320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

UEFA Meistrite Liiga

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mustang Vaata postitust
    Piisavalt näiteid kus ostetakse ju võõrliigast. Inglismaal näiteks, Chelsea ja Man City viimaste aastate põhimehed ja ostud mujalt, Kante sisuliselt erand Chelseal (Hazard, Costa, Fabregas, Luiz, Courtois, Willian kõik mujalt, tahaks, saaks veel nimesi siia lisada. Man Cityl ka KDB, Silva, Aguero, Yaya ja nüüd Pepi ostud. Stones on pigem erand ja nagu näha, ei vea välja! Tulebki jälle võõrsilt osta asendus.

    Ja ei mäleta väga Realis ja Barcas suuri staare praeguses kes oleks Hispaania liigast ostetud, Ramos ja Dani Alves oleks nagu need keda välja tuua, need olid 10 aastat tagasi ostetud...siin seal jah mõni erand on nagu Turan (pole mingi superstaar, istub pingil seal Barcas) või Isco (oli pigem noor tulevikulootus tol hetkel kui osteti), aga Real küll ostab reeglina kõik oma staarid väljaspoolt Hispaaniat ja Barca üritas oma jõududega (loe la masia) seni aga Neymarid ja Suarezed hakkavad ka seda tendentsi muutma.
    Bayern ka rohkem ostnud väljast viimastel hooaegadel. Lihtsalt see sinu toodud väide ammu ei päde enam. Costa, Coman, Vidal, Sanches, Alonso .... vöiksin siin ka loetleda, et mitu meest on Liverpool Sotonist ostnud jne... aga milleks.
    Ja see, et Saksamaal on kvaliteet körgem järelikult, kui Inglismaal aga jumal hoidku, kui samast liigast ostame omale mehe... las parem läheb Chelseasse või Citysse

    Kommentaar


      Algselt postitas Mustang Vaata postitust
      Oota, ma ju just ütlesin, et need ajad on möödas ja Realid-Barcad ostavadki uued mehed. Sa kargad mulle kaela, aga Lee Romano pakutud Reali mõõna peale CRonaldode Galaktiko lõppu kiidad heaks? Ma isiklikult küll ei näe et Realid ja Barcad mingis 5-6 aastas mõõnas saavad enam olema (viidates Lee Romano Reali 6 hooaega CLs ei saadud kaugele). Just sellele maa viitasin oma need ajad on möödas postitusega. Leitakse nendele Messidele ja CRonaldodele mantlipärijad.
      Ma ei viitsi eriti tuleviku ennustamisega tegeleda. Tuleb, mis tuleb. Aga noh, sinu jutust jäi mulle vähemalt mulje, et Real (või siis ka Barca ja Bayern) on need ainsad kurjamid, kes omal meeskonna kokku ostavad. Millegipärast on need Inglise klubid kuidagi saamatud, laristavad vist isegi rohkem raha kui need kolm aga kvaliteedis mingit märgatavat muutust ei paista olevat (võtame siia näiteks viimaste aastate ManU, ManC jne). Tegelikult ostavad omale meeskonna suuremal või vähemal määral kõik, peamine piirang tuleb ikka rahakoti, mitte klubi filosoofia poolt. Selles suhtes on heaks erandiks Athletic Bilbao.

      Ma pigem arvaksin ka, et vähemalt Real kuhugi eriti ei lange. Meeskonda on viimastel aastatel täiendatud targalt, ostetud palju noori mehi ning need laenude abil tegijateks vormitud. Bayerni kohta väga palju ei tea, Barca puhul ... minu arust see Messi faktor on endiselt väga suur, kuid ega temagi lugematul arvul aastaid rohkem ei mängi. Meeskonna alahinnatumad mehed (Busquets ja Iniesta, eriti viimane) jõuavad vaikselt soliidsemasse ikka, asendusi vähemalt hetkel ei paista. Andre Gomes, Turan jt ei paista olevat need mehed, kes seda meeskonda tulevikus veavad. Selles suhtes paistab mulle valgete "strateegia" pisut parem.

      Kommentaar


        Algselt postitas RealFan Vaata postitust
        Ma ei viitsi eriti tuleviku ennustamisega tegeleda. Tuleb, mis tuleb. Aga noh, sinu jutust jäi mulle vähemalt mulje, et Real (või siis ka Barca ja Bayern) on need ainsad kurjamid, kes omal meeskonna kokku ostavad. Millegipärast on need Inglise klubid kuidagi saamatud, laristavad vist isegi rohkem raha kui need kolm aga kvaliteedis mingit märgatavat muutust ei paista olevat (võtame siia näiteks viimaste aastate ManU, ManC jne). Tegelikult ostavad omale meeskonna suuremal või vähemal määral kõik, peamine piirang tuleb ikka rahakoti, mitte klubi filosoofia poolt. Selles suhtes on heaks erandiks Athletic Bilbao.

