320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mina kurtsin, et polnud päris. Teen nüüd suure vea ja toon unise peaga mõned näited:

    Capone poeg. Lugesin, et päris mitmed on väitnud, et nad on tema pojad, aga seda tõestada keegi pole suutnud. Ka filmis oleks minu meelest võinud seda sama asja mängida - mõned väidavad vms, Capone ise pole kindel.

    Blueberry Hilli laulmise hallukad - see versioon tuli välja 2 aastat pärast Capone surma. Nagu.. miks mitte võtta stsenaariumisse midagi sellist, mille puhul ma saaks mõelda, et äkkkkkki oligi nii. Mitte pärast pettumusega lugema, et tegu on puhtalt stsenaristi väljamõeldisega.

    Mälestused katsetest Capone maha lüüa (ja tema armuke saab surma) - päris elus oli katseid küll, aga mitte selliseid. Nagu, miks mitte võtta Holliwoody actionit veidi vähemaks, aga jääda päriselulise põnevuse juurde ja rääkida nii nagu asjad olid?

    Kaela pussitamisega tapmine - pole alust arvata, et ta midagi sellist oleks näinud/teinud. Väidetavalt käis toona rohkem koksamisi ikka kuulide läbi. Aga noaga susimine filmis oli efektne!

    Naiseriietes kalale - pole olnud. Capone võis (ja käis sageli) kalal.

    Porgand sigari asemel - stsenaristi väljamõeldis.

    Tulistas kedagi oma kodus - väljamõeldis.

    Kandis mähkusid - 50/50, võib-olla.

    Isegi see 10 milli dollari värk - FBI vms pole arvanud, et see eksisteerib, ega seda jahtinud.

    Jne

    Jah, ma saan aru, stsenarist tahtis teha filmi huvitavamaks, lisas süžeed, tegi justkui mingi tegevuskaare (raha otsimine jms), aga minu jaoks võtsid need tõigad pigem ära, kui andsid juurde. Etnoh, justkui näidati Capone elu viimaste aastate glamuuritust (mis on täitsa tõde), aga seda tõde võimendati tarbetult Holliwoody glamuuriga.

    Kommentaar


      Algselt postitas nonoh Vaata postitust
      Mina kurtsin, et polnud päris. Teen nüüd suure vea ja toon unise peaga mõned näited:

      Capone poeg. Lugesin, et päris mitmed on väitnud, et nad on tema pojad, aga seda tõestada keegi pole suutnud. Ka filmis oleks minu meelest võinud seda sama asja mängida - mõned väidavad vms, Capone ise pole kindel.

      Blueberry Hilli laulmise hallukad - see versioon tuli välja 2 aastat pärast Capone surma. Nagu.. miks mitte võtta stsenaariumisse midagi sellist, mille puhul ma saaks mõelda, et äkkkkkki oligi nii. Mitte pärast pettumusega lugema, et tegu on puhtalt stsenaristi väljamõeldisega.

      Mälestused katsetest Capone maha lüüa (ja tema armuke saab surma) - päris elus oli katseid küll, aga mitte selliseid. Nagu, miks mitte võtta Holliwoody actionit veidi vähemaks, aga jääda päriselulise põnevuse juurde ja rääkida nii nagu asjad olid?

      Kaela pussitamisega tapmine - pole alust arvata, et ta midagi sellist oleks näinud/teinud. Väidetavalt käis toona rohkem koksamisi ikka kuulide läbi. Aga noaga susimine filmis oli efektne!

      Naiseriietes kalale - pole olnud. Capone võis (ja käis sageli) kalal.

      Porgand sigari asemel - stsenaristi väljamõeldis.

      Tulistas kedagi oma kodus - väljamõeldis.

      Kandis mähkusid - 50/50, võib-olla.

      Isegi see 10 milli dollari värk - FBI vms pole arvanud, et see eksisteerib, ega seda jahtinud.

      Jne

      Jah, ma saan aru, stsenarist tahtis teha filmi huvitavamaks, lisas süžeed, tegi justkui mingi tegevuskaare (raha otsimine jms), aga minu jaoks võtsid need tõigad pigem ära, kui andsid juurde. Etnoh, justkui näidati Capone elu viimaste aastate glamuuritust (mis on täitsa tõde), aga seda tõde võimendati tarbetult Holliwoody glamuuriga.
      See polnudki ju biopic, isegi mingit "based on true storyt" polnud ees. Ja see armukese tapmine oli pigem tema hallutsinatsioon, kuidas kõik omaaegsed glamuursed tegelased on tapetud. Ehk need polnud meenutused, vaid süümekatega hallukad, mille kohta on keeruline öelda, et pole päris.

