320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti klubid Eurosarjades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
    Eesti klubid on tulnud välja piletihindadega esimeses Euroopa eelringis

    Flora - 6 eurot täispilet ja 4 eurot sooduspilet
    Levadia - 10 eurot täispilet ja 5 eurot sooduspilet
    Kalju - 9 eurot eelmüügist, 12 eurot FB-s, 15 eurot staadionil
    Infonet - 10 eurot täispilet, lastele ja pensionäridele tasuta

    Ma olen alati olnud arvamusel, et mängupiletite eest peab välja käima raha ja klubide finantsilise võimekuse parandamiseks peab ka oluliselt suurenema fännibaasist tulenev piletitulu. Ja jah, jätkuvalt ei saa selle 10 euro eest suures plaanis mitte midagi tänapäeval (kuigi ka 8-eurone VSB pakett on jätkuvalt kallis paljude foorumlaste jaoks), aga ka mina ei kujuta ette, kes läheb 10 euroga vaatama fääri saarte klubi, 15 euroga leedukaid või 10 euroga Infonetti, kes tuleb mängule 0:3 pealt.

    Ennustan, et mitte ükski Euroopa liiga 1. eelringis mängiv klubi ei suuda neljakohalist publikunumbrit staadionile meelitada (kui see just ei tule kõikide noormängijate kohustuslikus korras staadionile vedamisest). Ja see on kurb ennustus.

    See on loomulik, et Euromängude piletid PL omadest kallimad - põhjus on siis 1 ja ainus: UEFA nõuetega seotud kõrgemad kulud staadionidel endil näiteks Kadrioru hind erineb 4 korda - kohaliku liiga mäng maksab 636 EUR, Rahvusvaheline aga 2208 EUR + suuremad kulud turvateenistuse peale jne jne jne.

    Ühesõnaga, kui klubi ei taha väga selle korraldusega miinusesse jääda, siis pmst peab olema hind 2 korda suurem kui liigas - tulevad ehk mõned välisfännid siis kohalikel huvi rahvusvaheliste mängude vastu veidi suurem kui koduliiga vastu jne

    Normaalsed hinnad, mina isiklikult lähen fäärlasi 10 EUR'i eest vaatama, sest mulle fäärlaste jalgpall meeldib

    Kas tuleb 1000 või ei tule? Ei ole selliseid vastaseid et tuleks - kui ntx EL's oleksid Eesti klubid kohe saanud ntx HJK, AIK ja Maccabi siis oleks küll selline number saavutatav.... Ennekõike välisfännide arvu pealt....

    Kommentaar


      Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
      See on loomulik, et Euromängude piletid PL omadest kallimad - põhjus on siis 1 ja ainus: UEFA nõuetega seotud kõrgemad kulud staadionidel endil näiteks Kadrioru hind erineb 4 korda - kohaliku liiga mäng maksab 636 EUR, Rahvusvaheline aga 2208 EUR + suuremad kulud turvateenistuse peale jne jne jne.

      Ühesõnaga, kui klubi ei taha väga selle korraldusega miinusesse jääda, siis pmst peab olema hind 2 korda suurem kui liigas - tulevad ehk mõned välisfännid siis kohalikel huvi rahvusvaheliste mängude vastu veidi suurem kui koduliiga vastu jne

      Normaalsed hinnad, mina isiklikult lähen fäärlasi 10 EUR'i eest vaatama, sest mulle fäärlaste jalgpall meeldib

      Kas tuleb 1000 või ei tule? Ei ole selliseid vastaseid et tuleks - kui ntx EL's oleksid Eesti klubid kohe saanud ntx HJK, AIK ja Maccabi siis oleks küll selline number saavutatav.... Ennekõike välisfännide arvu pealt....
      Millest selline erinevus?
      Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
      Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

      Kommentaar


        Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
        Millest selline erinevus?
        Esiteks on euromängude päeval staadion täielikult muudeks asjadeks suletud (jalgpalli ja kergejõustiku treeningud teistel väljakutel). Kui Premium liiga mäng, siis suletakse ca 2,5-3h enne mängu. Ehk siis euromängu ajal on staadion täielikult koduvõistkonna kasutuses. Saavad riietusruumides teha, mida ise tahavad (vormid komplekteerida, toit mängijatele jne).

        + euromängude hind sisaldab kahte tunni ajast treeningut peaareenil mängule eelneval päeval (koduvõistkonnale ja külalistele).

