320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti klubid Eurosarjades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    See on hea point jah, neid kes florasse läksid peaks välismaa asemel rahapatakaga nõmmele tagasi hakkama meelitama

    Kommentaar


      Algselt postitas kalamajahipster Vaata postitust
      Kuulasin ka Soccerneti podcasti ja kogu KTM diskusioon piirdus sisuliselt sellega, et keegi ei ole ära tõestanud, et see reegel takistaks Eesti klubidel eurosarjas edu saavutada.
      Keegi pole ka tõestanud, et KTM'ist reaalne kasu oleks tõusnud? Kas keegi oskab nimetada mõnd (noor)mängijat kes "päästeti" pingilt tänu KTM'ile? Sorry, mul ei tule ühtegi pähe. Pigem tuleb mulle meelde naljakas juhtum kui Neemelo oli KTM.

      KTM'iga mängime end lihtsalt nurka arvates, et me suudame siin oma konnatiigis reeglite väänamisega mingi eriti tummise supi kokku keeta. Edasi viib ikkagi konkurents ja kui klubid koosnevad sponsoreeritud ja reeglitega plastile aetud lödipükstest, siis ei tõuse tase mitte kuidagi.
      Meie momendi tase on ju olematu. Loen viimaseid uudiseid ja täiesti kurb hakkab.
      Ugge, kes oli siin väga heal tasemel mängija, läks Serie C'sse. Tuleb välja, et seal on intensiivsemad trennid, tüüp oli ülekaalus ja pandi erirežiimile. Premium liiga parim kaitsja!
      Sorga kohta öeldi DC's et ta füüsiliselt teistest maas. Premium liiga parim ründaja!
      Valdav enamus siit välismaale läinud mängijaid kukuvad kohe pingile ja suure üllatusena tuleb räme konkurents ja trennide intensiivsus.
      Elhi oli Kaljust lahkudes IMHO päris heal tasemel mängija. Bulgaarias ja Soomes aga eriti mängu ei saanud. Tuli tagasi ja kõmmutab Levadia eest päris hästi. Kuidas nii? Kui ta Eestis on hea ja mujal mängu ei saa, siis peavad kusagil suured käärid olema.

      KTM'i vastu räägib ka mängijate liikumise vabadus. KTM'i kinnistamine eeldab pikka püsimist ühes klubis, kuid reaalsuses mängijad liiguvad nagu ise tahavad. Ainuke viis klubis KTM'i kinni hoida on raha. Teisalt - kui sul on samal tasemel või paremal tasemel mängija, siis miks kuradi pärast peaks KTM'ile rohkem palka maksma kuna ta on lihtsalt KTM.

      Kommentaar


        Tüütu vaidlus jälle käima tõmmatud. Küsige Flora, Levadia, Tammeka, Tuleviku, Kure, Legioni, T.Kalevi käest, miks neil KTM-iga probleeme pole. Ma usun, et nende klubide jaoks on see teema ammu maas.

        Kommentaar


          Algselt postitas urmar Vaata postitust
          Tüütu vaidlus jälle käima tõmmatud. Küsige Flora, Levadia, Tammeka, Tuleviku, Kure, Legioni, T.Kalevi käest, miks neil KTM-iga probleeme pole. Ma usun, et nende klubide jaoks on see teema ammu maas.
          Üks ostab KTM, teine vabast tahtest mingeid Kirsse ja asju sisse ei tooks, 3-7 neil pole lihtsalt raha, et KTM reeglit rikkuda.

          Kommentaar


            Algselt postitas urmar Vaata postitust
            Tüütu vaidlus jälle käima tõmmatud. Küsige Flora, Levadia, Tammeka, Tuleviku, Kure, Legioni, T.Kalevi käest, miks neil KTM-iga probleeme pole. Ma usun, et nende klubide jaoks on see teema ammu maas.
            Kui eesmärgiks on liigasse püsimajäämine, siis ei oleks ka Kalju jaoks mitte mingi probleemi algkoosseisu panna 4-5 KTM staatusega mängijat. See ei ole teema, et enamus klubidel pole nende reeglitega probleeme. Teema on selles, et kuidas oleks võimalik saavutada tasemetõus selliselt, et klubil endal oleks võimalik välja panna sportlikult parim rivistus ning ka vastasvõistkond saaks võimalikult kõrgel tasemel mängu.

