320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti klubid Eurosarjades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Vask Vaata postitust
    Kalev küll oma noori enam ei pea Eestis tugevamatele loovutama ja mingid rahad neil ikka taga ka on. Ma usun, et kümne aasta jooksul teeb Tammeka Tartu esindusmeeskonnana ühe medalihooaja ära küll. Kuigi viimase 10 aasta jooksul on Tammeka kasutanud palju võõrmängijaid, oleksid nad ka puhtalt omaenda mängijatega piisava rahastuse korral esinelikusse konkureerinud.
    On Sul infot, mis Kalevi suurem plaan üldse on või palju Juki viitsib seal edasi möllata? Ja mis plaanid Klavanil on Kaleviga? Lähiaastatel peaks karjäär vaikselt läbi saama, kas plaanib siis Kaleviga midagi suuremalt? Ühes viimases podcastis ütles Juki minu meelest midagi sellist, et kui tuleks välismaalt mingi hea pakkumine mõne klubi juures, ma ei mäleta kas tehnilist tööd või treeneri ametit pidada, siis ta kaaluks seda tõsiselt. Jäi kuidagi õhku, et vennal on juba esimene erekas läbi ja vaikselt vaatab ringi?

    Kommentaar


      Klavan on minu teada mõista andnud, et pärast jalgpallurikarjääri lõppu keskendub Tallinna Kalevi klubi asrendamisele.

      Kommentaar


        Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
        Kalju KTMid Ainsalu, Kuusk, Pürg, Aland, Sinjavski mängivad Floras. Miks? Kalju vaadaku peeglisse ja otsigu vastuseid.
        Floral on tänasel päeval finantsmuskel Eestis kõige võimsam ning nemad saavad lubada mängijatele arenemiseks aega, toovad oma sõprusklubidest mängijat duublisse ning vaatavad kes välja ujub ja kes mitte. Kaks hooaega tagasi oli Flora U21 sats oma tasemelt Premium Liiga keskmik.

        Mängijaid sisse tuues on nad ka väga varmad oma mängijaid lihtsalt välja viskama, kui klubi enam perspektiivi ei näe - Frolov, Konsa, Mööl. Lisaks ütlevad edasi liikuvatele legendidele, et olete alati tagasi oodatud, kuid kui Jürgenson, Lepistu või Meerits vajasid klubi, siis neile öeldi esimese asjana ei. Tekib aus küsimus, et miks on Flora ajaloolise suurima konkurendi ridades kolm(!!) klubi endist kaptenit?

        Kui veel tulla korra ära leierdatud Kalju ja Pürgid-Kuused teema, siis Kalju kasvatas neist mängijad, Flora nopib viljad. Kuuse ja Alandi üleminekud oli ainukesed kahepoolselt ausad üleminekud.

        Brandon

        Ainsalu - 17-aastasena sai 2013 hooaja lõpus ja 2014 suvest alates stabiilselt juba algkoosseisus ja mitmed 90-minutilised mängud. Kas sa tahad öelda, et see on võimaluse mitte andmine?
        Pürg - 19-20 aastase keskkaitsjana ei ole lihtne mängida klubi eest kes mängib meistritiitli peale, kuid Pürg oli pea kõikides mängudes algkoosseisus, kui just katki ei olnud.
        Sinjavski - Frantsev nägi kurja vaeva temaga, et ta taktikalistest ülesannetest aru saaks ning lõpetaks oma manjaana suhtumise sellesse mängu ära ning 2018 hooajal hakkas ta lõpuks jalgpallur saama. Sai mitmeid mänge algkoosseisus peale ja tegi tegusid.

        Ja siis tulite teie.

        Kas see ei ole mängijate kasvatamine?
        ----------
        Enne eelmist eurohooaega olite iga aasta end Euroopas täis lasknud, nüüd pärast kahte viisakat mängu sakslastega olete ikka jube õhku täiis. Kalju vähemalt tõi Celticu kohale, mida teie lubasite 2016 aastal. Tervitusi siinkohal Lincoln Red Impsile.

