320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Natuke aega tagasi sai lõpuks kõik Kubricku filmid ära vaadatud, igale suuremale filmifännile võiks see kohustuslik olla. Oma ala üks geniaalsemaid minu arvates. Tõsi mõni dokk ja veel midagi on vaatamata. Kui me jätame tema esimesed 2 filmi välja, siis ülejäänud filmid on fantastilised, enamus äärmiselt keerulised ja raskesti teostatavad filmid, nt Lolita ja A Clockwork Orange. Ja eriti meeldibki mulle see, et teemad on nii erinevad ja ta julges teha filme, mille teemad ei olnud just kõige lihtsamad, nt pedofiilia, räige vägivald, sõja vastasus jne. Igastahes minu järjestus oleks midagi sellist:

    1. A Clockwork Orange - Mitu aastat olin edasi lükanud selle filmi vaatamist ja nüüd lõpuks veidi aega tagasi vaatasin ära, ei pidanud pettuma. Kindlasti üks parimatest filmidest, mis kunagi tehtud.

    2. 2001: A Space Odyssey - Vaatasin hiljuti esimest korda ja võibolla ka viimast korda täiesti kainelt seda filmi, aga üks filmidest mida tuleks 10 korda elu jooksul vaadata. Täielik kunst. Kuigi mäletan, et kui esimest korda seda vaatasin, oli raske, väga raske. Aga jah nagu on öeldud, siis esimese korraga sellest filmist aru ei saa ja ei tohikski saada, vähemalt see oli Kubricku eesmärk, mu mulle meeldivad suure mõttega filmid ja mida on võimalik väga mitmeti tõlgendada.

    3. The Shining - Kindlasti mitte Kubrucku parimate filmide seas, aga natuke sellinne lihtsam vahelduseks, aga Jack Nicholson on selle filmi staar, minu teada S.King oli pettunud ja ei olnud selle filmiga rahul, pole tema raamatut lugenud, aga raske uskuda, et talle see ei meeldinud, oli see siis niipalju erinev raamatust?

    4. Paths Of Glory - Tegelikult on see vahest isegi mu lemmik Kubricku film ja pani veidi mõtlema küll, aga see on natuke lihtne veel, võrreldes tema raskemate filmdiega. Vanameister Kirk Douglas oli tubli.

    5. Eyes Wide Shut - Vaatasin just, et imdb. selle filmi hinne 7.3, wtf, aga jah inimesed ongi rumalad . Mingi jutt oli, et Kubrick pidas seda oma parimaks teoseks, kahjuks see jäi talle ka viimaseks, muidugi veidi uurides tundub, et see siiski tema päris lemmik ei olnud.

    6. Full Metal Jacket - Kunagi ammu oli see üks mu lemmik filme, aga vaikselt on mu arvamus muutunud,

    7-8. Dr Stangelove ja Barry Lyndon - ma ei tea, mis mul viga on, aga mingitel põhjustel ei paelunud need filmid mind, nagu enamus Kubricku filmid, Siiski Dr Stangelover on minu arvates üks paremaid komöödiaid (Peter Sellers on lihtsalt fantastiline, seda on ta muidugi igas filmis, kus ma teda näinud olen) ja Barry Lyndon on lihtsalt ülimalt perfektselt tehtud film, kõik see ajastuhõng ja kostüümid jne jne, aga ju siis ma pole veel vaimselt valmis nende jaoks.

    9. Spartacus - Klassika, aga see pole päris Kubrick, polnud tal piisavalt vabadust. Ei ole küll täiesti kindel, aga kas mitte peale seda filmi, Kubrick ei öelnud, et tema enam suurte stuudiote all ei tööta, kus talle midagi peale surutakse ja tal pole 100% vabadust teha oma asja. Kirk Douglas väidetavalt polnud just kõige viisakam tüüp ja tema arvamus oli Kubricku omast kõrgemal.

    10. Lolita - Jällegi äärmiselt raske film, 60. pedofiiliast filmi teha ei saagi olla kerge, aga jällegi suurepärane töö Kubricku poolt.

    11. The Killing - Hea film.

    12. Fear and Desire - Ei soovita, ainult Kubricku fännidele, väidetavalt Kubrick pidas seda filmi ülimalt kehvaks ja ta ei tahtnud, et keegi seda kunagi näeks, mingi aeg oligi see film pea kättesaamatu. Aga minu arust siiski see film polnud nii hull, ikkagi tema esimene film Aga ma saan aru, arvestades, kui perfektsed tema hilisemad filmid on, siis oli see tema jaoks häbiplekiks.

    13. Killers Kiss - Kubricku halvim film minu arust ja ainuke, mis mulle tõesti ei meeldinud, aga see oli ka alles soojendus tõeliselt võimasale ja vapustavale karjäärile.

    Kuna 4 Coppola filmi on mu lemmikfilmide seas, siis proovisin ka tema filmidega rohkem tutvuda, aga peale mõne vaatamist pidin sisuliselt peast kinni haarama ja kindlasti ei kavatse ma tema kõiki filme vaadata, wtf kuidas on võimaliks teha nii erinevast äärmusest filme, uskumatu kui kehvad tema osad filmid on, muideks ta ise vist ütles, et talle meeldivad pea kõik ta filmid ja on olnud päris solvunud kriitika peale.