            Kommentaar


              Klubis- ja riigis treenitud mängija reeglid pole ju laiemas pildis mingid eestlaste väljamõeldised. See on nii UEFA kui suure osa Euroopa alaliitude üleüldisem suund, et klubid tegeleksid mängijate arendamisega. Alles sügisel jäid Juventuse Meistrite liiga koosseisust välja Emre Can ja Mario Mandžukic, sest Juventusel oli nelja nõutud KTM-i asemel koosseisus ainult üks. Ehk siis näiteks Meistrite liigas peab 25-st mängijast 8 olema nö ETM-id, kellest omakorda 4 KTM-id. Asja mõte:
              UEFA's rule aims to encourage the local training of young players, and increase the openness and fairness of European competitions.
              UEFA reegli täitmiseks peab jalgpallur mängima vanuses 15-21 kolm aastat samas satsis. Eestis saab KTM-iks vanuses 12-23 kolme aasta samas satsis viibimisega või mistahes vanuses seitse aastat. Ehk kui sa ei ole just väga noor klubi või kui sa ei vaheta igal aastal oma koosseisu uue vastu, siis pole just väga raske reeglitele vastavaid mängijaid n-ö toota. Tõsi, vahe tuleb sisse selles, et Eestis peavad kaks tüüpi algkoosseisus olema.

              Samas näiteks eelmisel aastal oli siin räägitud Kaljul viis algkoosseisutasemel KTM-i (Reginald, Paur, Kirss, Klein, Teleš) ehk imelik oleks öelda, et Kalju ei saanud mullu oma parima koosseisuga mängida. Tõsi, tänavu on jälle pupu, sest viiest kolm on klubist lahkunud. Aga siin ongi pigem probleemiks see, et nad on lahkunud, mitte et reeglile vastavaid mängijaid oleks raske toota. Siin eelnevalt toodi välja mõned reeglile vastavad mängijad, kes Kaljut aidata saaksid.
              Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
              Algselt postitas taku*
              Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

              Kommentaar


                Seda ma ütlesingi jah, et Kalju jaoks pole tasemel KTM-ide tootmine probleem olnud. Nende mured on olnud seotud sellega, et vastavad tüübid ei püsi klubis. Sel aastal on neil jälle reeglile vastavaid mängijaid vähe. Mullu seda muret polnud.
                Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                Algselt postitas taku*
                Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                  Samas näiteks eelmisel aastal oli siin räägitud Kaljul viis algkoosseisutasemel KTM-i (Reginald, Paur, Kirss, Klein, Teleš) ehk imelik oleks öelda, et Kalju ei saanud mullu oma parima koosseisuga mängida. Tõsi, tänavu on jälle pupu, sest viiest kolm on klubist lahkunud. Aga siin ongi pigem probleemiks see, et nad on lahkunud, mitte et reeglile vastavaid mängijaid oleks raske toota. Siin eelnevalt toodi välja mõned reeglile vastavad mängijad, kes Kaljut aidata saaksid.
                  Reeglile vastavaid mängijaid pole absoluutselt raske toota. Raske on toota mängijaid, kelle tase lubaks mängida Euroopa esimesi eelringe ja raske on toota mängijaid, kelle mängitamine annaks midagi ka Eesti jalgpallile laiemalt, mis peaks selle eesmärk olema. Eelmine aasta tõesti ei olnud probleeme, aga Teleši või Reginaldi mängitamine Eesti jalgpallile just liiga palju ei anna. Hetkel on lisaks Paurile ja Kleinile toodud KTM reeglit silmas pidades U21 koondislane Kaarel Usta. Peaks olema ju ideaalvariant, aga kahjuks tuleb treeningmängude põhjal tõdeda, et tase ja tempo käivad üle jõu. Igaüks võib ise Eesti jalgpallurite nimekirjale silma peale visata, et palju meil näiteks neid U21 vanuseklassi jalgpallureid kogu riigi peale on, kelle võiks Euroopas rahuliku südamega väljakule saata ja tead, et ei lange ansamblist välja. Mul igatahes näppude peal arvutades jääb ikka näppe üle. Ja teadagi, et need jalgpallurid leiavad tee ühte kindlasse jalgpalliklubisse isegi siis kui seal keskväljal on kahe meeskonna jagu mängijaid. Selleks on neil loomulikult igasugune õigus, nagu sellel klubil on ka õigus end nendest mängijatest üle kuhjata, teades et kõikidele pole võimalik ilmselgelt piisavalt mänguaega anda. Tehes seda kõike Eesti jalgpalli ja jalgpallurite arendamise sildi all.

