320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Film

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Iga kord kui ma Mõnu filimiülevaateid loen, siis mõtlen, et... ma selleks a) liiga kaine või b) liiga täis. Samamoodi mõtlen iga kord, et "pohh, küll loen hiljem järgi, sest huvitav värk"

    praegu b

    Kommentaar


      Kui Siim oleks pühade küünalde vankri järel kloostrisse pääsenud - ei olekski tema ees värav kinni läinud? Võib-olla jäänuks siis mäss organiseerimata, kloostrit poleks maha põletet ja seisaks tänaseni uhkelt Pirital autoparkla taga?
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Parim koomiksifilm: Wonder Woman 1984

        Ma ei saa nüüd selle filmiga väga aru, et mis mul koomiksifilmidega valesti on. Kui ma filmi ajal tukun ja mitte munnigi aru ei saa, siis Lawrence Boyce vms kriitik kiidab taevani, kui mulle täitsa meeldib, siis tema laidab põhja. Sama oli selle filmiga, kus talle meeldis ainult alguses olnud totter võistlusstseen, mis meenutas Harry Potteri lendluupalli. Liimets andis ka ühe palli neljast. Ehk, noh, koomiksifilmide osas mitte minu järgi joonduda. Ilge žanr.
        Oligi siis nõnna kehva koomiksifilmide aasta?

        Ütleks, et iseagi Birds of Prey oli parem kraam.
        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

        Kommentaar


          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          Oligi siis nõnna kehva koomiksifilmide aasta?

          Ütleks, et iseagi Birds of Prey oli parem kraam.
          Aa, see oli ka eelmine aasta. Ilmselt on siin aastalõpu bias mängus, kuna ma ei mäleta Bird Of Preyst suurt midagi.

          Kommentaar


            Avastasin, et Apollo on mul kinopassi teinud ka jaanuariks, kuigi kinod on kinni. Seega, kui keegi soovib tasuta Pärnus, Tartus või mõnes muus väikelinnas Apollo kinno minna, siis PMi kaudu saab konsulteerida.

            Kommentaar


              Ühesõnaga käisin üle pika aja kinos. Sõitsin Lõunakeskusesse, kus olla nüüd uus kino. Oligi. Kui Tallinnas on keskmiselt saalis max 5 inimest, siis siin oli vapsee 20. Näriti popkorni ja siis oldi paarides. Kuna ma jõudsin napilt, siis ma süüa-juua ei võtnud, aga film tõotas head, sest enne näidati James Bondi ja King's Mani treilereid. Esimene tundus täitsa okei, teine üsna õudset.

              Filmi nimi oli Songbird, mis olla esimene koroonafilm suures levis. Ma muidugi ei vaadanud enne RT hinnet, vaid mäletasin ainult Filmikägu ütlust, et vähemalt on lühike. Kuna see sobis ajaliselt ka ainsana, siis läks loosi. Ühesõnaga on mingi aasta 2024, kui ringi möllab Covid-24 või 23, mis on sitaks surmav ja kogu maailm on täitsa lukus. Ringi liiguvad ainult immuunsed, teised peavad kodudes istuma. Muidugi on üks immuunne mees armunud kodusistujasse, aga kokku nad üldse ei saa ja kui nad ka kokku saaksid, siis ilmselt saaks neiu immuunselt nakkuse ja oleks kutu. Ühesõnaga nad plaanivad koos põgeneda, milleks on vaja saada rikaste käest immuunsepassid ja üleüldse mingi arusaamatu mürgel. Tahtis olla vist mingi mitme liiniga thriller, kus kõik lõpuks kokku jookseb, aga kogu teema oli totralt tüütu ja mõttetu ja meenutas mulle filmi Prototüüp X29A, mille ma lapsena lasin VHSile teha, kuna nimi tundus sitaks cool, aga tegelikult oli ilge pask. Kuna ma olin kõik enda Laysi ja cocacola raha filmi peale ära pannud, siis vaatasin seda mitu korda kohusetundlikult.

              Ma õnneks magasin vahepeal 15 minutit umbes, aga film tundus ikka hirmus pikk ja tüütu. Samas nägi seal vana Demi Moore'i, aga tisse ei näidanud keegi. Aga vähemalt sai kinno!

              Kommentaar


                zeitgeistist kantud filmid on tavaliselt tüütud, niikuinii kuuled sest pasast igapäev, mis siis samateemalist (ok, pisut utreeritud) filmi vaadata....aga kinnominekuks hea ettekääne, ei eita.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Parim Eesti film: O2
                  Seda kuskil netis ka saab piiluda/laenutada?

                  Kommentaar


                    The Invisible Man on selline film, mis on saanud suhteliselt palju kiitust, aga ma ausalt ei saa aru, et miks. Seal ei olnud ühtegi üllatavat momenti, ühtegi õudset kohta... Mind ausalt huvitab, et mida teised arvavad.

                    Muidugi õudukad ongi kahjuks valdavalt guilty pleasure ja head kraami leidub vähe - needki pigem huvitavad kui õudsed. Filmid nagu the Babadook või Hereditary tekitavad minus küsimuse, et kas film on huvitav või sootuks igav ja mingil hetkel tegevuse jooksul jõuan järeldusele, kas annan hea hinde või mitte. Hereditary suutis mind võita, aga Babadook üldse mitte.

