320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    Mõnu, mis su top 10 Adam Sandleri filmid on

    lisaks - vaata kui palju kiitjaid sa oled saanud pärast seda kui sa otsustasid lõpuks mu korduvalt edastatud nõu kuulda võtta ja hakkasid taandridu kasutama
    Tänan huvitava küsimuse eest.

    IMDB annab mulle vastuseks, et ma pole vaadanud kümmet Sandleri filmi.

    Aga mida olen vaadanud, siis moodustuks esimingi number:

    1. Uncut Gems
    2. Hotel Transylvania
    3. Happy Gilmore
    4. Airheads
    5. Waterboy
    6. The Hot Chick (siin oli ta vist küll uncredited cameo, aga sellega oli see tore lugu, et võistlesime kunagi Venemaal ülikoolis grupiga, et kes leiab kohalikust DVD-levist kõige sitema filmi. Mina võistlesin Kangaroo Jackiga, mu toonane neiu tuli The Hot Chickiga. Ma võitsin, sest oli kõige sitem film, aga Hot Chick oli sellest kambast kõige parem)
    7. Hotel Transylvania 3

    Võib täitsa olla, et olen ka rohkem Sandleri filme näinud, sest väga mitmed tulevad vähemalt reklaamidest tuttavad ette, aga ei meenu, mis seal oli ja IMDB, mida ma üsna hoolsalt täidan, neid hinnatuna ei anna.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      No kui tänatakse, siis tuleb edasi kirjutada. Täna vaatasin ära kaks Netflixis leiduvat nominenti.

      Esimesena läks peale palestiinlaste lühifilm The Present, mis tuli Netflixi alles nüüd lähiajal. Isa ja tütar tahavad emale aastapäevakingiks osta külmkappi, kuid Läänekalda enklaavist poodi minek on paras kebekas läbi Iisraeli turvakontrollide, mööda logisevaid teid ja allasurutud inimväärikust.

      Filmis justkui suurt ei juhtugi. Mees ärkab, läheb tütrega teele, mölutab tükk aega piiripunktis, siis jõuab poodi, ostab külmiku ja üritab külmikuga taas piiripunktist läbi minna. Samas kõik see on nii absurdselt absurdne, nagu ilmselt ka kogu situatsioon Palestiina ja Iisraeli vahelistes olukordades.

      Tavaliselt Oscaril lähevad sealsed filmid kenasti peale, äkki on ka edukas. Film pole paha, täitsa hea isegi, jääb ka sinna 24 minuti juurde.

      Mõnumeeter: pole midagi
      Valumeeter: kui jõetu inimväärikuse allasurumine haiget teeb, siis üsna valus
      Ajumeeter: juudid rääkisid üsna arusaamatult kanget inglise keelt.


      Seejärel võtsin samuti Netflixist USAs rahva kõvasti välja vihastanud melodraama Hillbilly Elegy, mis tõi kohe meelde lapsepõlvest ühes väikelinnas pärit mälestused. Nimelt oli meil naabruses üks perekond, kus oli veidi joodik isa, ilmselt veidi joodik ema, kaksikud ja siis nende vanem õde. Isa peksis ema, natuke lapsi ka. Lapsed kaklesid omavahel ja koolis väga hästi hakkama ei saanud. Omavahel sõimati üksteist litsideks, trossideks ja värdjateks, aga kui sa kellegagi neist konflikti läksid, siis lennati kohe kambaga peale, karjuti, röögiti ja oldi muudmoodi värdjad. Või siis tugeva perekondliku sidemega.

      Ühesõnaga on Lõuna-Eesti väikelinna asemel USA roostevööndi linn Ohiost, kus suuremat sorti perekond lärmavad omavahel, on vaesed, teevad narksi ja on muus osas saamatud. Nende pere noorim võsu õpib küll Yale's, aga tähtsa inteka eel saab ema üledoosi ja nii hakatakse vanu asju lahti võtma.