      Laste osad pole tõesti siiani selgust. Polevat tema naise omadki, Capone olla ühe versiooni järgi üldse steriilne. Samamoodi ei saa väita ju ka tulistamise kohta ja dementsel inimesel on mähkmed all enamjaolt, ei?

      Ehk see film üritas teha kunsti, aga reklaamiti kui maffiafilmi. Treiler on ses osas eriti vale. Kui oleks jäänud festivalifilmiks ja umbes Sõpruse repertuaari, siis poleks kellelgi miskit olnud. Aga praegu üritati müüa paastuajal suure maffialoona. Ehk film oli iseenesest ok, aga reklaam lubas muud.

      Kommentaar


        Kui on "päriselu" järgi tehtud, siis on asjal teine raskuskaal kohe, autentsuse hõng mõjub alati rohkem kui väljamõeldis

        Kommentaar


          Algselt postitas nonoh Vaata postitust
          Mina kurtsin, et polnud päris. Teen nüüd suure vea ja toon unise peaga mõned näited:

          Capone poeg. Lugesin, et päris mitmed on väitnud, et nad on tema pojad, aga seda tõestada keegi pole suutnud. Ka filmis oleks minu meelest võinud seda sama asja mängida - mõned väidavad vms, Capone ise pole kindel.

          Selles osas oli ju koht, kus Capone andis enda ametlikule pojale mõista, et tema pole tegelikult päris poeg.

          Blueberry Hilli laulmise hallukad - see versioon tuli välja 2 aastat pärast Capone surma. Nagu.. miks mitte võtta stsenaariumisse midagi sellist, mille puhul ma saaks mõelda, et äkkkkkki oligi nii. Mitte pärast pettumusega lugema, et tegu on puhtalt stsenaristi väljamõeldisega.

          Dela tehniki

          Mälestused katsetest Capone maha lüüa (ja tema armuke saab surma) - päris elus oli katseid küll, aga mitte selliseid. Nagu, miks mitte võtta Holliwoody actionit veidi vähemaks, aga jääda päriselulise põnevuse juurde ja rääkida nii nagu asjad olid?

          See oli puhas sümbolistlik hallukas, kuidas sisuliselt kõik tema ümber keerelnud glamuuriseltskond on oma otsa leidnud.

          Kaela pussitamisega tapmine - pole alust arvata, et ta midagi sellist oleks näinud/teinud. Väidetavalt käis toona rohkem koksamisi ikka kuulide läbi. Aga noaga susimine filmis oli efektne!

          Taas hallukas.

          Naiseriietes kalale - pole olnud. Capone võis (ja käis sageli) kalal.

          Ta läks kalale mehega, keda polnud tegelikult enam elus, vaid tema enda süümepiinade ettekujutus. Seega, tõesti, seda päriselt polnud.

          Kandis mähkusid - 50/50, võib-olla.



          Isegi see 10 milli dollari värk - FBI vms pole arvanud, et see eksisteerib, ega seda jahtinud.

          Jne

          Jah, ma saan aru, stsenarist tahtis teha filmi huvitavamaks, lisas süžeed, tegi justkui mingi tegevuskaare (raha otsimine jms), aga minu jaoks võtsid need tõigad pigem ära, kui andsid juurde. Etnoh, justkui näidati Capone elu viimaste aastate glamuuritust (mis on täitsa tõde), aga seda tõde võimendati tarbetult Holliwoody glamuuriga.
          Ehk sa tood välja kohad, mis näitavad pigem suure tegelase langemist tema dementses ajus, ja ütled, et need pole päriselus olnud. Ehk peaks ju vahet tegema, mis on suures plaanis kunstiline film. Ehk see pole dokk, kus kõik detailid antakse edasi kindlalt kontrollitult ja ajaloolase pilgu läbi.

          Ehk taaskord, samamoodi vaadati nii mitmetki asja läbi sõrmede näiteks selles Churchilli filmis, kus on paigas nö. aiateibad ja ajajooned, aga sinna vahele jäetakse palju loomisvabadust. Ehk ma saan aru, et inimesed lähevad seda ilmselt teise lootusega vaatama, aga kui aru saada, mida reaalselt lavastaja näidata tahab, siis ei saa kohe filmi väga sitaks pidada lihtsalt seepärast, et ootasid ise midagi muud.

