320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas karl54 Vaata postitust

    Monty Python and The Holy Grail
    Ma hindan su valikut hindega 1.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Kuna lugu oli valmis ja natuke uni ka, siis keerasin ennast pressiseansile, kus jooksis miskine Venemaa ulmekas nimega Külgetõmme. Filmis mängis minu lemmik Vene näitleja Oleg Menšikov, kes oli kuidagi väga vanaks jäänud, aga üldiselt on ta ikka tore.
      Kusjuures vaatasin hiljuti Mikhalkovi "Utomlennye solntsem", mis võitis ka parima võõrkeelse filmi Oscari. Üks peaosatäitjatest oligi seesama Oleg Menshikov.


      9/10

      Kommentaar


        Paterson oli väga mõnus vaatamine. Film lihtsatest asjadest ja mõnudest ning ei olnud kordagi tunnet, et oleks vaja mingit suurt draamat või pööret, et põnevust hoida. Lisaks veel väga hästi mängiv inglise buldog Marvin.

        Kommentaar


          Arrivali juurde tagasi tulles, siis, nagu ma varem siin teemas kirjutasin, oli ta mu meelest okei - aga teema, et tulevad ET'd maale ja keegi ei tea mis nad tahavad ja lõpptulem on hoopis inimkonna ühendamine on juba ammu tehtud ja kui Arrival oli kellegi jaoks liiga hollywuud või käis viis, mil sõnumit edasi kanti pinda, soovitan viiekümnendatest filmi The Day The Earth Stood Still. Asi oli siis murranguline - ajastul, mil sci-fi oli tavaliselt liiga kämp säravate suspede ja putukas-koletiste trillalla, tuli selline mõtlema panevam film. Eks muidugi siin võib paljudel teistpidi blokk vastu tulla - et liiga vana. Ma igaljuhul seda soovitan.

          Aga Karl - Holy Graili halvustamise eest I shall fart in your general direction!
          ★★★★★★

          Kommentaar


            Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
            Arrivali juurde tagasi tulles, siis, nagu ma varem siin teemas kirjutasin, oli ta mu meelest okei - aga teema, et tulevad ET'd maale ja keegi ei tea mis nad tahavad ja lõpptulem on hoopis inimkonna ühendamine on juba ammu tehtud ja kui Arrival oli kellegi jaoks liiga hollywuud või käis viis, mil sõnumit edasi kanti pinda, soovitan viiekümnendatest filmi The Day The Earth Stood Still. Asi oli siis murranguline - ajastul, mil sci-fi oli tavaliselt liiga kämp säravate suspede ja putukas-koletiste trillalla, tuli selline mõtlema panevam film. Eks muidugi siin võib paljudel teistpidi blokk vastu tulla - et liiga vana. Ma igaljuhul seda soovitan.

            Aga Karl - Holy Graili halvustamise eest I shall fart in your general direction!
            Ma ei tea miks ma vastan isegi, aga kust te seda halvustamist näete, väga huvitav, maailmas on sadu filme mida loetakse klassikuteks, sõltub mille järgi otsustada ja kelle sõna loeb, võib neid olla veel ja veel.

            Kas kõigile peavad need kõik ühtemoodi meeldima? Ma hindan filme enamasti meeldimise järgi, mitte selle järgi, et mõni film on rohkem mõjutanud inimkonda või noh vähemalt filmiajalugu.

            Selle jaoks ongi mul kaks tabelit, imdbs hindeid pannes on esmatähtis emotsioon ja nauding. Ja see ei ole nii palju seotud sellega kui hea see film on, kindlasti ta on tähtis, kuid mulle meedlimine ja kui heaks filmiks ma seda suures plaanis pean, on erinevad asjad.

            ehk nt 1 tegelane küsib, et ou saada oma lemmik 50 filmi.

            Tegelane 2 küsib, et saada sinua arvates 50 parimat filmi mis sa näinud oled

            Tabelid erinevad üksteisest kardinaalselt

            Ma olen räme Kill Billi essa osa fänn ja True Romance ka nt, need on raudselt mu lemmik filmide seas, aga nad ei lähe teise tabelisse, kus on nt Rashomon, 2001 kosmoseodüsseia ja veel ehk mõni film milelle hindeks 6-7 pannud olen.

            Ehk jah võtke rahulikult, mingeid järeldusi ei maksa teha, eriti kui te ei tea, kui palju ma nt annan filmidele 10 või 9 hindeks, 6 võib olla juba päris hea, või mis?

            Ehk rahu, teie Holy Grail on rohkem kui hea film, kuid mitte mu lemmikzanr, ega lemmik film.

            Kommentaar


              Algselt postitas karl54 Vaata postitust
              Ma tean seda, et on väga, väga harva kui on mõni kriitikute poolt ja ka rahva poolt enamvähem armastatud film, mis mulle ei meeldi. Aga aegajalt satub sekka mõni film, mis justkui peaks olema suurepärane, aga ei istu, kohe üldse ei istu. See tähendab nt seda, et panen hindeks 6, mis 10 palli süsteemis on väga hea.
              Kuidas on võimalik, et 6/10=väga hea? Kui see taandada viiepallisüsteemile, on 6 ju tugev koolipoisi 3. Eks mõnele koolis, kes tihti kahtesi saab, on tõesti 3 väga hea, sest miinimum eesmärk on ju täidetud aga üldisemas plaanis ei saa 6/10 kuidagi väga hea olla.