        Kommentaar


          Algselt postitas Stok
          Mitte ärapanemiseks, vaid mälu värskendamiseks: mismoodi Tulevik hõbedale tuli? Siis oli ta veel Flora farmklubi ja Flora vist andis mõned teravamad jalad appi neile + Tarmo Rüütli faktor. Aga kui ükskord oli võimalik, siis äkki on teist korda ka?
          See on nii kauges minevikus tegelikult, et seda ei saa üldse võrrelda enam hetkelise olukorraga. Väga hästi ilmestab seda olukorda tõsiasi, et aasta varem tuli Premier League meistriks Blackburn ja see peaks näitama kui vähe puutub too periood praegusesse. Samas mingi ilus muinaslugu võiks ju vürtsi Eesti jalgpalli lisada küll, aga väga raske on ette kujutada kelle poolt see tulema peaks.

          Kommentaar


            Algselt postitas rallikas Vaata postitust
            Floral on tänasel päeval finantsmuskel Eestis kõige võimsam ning nemad saavad lubada mängijatele arenemiseks aega, toovad oma sõprusklubidest mängijat duublisse ning vaatavad kes välja ujub ja kes mitte. Kaks hooaega tagasi oli Flora U21 sats oma tasemelt Premium Liiga keskmik.

            Mängijaid sisse tuues on nad ka väga varmad oma mängijaid lihtsalt välja viskama, kui klubi enam perspektiivi ei näe - Frolov, Konsa, Mööl. Lisaks ütlevad edasi liikuvatele legendidele, et olete alati tagasi oodatud, kuid kui Jürgenson, Lepistu või Meerits vajasid klubi, siis neile öeldi esimese asjana ei. Tekib aus küsimus, et miks on Flora ajaloolise suurima konkurendi ridades kolm(!!) klubi endist kaptenit?

            Kui veel tulla korra ära leierdatud Kalju ja Pürgid-Kuused teema, siis Kalju kasvatas neist mängijad, Flora nopib viljad. Kuuse ja Alandi üleminekud oli ainukesed kahepoolselt ausad üleminekud.

            Brandon

            Ainsalu - 17-aastasena sai 2013 hooaja lõpus ja 2014 suvest alates stabiilselt juba algkoosseisus ja mitmed 90-minutilised mängud. Kas sa tahad öelda, et see on võimaluse mitte andmine?
            Pürg - 19-20 aastase keskkaitsjana ei ole lihtne mängida klubi eest kes mängib meistritiitli peale, kuid Pürg oli pea kõikides mängudes algkoosseisus, kui just katki ei olnud.
            Sinjavski - Frantsev nägi kurja vaeva temaga, et ta taktikalistest ülesannetest aru saaks ning lõpetaks oma manjaana suhtumise sellesse mängu ära ning 2018 hooajal hakkas ta lõpuks jalgpallur saama. Sai mitmeid mänge algkoosseisus peale ja tegi tegusid.

            Ja siis tulite teie.

            Kas see ei ole mängijate kasvatamine?
            ----------
            Enne eelmist eurohooaega olite iga aasta end Euroopas täis lasknud, nüüd pärast kahte viisakat mängu sakslastega olete ikka jube õhku täiis. Kalju vähemalt tõi Celticu kohale, mida teie lubasite 2016 aastal. Tervitusi siinkohal Lincoln Red Impsile.
            Minu küsimus ei ole selles kes neist mängijatest jalgpallurid kasvatas vaid, et miks nad on Floras mitte Kaljus.
            Sinjavski keissile juba siin vihjati.
            Kaljul on piisavalt aega olnud, stabiilselt medalil ja eurorahade peal oleks ka mõne noorema vennaga mängitud ilma probleemideta.

            Olen nõus, et Frolovi ja Jürgensoni minek oli inetu. Tehti sitasti.
            Lepistu kohapealt siis palun vaata praegust koosseisu ja selgita kuhu ta mahutada? Brent tahab mängida ja vajab stabiilset mänguaega. Hetkel Flora seda talle paraku garanteerida ei saa kahjuks.
            ***
            Flora tegi üle 15 aasta normaalse hooaja Euroopas. Rõhutan, et normaalse mitte ideaalse. Nüüd on vaja Euroopas mingisugunegi stabiilsus saavutada. Nii, et ma ei saa aru mis õhku täis minemisest sa räägid.