          Aga lõpetuseks, et see tõesti pole maailma parim film. Keskpärane, aga saab imo peksa täiesti vale asja eest.

          Ehk läheb minu aasta filmide seas 38. kohale.

          36. Underwater
          37. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
          38. Capone
          39. Misbehaviour
          40. The Call of the Wild
          41. Radioactive
          42. Viiking Vic
          43. Kalashnikov
          44. The Lovebirds
          45. Sipsik

          Kommentaar


            Ma olen täiesti kindel, et mingite aastate pärast vaatavad inimesed uuesti Capone'i ja mõtlevad, et krt päris hea kraam. A la nagu Lone Ranger. Kui uuemat kraami näiteks tuua.
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Aight. See oli siis film Capone hallukatest. Got it.

              Aga siis ei saa sellest rääkida kah, kui "müüdi lammutamisest", sest film ei sea "müüdi" kõrvale mitte mingit uut fakti/tõsist raami, vaid uued "müüdid". Ehk, mulle, jällegi, oleks rohkem meeldinud kui ma saanuks mõelda, et ah vat umbes sedasi oligi.

              Siiski, ma ei ütle ka, et oleks aasta halvim film. Üldse mitte. See oli esimene film pärast koroonat, mida kinos sai vahitud, Tom Hardy on üks vaheseid mehi, kes on mind mu heteroseksuaalsuses suutnud kõhklema panna ja filmis oli tõeliselt nauditavaid kohti kah. Kuid minu jaoks jäi miskit puudu - ja ma arvan, et see on autentsus.

              Kommentaar


                Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                Tom Hardy on üks vaheseid mehi, kes on mind mu heteroseksuaalsuses suutnud kõhklema panna.
                Kaugele jõudnud oled? Lihtsalt uitmõtelnud või nii mõnigi kord on püksilukk avanenud?

                Kommentaar


                  See on huvitavalt spetsiifiline küsimus. Spetsiifiline vastus on, et ei ole.

                  Kommentaar


                    Kuna olen puhkuse-eelses säästurežiimis, siis veetsin täna jälle suure osa päevast kinos. Esimene seanss algas 11.15 Artises ja filmiks oli Meisterkokk Cheng, mille lavastajaks oli Mika Kaurismäki. See on siis Aki vend, aga umbes selline vend nagu Reiljanitel oli Villu ehk see vähem vinge.

                    Kuhugi Soome kolkakülla saabub hiina mees koos pojaga ja esimese asjana läheb ta kohakese ainsasse söögikohta, mida peab lahutatud sõbralik blondiin Sirkka. Hiinlane otsib Fongtroni, aga teda ei leia sugugi ja nii hakkab ta süüa tegema. Kohalikud on skeptilised, aga kartulipudru ja vorstikastme asemel pakutav hiina toit muutub popiks, kohalike tervis paraneb, naiste menstruatsioonivalud leevenevad, Sirkka hakkab hiinlasega plaani pidama ja pea kaks tundi kestev film on lihtsalt üks väga-väga lihtne vaatamine, kus kõik tulev on ettearvatav, näidatakse ilusaid tundrukaadreid ja käiakse saunas, kuna kuidas soomlased ikka muud saavad.

                    Ehk kui tahate miskit lihtsalt vaatama minna, siis on lihtne valik. Ei ole mingi mindfuck.
                    Mika Kaurismäen uusi elokuva Mestari Cheng on draamakomedia hyvästä ruuasta, Lapista ja erilaisten tapojen kohtaamisesta hyvässä hengessä ja ruohonjuuritasol...


                    Mõnumeeter: naisi ei näinud, ainult vanamehed näitasid tagumikke
                    Ajumeeter: ilmselt kõige lihtsam film maailmas
                    Valumeeter: poisile satub õngekonks kogemata pähe.

                    Seejärel kärutasin Lasnamäele, tegin ühe mängu jalkat ja siis vudisin Sõprusesse, et jõuda täpselt tagasi filmiks Käimata teed https://www.kinosoprus.ee/et/film/kaimata-teed. Plakat on väga Capone'i omaga sarnane, sest mis muu ikka sümboliseeriks lagunevat mõistust, kui peast irduvad ruudukesed. Kui Capone oli selline Level 2 ajukepp, siis siin tõmmati selline fuckfest püsti, et esimese tunni jooksul ei jaganud ma üldse matsu, et mis nüüd täpsemalt toimub.