        Kommentaar


          Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
          Ennustan, et mitte ükski Euroopa liiga 1. eelringis mängiv klubi ei suuda neljakohalist publikunumbrit staadionile meelitada (kui see just ei tule kõikide noormängijate kohustuslikus korras staadionile vedamisest). Ja see on kurb ennustus.
          ahsoo et kallite piletihindade tõttu ei tule eurokohtumistele 1000+ pealtvaatajat aga koduse liiga piletite odavuse tõttu on seesama 1000+ tavapärane asi?
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            ahsoo et kallite piletihindade tõttu ei tule eurokohtumistele 1000+ pealtvaatajat aga koduse liiga piletite odavuse tõttu on seesama 1000+ tavapärane asi?
            Ei ole tavapärane asi, aga küsimus on jätkuvalt selles, et spordihuviline vajab vastandamist, et kellegi poolt olla. Rahvusvaheliste sarjade puhul on kellegi poolt olla oluliselt lihtsam kui kodustel meistrivõistlustel, kus medalid jagatakse Tallinna keskselt. Rääkimata sellest, et eurosarja kohtumised on vähemalt minu kui fänni jaoks hooaja tähtsaimad mängud. Ehk elu on varasemalt näidanud, et need lähevad ka tavavaatajale kõige enam korda.

            Ma kulutan jalgpallifänlusele aastas omajagu raha ja minu jaoks ei ole probleem euromängude eest maksta ka 10 või 20 eurot, sest mulle meeldib kohalik jalgpall, kuid ma ei ole kindel, kas pühapäeva huviline, keda me samuti staadionile vajame, tahab selle eest 10+ eurot maksta. Mulle on senimaani tundunud, et kui vastas ei ole just atraktiivne võistkond, siis ega väga ikka ei taha küll. Ja teda ei huvita see, et staadioni kulud on suured. Ehk oleks mõistlik asja laiemalt vaadata ja ehk tooks näiteks 3 eurone pilet pikas perspektiivis rohkem tulu kui 10 eurone pilet?

            Kommentaar


              Algselt postitas -RoMaRiO- Vaata postitust
              Ei ole tavapärane asi, aga küsimus on jätkuvalt selles, et spordihuviline vajab vastandamist, et kellegi poolt olla. Rahvusvaheliste sarjade puhul on kellegi poolt olla oluliselt lihtsam kui kodustel meistrivõistlustel, kus medalid jagatakse Tallinna keskselt. Rääkimata sellest, et eurosarja kohtumised on vähemalt minu kui fänni jaoks hooaja tähtsaimad mängud. Ehk elu on varasemalt näidanud, et need lähevad ka tavavaatajale kõige enam korda.

              Ma kulutan jalgpallifänlusele aastas omajagu raha ja minu jaoks ei ole probleem euromängude eest maksta ka 10 või 20 eurot, sest mulle meeldib kohalik jalgpall, kuid ma ei ole kindel, kas pühapäeva huviline, keda me samuti staadionile vajame, tahab selle eest 10+ eurot maksta. Mulle on senimaani tundunud, et kui vastas ei ole just atraktiivne võistkond, siis ega väga ikka ei taha küll. Ja teda ei huvita see, et staadioni kulud on suured. Ehk oleks mõistlik asja laiemalt vaadata ja ehk tooks näiteks 3 eurone pilet pikas perspektiivis rohkem tulu kui 10 eurone pilet?


              Julgen väita et 3eurone pilt ei too rahvast kohale. Põhjus selles, et mängude reklaamiga, eriti välireklaamiga ei tegeleta.... Sotsmeediad on head asjad, aga kutse üritusele upub teistesse hujnjäätesse, lisaks pole need fäärid, leedud ja muud andorrad nii atraktiivsed pühapäeva huvilistele...

