320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Meistrite Liiga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
    Aga kuidas sa peatad väljaostuklauslit? Glamuursed meeskonnad suudavad palganumbri ka kindlasti kahekordistada ja kõik - arvad, et need poisid on nii ustavad?
    See järgnev nüüd üksnes minu arvamus, mis on kujunenud erinevate intervjuude ja muu taustsüsteemi põhjal. Igatahes. Näiteks Götze on elanud Dortmundis alates kuuendast eluaastast, BVB süsteemis mänginud üle kümne aasta. Ta on korduvalt rõhutanud, kui oluline on tema jaoks see linn, klubi, fännid ja perekonnale lähedal mängimine. Alles ühes intervjuus rõhutas, et hetkel ta Dortmundist lahkumisele ei mõtle, kuna tunneb, et Klopp suudab teha arendada paremini kui keegi teine eales suudaks. Samuti tunneb, et tal endal on klubile palju pakkuda. Ta on noor mees, saab suvel alles 21. Tal ei ole mitte kuskile kiiret ja vähemalt mulle on jäänud mulje, et ta on piisavalt tark, et sellest aru saada. Ta pole minu meelest kunagi igavest truudust BVB-le kinnitanud (a´la, et mängib karjääri lõpuni seal) aga mujal on tal aega mängida maa ja ilm kui millalgi peaks tekkima soov. Ja selles olen ma kindel, et kui Götze ise soovib jääda, siis Dortmundil on piisavalt vahendeid, et erinevate kiibitsejate 40 milli tagasi lükata. Götze ustavusse on mul usku igatahes.

    Reus ei lahku juba sellepärast, et teda ei ostetud mingiks ühe aasta projektiks endale.

    e: Selline Götze isikik side klubiga näiteks Lewal puudub. Kuigi suureks jalgpalluriks sai ka tema just Dortmundis. Aga Lewa on korduvalt ka ise/agendi vahendusel vihjanud,et sooviks ka mujal mängida. See trall on juba pikalt käinud. Kuigi ma ei imestaks ka selle üle, kui ta peaks uue lepingu ikkagi sõlmima (see muidugi üpris vähetõenäoline siiski)

    Kommentaar


      Algselt postitas ericbana Vaata postitust
      Usun, et kui lahkujatest Dortmundis rääkida, siis on need pigem Hummels ja Lewa. ja siingi julgen pakkuda, et üks neist. Watzke ei saa lubada kogu meeskonna tühjaks jooksmist suvel. Ja arvestades head eurohooaega ja kõva raha UEFAlt, siis...jah, ma usun siiralt, et Dortmundil on võimalus 40milli pakkumisest Götzele loobuda sellel suvel.
      Lewa lahkubki. 100%. Isegi kui Dortmund CLi võidab, ei muutu midagi. Dortmund lihtsalt ei suuda (hetkel veel) maksta Lewale sellist palka, mida see mees oma töö eest väärib. Ja maha müüakse (või lastakse 2014. aasta suvel niisama minema) ta vaid seepärast, et tal see leping lõppemas on. Teistega on lepingud olemas kuni kas aastani 2016 või 2017. Vaid Gündoganil on leping 2015. aastal lõppemas. Neid mehi Dortmund ise maha müüma ei hakka, lugu on teine, kui buy-out klausel kinni makstakse.

      Küll aga võivad tekkida probleemid meeste hoidmisega siis, kui kätte jõuavad need ajad, kus Götzel, Reusil, Hummelsil jne lepingud lõppema hakkavad. Dortmund peab ajapikku oma tähtedele rohkem maksma hakkama. Praegu on see summa, mida staarid BVB-s teenivad €80-90 000 vahel. Ilmselgelt ülejäänudest Euroopa tipp-klubidest jäädakse päris palju maha ja seda vahet tuleks vähendama hakata. Ma arvan, et piisab sellest kui palgasummad hakkavad lähenema Bayerni omadele.

      Loodetavasti Watzke oma suure investeerimisplaaniga mõtleb ka palkadesse investeerimise poolt, mitte ainult uute tüüpide sisse ostmist.