                    Javier Bardemi kehastatud Leo on dementne ja tema tütar (kehastab endine lapsstaar Elle Fanning) peab viima ta hamba- ja silmaarsti juurde. Bardem näeb koguaeg mingeid viirastusi Kreekast ja Mehhikost, päriselus ei saa ta üldse aru, mis toimub ja Fanning on temaga sitaks hädas. Neiu ise on ka päris nõrguke, sest kui keegi helistab, siis ofkoors laseb isa pidevalt nelja tuule poole minema. Võtnud kaelarihm või midagi.

                    Ühesõnaga film kestis 1h25mini, aga mingi soti sai alles viimase kümnekonna minutiga. Mõte oli täitsa tore, näitlejad head, aga nii faking igav oli, et anna otsad. Mõtlesin veel ära vaadata filmi Biidid, aga see tõmbas moti maha ja siis tuleb kavva järgmise nädala õhtutel, sest säästurežiim on endiselt töös.

                    Mõnumeeter: Ei midagi.
                    Ajumeeter: 2/3 filmist on midafakki, lõpu suutsin enda jaoks kodus selgeks mõelda
                    Valumeeter: Bardem kukkus autost välja.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                      Blueberry Hilli laulmise hallukad - see versioon tuli välja 2 aastat pärast Capone surma. Nagu.. miks mitte võtta stsenaariumisse midagi sellist, mille puhul ma saaks mõelda, et äkkkkkki oligi nii.
                      Oot, sa vaatasid filmi ja said kohe aru, et seal kasutati 1941. aastal välja lastud loo 1949. aasta versiooni? Ja kuna filmi tegevus peaks toimuma 1947, siis see häiris? Vau!

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Stok
                        Viskan ka oma 2 senti Capone teemal ja avan sellise vaatenurga, et äkki popcornistidele ei meeldinud, et mingi dementne duud end samal ajal totaalselt täis sittus? Ka mina näksisin selle filmi kõrvale midagi ja pidasin aegajalt lühikesi dieete. Jepp, häiris. Nii see, mis ekraanil, kui mõte sellest, et see juhtub päris paljudega iga päev ja võib juhtuda ka minuga. 1pt

                        Seda filmi, mis ei kaldu reaalsusest kõrvale, nimetataks dokfilmiks, selle jaoks on teine teema. Näiteks mõnnarile tundus, et Bohemian Rhapsody oli ebareaalne, samas kui mina vastupidiselt väga nautisin head muusikat, mille kõrvale mingit süžeed aretati. 10pts
                        BRi suhtes polnud asi ebareaalsuses, vaid selles, et kogu film seisnes ainult muusikas ja kogu ülejäänu oli nii lapsik ja rumal, et valus oli vaadata. Lauldi - mega, kõik muu - retakas.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          See on siis Aki vend, aga umbes selline vend nagu Reiljanitel oli Villu ehk see vähem vinge.
                          LOL krt

                          Kommentaar


                            Vahelduseks üks romantiline komöödia Hulu varasalvest - Palm Springs.

                            Seda vast parem vaadata usalduse peale.

                            Pisarat vast välja ei kisu. Naerda saab, mõtiskleda saab ja wtf saab ka öelda.

                            Tore, tugev kraam.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Muide, kus on smart tv-le suurim valik filme? Netflix, rakuten, amazon prime tundusid suht samaväärsed. Kas kuskil mõni hidden superprovider?

                              Kommentaar


                                Kassid läinud, hiirtel pidu.

                                Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge - animafilm siis, kuid mitte nõrga närvikavaga vaatajatele, sest verd ja valu nagu mängus eneses.
                                Kui oled toda mängu mänginud, siis vaata ära - tore meelelahutus. Võiks isegi olla pikem (80 min).
                                Muusikaline pool võinuks olla rohkem nagu mängus.

                                Scoob! - animafilm siis. Värvikas, visuaalselt tugev. Harjumuspärasest (suurele ekraanile mõeldust) erinev, kuna mängu on toodud teisi Hanna-Barbera tegelasi.
                                Sobib vaadata lastele ja looteasendis.
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X