320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti klubid Eurosarjades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Miks neid välismaalasi karta? Minu meelest ei ole meil 10 meeskonna jagu tasemel mängijaid. Eesti parimad pojad lahkuvad, keegi peaks siis nende asemele tulema, muidu tase kannatab. Turumajanduses ja demokraatlikus riigis piirangud ei ole edasi viivaks jõuks. Uutelt kuttidelt ehk õpiks midagi.. Klubid ei ole niikuinii nii rikkad, et välismaalasi klubi täis tuua. Ja kas konkurents ei ole edasiviiv jõud? Rahvas tahab näha kas osavaid mängijaid või huvitavaid/võrdseid mänge. Muude liigade ja klubidega võrreldes on kindlasti mida rahvusvahelisem seltskond seda suurem publikuhuvi. Praegu on ju surnud ring: publikut pole ehk sponsoreid pole ehk raha pole ehk taset pole ehk publikut pole. Pohlaku väljaütlemistest järeldub, et ta on rahavihkaja ei tahagi sponsoreid või sellist süsteemi, mis mujal maailmas jalgpalliliiga/klubi atraktiivseks teeb. Muu maailm areneb jalgpallis üsna kiiresti, aga meie jääme maha. Muudes pallimängudes on igasugu ühisliigad populaarsed, vb peaks meie tippklubid ka nt Soome liigas mängima hakkama.

    Kommentaar


      Ega keegi ei keela Pärnul, Viljandil, Tammekal ja Kuresaarel 5 välismaalast tuua (mida nad õnneks ei tee), niiet välismaalaste piirang ei takista mitte kuidagi konkurentsi. Võib-olla isegi liiga uutuks ühtlasemaks, kui välismaalaste piiranguid veel rangemaks muuta.

      Ma väga ei salli, kui meie väikesed klubid omale odavaid neegermängijaid Euroopasse impordivad. Mõned erandid siiski on. Kalju pani aastaid tagasi Kimbaloulaga täppi. Meie klubid on silma paistnud palju keskpäraste leedulastega. Kui Sillamäe ja Narva oleksid 5-10 aastat tagasi panustanud enam kohalikele mängijatele, oleks ehk meil rohkem tasemel mängumehi. Kui suur hulk võõrmängijaid neist meeskondadest igal aastal läbi jooksis? Õnneks on ka häid täppiminekuid. Esimestena tulevadpähe Quintieri, Beglarishvili, Hakola, Lipartov, Debelko, see Paide neeger, Liliu (ehkki esimeses euromängus oli täiesti kahvatu), Nunes ja kindlasti veel mingi hulk, kes pähe ei tule.

      Siin oli jutt vahepeal rahapuudusest. Ma olen alati imestanud, et tuuakse mingeid lõunaeurooplasi ja aafriklasi, halvemal juhul suvakaid Leedust ja Venemaalt (mitte halvasti leedulaste suhtes, aga tase pole neil kiita). Minu arvates võiks meie välismängijate poliitika olla palju ratsionaalsem:
      1) Tuua rohkem tugevatest välisklubidest laenule häid noormängijaid, kellele pakkuda meie liigas esimest sammu meeste maailma. Näitena võiks võtta Anton Mirantšuk, kes pallis aastakese Levadias, oli hea mängumees, mitte midagi ka väga erilist, aga nüüd on Venemaa koondises MM-il. Teine sarnane näide on Sander van de Streek, kes tegi siin Hollandi kõrgliigast laenul olles oma sammu meeste liigasse ning seejärel jõudis ka Hollandi kõrgliigasse välja. Mõlemad olid hea tasemega tehnilised mängumehed, kes andsid meeskonnale juurde, ent mitte ka ülihead mängijad. Siiski võiks säärane plaan meie klubisid aidata.
      2) Lõunaameeriklaste, aafriklaste jm sellise kontingendi asemel võiks keskenduda tasemelt tugevamatele mängijatele nt Fääri Saarte taolistes koondistes. Miks ei võiks meie klubid pakkuda lepinguid sellistes koondistes mängivatele poolamatööridele, kellele siinne tase oleks tiba kõrgem nende endi omast, vähemalt ülemise otsa klubide osas.Ka Andorra, San Marino, aga eriti Fääri Saared, mille mängijad kahtlemata on koondisekogemustega tasemel ja tuleks kasuks meie liigale, selle asemel, et teisejärgulisi jalgpalluri keskikka jõudnud Hispaania viienda liiga mängijaid tuua.

      Kommentaar


        Naljakas on lugeda, et probleem seisneb välismaalaste vähesuses kui saadakse kuivalt tala pisiriigi meeskonnalt, kus ei mänginud mitte ainsatki välismängijat.