      Kommentaar


        Algselt postitas petteri Vaata postitust
        Loodetavasti Watzke oma suure investeerimisplaaniga mõtleb ka palkadesse investeerimise poolt, mitte ainult uute tüüpide sisse ostmist.
        Just, sinna see koer matud ongi. Tean seda tunnet hästi kuna Arsenalil sama probleem - palgasüsteem on selline millega kõige terava tipu meeste ostmisest pole mõtet unistadagi ning kui tuleb glamuursem klubi ostlema siis on meestel dollarimärgid silme ees ja minek. Ning ma mingil juhul ei soovi, et BVB luudelt see rammus liha kohe ära nokitakse, aga iga vähegi reaalselt mõtlev fänn saab sellest isegi aru kui õhuke see jää tegelikult on.
        Victoria Concordia Crescit

        Kommentaar


          Algselt postitas ericbana Vaata postitust
          See järgnev nüüd üksnes minu arvamus, mis on kujunenud erinevate intervjuude ja muu taustsüsteemi põhjal. Igatahes. Näiteks Götze on elanud Dortmundis alates kuuendast eluaastast, BVB süsteemis mänginud üle kümne aasta. Ta on korduvalt rõhutanud, kui oluline on tema jaoks see linn, klubi, fännid ja perekonnale lähedal mängimine. Alles ühes intervjuus rõhutas, et hetkel ta Dortmundist lahkumisele ei mõtle, kuna tunneb, et Klopp suudab teha arendada paremini kui keegi teine eales suudaks. Samuti tunneb, et tal endal on klubile palju pakkuda. Ta on noor mees, saab suvel alles 21. Tal ei ole mitte kuskile kiiret ja vähemalt mulle on jäänud mulje, et ta on piisavalt tark, et sellest aru saada. Ta pole minu meelest kunagi igavest truudust BVB-le kinnitanud (a´la, et mängib karjääri lõpuni seal) aga mujal on tal aega mängida maa ja ilm kui millalgi peaks tekkima soov. Ja selles olen ma kindel, et kui Götze ise soovib jääda, siis Dortmundil on piisavalt vahendeid, et erinevate kiibitsejate 40 milli tagasi lükata. Götze ustavusse on mul usku igatahes.

          Reus ei lahku juba sellepärast, et teda ei ostetud mingiks ühe aasta projektiks endale.

          e: Selline Götze isikik side klubiga näiteks Lewal puudub. Kuigi suureks jalgpalluriks sai ka tema just Dortmundis. Aga Lewa on korduvalt ka ise/agendi vahendusel vihjanud,et sooviks ka mujal mängida. See trall on juba pikalt käinud. Kuigi ma ei imestaks ka selle üle, kui ta peaks uue lepingu ikkagi sõlmima (see muidugi üpris vähetõenäoline siiski)
          Nõustun Götze osas täielikult. Ta nii palju rõhutanud, kui tähtis on tal oma kodumaal mängida ja koondist esindada. Ehtne patrioot, seega ta ei kipu kuskile veel. Reusi kohta arvan sama. Götze ja Reus on lihtsalt suurepärane duo seal ning saavad omavahel ka lihtsalt suurepäraselt läbi.

          Kommentaar


            aga mis see palganumber maksab kui mängija armastab klubi, kus mängib? minu meelest on see rumalus kui (no näiteks götze) saab dortmundis 90K nädalas, city pakub aga 120K, no kas tõesti siis rahanumber (kuigi mõlemad üüüüratud nädalapalgad meie mõistes) mängibki nii suurt rolli? ma ei usu eriti. kõik algab kodusest kasvatusest ning õigete asjade väärtustamisest. kui ikka mingit probleemi klubiga pole, fännid, linn, atmosfäär, kaasmängijad, treener ja juhtkond on muy bien, siis ükskõik mis see rahanumber ka poleks, miks peab keegi seda veidi suurema palga vastu välja vahetama? on seal vahet üldse, et kas mängija saab nädalapalga eest osta endale uue Porsche 911 või BMW M6? (lamp võrdlus, pole vaja kohe sealt kinni haarata)

            mul on lihtsalt raske mõista seda. normaalsed inimesed ei vaheta KUNAGI palganumbrit paradiisi vastu.

            muidugi ma saan aru kui dortmund oleks mingi werder bremeni taoline klubi sest klubi tammub ühel kohal aga dortmundi viimaste aastate hüpet arvestades on lauslollus sealt lahkuda.

            loodan siiralt, et tähed sealt klubist ei lahku.

            sama jutt käib muude akadeemiakasvandike kohta, arsenal nt ja muud. räägiti siin küll sellest palganumbrist, aga jällegi - sama jutt mis dortmundi "paradiisi" võrdluseks tõin. kui seal tõesti pole asjalood nii head, siis on probleem juhtkonnas/milleskis muus ja nende probleemidega tuleb tegeleda. raha on alati rumalate inimeste probleem.
            slimm.ee

            Kommentaar


              täitsa uskumatu, et tehtigi teoks need paarid, mida oli kõige rohkem uefa loosimiselt karta.. nõrgem hispaania klubi nõrgema saksa omaga ja tugevam tugevamaga. teised mängud otseloomulikult kodumängud hispaania klubidele. kas isegi on üldse midagi vaielda, et kogu see asi on juba ammu ära otsustatud, kes kellega mängib ja kes keda võidab?
              “I am Zlatan. Who the hell are you?”

