320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

kohtunikud Hispaanias

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas laas Vaata postitust
    1. Busquets hoidis vahetult pärast vastavasisulist hoiatamist otse kohtuniku silme all kahe käega kaitsjalt ümbert kinni...
    2. Oled sa seda kohta kordusest vaadanud? Kuidas praktiliselt kohe pärast lööki näitas kohtunik sõrmega Busquetsi poole ja vilistas talle vea. Minu meelest oli kohtuniku reaktsioon antud juhul üllatavalt kiire.
    3. wat? Et su meelest on karistuslöögi ajal palli ja värava vahel maadlemine aktsepteeritav ja selle äravilistamine on "leiutatud vile"? Ja kui laiemalt võtta - et kui keegi ühes platsi otsas parasjagu peale lööb, siis samal ajal võib teises platsi otsas käsi väänata? Et see on ok, kuni palli teekonda ei segata? Dzhiisas...
    3. Ei või. Aga väravat ära võtta- oletame, et ründaja läheb üks ühele, tõmbab väravavhi pikali, hakkab palli võrku saatma ning sel hetkel sõidab temaga kaasa jooksev, aga väljaspool kasti olev ründemängija küünarnukiga molli kohale ruttavale ent 10 m tagapool olevale kaitsjale. Võtaks kohtunik sel juhul värava ära? Ma arvan, et pigem mitte, värav kirja ja punane ründajale.

    Üldiselt, võiks joone alla tõmmata. Minu arvates kohtunikult vale otsus, pealegi, videot kerides jääb üldse arusaamatuks, kuidas ta seda maadlust läbi müüri üldse näha sai. Busquetsi kaitsja ei hoia ka käsi ju enda kõrval, vaid teeb kossukeeles lauablokeeriingut.
    Kokkuvõttes värav ei lugenud ning seega kohtunikul õigus nagu ikka.
    End of story.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Algselt postitas rixxer Vaata postitust
      3. Ei või. Aga väravat ära võtta- oletame, et ründaja läheb üks ühele, tõmbab väravavhi pikali, hakkab palli võrku saatma ning sel hetkel sõidab temaga kaasa jooksev, aga väljaspool kasti olev ründemängija küünarnukiga molli kohale ruttavale ent 10 m tagapool olevale kaitsjale. Võtaks kohtunik sel juhul värava ära? Ma arvan, et pigem mitte, värav kirja ja punane ründajale.
      Meil on ikka vist tõsised erimeelsused jalkareeglite osas... Ma nagu arvaks, et kui ründaja väravavahi pikali tõmbab, siis vilistatakse talle viga ja mingit väravat ei tule. Aga ok, ma sain aru, et sa ei pidanud seda silmas.

      Juhul kui väljaspool kasti teine ründaja teeb kaitsjale enne väravalöömist vea (eriti veel nii jõhkra), siis ma ei näe küll mingit põhjust, miks peaks kohtunik värava ära lugema. Kui ta teeb selle pärast väravalöömist siis jah, värav arvesse ja punane. Aga täpselt samal hetkel.. noh - see tundub küll üsna ebatõenäoline stsenaarium -, ma arvan, et tuleks mäng peatada ja väravat mitte lugeda kuna löögi hetkel rikkus ründav meeskond määrusi.

      Aga olgu, mulle aitab kah.

      Kommentaar


        Siin võib minuarust paralleele tõmmata van Persie punase olukorraga. Selles suhtes, et kõik on JOKK. Lihtsalt kas on vaja nii lahjade asjade pärast nii suurt ja mängu muutvat otsust langetada.

        Kommentaar


          Raske on ikka nende blaugrana prillide vastu... mismoodi siin paralleelid van Persiega on? Kohtunik ju hoiatas vahetult enne Busquetsi täpselt selle sama määrusterikkumisega seoses, aga ta ei võtnud kuulda vaid jätkas seda jama otse kohtuniku silme all. Ja karistuslöögi ajal palli ja värava vahel maadlemine on "lahja asi"? wtf

          Kommentaar


            Millest sa nüüd aru ei saanud? Ma väitsingi, et van Persie saigi mõttetu kollase/punase ... kohtunik tegi lollisti, et andis sellise asja eest. KUIGI see on nagu õige reeglite järgi, aga nii tähtsas mängus nii tähtsal hetkel ikka niimoodi teist kollast ei anta.
            Ning samamoodi see Busquetsi viga ... no mina seda Messi kolli taga ei nuta (oli veel 100 võimalust võit ära vormistada, enda asi, et hakkama ei saanud) aga lihtsalt tavaliselt ei vilistata samamoodi sellist "lahjat" rüselemist ära, seekord aga kohtunik otsustas vilistada. Kuid jah, Busquets ise ka paras pelmeen, et esimese hoiatuse järel ikka ei suutnud käsi eemal hoida.
            Nii et pista need blaugrana prillid omal tagataskusse. Ma ei tulnudki siin kohtuniku otsuse üle taga nutma, vaid ütlesin lihtsalt, et van Persie kaart oli J.O.K.K, kuid 99% kohtunikest ei annaks teist kollast siiski sel hetkel ning samamoodi oli Busquetsi vea ära vilistamine J.O.K.K, kuid no 90% kohtunikest vast ei vilista sellist müüri taga tõuklemist ära, eriti kui isegi ei tsenderdatud vaid löödi otse peale.