                    Möödunud kümnend on mu filmimaitset totaalselt muutnud. Märkamatult olen hakanud armastama ilusaid kaadreid, kaameratööd ja atmosfääri. Kui kunagi ülikooli ajal 5-6 aastat vanem sõber üritas "kunstilisemaid" filme näidata, siis keskendusin õlledele ja tegin head nägu, aga nüüd pean mainima, et Mandy, Blade Runner 2049 ja uus Suspiria kuuluvad paremate filmide hulka, mida viimase paari aasta jooksul on olnud õnn näha.

                    Kommentaar


                      Invisible Man on pigem thriller. Arusaamatuks jääb, miks Mr Universum peaks semmima sellise halli hiirekesega.
                      Aga filmide puhul ongi huvitav, et kui pilt on ilus ja atmosfäär hea, siis võib ka stoori tahaplaanile jääda - Miami Vice 2006 on ere näide, kus rändom siblimine käib, aga see kõik on jummmala ilus ja põnev jälgida.
                      Üks ilusamaid filme ever on Jesse Jamesi 2007 a film, seal muidugi stoori ka, aga kogu muu kraam on ka hingemattev.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cabron Vaata postitust
                        Invisible Man on pigem thriller. Arusaamatuks jääb, miks Mr Universum peaks semmima sellise halli hiirekesega.
                        See mingi eriti vana film ju

                        Kommentaar


                          Kui võtta kõige klišeelikuma katastroofifilmi stereotüübiks Armageddon, siis venelaste Tulemeri kannab edukalt tõelise katastroofifilm silti. Peategelaseks on kuri isa (Bruce Willis), kes on Venemaa vapper metsatuletõrjuja. Tal on tütar (Liv Tyler), kellel on tekkinud suhe noore tuulepeaga (kes iganes seal see noormees oli), kelle võtab kuri isa pool vastutahtsi enda tiimi.

                          Karjalas möllab tulekahi ja nii lähevad vaprad tuletõrjujad missioonile, kuid tuli käitub omatahtsi ja ähvardab kohalikku küla armageddoniga. Kohalikud tahavad muidugi enda lehmi ja elunatukest päästa, pulmapidu pidada ja koju jääda, aga tuli on kole. Filmis leidub sangarlikku eneseohverdust laste elu nimel, vaprat noormehe päästetööd kurja äiapapat päästes, bürokraatia lõksus ametijuhti, kes ikka sangarlikult läheb ilma otsese käsuta sangareid päästma ja muud sellist eepilist jura.

                          Samas oli film üsna tempokas ja liikus kiiresti. Tisse ei näe, suhutkoht okei meelelahutus.

                          Rootslaste oskarikandidaat Tšarter on nagu väiksemate vilede ja kelladega Marriage Story. Ema saab öösel telefonikõne temast eraldi elavalt pojalt ja nii kihutab häiritud ema väikelinna, kus lahutuse jõustumiseni elavad lapsed koos isaga. Ema haarab lapsed kaenlasse ja kihutab kõike eirates Tenerifele maapakku. Samal ajal hakkab kogu Rootsi neid otsima.

                          Enamasti on sellistes filmides emad tublid, aga siin on ema veidi väikeste rindadega ja vist ka tsuti ebastabiilne. Lapsed süüdistavad teda perelõhkumises, aga ikkagi üritavad nad üsna koledal puhkusesaarel kuidagi omavahel läbi saada. Lõpp on okei, ema on veidi ogar ja tisse ka ei näe. Oskarit selle filmi eest ei tule, aga Euroopa filmisõpradele ka üsna ok sooritus.

                          Hõbedased uisud on erakordselt värviline muinasjutufilm 19. sajandi viimase aasta Peterburist, kus vaene Matvei armastab mööda jäätunud Neevat uisutada ja aadlipreili Alisa tahab minna teadlaseks, aga perekond tahab teda mehele panna. Kohati on film nagu Titanic - vaesed uisupätid elavad mahajäetud laeval ja Matvei ja Alisa käivad ootamatult üheskoos deitimas ja värgeldamas, kui perekond on vastu ja väljavalitud kavaler on veidi dick.

                          Järgnevad jälitamised, laevahukk, mingi persetäis romantikat ja kõike muud. Näitlejad näevad täpselt välismaalaste moodi välja - peategelane on nagu Venemaa Timothee Chalamet, vargapundijuht on igas Vene filmis olev noor Ewan McGregor ja tema parem käsi puine Tom Hardy. Pildiga on meeletult vaeva nähtud, sisse tuuakse pätipoiste marksistlik maailmavaade ja pidevat hoiatused, et kulla ja karra sees elavad usurpaatorid aetakse varsti orki.

                          Lõpp on juustune ja romantiline ja Jack seekord surma ei saa. Napilt. Samas selline tore ja armas jõulufilm, mis kordagi end ka liiga tõsiselt ei võta. Senimaani kinomaratoni parim film. Näeb ka tisse.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Kui võtta kõige klišeelikuma katastroofifilmi stereotüübiks Armageddon, siis venelaste Tulemeri kannab edukalt tõelise katastroofifilm silti.
                            IMDB sellist filmi nagu "Tulemeri" ei näita.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                              IMDB sellist filmi nagu "Tulemeri" ei näita.

                              Kommentaar


                                Vaatasime eile naisega snäkkide ja ginikokside saateks Palm Springsi Jake Peraltaga/Jizz in my pants kutiga. Noh, suht Groundhog day vol 2, väikese kiiksuga ja oli natukene naljakaid kohti ka, st kella ma ei vaadanud kordagi. Filmi valisimegi siit Mõnu soovituse järgi ja oligi täpselt see, mis ta olema pidi.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X