              Mäletan oma esimest euromängu mida spetsiaalselt tulin Lätist Eestisse vaatama - 1998a Flora vs Steaua. Steaua oli ML võitja aastal 1986 ning tolles kohtumises mängis ka Marius Lăcătuș keda mina mäletasin veel Itaalia MM aegadest lisaks temale rumeenia koondislased Miodrag Belodedici ja Eric Lincar, kes hiljem mängis Permi Amkaris, .... Staadion oli vist 60% tühi ehk 1100 inimest flora lehe andmetel... Mulle Steaua pakkus huvi ja Lăcătuș ka - sprst võtsin tripi ette
              1999a tulin taas Kadriorgu, et vaadata Belgradi Partizani mängu,sest seal olid sellised tegelased nagu Albert Nagy, Igor Duljaj, Saša Ilić, Mateja Kežman, Goran Trobok, Vladimir Ivić keda ma nii öelda fännasin ja Partizan muuhulgas Jugo-meeskond ka.... Aga kohalikel huvi selle mängu vastu ei olnud - 400 inimest... Noh tõsi Flora kaotas esimese mängu -skoor 0:6. Pilet kui ma ei eksi oli 125-150 EEK ehk lausa 16-19 DEM (1 DM = 8 EEK )

              Levadia -Bode Glimt 2004a samuti oli väga madala publiku huviga....

              See selleks, et iga klubi peab statistikat ka ja usun, et hinnapoliitika antud olukorras on neil ka kalkuleeritud -ehk pildlikult öeldes - staadioni rent -2200 + turvad veel 600 + piletite trükkimise kulud oletame et 100 + muud võimalikud kulud veel 600-800 - kokku summa võib olla 4000 EUR. Aga PV eeldatav arv on 700 näiteks neist reeglina 30%-40% pääseb tasuta - seega pole ime, et hind on selline nagu on

              Celticut loomulikult võib palju rohkem rahvast vaatama tulla....

              Kommentaar


                Kipun ka olema seda meelt, et pileti hind 5 vs 10€ ei mängi kuigi suurt rolli (võibolla kui ainult kõige kehvema sissetuleku detsiili osas ehk).

                Andke mulle PÕHJUS jalgpalli vaatama minna. Küll ma selle raha ka leian kui mul on põhjus.
                Keegi ei tule vaatama mingit suvalist näotut satsi leedust või fääridelt. Aga andke neile inimese nägu. Kes nad on, mis mängijad seal klubis on, võibolla mõni intervjuu kapteni vms huvitava mängijaga, kes on treener, kes on on klubiomanik, millega omanik veel tegeleb, mis klubi seni saavutanud on eurosarjades ja võibolla veel kuskil. Mida nad teavad eestist, eesti mängijaid, mis nad teavad vastas, (so eesti) klubist jne jne. Mõnelt kohalikult leedukalt või šotlaselt või fäärlaselt (kui sellise leiab) intervjuu, mis nad teavad klubist/liigast vms. Praegu kardan pooled eestlased pole Trakais käinudki, ei teagi mis koht see selline on.
                delfid/postimehedsloklehed/soccernetid huvitavaid lugusid täis (veel parem nädal otsa kedrata) ja siis vaatame kuidas rallit sõidetakse. Homsele mängule see ehk 100+ uut pealtvaatajat ei too aga pikas perspektiivis, aastate jooksul traditsioonina peaks töötama.
                Tehke eurosarjadest kohalik suvine jalgpalli suursündmus. Plakatid linna peale laiali jne.
                Seisan üksi mere ääres
                jalas kollased sandaalid
                valged, merevahust sääred
                hüüan: "Elagu skandaalid!"

                Kommentaar


                  Eesti klubide Eurosarjade kodumängude publiku Top-10

                  7970 - UC - 14.09.2006 - (A Le Coq Arena) - FC Levadia Tallinn - Newcastle United FC (Ing) 0:1

                  4880 - CL - 23.07.2013 - (Kadriorg) - Nõmme JK Kalju - Helsinki JK (Soo) 2-1
                  4220 - CL - 30.07.2013 - (A Le Coq Arena) - Nõmme JK Kalju - FC Viktoria Plzeň (Tše) 0:4
                  4000 - CL - 29.07.2009 - (Kadriorg) - FC Levadia Tallinn - Debreceni VSC (Ung) 0:1

                  3600 - CL - 8.08.2007 - (Kadriorg) - FC Levadia Tallinn - FK Crvena Zvezda Beograd (Ser) 2:1
                  3200 - UC - 24.08.2006 - (A Le Coq Arena) - FC Levadia Tallinn - FC Twente Enschede (Hol) 1:0
                  3123 - CL - 17.07.2012 - (A Le Coq Arena) - FC Flora Tallinn - FC Basel 1893 (Šve) 0:2
                  3000 - UC - 23.07.2009 - (A Le Coq Arena) - FC Flora Tallinn - Brøndby IF (Taa) 1:4 (