        Ma pigem arvaksin ka, et vähemalt Real kuhugi eriti ei lange. Meeskonda on viimastel aastatel täiendatud targalt, ostetud palju noori mehi ning need laenude abil tegijateks vormitud. Bayerni kohta väga palju ei tea, Barca puhul ... minu arust see Messi faktor on endiselt väga suur, kuid ega temagi lugematul arvul aastaid rohkem ei mängi. Meeskonna alahinnatumad mehed (Busquets ja Iniesta, eriti viimane) jõuavad vaikselt soliidsemasse ikka, asendusi vähemalt hetkel ei paista. Andre Gomes, Turan jt ei paista olevat need mehed, kes seda meeskonda tulevikus veavad. Selles suhtes paistab mulle valgete "strateegia" pisut parem.
        Asi pole kuskile auku langemises, vaid nn domineerimise lõppemises. Võta mõned võtmemängijad praegugi ära sellesamast realist (Modric, Ramos, Kroos) ja poolfinaali jõudmine pole enam selline "päike tõuseb idast". Muidugi on võimalik alati seltskonda kokku osta, aga arvestades Inglise liiga rahalaevu, rahakat klubi Pariisis, lisaks Hispaania maksusüsteemi (see saab olema üks väga olulisi faktoreid) jne ei ole päris võimalik enam niimoodi turul domineerida nagu veel 10 a tagasi, et sõidan dollaripakiga üle. jah, barca ja real teenivad endiselt rohkelt pappi, kuid vahed vähenevad. Tempora mutandur jne. Pmst sama kehtib Barca kohta. Nagu LeeRomeno välja tõi- ega Barcad ja Realid ju ka oma "kriisiaastatel" ei olnud pildilt kadunud, vaid enne turniiri algust ei saanud neid juba poolfinaali loosiratasse asetada.
        Tuleviku ennustamine on üldse keeruline, tundub näiteks, et Chelskis on juba hetkel sellist materjali ja ainest, et järgmisest aastast võib kah panna poolfinaali rattasse. Neid "tõusikuid" on veel ja veel ning poolfinaali pääseb vaid 4 klubi. Minu hinnangul seltskond laieneb ja Realil tasub nagu igal teisel klubil peeglisse vaadata, sinna on ilmunud päris palju tulesid.
        "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

        Kommentaar


          Algselt postitas Mustang Vaata postitust
          No eks Neymar hakkab seda Barcat kandma siis.

          Ma arvan, et need ajad millest räägid on möödas. Real nii või naa ostab enamus meeskonnast kokku ja siis on kaks-kolm hispaania venda platsil.

          Barca puhul jah tundub, et noorteakadeemia enam nii väga vist ei toida? Aga rahad ja nimed on ikka nii suured et küll saavad ka oma platsile asised mehed pandud.

          Bayerni osas ma millegipärast arvan, et Ancelotti ei jää sinna pikaks nii või naa, 1.5 aasta pärast võib ta näiteks Itaalia koondise ette saada või kui ei saa Bayernis hakkama, siis juba järgmine suvi puhkab kuskil niisama. Aga nende tuleviku osas, alati saavad ju osta teiste Bundesliga satside parimad mehed mida nad on ka teinud. Iseasi kes Ancelotti asemele treeneriks. Äkki vahelduseks mõni sakslane?
          Kahjuks pole Neymar ikkagi Messi mõõtu mees kes suudaks ainuisikuliselt meeskonda kanda. Minu point on see, te Barca/Real ja Bayern on kogu viimase 20 aasta jooksul olnud rikkad meeskonnad ja ostnud suure hulga superstaare kokku. Ega Barcelona enne Pepi Messit polnud mingi külasats, suuri staare oli ju sealgi, Rivaldod ja õige Ronaldo (küll ainult 1 hooaeg) ja Kluivertid ja Overmarsid jne. Ikka tipptegijad, aga stabiilset edu ei saavutatud. Samamoodi oli ka ju Real oma 2 Galactico perioodi vahel rikas tiim.