              Kommentaar


                Mis mõttes kõige rohkem karta??? Need on ju ideaalpaarid. Oleks jutt nõrgeimast ja tugevaimast klubist veel tõsi oleks eriti hea, aga isegi nelja võrdse satsi puhul poleks paremat loosi saanud oodatagi.

                Kommentaar


                  Tegelt loositi Barca ja Real eraldi poolfinaalidesse?? Ei ole võimalik!!! Kes küll seda oleks osanud ette näha!!!!
                  So self aware so full of shit

                  Kommentaar


                    Tavaline nähtus. UEFA ei lase sama riigi klubisid nii lihtsalt kokku. Kuidas muidu seletada ntks seda, et 3 Itaalia, 3 Hispaania tiimi ja ükski ei lähe omavahel kokku ning Ferguson saab kahtluse eest rahatrahvi UEFAlt?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Tanel Vaata postitust
                      Üleminekusummad ei ole jah üüratud (kui jätta välja fakt, et ülejäänud Hispaania klubid peale paari-kolme ei jaksa vist keegi üleminekuturul miinustesse minna ostude-müükidega). Üleminekusummad ei näita midagi. Jalgpalliklubi reaalsed kulutused tulevad välja sellest, kui palju mängijatele palka makstakse, sest need on reeglina 5x+ suuremad igasuvisest üleminekusaldost. Malaga sugune meeskond võib ehk jaksata tavasituatsioonis 6 miljonit mängija eest välja käia, aga maksta 2-3 miljonit eurot palka mitte. Paljud mängijad toodi ilmselt meeskonda tasuta/väikese summa eest, aga suure palga peale või siis meelitati mängijad nagu Isco jms suure projekti juurde, mille ülesehitamist lubati naftarahadega. Isco ei olnud ju teps mitte suvaline mats metsast, kui ta Malagasse siirdus. Juba siis oli ta üks Hispaania suurimaid talente.
                      Olen ise Malagas korduvalt tööasjus käinud (meie ettevõttel oli seal kontor) ja tean ka päris mitut kohalikku ja klubi fänni. Malaga on ajalooliselt olnud alati selline keskmik ja pigem isegi kehv klubi HIspaanias, millegi erilisega pole kunagi hakkama saadud, 2000ndate alguses oli neil küll suhteliselt hea tiim, mis ajapikku siiski laiali valgus ja vahepeal olid nad ka 2s divisionis.
                      Kui omanik 2010 vahetus oli kogu linna ja ümbruskonna ootused suured. Malagast pidi saama 3s nn. suur klubi Hispaanias, Lõuna-Hispaania uhkus. Peale ostude lubas uus omanik muuseas investeerida ka linna, ehitatama pidid uued hotellid, veekeskused jms, Malaga pidi saama kogu regiooni uhkuseks.
                      Eks alguses läks päris hästi ja uute mängijate ja väga hea peatreeneriga saavutati juba 2011/12 La Ligas 4s koht. Sinna ka see muinasjutt lõppeb ja mispärast ma suhtun Malagasse siiski teisiti kui PSGsse või Manchester Citysse. Nimelt otsustas omanik, et aitab kah ja rohkem raha klubisse ei investeeri ning klubi peab ise omadega hakkama saama. Kuna palgad mängijatel muidugi kõrged ja tuluallikas Meistrite Liiga alles hooaja kaugusel, siis ei jäänudki klubil muud üle kui hakata oma staare müüma. Läksid nii Rondon, Monreal, Cazorla, Nistelrooy lõpetas karjääri jne. Peale kõige muu tuli maksmata palkade eest ka veel trahv, mis on endiselt vaidluse all. Hetkeseisuga ei saaks Malaga järgmine hooaeg Euroopas mängida, mis tõenäoliselt tähendab järjekordsete "staaride" mahamüümist. Edukas Eurohooaeg muidugi tõstis nii mõnegi mehe hinda.
                      Ehk siis Malaga päris unlimited funde ei naudi nagu PSG ja MANC, pigem üritatakse ots otsaga kokku tulla ja kuidagi väga halvast seisust välja tulla.
                      Kujutan ette, et kui tõesti järgmine hooaeg Euroopas ei olda, siis on järgmine hooaeg see meeskond juba tundmatuseni muutunud.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas alehis Vaata postitust
                        täitsa uskumatu, et tehtigi teoks need paarid, mida oli kõige rohkem uefa loosimiselt karta.. nõrgem hispaania klubi nõrgema saksa omaga ja tugevam tugevamaga. teised mängud otseloomulikult kodumängud hispaania klubidele. kas isegi on üldse midagi vaielda, et kogu see asi on juba ammu ära otsustatud, kes kellega mängib ja kes keda võidab?
                        Mhmh. Nii ongi!
                        Mäletad 2 aasta tagust poolfinaali loosi? Seal toimus ka suuremajooneline otsustamine enne loosimist. Nimelt UEFA otsustas, et ManU peaks kindlasti finaali pääsema, seega loositi nad Schalkega kokku, kes oli ilmselgelt kõige nõrgem meeskond.