        Probleem on palju laiapõhjalisem ja siia võib panna ka nii liidust kui jalgpalliüldsusest sõltumatud tegurid nagu regionaalpoliitika jne jne., mis on samuti paratamatult meie liiga üldist olukorda mõjutanud.

        Igakord kui siin mingi välismaalaste teema sisse tuleb, läheb lahti mingi soig nagu neid ei tohiks üldse tuua. Tohib küll! Keegi ei karda neid ja kõik saavad ka aru, et neid on vaja, aga ma olen piirangute poolt. Minupoolest võiks külmutada viie välismängija piirangu ja siis peaks olema nii hundid söönud kui lambad terved.

        Seda demokraatia juttu on ka siin varem aetud. Demokraatia ei tähenda piiranguteta elu, vaid vabadust oma piirangud valida.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Algselt postitas Vask Vaata postitust

          Siin oli jutt vahepeal rahapuudusest. Ma olen alati imestanud, et tuuakse mingeid lõunaeurooplasi ja aafriklasi, halvemal juhul suvakaid Leedust ja Venemaalt (mitte halvasti leedulaste suhtes, aga tase pole neil kiita). Minu arvates võiks meie välismängijate poliitika olla palju ratsionaalsem:
          1) Tuua rohkem tugevatest välisklubidest laenule häid noormängijaid, kellele pakkuda meie liigas esimest sammu meeste maailma. Näitena võiks võtta Anton Mirantšuk, kes pallis aastakese Levadias, oli hea mängumees, mitte midagi ka väga erilist, aga nüüd on Venemaa koondises MM-il. Teine sarnane näide on Sander van de Streek, kes tegi siin Hollandi kõrgliigast laenul olles oma sammu meeste liigasse ning seejärel jõudis ka Hollandi kõrgliigasse välja. Mõlemad olid hea tasemega tehnilised mängumehed, kes andsid meeskonnale juurde, ent mitte ka ülihead mängijad. Siiski võiks säärane plaan meie klubisid aidata.
          Kolmas hea näide oleks veel eelmine aasta levadias Middlesbroughst laenul olnud Joao Morelli, kes lõi hulgim väravaid.
          Ela ja tunne, et elad
          see on kõige lihtsam
          filosoofia, mis toimib
          sule silmad ära vaata
          tagasi, hinga sügavalt ja
          hüppa üle iseenda varju
          tule koos minuga.

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            Naljakas on lugeda, et probleem seisneb välismaalaste vähesuses kui saadakse kuivalt tala pisiriigi meeskonnalt, kus ei mänginud mitte ainsatki välismängijat.

            Probleem on palju laiapõhjalisem ja siia võib panna ka nii liidust kui jalgpalliüldsusest sõltumatud tegurid nagu regionaalpoliitika jne jne., mis on samuti paratamatult meie liiga üldist olukorda mõjutanud.

            Igakord kui siin mingi välismaalaste teema sisse tuleb, läheb lahti mingi soig nagu neid ei tohiks üldse tuua. Tohib küll! Keegi ei karda neid ja kõik saavad ka aru, et neid on vaja, aga ma olen piirangute poolt. Minupoolest võiks külmutada viie välismängija piirangu ja siis peaks olema nii hundid söönud kui lambad terved.

            Seda demokraatia juttu on ka siin varem aetud. Demokraatia ei tähenda piiranguteta elu, vaid vabadust oma piirangud valida.
            Kusjuures ma arvan, et just meie riigi üldine regionaalpoliitika on palju pädevam mõjutegur tõesti. Lõppkokkuvõttes ei ole ju Viljandi, Pärnu jt klubidel kerge häid mängijaid endal hoida. Paljudel Lõuna-Eesti klubidel on oma treeninggrupid (EJL-i organiseeritud) Tallinnas, ehk siis elu viib sinna ja tõenäolisemalt ka päälinnas mõtted liiguvad jalkaradadelt mujale või siis hakatakse kohalikke meeskondi tugevdama ühe linna piires.

            Kommentaar


              Algselt postitas Iceman Vaata postitust
              Kolmas hea näide oleks veel eelmine aasta levadias Middlesbroughst laenul olnud Joao Morelli, kes lõi hulgim väravaid.
              Tema oli meelest juba läinud, aga eelnimetatuist kasulikkuse poolest isegi parem näide.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Liechtenstein on eespool kui Eesti. väga viis.
                Selle postitas Mõnu 18.07.06, 14:42, selle teema avalehel, umbes-täpselt 12 aastat tagasi.
                Kas vahepeal oleme Liechtensteinist mööda saanud?
                Seisan üksi mere ääres
                jalas kollased sandaalid
                valged, merevahust sääred
                hüüan: "Elagu skandaalid!"