                  Kommentaar


                    Vaatasin nende endiste Kalju KTM-ide ajalugu ja tuleb välja Ainsalu alustas Operis ja Kuusk ning Pürg Kotkas Juunioris. Flora puhul öeldaks kohe, et pole nende kasvandikud.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                      Seda ma ütlesingi jah, et Kalju jaoks pole tasemel KTM-ide tootmine probleem olnud. Nende mured on olnud seotud sellega, et vastavad tüübid ei püsi klubis.
                      See ongi ja peabki olema loogiline protsess, et jalgpallur teeb oma karjääris mingil perioodil sammu edasi. Praegusel juhul pole vahet, kas Florasse või otse välismaale. Praegu on asi toiminud enam-vähem ainult seetõttu, et me ei suuda regulaarselt mängijaid välismaale viia. Kui lõpuks kvaliteet peaks tõusma, siis eelduseks on see, et professionaalseid jalgpallureid tuleb kaks korda rohkem toota kui hetkel, aga see ei tundu enam kuidagi reaalne.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
                        Reeglile vastavaid mängijaid pole absoluutselt raske toota. Raske on toota mängijaid, kelle tase lubaks mängida Euroopa esimesi eelringe ja raske on toota mängijaid, kelle mängitamine annaks midagi ka Eesti jalgpallile laiemalt, mis peaks selle eesmärk olema. Eelmine aasta tõesti ei olnud probleeme, aga Teleši või Reginaldi mängitamine Eesti jalgpallile just liiga palju ei anna. Hetkel on lisaks Paurile ja Kleinile toodud KTM reeglit silmas pidades U21 koondislane Kaarel Usta. Peaks olema ju ideaalvariant, aga kahjuks tuleb treeningmängude põhjal tõdeda, et tase ja tempo käivad üle jõu. Igaüks võib ise Eesti jalgpallurite nimekirjale silma peale visata, et palju meil näiteks neid U21 vanuseklassi jalgpallureid kogu riigi peale on, kelle võiks Euroopas rahuliku südamega väljakule saata ja tead, et ei lange ansamblist välja. Mul igatahes näppude peal arvutades jääb ikka näppe üle. Ja teadagi, et need jalgpallurid leiavad tee ühte kindlasse jalgpalliklubisse isegi siis kui seal keskväljal on kahe meeskonna jagu mängijaid. Selleks on neil loomulikult igasugune õigus, nagu sellel klubil on ka õigus end nendest mängijatest üle kuhjata, teades et kõikidele pole võimalik ilmselgelt piisavalt mänguaega anda. Tehes seda kõike Eesti jalgpalli ja jalgpallurite arendamise sildi all.
                        Reegli eesmärk on töötada noortega, aga samas see ju ei tähenda, et kui oled noorest jalgpalluri kasvatanud, siis peaksid temast loobuma. Mina mõistan seda pigem niipidi, et igasugused Podholjuzinid ja Allikud ongi ka ideaalsed KTM-id, nagu näiteks Real Madridi puhul Carvajal või Lucas Vazquez. Keegi neist pole noor, aga saanud oma klubis piisava töö osaliseks nooremana ja nüüd esindabki uhkelt klubi nägu. Ehk siis polegi vaja iga aasta uusi KTM-e toota esindusvõistkonda, vaid hoida mingeid tüüpe enda juures või tuua tagasi jne.

                        Ehk siis sellega ma olen nõus, et U21 vanuse puhul ei pruugi neid kujusid väga palju olla, aga KTM-reegel ei loodud ju see aasta. Ehk siis ka igasugused 23- ja 25-aastased ning miks mitte veelgi vanemad on väga okeid KTM-id. Vähemalt ma isiklikult olen alati võtnud KTM-i ikka kui klubis treenitud mängija, mitte kui KTN-i ehk klubis treenitud noore reeglit. Minu jaoks on see alati tähendanud, et klubi jaoks on olemas mängija, kes kannab klubi väärtusi või esindab seda oma näoga kogukonnas. Näiteks see, et Paide KTM-id on Neemelo või Luts, ongi minu arust väga õige. Klubi esindab jalgpallur, kes on klubiga ajalooliselt (kasvõi päritolult) seotud. Minu jaoks ongi see selle reegli mõte, et sa ei tõmba satsi täis suvalisi jõrme, vaid sul ongi ka mingid nö omad kutid. Aga võib-olla olen ma sellest valesti aru saanud.