              5-6: rahuldav/(tugev) keskmine
              7-8: hea
              9-10: väga hea/suurepärane

              Kommentaar


                Algselt postitas N4pster Vaata postitust

                5-6: rahuldav/(tugev) keskmine
                7-8: hea
                9-10: väga hea/suurepärane
                10 - meistriteos
                9 - suurepärane
                8 - väga hea
                7- hea
                6 - keskpärane, vaadatav
                5 - kehv
                4 - väga halb
                3 - täielik ajaraisk
                2 - katastroofiline
                1 - rämps

                Ise hindan umbes sellise skaala järgi.

                Kommentaar


                  Jumal tänatud, et skaala on olemas, saan kohe rakendada ja öelda, et idanaabrite Viiking on selline kaks esimest minutit vägev ja ülejäänu väga halb täielik katastroofiline ajaraisk.

                  Pidi nagu olema mingi vägev värk - lahingud ja nii. Ja isehakanud maadeavastajad Venemaal. Ja noh, üldse eepiline mingi asi. Oli mingi hüplik taidlemine ning lõpuks ei saanudki aru, millest täpsemalt film oli...nagu taheti tappa ja vallutada ja koos eksisteerida ja sõbrad ja perekond olla ja pagan ja kristlane ja vana viha ässitaja ja lepitaja ja kannataja ja väljavalitu ja...krt, mida ma vaatasin?
                  see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                  "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                  "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                  Kommentaar


                    Arrivali suurim viga oli see, et film oli visuaalselt tõsiselt kole. Pime, hall ja rõvedalt digitaalse pildiga. Nagu operaator oleks oma iphonega kogu krempli ülesse filminud. Laisk värk.

                    Charlie Sheeni 1996. aasta The Arrival oli igatahes tunduvalt ägedam ufokas.

                    Kommentaar


                      Ah ma üldse ei viitsi mingite numbrite ja hinnanguskaaladega üle pingutada ehk võibolla sellest sain ka valesti aru Karlist, 'sküüzmii. Muidugi ei pea kõik kõigile meeldima nagu oleks miski püha - kuid kui juba teema üles võtta tunnustatud klassikutega ja võtta nad nimekirja ette ja hakata vastupidist väitma - saad kindlasti vähemalt mingi reaktsiooni


                      Algselt postitas giga204 Vaata postitust
                      Arrivali suurim viga oli see, et film oli visuaalselt tõsiselt kole. Pime, hall ja rõvedalt digitaalse pildiga. Nagu operaator oleks oma iphonega kogu krempli ülesse filminud. Laisk värk.
                      nop. Režissöör rõhutas efekti taotluslikkust. Pidi siis sellega taotlema unenäolikkust ja süngust vms.
                      ★★★★★★

                      Kommentaar


                        Kuna Eesti kinod ei ole siiani aru saanud, et Oscarile kandideeriva Fencesi võiks ka oma kinokavva lisada, siis vaatasin selle ära. Väga emotsionaalne ja tugeva näitlejatööga film. Denzelilt kindlasti kõva sooritus. Ilmselt mitte Oscari-vääriline, jään siin endiselt Casey punti, aga ikkagi kõva sooritus.

                        Lisaks vaatasin tagantjärgi Hacksaw Ridge'i ära, mis oli lihtsalt toreda loo peale tehtud ja mõnus vaatamine.
                        Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                        Algselt postitas taku*
                        Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                          Kuna Eesti kinod ei ole siiani aru saanud, et Oscarile kandideeriva Fencesi võiks ka oma kinokavva lisada, siis vaatasin selle ära. Väga emotsionaalne ja tugeva näitlejatööga film. Denzelilt kindlasti kõva sooritus. Ilmselt mitte Oscari-vääriline, jään siin endiselt Casey punti, aga ikkagi kõva sooritus.

                          Lisaks vaatasin tagantjärgi Hacksaw Ridge'i ära, mis oli lihtsalt toreda loo peale tehtud ja mõnus vaatamine.
                          Kinodel on siin null süüd.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Devil Vaata postitust
                            Kinodel on siin null süüd.
                            Mingi levitajate kamm? Võid täpsemalt rääkida. Ma ei ole ainus oma tutvusringkonnas, kes nukralt tulekul olevate filmide liste sirvinud on.
                            Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                            Algselt postitas taku*
                            Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Vaatasin meie uue Novembri ära. See film on lihtsalt kole, räpane ja rõõmutu.
                              See film on lihtsalt ilus, naljakas ja fantastiline. Kui värvikas võib olla must-valge pilt! Millised nummid vanainimesed! Naljakad dialoogid.. nagu vaataks Soome filmi. Vahet pole, et vb lugu jääb nõrgaks või välismaalane sellest muhvigi aru ei saa. Kunst võib olla ka lihtsalt (arusaamatult) ilus. Ainus asi, mis mind segas, oli see, et kui Sarnet oli enne filmi rääkinud, mitu tonni viinereid läks huntidega stseenide tegemiseks, siis mõtlesin ma iga kord, kui hunte näidati, et kuhu see viiner siis peidetud on. Elus esimest korda oli mul selline kade tunne, et oleks ka taht selle ägeda asja tegemises osaline olla.
                              kaks firmatorti, kast pepsit!

                              Kommentaar


                                November on äge. Elu on seal täpselt nii jube nagu Eestis ta ongi ajast aega olnud. Lisaks on selles filmis omajagu kammerlikku hingust, mida Kivirähki raamatus pole, aga mis sellegipoolest groteskse jälkusega suurepäraselt sobib. Ja osa tegelaskujusid on lihtsalt geniaalsed välja kukkunud.
                                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                                Kommentaar

                                Working...
                                X