      Film ajas kriitikud totaalselt kettasse, kuna pidada süvendama stereotüüpe USA roostevööndi nö. maakatest. Need on sellised inimesed, kellel pole väga ravikindlustust, toitu vajavad riigilt, kuid samal ajal on kapp täis Sprite'i purke ja suitsu jaoks leiab alati raha. Naisisikutel on lapsed taga hiljemalt hiliseks teismeeaks ja noored väga õppida ei viitsi. Kergelt selline Trailer Park Boys, aga nalja saab vähem.

      Näitlejaansambel on muidugi mässiv. Glenn Close kandideerib naispeaosalise oskarile, sest näeb välja nagu Zorro Wremjast ja Napoleon Dynamite'i ristand. Amy Adams mängib tema tütart ja peategelase ema, kes oli tark plika, aga jäi ka kiirelt rasedaks ja seejärel jäi ümbruse vaesuse alla ja langes ise ka redneckiks.

      Film on melodraama. Nagu väga melodraama. Peategelased käivad kohati enda lolluses jubedalt närvidele. Lõpp on arusaadav ja oodatav, kuid samas ka selline feel good story. Glenn Close esitati lisaks Oscarile ka sama rolli eest Kuldsele Vaarikale, mis on üsna tavapäratu. Lisaks kandideerib film ka parimate soengute ja grimmi kategoorias, aga ka halvima režii, halvima stsenaariumi auhinnale. Et no mine võta kinni.

      Enihau, tempo oli talutav, film iseenesest põnevalt üles ehitatud ja Glenn Close oli kuradima hea. Valmistusin halvemaks (RT hinnang 26%, aga muus osas selline lihtne ja tore esmaspäevaõhtune meelelahutus).

      Muide, filmi aluseks on bestseller mehelt, kes nüüd sihib roostevööndist vabariiklaste senaatori kohta

      Mõnumeeter: sellises filmis võiks ikka mingi korralikum panokas olla, aga polnud midagi.
      Valumeeter: ema peksis last, vanaema pani vanaisa põlema, suvaline peigmees kakles emaga, suvalised tüübid kaklesid pojaga, poeg tahtis kakelda ema suvalise peigmehega jne.
      Ajumeeter: Lihtne ja tore esmaspäevaõhtune meelelahutus.
      P.S. Lugesin veidi mingit kirjutist, kus analüüsiti, et miks kriitikud seda filmi nii bashivad, siis toodi välja väga huvitav punkt, et film keskendub sellele, et sellisest lõksust väljasaamiseks on vaja õnne ja ka isiklikult vastutuse võtmist, et sa teed need sammud enda elus ja vead end ise heale järjele. See läheb omakorda vastuollu vasakpoolse nägemusega, kus selliseid inimesi peab välja vedama ühiskond, mingid muud säärased abivahendid jne. Et Trump mängiski seal võites sellele, et võid saada edukaks nagu ma ja kuna kõik tahavad sealt välja tegelikult, siis nähti selles pääseteed. Ühesõnaga õhtuste mõtete heietamiseks diivanil igati okeika film.

      P.P.S. vaatasin riigiteatajast järgi, et enda lapsepõlvest pärit white trashi perekonna üks kaksikutest on korda X vangis istunud. Naiskaksik on elukohaga Helsinki.

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Sandleri filmid
        "Punch-drunk love" pole näinud v

        Kommentaar


          Algselt postitas Peeter I Vaata postitust
          "Punch-drunk love" pole näinud v
          Ei meenu küll.

          Kommentaar


            ”50 first dates”?
            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
              ”50 first dates”?
              No pole noh. Ma pole teleprogrammidest filmide vaataja, et tuleb täna õhtul see film, oh, vaataks. Ja niisama vaatamiseks ei ole väga Adam Sandleri filme valinud.

              Kommentaar


                Ei tea, kas HBO Max ka kunagi Eestisse jõuab. Tahaks vaadata 4 tundi kuidas mingid superkangelased näotuid kurjameid peksavad, et seejärel film hukka mõista ja üldse koomiksifilme kritiseerida.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                  Ei tea, kas HBO Max ka kunagi Eestisse jõuab. Tahaks vaadata 4 tundi kuidas mingid superkangelased näotuid kurjameid peksavad, et seejärel film hukka mõista ja üldse koomiksifilme kritiseerida.
                  Affleck on jätkuvalt sama karismaatiline nagu puupakk. Seekord ainult kummijulla üll tõmmatud

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                    Ei tea, kas HBO Max ka kunagi Eestisse jõuab. Tahaks vaadata 4 tundi kuidas mingid superkangelased näotuid kurjameid peksavad, et seejärel film hukka mõista ja üldse koomiksifilme kritiseerida.
                    Muidu on ainult see vpn ja muud jutud?
                    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Tänan huvitava küsimuse eest.