                Kommentaar


                  https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert...crank2019.html Kui nüüd Flora Apoeli vastu ühte viiki ei saa, siis oleme päris heas seisus! Samas Fääridest alates tunduvad riigid olevat piisavalt kaugel, et järgmine aasta alustame veel nö. mitte kõige suuremas mudaliigas. Aga 2020 peaks ära kaduma senine kõige parem hooaeg ja kui siis järgmine suvi ka tasemele vastavalt esineda, siis saame äkki taas Gibraltari meistrilt kolakat võtma sõita!

                  P.S. Au, sorry, tegin Gibraltarile liiga. Nemad on siis meist way üle, aga Andorra meistrilt siis.

                  Kommentaar


                    Aga ma siin mõtisklesin, et tõesti vist peaks keskenduma pigem sellele, et mängu tuleks vaatama nö. kogukond ehk mängijate sõbrad-vaenlased. Kui liiga tase Euroopas on ikka selline, siis pühapäevavaatajale seda kuidagi maha ei müü. Kuidas kasvatada kogukonda? Noh, väikelinnades on veidi lihtsam, aga Tallinnas on see tiba raskem. Koolides on käidud, aga see ka väga ilmselt ei müü.

                    Seega tuleb läheneda veidi teisest otsast ja mitte turundada klubisid, vaid eelkõige lasta mängijatel klubisid turundada. Ehk sisuliselt soovitan seda, et Flora võtaks endale vasakule äärele siblima Malluka, Levadia HD Taneli, Kalevis võiks olla koomikubande Avandi-Sepp, kes viskaks koguaeg kildu ja Kalju võiks vabalt palgata Brigitte Susanne Hundi. Mängutasemelt oleks neil muidugi pikk maa minna, kuid publikut tooks see sitaks. Kujuta reklaami "Jou, vaata, kuidas Brigitte Susanne Hunt 11 Narva jorsiga mürgeldab!" ja siis raadioreklaam, kus Hunt ütleks väga meela häälega "oeh, nad võtsid mu täiesti läbi..."

                    Rahvast jookseb tormi, tsikk paneb endast instapilte riietusruumist, mängijatel näod naerul ja kui mingi kümnendik tema instajälgijaid ka end staadionile veavad, siis oleks see publikurekord.

                    Ma kuulen kohe argumente, et see viiks liiga kvaliteedi alla. Aga kuhu meil rohkem on alla võimalik minna? Ja see on pigem väike samm tagasi, et teha pikk samm edasi. Kvaliteet veidi langeb, aga liiga turuväärtus tõuseb. Mingi kuradi ilukett võib suursponsoriks tulla ja teha vabalt tervele Kaljule seksikad soengud seepeale. Hunt paneks näiteks FB-sse küsitluse, et milline mu tiimikaaslastest on kõige kompum ja on ka mängijad tuntumad. Tuleb veel rohkem publikut, sponsorid vaatavad, et mida hekki, jalgpall ongi seksikas vä? Klubidel hakkab raha tulema ja siis ostavad nad korralikud mängijad, saavad normaalset palka maksta ja kvaliteet on korraga olemas. Euroopa Meistrite Liiga alagrupp, siit me tuleme (AD 2030)!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Aga ma siin mõtisklesin, et tõesti vist peaks keskenduma pigem sellele, et mängu tuleks vaatama nö. kogukond ehk mängijate sõbrad-vaenlased. Kui liiga tase Euroopas on ikka selline, siis pühapäevavaatajale seda kuidagi maha ei müü. Kuidas kasvatada kogukonda? Noh, väikelinnades on veidi lihtsam, aga Tallinnas on see tiba raskem. Koolides on käidud, aga see ka väga ilmselt ei müü.

                      Seega tuleb läheneda veidi teisest otsast ja mitte turundada klubisid, vaid eelkõige lasta mängijatel klubisid turundada. Ehk sisuliselt soovitan seda, et Flora võtaks endale vasakule äärele siblima Malluka, Levadia HD Taneli, Kalevis võiks olla koomikubande Avandi-Sepp, kes viskaks koguaeg kildu ja Kalju võiks vabalt palgata Brigitte Susanne Hundi. Mängutasemelt oleks neil muidugi pikk maa minna, kuid publikut tooks see sitaks. Kujuta reklaami "Jou, vaata, kuidas Brigitte Susanne Hunt 11 Narva jorsiga mürgeldab!" ja siis raadioreklaam, kus Hunt ütleks väga meela häälega "oeh, nad võtsid mu täiesti läbi..."