                        Aga täitsa huvitav, mis vandenõuteooriatega sina too aasta lagedale tulid? See aasta ei sobi sulle, et Reali ja Barcat kokku ei loositud. Kahe aasta eest loositi kokku ja no täitsa kindlasti halasid ja nutsid sa ka tolle loosi üle. Viitsid oma miniatuurses ajus natuke meenutustööd teha ja jagada seda infot? Täitsa huvitav oleks kuulata.


                        Alehis, ära sa edasi loe, ma nüüd räägin mängudest, mis on juba ette ära otsustatud ja skoorid ka teada jne.
                        Igastahes, väga põnevad paarid ja ainuke kindel asi tundub olevat see, et mõlemas paaris lüüakse omajagu väravaid.
                        Bayern on küll favoriit Barca vastu, kuid kui kataloonid peaksid mingi ime läbi heasse vormi tõusma ja Messi hullu paneks, siis on küll väga lahtine asi. Mõlema meeskonna kaitse on auklik, kuid minuarust on Barca oma kõvasti juustum. Hetkel vähemalt.
                        Dortmund on see hooaeg juba 2 korda Realile hambaid näidanud, loodetavasti näitavad seegi kord. Kuigi Real tundub olemat paremas vormis, kui nendes eelnevates mängudes ja CR on suht-koht tippvormis pealekauba.

                        Kommentaar


                          Tänaste uudiste valguses peab enda võitja eelistusjärjekorda muutma. Dortmund ikka kindel esimene kuid Bayern kolises teiselt kohalt kolinaga minema. Ja nii jube kui see ka ei tundu siis peab ütlema, et teisena eelistaks...Reali

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Katk Vaata postitust
                            Tänaste uudiste valguses peab enda võitja eelistusjärjekorda muutma. Dortmund ikka kindel esimene kuid Bayern kolises teiselt kohalt kolinaga minema. Ja nii jube kui see ka ei tundu siis peab ütlema, et teisena eelistaks...Reali
                            Dortmund > Real > Barca > Bayern.

                            Olen jõudnud Arsenali fänniga samale eelistusele, hämmastav.

                            Edit: Tõsi, tänane muudatus kohti ei muutnud - vaid süvendas.
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Katk Vaata postitust
                              Tänaste uudiste valguses peab enda võitja eelistusjärjekorda muutma. Dortmund ikka kindel esimene kuid Bayern kolises teiselt kohalt kolinaga minema.
                              Tänased uudised? Götze? Nojah - Saksa vutt on vahva ja puha, aga üks asi on seal ikka väga ebameeldiv: sisuliselt kõik tublimad mehed haarab Bayern varem või hiljem endale. See muudab paraku liigaelu ettearvatavaks: kui ka mõnes klubis hää punt pallureid tekib ja korraks midagi saavutab, teevad baierlased peagi haarangu ja ajutine konkurent kaob jälle liiga hallusse. Nii on see aastakümneid olnud ja paistab, et ka jääb.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                                Tänased uudised? Götze? Nojah - Saksa vutt on vahva ja puha, aga üks asi on seal ikka väga ebameeldiv: sisuliselt kõik tublimad mehed haarab Bayern varem või hiljem endale. See muudab paraku liigaelu ettearvatavaks: kui ka mõnes klubis hää punt pallureid tekib ja korraks midagi saavutab, teevad baierlased peagi haarangu ja ajutine konkurent kaob jälle liiga hallusse. Nii on see aastakümneid olnud ja paistab, et ka jääb.
                                Mis haaramise juttu sa ajad. Ilmselgelt oli Götze enda soov tulla Bayernisse (soovi korral oleks võinud Dortmundi jääda + ta ise tahtis madalat väljaostu klauslit lepingusse). Eks Arsenali fännide meelepahast on lihtne arusaada, sooviti ise Götzet ju osta. Ülemineku ajastus on muidugi väga mööda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X