          Kommentaar


            Algselt postitas rixxer Vaata postitust
            Asi pole kuskile auku langemises, vaid nn domineerimise lõppemises. Võta mõned võtmemängijad praegugi ära sellesamast realist (Modric, Ramos, Kroos) ja poolfinaali jõudmine pole enam selline "päike tõuseb idast". Muidugi on võimalik alati seltskonda kokku osta, aga arvestades Inglise liiga rahalaevu, rahakat klubi Pariisis, lisaks Hispaania maksusüsteemi (see saab olema üks väga olulisi faktoreid) jne ei ole päris võimalik enam niimoodi turul domineerida nagu veel 10 a tagasi, et sõidan dollaripakiga üle. jah, barca ja real teenivad endiselt rohkelt pappi, kuid vahed vähenevad. Tempora mutandur jne. Pmst sama kehtib Barca kohta. Nagu LeeRomeno välja tõi- ega Barcad ja Realid ju ka oma "kriisiaastatel" ei olnud pildilt kadunud, vaid enne turniiri algust ei saanud neid juba poolfinaali loosiratasse asetada.
            Tuleviku ennustamine on üldse keeruline, tundub näiteks, et Chelskis on juba hetkel sellist materjali ja ainest, et järgmisest aastast võib kah panna poolfinaali rattasse. Neid "tõusikuid" on veel ja veel ning poolfinaali pääseb vaid 4 klubi. Minu hinnangul seltskond laieneb ja Realil tasub nagu igal teisel klubil peeglisse vaadata, sinna on ilmunud päris palju tulesid.
            Sama tundus mõni aasta tagasi, et võta Xavi ja Puyol ära, siis on kööga. Ei, ei ole.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Sama tundus mõni aasta tagasi, et võta Xavi ja Puyol ära, siis on kööga. Ei, ei ole.
              keegi pole väitnud, et kööga oleks, aga sellist keskvälja domineerimist pole Barcelona enam näidanud. Puyoli rolli on õnneks Pique ikkagi üle võtnud, tema puhul oligi pigem tegu mentaalse liidri kui mänguliselt erakordse mängijaga.

              Kommentaar


                Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                Asi pole kuskile auku langemises, vaid nn domineerimise lõppemises. Võta mõned võtmemängijad praegugi ära sellesamast realist (Modric, Ramos, Kroos) ja poolfinaali jõudmine pole enam selline "päike tõuseb idast". Muidugi on võimalik alati seltskonda kokku osta, aga arvestades Inglise liiga rahalaevu, rahakat klubi Pariisis, lisaks Hispaania maksusüsteemi (see saab olema üks väga olulisi faktoreid) jne ei ole päris võimalik enam niimoodi turul domineerida nagu veel 10 a tagasi, et sõidan dollaripakiga üle. jah, barca ja real teenivad endiselt rohkelt pappi, kuid vahed vähenevad. Tempora mutandur jne. Pmst sama kehtib Barca kohta. Nagu LeeRomeno välja tõi- ega Barcad ja Realid ju ka oma "kriisiaastatel" ei olnud pildilt kadunud, vaid enne turniiri algust ei saanud neid juba poolfinaali loosiratasse asetada.
                Tuleviku ennustamine on üldse keeruline, tundub näiteks, et Chelskis on juba hetkel sellist materjali ja ainest, et järgmisest aastast võib kah panna poolfinaali rattasse. Neid "tõusikuid" on veel ja veel ning poolfinaali pääseb vaid 4 klubi. Minu hinnangul seltskond laieneb ja Realil tasub nagu igal teisel klubil peeglisse vaadata, sinna on ilmunud päris palju tulesid.
                Kroos on vist 26 aastat vana kui mu mälu ei peta. Ramosele ja Modricile on üsna pädevad asendused klubis juba praegu olemas, samuti ka teistele meestele (Ronaldo, Benzema jne). Kui keegi kuskil ära kukub, siis küll avab Perez ka rahakotirauad. Ning üldiselt on elu näidanud, et ainult mängijate kokkuostmine (Euroopas) edu ei taga. Realis, Barcas, Bayernis paistab toimiv süsteem paigas olevat, Chelskis hakkab ka vaikselt midagi tekkima aga see hooaeg pole veel läbi ning tuleproov tuleb alles järgmisel aastal.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Sama tundus mõni aasta tagasi, et võta Xavi ja Puyol ära, siis on kööga. Ei, ei ole.
                  Niikaua, kuni Messi...jne. Tegelt ka, tegu on siiski kord sajandis mängijaga. Lisaks lihtsalt see, et Barca lepingus on Messiga eraldi punkt, et Barca tagab Messi olemasolul sellise konkurentsivõimelise meeskonna, kellega võib rallit sõita. Jup, tegelt ka. Post-Messit ma poolfinaali loosirattasse küll ei julgeks asetada, aga noh, Messit on veel selle mängustiili juures viis aastat muretult.
                  "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                  Kommentaar