                      Rahvast jookseb tormi, tsikk paneb endast instapilte riietusruumist, mängijatel näod naerul ja kui mingi kümnendik tema instajälgijaid ka end staadionile veavad, siis oleks see publikurekord.

                      Ma kuulen kohe argumente, et see viiks liiga kvaliteedi alla. Aga kuhu meil rohkem on alla võimalik minna? Ja see on pigem väike samm tagasi, et teha pikk samm edasi. Kvaliteet veidi langeb, aga liiga turuväärtus tõuseb. Mingi kuradi ilukett võib suursponsoriks tulla ja teha vabalt tervele Kaljule seksikad soengud seepeale. Hunt paneks näiteks FB-sse küsitluse, et milline mu tiimikaaslastest on kõige kompum ja on ka mängijad tuntumad. Tuleb veel rohkem publikut, sponsorid vaatavad, et mida hekki, jalgpall ongi seksikas vä? Klubidel hakkab raha tulema ja siis ostavad nad korralikud mängijad, saavad normaalset palka maksta ja kvaliteet on korraga olemas. Euroopa Meistrite Liiga alagrupp, siit me tuleme (AD 2030)!
                      Ilmselgelt kell 5:30 postitatud.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Floral on veel võimalus tõestada, et esimeseks mänguks ei saada lihtsalt vedama.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Aga ma siin mõtisklesin, et tõesti vist peaks keskenduma pigem sellele, et mängu tuleks vaatama nö. kogukond ehk mängijate sõbrad-vaenlased. Kui liiga tase Euroopas on ikka selline, siis pühapäevavaatajale seda kuidagi maha ei müü. Kuidas kasvatada kogukonda? Noh, väikelinnades on veidi lihtsam, aga Tallinnas on see tiba raskem. Koolides on käidud, aga see ka väga ilmselt ei müü.

                          Seega tuleb läheneda veidi teisest otsast ja mitte turundada klubisid, vaid eelkõige lasta mängijatel klubisid turundada. Ehk sisuliselt soovitan seda, et Flora võtaks endale vasakule äärele siblima Malluka, Levadia HD Taneli, Kalevis võiks olla koomikubande Avandi-Sepp, kes viskaks koguaeg kildu ja Kalju võiks vabalt palgata Brigitte Susanne Hundi. Mängutasemelt oleks neil muidugi pikk maa minna, kuid publikut tooks see sitaks. Kujuta reklaami "Jou, vaata, kuidas Brigitte Susanne Hunt 11 Narva jorsiga mürgeldab!" ja siis raadioreklaam, kus Hunt ütleks väga meela häälega "oeh, nad võtsid mu täiesti läbi..."

                          Rahvast jookseb tormi, tsikk paneb endast instapilte riietusruumist, mängijatel näod naerul ja kui mingi kümnendik tema instajälgijaid ka end staadionile veavad, siis oleks see publikurekord.

                          Ma kuulen kohe argumente, et see viiks liiga kvaliteedi alla. Aga kuhu meil rohkem on alla võimalik minna? Ja see on pigem väike samm tagasi, et teha pikk samm edasi. Kvaliteet veidi langeb, aga liiga turuväärtus tõuseb. Mingi kuradi ilukett võib suursponsoriks tulla ja teha vabalt tervele Kaljule seksikad soengud seepeale. Hunt paneks näiteks FB-sse küsitluse, et milline mu tiimikaaslastest on kõige kompum ja on ka mängijad tuntumad. Tuleb veel rohkem publikut, sponsorid vaatavad, et mida hekki, jalgpall ongi seksikas vä? Klubidel hakkab raha tulema ja siis ostavad nad korralikud mängijad, saavad normaalset palka maksta ja kvaliteet on korraga olemas. Euroopa Meistrite Liiga alagrupp, siit me tuleme (AD 2030)!
                          Ideel on jumet aga Kaljul on Brigittet keeruline kasutada sest neil KTM-dega niigi jama.

                          Kommentaar


                            Siis võiks juba igasse tiimi panna enda populaarse ilublogija. Tekiks konkurents erinevate insta-kogukondade vahel. Viimaks ometi fännikultuur ja värki. Mallukas ja Paljas Porgand oleks nagu oma kodumaine Messi vs Ronaldo.

                            Kommentaar


                              äkki aitaks kui klubid oleksid nn. aktsiaseltsid vms., kus klubi omanikeks oleksid fännid
                              Catalunya is not Spain!

                              Kommentaar


                                mis Leedu teinud on, et kahe aastaga 48ndalt 41ks? kunagi sai mõelda, et vähemalt Lätist või Leedust oleme paremad, nüüd aga...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X