                        Mis Florat puudutab, siis sellest talvest on ju nüüd vähemalt üks selline näide ka, kus nad ei saanud seda mängijat, keda tahtsid.
                        Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                        Algselt postitas taku*
                        Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                        Kommentaar


                          Tegelt on see ju absurdne et pead nui neljaks mingeid KTM-e klubis palgal hoidma, mis tõstab ka nende hinna lakke põhjendamatult
                          Catalunya is not Spain!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                            Reegli eesmärk on töötada noortega, aga samas see ju ei tähenda, et kui oled noorest jalgpalluri kasvatanud, siis peaksid temast loobuma. Mina mõistan seda pigem niipidi, et igasugused Podholjuzinid ja Allikud ongi ka ideaalsed KTM-id, nagu näiteks Real Madridi puhul Carvajal või Lucas Vazquez. Keegi neist pole noor, aga saanud oma klubis piisava töö osaliseks nooremana ja nüüd esindabki uhkelt klubi nägu. Ehk siis polegi vaja iga aasta uusi KTM-e toota esindusvõistkonda, vaid hoida mingeid tüüpe enda juures või tuua tagasi jne.

                            Ehk siis sellega ma olen nõus, et U21 vanuse puhul ei pruugi neid kujusid väga palju olla, aga KTM-reegel ei loodud ju see aasta. Ehk siis ka igasugused 23- ja 25-aastased ning miks mitte veelgi vanemad on väga okeid KTM-id. Vähemalt ma isiklikult olen alati võtnud KTM-i ikka kui klubis treenitud mängija, mitte kui KTN-i ehk klubis treenitud noore reeglit. Minu jaoks on see alati tähendanud, et klubi jaoks on olemas mängija, kes kannab klubi väärtusi või esindab seda oma näoga kogukonnas. Näiteks see, et Paide KTM-id on Neemelo või Luts, ongi minu arust väga õige. Klubi esindab jalgpallur, kes on klubiga ajalooliselt (kasvõi päritolult) seotud. Minu jaoks ongi see selle reegli mõte, et sa ei tõmba satsi täis suvalisi jõrme, vaid sul ongi ka mingid nö omad kutid. Aga võib-olla olen ma sellest valesti aru saanud.
                            Absoluutselt on ka selliseid Alliku või Podholjuzini tüüpi mängijaid vaja. Kaljus oli analoogne näide Robert Kirss, aga puudub sportlikust printsiibist lähtuvalt argumendid, et miks hoida mängijat endaga, kelle puhul on näha, et siit midagi liiga head ei sünni enam, kes ilmselgelt vajab keskkonnavahetust ja kellele tuleks koefitsiendiga palka maksta, sest ta nime taga on KTM. Järgmise hooajaga saab Pauri leping läbi, kes ilmselt esmajärjekorras vaataks ka välismaa poole, et üldse konkurentsis püsida tuleb ilmselgelt üle maksta. Kui jalgpallurid oleks etturid, kes kõik täidaks ühte ja sama ülesannet, siis oleks majandamine tõesti väga lihtne, aga paraku nii see ei ole. Kui kogu muu jalgpallimaailm toimib selliselt, et kui klubi jõuab selgusele, et neile on vaja suurt ja tugevat ründajat koos kuue erineva spetsiifilisema omadusega, siis võetakse mängijate andmebaas lahti ja üritatakse lepingule jõuda täpselt sellise mängijaga, nagu vajatakse. Meie peame toimima selliselt, et kui KTM-e on piiratud hulk, siis tuleb selgusele jõuda, mis positsioonile neid üldse paigutada on võimalik, arvestades teisi meeskonnas olevaid mängijaid ja kui jõutakse selgusele, et ühte KTM positsiooni võiks täita ründaja, siis vahet pole, mis omadustega mängija ta on, vaid et peaasi et reeglit täidaks.