            Ei ole Floraski kõik alati ideaalne olnud. Mingit enesekriitikat võiks ka olla. Btw, ka Pürgi ja Sinjavski eest sai Kalju arvestatava kopika.
            FC Flora

            Kommentaar


              Lisan veel juurde, et Konsa lahkus ise ajal kui Floral olid hooaja keskel finantsraskused.
              Mööli osas peitub põhjus Lelovis, kes paraku ei osanud tol hooajal talle antud koosseisust mitte vähimadki välja võtta peale Tipneri karika. Muu hooaeg tema käe all katastroof ja paraku Mööliga ei klappinud ja selles keissis olen igati Mööli poolel.
              FC Flora

              Kommentaar


                Brandon, oled Sa nõus, et jutt Flora suurest perekonnast ja avatud ustest on müüt?

                Flora on noormängija jaoks hetkel Eestis parim vahepeatus. Sind vormitakse, kasvatatakse, treenitakse ja siis kas müüakse välismaale või liigud Paidesse/Levadiasse/Kaljusse/jne. edasi. Sinu koht suures perekonnamudelis on täpselt senikaua kindel, kui vanus lubab ja mängija omab mingitki müügiartiklit või on Kostja, kes lihtsalt on nii fakking hea, olenemata vanusest. Jürgensoni, Frolli, Brendi, Meeritsa jt. puhul tehti lihtsalt nahka. Kui mängija on oma karjääri jooksul kandnud mitmeid kordi Flora kaptenipaela, siis on antud mängija mingil ajahetkel olnud ka Flora jaoks väga väärtuslik mängija. Ehk siis enamikel juhtudel on tagasitee pigem suletud, kui reaalsus. Aga eks see on osa protsessist. Jälgin huviga, mida Brent suudab, sest 26-aastasena ta enam Florasse ei sobinud. Kolm hooaega tagasi ehk 23-aastasena oli veel ilusti pildis. Aga jalgpall ongi karm. Rohelist mulli pole olemas. Sa kas lööd läbi või mitte..

                Muu jutt on igati loogiline, tänud heade vastuste eest.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Silver Vaata postitust
                  Brandon, oled Sa nõus, et jutt Flora suurest perekonnast ja avatud ustest on müüt?

                  Flora on noormängija jaoks hetkel Eestis parim vahepeatus. Sind vormitakse, kasvatatakse, treenitakse ja siis kas müüakse välismaale või liigud Paidesse/Levadiasse/Kaljusse/jne. edasi. Sinu koht suures perekonnamudelis on täpselt senikaua kindel, kui vanus lubab ja mängija omab mingitki müügiartiklit või on Kostja, kes lihtsalt on nii fakking hea, olenemata vanusest. Jürgensoni, Frolli, Brendi, Meeritsa jt. puhul tehti lihtsalt nahka. Kui mängija on oma karjääri jooksul kandnud mitmeid kordi Flora kaptenipaela, siis on antud mängija mingil ajahetkel olnud ka Flora jaoks väga väärtuslik mängija. Ehk siis enamikel juhtudel on tagasitee pigem suletud, kui reaalsus. Aga eks see on osa protsessist. Jälgin huviga, mida Brent suudab, sest 26-aastasena ta enam Florasse ei sobinud. Kolm hooaega tagasi ehk 23-aastasena oli veel ilusti pildis. Aga jalgpall ongi karm. Rohelist mulli pole olemas. Sa kas lööd läbi või mitte..