                    Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                    Niikaua, kuni Messi...jne. Tegelt ka, tegu on siiski kord sajandis mängijaga. Lisaks lihtsalt see, et Barca lepingus on Messiga eraldi punkt, et Barca tagab Messi olemasolul sellise konkurentsivõimelise meeskonna, kellega võib rallit sõita. Jup, tegelt ka. Post-Messit ma poolfinaali loosirattasse küll ei julgeks asetada, aga noh, Messit on veel selle mängustiili juures viis aastat muretult.
                    Vabandust, aga teil on Suarez ja Neymar. Kui vaja, ostetakse Coutinho, ostetakse Alexis tagasi. Real ostab mingi kuradi Aubameyangi ja Hazardi ja pidu läheb edasi. Vahet pole.

                    Kommentaar


                      No real tahtis pogbat ja kantet, aga gtutkit, brat. Pole need ajad päris endised.
                      "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                        No real tahtis pogbat ja kantet, aga gtutkit, brat. Pole need ajad päris endised.
                        Päris nii mustvalgelt ei saa ka seda asja võtta. Pogba puhul said takistuseks Juventuse ja mehe enda rahasoovid + Florentino ja Mino mitte kõige sõbralikumad suhted. Huvi Kante vastu väga selgelt keegi ei väljendanud, seega võis olla, võis ka mitte olla. Nagu ma lugesin, siis Chelsea kasuks pani teda otsustama Conte karvane käsi. Seega ma nende kahe põhjal veel ei ütleks, et ajad pole päris endised.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas RealFan Vaata postitust
                          Päris nii mustvalgelt ei saa ka seda asja võtta. Pogba puhul said takistuseks Juventuse ja mehe enda rahasoovid + Florentino ja Mino mitte kõige sõbralikumad suhted. Huvi Kante vastu väga selgelt keegi ei väljendanud, seega võis olla, võis ka mitte olla. Nagu ma lugesin, siis Chelsea kasuks pani teda otsustama Conte karvane käsi. Seega ma nende kahe põhjal veel ei ütleks, et ajad pole päris endised.
                          MOTT, eks.
                          "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                          Kommentaar


                            Algselt postitas rixxer Vaata postitust
                            MOTT, eks.
                            Võib-olla väljendasin end valesti aga mõte oli pigem selles, et Pogba tahtis saada Ronaldo poolt tasku pistetavale sarnast summat, mis lõhkunuks ära klubi palgastruktuuri. Ning Florentino üsna kindlasti ei olnud just vaimustunud ideest 20+ milkut Mino taskusse pista (ehk siis kokku see 100+ midagi miljonit). Ehk siis, puht finantsiliselt poleks probleemi (nt. klubi aastaaruannete ja sõnavõttude põhjal vähemasti) seda raha Pogbale maksta.

                            Kommentaar


                              Usun, et Reali ja Barca koosseisu ja ülemineku problemaatika lahkamiseks on sobivamad teemad!

                              Kommentaar




                                Jalgpalli Meistrite liigas alustavad 16 konkurentsi jäänud klubi täna õhtul teekonda Walesi pealinna Cardiffisse, kus selgub 3. juuni õhtul 62. Euroopa jalgpalliklubide meister.

                                Õhtuleht teeb (loodetavasti draamarohke) teekonna kaasa jalgpallistuudiotega, kus vestleme tarkade inimestega Euroopa tippjalgpalli erinevatest tahkudest. Seekord on külas FC Levadia arendusjuht Indrek Petersoo, kelle suureks huviobjektiks Saksamaa jalgpall. Uurime, milline on Saksamaal jõudude vahekord teljel kodused meistrivõistlused – eurosari. Inglismaal on teatavasti olulisem teine, Hispaanias esimene. Kuidas on lood Saksamaal? Samuti vestleme kahe tippklubi, Müncheni Bayerni ja Dortmundi Borussia rivaliteedist ja iseloomust.

                                Saate teises pooles vestleme ainsa mehena Eesti jalgpallikoondise kasuks ühes mängus neli väravat löönud Arbeiteriga tema suurest jalgpallialasest armastusest FC Barcelonast. Muuseas, esimene Barcaga seotud mälestus polnud midagi ilusat, vaid 0:7 kaotus Kiievi Dinamole (kahe mängu kokkuvõttes 1997-98 Meistrite liiga alagrupiturniiril)!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X