            Kommentaar


              Sa vist ei ole mu postitusi üldse lugenud... mu peamine väide ongi olnud, et see polnud mingi JOKK-viga, mida poleks ehk pidanud ära vilistama, ehk et need kaks olukorda ei ole selles mõttes võrreldavad. Kui pelmeen-skaalat kasutada, siis van Persie olukorras oli kohtunik pelmeen ja Sevilla-Barca mängus oli Busquets pelmeen. Ma ei hakka enam viiendat korda üle kirjutama, miks see konkreetne Busquetsi viga polnud minu meelest üldse mingi suvaline "müüri taga tõuklemine".

              Kommentaar


                no ma ei tea, sellist kätlemist on ikka väga palju tänapäeval ja pole küll sellist asja näinud et oleks ära vilistatud. oleks siis tegemist konkreetse tõuklemisega. vaata või näiteks samas mängus kus Alves sikutas Zokorat ja sai lõpuks veel jalaga ka pihta antud ja ikka jäi vilistamata. selliseid kätega pusimisi on ikka palju standardolukordades.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  See siis pole piisavalt konkreetne, kui tüüpi hoiatatakse sama asja eest enne kui palli võib lahti mängida, ja ta hoiab ikka jätkuvalt kahe käega kaitsjal ümbert kinni ja otse kohtuniku silme all? Seda olukorda ei saa samastada mingi anonüümse kornerieelse nügimisega kastis.

                  Kommentaar


                    enne minu arust käis korralik nügelemine ikka, mille peale märkus teha kohtuniku poolt on normaalne. ütleme nii siis et Busquetsi lollus ja samas ka ebaõnn, et kohtunik jäi teda edasi jälgima.
                    ja samas miks ei saa siis seda võrrelda kornerieelse nügimisega kastis? mille pärast need situatsioonid siis erinevad on?
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Sest Busquets oli ainus, kes seal kaitsjaga nügeles - ülejäänud mängijad seisid kas müüris või rahulikult kuskil karistusala joone peal mitte tsenderdust, vaid tagasipõrkavat palli või rikošetti oodates. Ja loomulikult hoiab kohtunik ju silma peal sellel ainsal paaril, mis maadleb, eriti veel vahetult pärast seda, kui on ründajale vastavasisuline hoiatus antud, et lõpeta ära. Nii üldises plaanis on see loomulikult kornerieelse nügimisega võrreldav olukord, aga antud konkreetne situatsioon oli niivõrd silmapaistvalt provokatiivne käitumine Busquetsi poolt, ja seda olukorras, kus kõik teised mängijad seisid praktiliselt paigal, et seda on raske käsitleda kui business as usual tramburaiga, mis kastis enne nurgalööke toimub. Kui nüüd püüda teemat pisut sellest konkreetsest olukorrast kõrvale juhtida (sest ma olen tõesti juba väsinud selle üle vaidlemast), siis viimasel paaril aastal on õnneks nende kastis kinnihoidmiste äravilistamisega vähemalt mingilgi määral pihta hakatud. Kuigi jah, seda teha on väga keeruline, aga vähemalt mõned viled per mäng võiksid rämedamaid takistamisi ikka vähemaks võtta. Vähemalt Premieris, mida ma peamiselt vaatan, on sellesisulisest fookusest mingil määral abi olnud - enam ikka päris karistamatult karutantsu vehkida ei saa.

                      Kommentaar


                        piltlikult öeldes, sai Busquets tingimisi karistada, s.t. et kui mingi aja-jooksul järgneb kasvõi üks rikkumine (a la bussipiletita sõit), siis lähed platnoidele söödaks.
                        tõenäoliselt kohtunik ütles, et hoia enda käed, näpud vastasest eemal, sest muidu vilistan vea... Barca mängijad nagu väga palju ei protesteerinud.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Paradas Romero ja su brigaad. Tervisi!
                          Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                          Algselt postitas taku*
                          Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                          Kommentaar




                            16-17 sekundil viskab üks tarkpea pudeliga
                            Algselt postitas JT8055
                            Olge aktiivsemad!

                            Kommentaar


                              Vaatasin reali tänase mängu tipp-hetki ja no andke andeks, aga see muutub juba kergelt naeruväärseks millist vilepartiid eriti viimasel ajal saavad valged kodus nautida
                              FC Barcelona kui institutsioon oli perioodil 06.2010-06.2015 rahajanus korralageduse küüsis, mille ekstreemse kronoloogia leiad harimise mõttes siit: http://lucasammr.com/2015/01/29/from-throne-to-gutter/

                              Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca! Visca el Barca!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas sepakas Vaata postitust
                                Vaatasin reali tänase mängu tipp-hetki ja no andke andeks, aga see muutub juba kergelt naeruväärseks millist vilepartiid eriti viimasel ajal saavad valged kodus nautida
                                Olen vist 17 mängust 16 ise vaadanud sel hooajal ning enne tänast ei tule küll meelde, et midagi oluliselt rohkem oleks antud kui võetud. Näiteks Malaga mängus oli ikka Real see, kes korralikult külma sai. Seega, saan aru, et vajadused jne aga katsuks olla vähe.

                                Tänase mängu kohtunik võiks mingeid Tercera mänge vilistada natukeseks. Polegi kaua nii perses vilet näinud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X