                  Muu jutt on igati loogiline, tänud heade vastuste eest.
                  Mina võtaks Brendi iga kell vastu eks aga kui reaalselt vaadata koosseisu, kus on poolikutest Kostja, Kreida, Poom, Soomets, Välja, Dõmov, Ainsalu. Võivad keskel mängida ka Miller ja Herol. Nii või naa on sats piisavalt sügav, et jõle raske on ju koguaeg vanu teeneid vaadata.
                  Nagu ma ka ütlesin, siis Frolli ja Jürgensoniga lõppes see asi mitte kõige ilusamini. Olenemata täpsetest põhjustest nägi kehva välja. Aga ka Leva on suutnud Roosnupu, Peetsoni ja veel mõne koondise piirimaile vormida. Lipul on potentsiaali. Komlov.
                  Kaljus ühtegi taolist meest praktiliselt alles ei ole. Klein vaid. Paur viimase kahe hooaja nn vili, kes kõik suured + Tammeka läbi käinud.
                  FC Flora

                  Kommentaar


                    Ja kokkuvõttes. Kalju võib teha fantastilise hooaja Euroopas. Aga aasta pärast samal ajal veebruarikuus ollakse täpselt samade probleemidega silmitsi. Ja see on probleem Kalju jaoks.
                    Aga vöga kõva võitlus tuleb eurokohtadele. Viimaste aastate üks kõvemad. Saab põnev olema. Neli satsi ja 2 kindlat kohta + karikas.
                    FC Flora

                    Kommentaar


                      Silver sõnastas Flora kontseptsiooni täpselt ja see pole puudutanud ainult Frolovi, Jürgensoni või Lepistut, vaid see on olnud läbiv mudel alates Lemsaludest, Zelinskitest kuni Bärengrubideni välja. Neid mängijad on väga palju. Ja see pole absoluutselt etteheide Florale, kuigi minu maailmas võiks mängijatel, kes on klubi ausalt teeninud, olla karjääri lõpuaastatel tagasitee oma koduklubisse. See on olnud lihtsalt Flora valitud tee, ja selleks on neil igasugune õigus, nagu peaks olema igal jalgpalliklubil olema õigus valida oma tee. Tegeleda ainult noortetööga, pakkuda kogenud kohalikele mängijatele mänguvõimalust, keskenduda ainult esindusmeeskonna edule välismängijate toel jnejne. Jalgpalliäri ja -mäng on selleks liiga keeruline maailm, et siin saaks olla ainult üks ja õige tee. Ja kui klubi valitud tee on totaalselt vale ning ei ole praeguses mõistes jätkusuutlik, siis jõuvahekorrad peavad niigi muutuma. Kalju on teinud praeguse kontseptsiooni kohaselt põhimõtteliselt kõike valesti, aga fakt on see, et 10 aastat on oldud Eesti tipus ja see ei ole meie jalgpallis lühike aeg.

                      Ma austan igati liidu esmast eesmärki, et noortega tehtav töö peab paranema, aga ma ei usu sellisesse maailma, kus seda eesmärki peavad täitma erinevad piirangud. Mulle igatahes meeldiks elada ühiskonnas, mida ei domineeri keelud ja piirangud, vaid on vaba voli teha asju oma parima äranägemise kohaselt, eriti kui ei tegeleta millegi kriminaalsega.

                      kui korra veel Flora juurde tulla, kas siis domineeritaks ka noormängijate mängijaõiguste üle, kui idast peaks rahalaev saabuma ja 18-aastastele kuttidele 3000€ kuus lauale visataks?

                      Kommentaar


                        Aga tegelikult kuidas läksid läbi need ktm piirangud jne. Kas osad klubid hääletasid vastu ja suruti enamuse tahtel läbi või olid kõik üksmeelselt nõus?