                            Ma tegelikult ei taha Kaljut absoluutselt kaitsta, sest ma ise oleks teinud või vähemalt üritanud teha palju asju teistmoodi, et hetkel sellise probleemi ees ei oldaks, kui selline kohustus klubidele peale on surutud. Aga mul on väga raske selle kõigega ikka nõustuda, sest ma ei usu sellesse, et noortetööd saab parandada piitsaga, selle asemel tuleks tublidele klubidele hoopis präänikut anda ja tipptasemel teha päris sporti.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas urmar Vaata postitust
                              Tüütu vaidlus jälle käima tõmmatud. Küsige Flora, Levadia, Tammeka, Tuleviku, Kure, Legioni, T.Kalevi käest, miks neil KTM-iga probleeme pole. Ma usun, et nende klubide jaoks on see teema ammu maas.
                              Miks tüütu? Minu meelest just intellektuaalselt huvitav. Ma ei pea üllatuslikuks seda, et klubid üritavad liiga juhendit täita. Küsimusepüstitus on pigem selles, et kas antud konkreetne punkt juhendis on mõistlik ja kuidas see punkt peaks viima liiga sportliku taseme tõusuni. Ma ei ole siiamaani selle kohta ühtegi loogilist argumentatsiooni leidnud. 7/10 võivad ju probleemideta reeglit täita, aga kui 3/10 peavad reegli tõttu platsile panema nõrgema koosseisu kui ilma reeglita, siis liiga keskmine tase ju langeb.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                                Klubis- ja riigis treenitud mängija reeglid pole ju laiemas pildis mingid eestlaste väljamõeldised. See on nii UEFA kui suure osa Euroopa alaliitude üleüldisem suund, et klubid tegeleksid mängijate arendamisega. Alles sügisel jäid Juventuse Meistrite liiga koosseisust välja Emre Can ja Mario Mandžukic, sest Juventusel oli nelja nõutud KTM-i asemel koosseisus ainult üks. Ehk siis näiteks Meistrite liigas peab 25-st mängijast 8 olema nö ETM-id, kellest omakorda 4 KTM-id. Asja mõte:
                                UEFA reegli täitmiseks peab jalgpallur mängima vanuses 15-21 kolm aastat samas satsis. Eestis saab KTM-iks vanuses 12-23 kolme aasta samas satsis viibimisega või mistahes vanuses seitse aastat. Ehk kui sa ei ole just väga noor klubi või kui sa ei vaheta igal aastal oma koosseisu uue vastu, siis pole just väga raske reeglitele vastavaid mängijaid n-ö toota. Tõsi, vahe tuleb sisse selles, et Eestis peavad kaks tüüpi algkoosseisus olema.

                                Samas näiteks eelmisel aastal oli siin räägitud Kaljul viis algkoosseisutasemel KTM-i (Reginald, Paur, Kirss, Klein, Teleš) ehk imelik oleks öelda, et Kalju ei saanud mullu oma parima koosseisuga mängida. Tõsi, tänavu on jälle pupu, sest viiest kolm on klubist lahkunud. Aga siin ongi pigem probleemiks see, et nad on lahkunud, mitte et reeglile vastavaid mängijaid oleks raske toota. Siin eelnevalt toodi välja mõned reeglile vastavad mängijad, kes Kaljut aidata saaksid.
                                Nõus, et need põhimõtted iseenesest ei ole EJL väljamõeldised, aga kui sa nüüd võrdled seda UEFA reeglit ning Premium liiga ja Esiliiga juhendit, siis need on ju nagu öö ja päev. Mul isiklikult ei oleks mitte mingit probleemi, kui Eestis kehtiksid need UEFA reeglid, mis on oluliselt vähem piiravad. Eesti KTM reegli probleem ongi eelkõige see, et sa pead vähemalt kaks neist algkoosseisu panema. Selle peale ma küsiks, et kuidas me saame üldse seada sellise ootuse, et nt Elva sugune klubi peaks suutma esiteks kasvatada kaks Premium liiga algkoosseisu taseme mängijat ning siis veel hoidma neid tasemel mängijaid teistesse klubidesse minemast, et nad täidaksid KTM kohtasid. Reaalsuses oleks vaja ilmselt vähemalt nelja tasemel KTMi, kuna kõik mängijad ei ole alati saadaval jne. Elvas on ca 5000 elanikku ja seda on ca kuus korda vähem kui San Marinos.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X