                      IMDB annab mulle vastuseks, et ma pole vaadanud kümmet Sandleri filmi.

                      Aga mida olen vaadanud, siis moodustuks esimingi number:

                      1. Uncut Gems
                      2. Hotel Transylvania
                      3. Happy Gilmore
                      4. Airheads
                      5. Waterboy
                      6. The Hot Chick (siin oli ta vist küll uncredited cameo, aga sellega oli see tore lugu, et võistlesime kunagi Venemaal ülikoolis grupiga, et kes leiab kohalikust DVD-levist kõige sitema filmi. Mina võistlesin Kangaroo Jackiga, mu toonane neiu tuli The Hot Chickiga. Ma võitsin, sest oli kõige sitem film, aga Hot Chick oli sellest kambast kõige parem)
                      7. Hotel Transylvania 3

                      Võib täitsa olla, et olen ka rohkem Sandleri filme näinud, sest väga mitmed tulevad vähemalt reklaamidest tuttavad ette, aga ei meenu, mis seal oli ja IMDB, mida ma üsna hoolsalt täidan, neid hinnatuna ei anna.
                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      No pole noh. Ma pole teleprogrammidest filmide vaataja, et tuleb täna õhtul see film, oh, vaataks. Ja niisama vaatamiseks ei ole väga Adam Sandleri filme valinud.
                      Esiteks, Uncut Gems täissitt. Me räägime Sandleri filmidest. See on omaette kategooria. Uncut Gems oli küll hea film, aga see ei ole "Sandleri film".

                      Teiseks... Uncut Gems, mingi türgi koolifilmid ja muud, millel ple isegi imdb-d on nähtud, aga The Meyerowitz Stories mitte?

                      kolmandaks... Funny People? Anger Management? Just Go with it? Blended? Grown Ups? That's My Boy? ZOHAN??? Mr Deeds? The Longest Yard? Billy Madison?

                      Mees, alustaks siis klassikutest äkki

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Esiteks, Uncut Gems täissitt. Me räägime Sandleri filmidest. See on omaette kategooria. Uncut Gems oli küll hea film, aga see ei ole "Sandleri film".

                        Teiseks... Uncut Gems, mingi türgi koolifilmid ja muud, millel ple isegi imdb-d on nähtud, aga The Meyerowitz Stories mitte?

                        kolmandaks... Funny People? Anger Management? Just Go with it? Blended? Grown Ups? That's My Boy? ZOHAN??? Mr Deeds? The Longest Yard? Billy Madison?

                        Mees, alustaks siis klassikutest äkki
                        Ei viitsi. Pole mu cup of tea.

                        Kommentaar


                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Ei viitsi. Pole mu cup of tea.
                            Meyerowitz võib olla siis.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                              Ei tea, kas HBO Max ka kunagi Eestisse jõuab. Tahaks vaadata 4 tundi kuidas mingid superkangelased näotuid kurjameid peksavad, et seejärel film hukka mõista ja üldse koomiksifilme kritiseerida.
                              Seda pakub Go3 videolaenutuses. Hinnaks täiesti ebareaalsed 14 eurot.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                Esiteks, Uncut Gems täissitt. Me räägime Sandleri filmidest. See on omaette kategooria. Uncut Gems oli küll hea film, aga see ei ole "Sandleri film".

                                Teiseks... Uncut Gems, mingi türgi koolifilmid ja muud, millel ple isegi imdb-d on nähtud, aga The Meyerowitz Stories mitte?

                                kolmandaks... Funny People? Anger Management? Just Go with it? Blended? Grown Ups? That's My Boy? ZOHAN??? Mr Deeds? The Longest Yard? Billy Madison?

                                Mees, alustaks siis klassikutest äkki
                                Mis su lemmik Steven Seagali filmid on?
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X