                        Kommentaar


                          Kuulasin ka Soccerneti podcasti ja kogu KTM diskusioon piirdus sisuliselt sellega, et keegi ei ole ära tõestanud, et see reegel takistaks Eesti klubidel eurosarjas edu saavutada. Ma olen üldiselt selle väitega nõus, kuna see reegel on üsna lühikest aega alles kehtinud, aga äkki läheks siiski analüütiliselt natuke sügevamale? Kas see reegel kuidagi aitab tulevikus kaasa meie klubide eurosarja edule või sportliku taseme tõusule? Kui jah, siis kuidas? Ma isiklikult küll aru ei saa, et kuidas selline piirang võiks meie klubid uuele tasemele viia. Mängijate areng peaks toimuma ikkagi läbi meeskonna- ja liigasisese konkurentsi - KTM reegel aga piirab "vaba" konkurentsi, kuna seab teatud mängijad teistega eelisseisundisse ja sunnib treenerid neid mängitama, seades nii kohati piirangud ka treenerite taktikalistele valikutele. Eurosarjades jah neid piiranguid ei ole, aga eks meie klubide tase kujuneb enamasti välja ju vastavalt sellele, et milliseid mänge nad nädalast nädalasse saavad ning ma ei näe, et kuidas need piirangud aitaksid pikemas perspektiivis koduliiga sportlikku taset tõsta.

                          Kommentaar


                            Eriti arvestades, et mängijad peaks pigem minema välismaale kui jääma koduliigasse manduma.
                            ETM reegel on veel enamvähem okei, kuigi sarnased argumendid ka selle vastu. Vahe on lihtsalt, et tippklubid saaksid kasutada kasvatajaklubidest tulnud mehi. Ja üldiselt, mis seal vahet on kui vähemalt keegi noori vorbib.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas kalamajahipster Vaata postitust
                              Mängijate areng peaks toimuma ikkagi läbi meeskonna- ja liigasisese konkurentsi - KTM reegel aga piirab "vaba" konkurentsi, kuna seab teatud mängijad teistega eelisseisundisse ja sunnib treenerid neid mängitama.
                              Kui ma siin juba jauranud olen ja Eesti alafoorumi aktiivsust tõstnud, siis ma veidi jauran veel Kalju teemadel. Ütlesid hästi, et sunnib mängitama. Mis te arvate, kas potentsiaalne koondisekandidaat Paur pannakse tähtsat liigamängu mängima kui vaevamas on kerge vigastus ning tegelikult tuleks puhkust anda? Konkurentidel piisaks tegelikult palgata üks Roy Keane ja lõpetada Pauri hooaeg ning Kalju võiks piltlikult öeldes meistrivõistlused ära lõpetada. Pauri vigastus tähendaks ühtlasi ka suure tõenäosusega seda, et koondisekandidaat Meerits tuleks istuma panna. Oleks mina peatreener, siis selliselt ma Kalju KTM probleemi lahendaks juba hetkelgi, et Meerits on KTM reegli tõttu varuväravaht. Kui ainult sportlikust tasemest rääkida ja kõik muud jutud kõrvale jätta, siis on tõesti väga raske näha, kes selles olukorras võidab. Tulevikuvisioon, et ehk kõik klubid hakkavad igast aastakäigust mitmeid mängijaid esindusmeeskonda tooma ning sama palju veel välismaale saatma. Meil siin noortetreenerid käisid hiljuti väidetavalt Itaalia ühe parima akadeemia Atalanta juures õppimas, no mida seal õppida on kui 18-st mängupäeva koosseisu saanud mängijat on ainult kolm itaallased? Ja see pole absoluutselt argument, et nende sportlik tase on nii palju kõrgem. Nad peavadki kasvatama täpselt sama palju kvaliteetsemaid mängijaid, kui on Atalanta ja meie tippklubide esindusmeeskondade taseme erinevus. Või itaallased ei oska jalgpalli mängida või kogu Saksamaa peale pole ka rohkem kvaliteetseid jalgpallureid, et Leipzig ka üle 3 neid mänguks üles anda ei suuda. Või on aeg silmad lahti teha ja vaadata, kuidas jalgpall igal pool mujal, ükskõik mis tasemel, toimib ja mitte panna meie klubisid tahtlikult ebavõrdsesse olukorda võrreldes muu maailmaga.

                              Kommentaar


                                Mis üldsegi Reginaldist saanud on? Kalju lasi oma KTM-i lihtsalt minema, aga see pole justkui kuskile edasi pääsenud. Kalju pakkugu näiteks 2 korda suuremat palka ja küll ta ka tagasi tuleb.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X