteriarendusi? 'Elavhõbeda' kõige suurem probleem on, see, et peategelasest ei ole üle ültse võimalik sotti saada. Võib-olla on need küsimused vastatud raamatus, aga see ei puutu ju asjasse. Miks ta vangis oli? Kuidas on temasugune ontlik noormees sattunud sellisesse seltskonda? Miks ta esimese asjana pealr türmi garaažirottide juurde tagasi tükib? Miks tema väidetav südametunnistus väljendub enamvähem õlakehituses, et vast ei peaks päris iga taksosõitu tapmisega lõpetama?

                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Lisaks tundub Ruus olevat juba vanem härrasmees, kellel vägivald lööb klapid kokku. Noh, nagu siin foorumis ühele vanemale härrasmehele ei meeldinud In the Loop roppuste pärast.
                            McN, vanem härrasmees, on jah ju ka seal seitsmekümne kandis. Ja see stseen oma räiguses oli ka minu arvates täiesti ebavajalik, ükskõik mis seisukohalt vaadata.
                            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas dannar Vaata postitust
                              Kas seksistseenid olid Minaolensiin omast paremad?
                              Kui sulle meeldib vägistamine, mis päädib kuuli pähe laskmisega- siis jah.

                              Algselt postitas fitti Vaata postitust
                              Suuri karakteriarendusi? 'Elavhõbeda' kõige suurem probleem on, see, et peategelasest ei ole üle ültse võimalik sotti saada. Võib-olla on need küsimused vastatud raamatus, aga see ei puutu ju asjasse. Miks ta vangis oli? Kuidas on temasugune ontlik noormees sattunud sellisesse seltskonda? Miks ta esimese asjana pealr türmi garaažirottide juurde tagasi tükib? Miks tema väidetav südametunnistus väljendub enamvähem õlakehituses, et vast ei peaks päris iga taksosõitu tapmisega lõpetama?
                              Ja Pangaröövis oli väikese poisi transformeerumine kurjategijaks loogiliselt lahti seletatud?

                              edit: Kui ma peaks uuesti vaatama mõnda Eesti viimaste aastate mitte-Õunpuu mängufilmi, siis ma valiks vaheduse ja ladususe pärast just Punase Elavhõbeda. Nii lihtne see ongi.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas eika Vaata postitust
                                Kui ma peaks uuesti vaatama mõnda Eesti viimaste aastate mitte-Õunpuu mängufilmi, siis ma valiks vaheduse ja ladususe pärast just Punase Elavhõbeda. Nii lihtne see ongi.
                                Nojah, ma kardan, et ega me siinkohal konsensuseni ei jõua. Ma olen ka juba nii vana härrasmees, et mul ei ole hea-halva skaala ühes otsas 'Pangarööv' ja teises Õunpuu. Omal ajal ma, jah, kartsin ka loll välja paista ja kiitsin takka, kui keegi suure kunsti pähe mingit sitta tootis, aga nüüd on mul jumalast pohhui. Ma võin südamerahuga mõnes kahtlases lokaalis Homenja järgi tantsu lüüa, maapoe taga meestega viina juua ja öelda, et ma ei kavatse kunagi enam ühtki Õunpuu filmi vaadata.
                                We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X