    Kommentaar


      Ilus/mõnus ülevaaade. Teen kindlasti tutvust. On soovitusi ka, et just millist Kubricku filmi esimesena vaadata?

      Kommentaar


        Mulle tegelikult Barry Lyndon õnnetul kombel päris meeldis. Läksin seda katusekinno vaatama ja ei märganud varem, et see kestab mingi kolm tundi. Esimese pooleteise järel tekkis ahastus, siis lõpuks oli selline stiilne transs. Kui ma poleks kinos olnud, siis poleks ma seda ilmselt lõpuni vaadanud (vähemalt korraga mitte) ja eks sellevõrra oleks madalam arvamus.

        Eyes Wide Shut on endiselt minu arvates kõige häirivam kräpp Kubrickult, aga eks see on lihtslat minu arvamus.

        Ja vanameister on siiski Kirk Douglas, mitte Kurt Douglas.

        Kommentaar


          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
          Mulle tegelikult Barry Lyndon õnnetul kombel päris meeldis. Läksin seda katusekinno vaatama ja ei märganud varem, et see kestab mingi kolm tundi. Esimese pooleteise järel tekkis ahastus, siis lõpuks oli selline stiilne transs. Kui ma poleks kinos olnud, siis poleks ma seda ilmselt lõpuni vaadanud (vähemalt korraga mitte) ja eks sellevõrra oleks madalam arvamus.

          Eyes Wide Shut on endiselt minu arvates kõige häirivam kräpp Kubrickult, aga eks see on lihtslat minu arvamus.

          Ja vanameister on siiski Kirk Douglas, mitte Kurt Douglas.
          Haha jeps, korralik viga, aga vähemalt vanameister on endiselt veel elus, 100 tuleb ära.

          Kommentaar


            Mis mu jaoks Kubricku teistest kõrgemale tõstab on (suht)konstantse kvaliteedi kõrval hämmastav mitmekülgsus. Pane sellised filmid nagu Spartacus, Strangelove või 2001 kõrvuti ja kui sa ei teaks, ei arvaks sa iial, et kõigi puhul tegu sama režissööriga. Mitte ainult žanrid, aga ka stiilid - kuidas kulgeb, mis tempol areneb, kuidas filmitud jne.
            ★★★★★★

            Kommentaar


              Küsimus Interstellari kohta.

              Miks oli vaja maalt lahkumiseks kasutada rakette aga teistelt planeetidelt sai lihtsalt niisama ära liuelda? Kihvt film iseenesest!

              Kommentaar


                ei mäleta täpselt, aga äkki viidi maalt korraga rohkem kraami ära, mida polnud korraga võimalik ära liuelda.

                Kommentaar


                  Erinev paokiirus pigem.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas moya Vaata postitust
                    Erinev paokiirus pigem.
                    Pidin googeldama sõna "paokiirus". Sain targemaks Aga sellisel juhul pidid nad teiste planeetide paokiirust teadma juba maalt lahkudes? Vastasel juhul oleks ju kogu üritus olnud algselt juba hukas. Aga selliseid andmeid neil ju ei olnud? Ei taha norida aga lihtsalt see oli üks asi mis filmi juures häiris.

                    Kommentaar


                      Gone Girl 8/10 - väga meeldis, aga lõpp oleks võinud tunduvalt parem olla.

                      Draft Day 9/10 - Mulle pole Costner kunagi meeldinud, (või noh 1 film oli tal väga hea, kus ta oli mingi pervost mõrvar kes tappis paare peale seksi või selle ajal vms) aga selles filmis oli ta väga hea ja film ise oli super. Must see kõikidele (USA) spordisõpradele.
                      So self aware so full of shit

                      Kommentaar


                        Täiesti ennekuulmatu pretsedendi on loonud Sony trajapsidest bossid, kes ilmselgelt kardavad põhjakorea rakette. Kui algul tuli info, et Seth Rogeni Kim Jong Uni assassineerimisest pajatava komöödia 'Intervjuu' linastused kinodes häkkerite lubatud terrori hirmus jäetakse ära/lükatakse edasi, siis nüüd öeldi välja, et film ei tule välja ka DVD-l ega muul kandjal. Üle ültse. Peatage maailm jne.

                        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                        Kommentaar




                          Lekkinud Kim Jongi lõpustseen sellest filmist.

                          Kommentaar


                            mis te reaalselt topitegi igale suvalisele filmile 8-9/10. naisi hindate ka sedasi ve? iga lambine küla eit saab 9/10. tra naljavennad

                            Kommentaar


                              Hau, kas Interstellar oli muidu 3d-s? Ma käisin seda vaatamas mingis mahajäetud kolkas nimega Tartu ja oli 2d film. Aga räägiti vahepeal 5d-st, et ma usun, et Devil oli sigavihane, et filmis polnud piisavalt võimsat valguskahurit. Aga film oli väga tore. Ma ei ütleks, et ma vaataksin seda samapalju kui Aliensi või Alieni, aga ikkagi oossom. Matt Damoni mõttest pole ma veel aru saanud, aga ikkagi oossom.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Hau, kas Interstellar oli muidu 3d-s?
                                ei, see on Nolani film.
                                jokers to the right
                                clowns to the left of me

                                Kommentaar

                                Working...
                                X