                  2970 - CL - 19.07.2011 - (A Le Coq Arena) - FC Flora Tallinn - Shamrock Rovers FC Dublin (Iir) 0:0
                  2848 - EL - 16.07.2013 - (Kadriorg) - FC Levadia Tallinn - CS Pandurii Târgu Jiu (Rum) 0:0

                  .........
                  2280 - EL - 17.07.2014 - (Kadriorg) - Nõmme Kalju FC - K KS Lech Poznań (Pol) 1:0
                  2130 - EL - 17.07.2014 - (A Le Coq Arena) - JK Sillamäe Kalev - FK Krasnodar (Ven) 0:4 (

                  ........
                  1236 - EL - 2.07.2015 - (A Le Coq Arena) - FC Flora Tallinn - FK Rabotnički Skopje (Mak) 1:0 (
                  1230 - CL - 7.07.2015 - (A Le Coq Arena) - Tallinna FC Levadia - Crusaders FC Belfast (P-I) 1:1

                  Kommentaar


                    Palju Levadia - Wisla mängul oli?

                    Kommentaar


                      Too 3123 Baseli mängu päevilt pärinev Flora euromängude rekord kodumurul peaks küll kõigi eelduste kohaselt löödud saama kui Gibraltari meister seljatatakse. Kindlasti mängib (kahjuks) eestlaste puhul rolli ka ilm, mis kärbiks numbreid oluliselt, kuid Celtic nimena on ikkagi midagi muud kui Newcastle. Miks mitte purustada ka see 10 a vanune kodumängude pealtvaatajate rekord. Paljuski sõltub palju Bhoyzi fänne siia reisib ja see omakorda mõjutaks ka kohalikke pealtvaatajaid otsust tegema, kas viimasel hetkel minna või mitte.
                      Wij komen terug met de cup in de hands

                      Kommentaar


                        Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                        Too 3123 Baseli mängu päevilt pärinev Flora euromängude rekord kodumurul peaks küll kõigi eelduste kohaselt löödud saama kui Gibraltari meister seljatatakse. Kindlasti mängib (kahjuks) eestlaste puhul rolli ka ilm, mis kärbiks numbreid oluliselt, kuid Celtic nimena on ikkagi midagi muud kui Newcastle. Miks mitte purustada ka see 10 a vanune kodumängude pealtvaatajate rekord. Paljuski sõltub palju Bhoyzi fänne siia reisib ja see omakorda mõjutaks ka kohalikke pealtvaatajaid otsust tegema, kas viimasel hetkel minna või mitte.

                        Kui ei eksi siis kvoot on 10%, ntx Hearts küsis Infonetilt 1000 piletit oma fännide jaoks.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                          Palju Levadia - Wisla mängul oli?
                          Wiki ütleb 2000, kõlab mõistagi kahtlaselt ümmarguselt. Aga peatribüün oli üsna täis, nagu video tõestab, lisaks veel Wisla fännid, keda ka oli abitribüünil vist tubli 300-400 vähemalt. Kuskilt käis ka 4000 läbi, mis jällegi näib muidugi liiast. Silma järgi videote pealt hinnates võiks õige number kuhugi kahe vahele jääda.

                          Kohtunik oli tolles mängus muide mingi noor türklane nimega Cüneyt Cakir, kes oli aasta varem UEFA debüüdi teinud ja vilistas Meistrite liigas elu teist mängu.
                          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                          Kommentaar


                            Algselt postitas chac Vaata postitust
                            Kipun ka olema seda meelt, et pileti hind 5 vs 10€ ei mängi kuigi suurt rolli (võibolla kui ainult kõige kehvema sissetuleku detsiili osas ehk).

                            Andke mulle PÕHJUS jalgpalli vaatama minna. Küll ma selle raha ka leian kui mul on põhjus.
                            Keegi ei tule vaatama mingit suvalist näotut satsi leedust või fääridelt. Aga andke neile inimese nägu. Kes nad on, mis mängijad seal klubis on, võibolla mõni intervjuu kapteni vms huvitava mängijaga, kes on treener, kes on on klubiomanik, millega omanik veel tegeleb, mis klubi seni saavutanud on eurosarjades ja võibolla veel kuskil. Mida nad teavad eestist, eesti mängijaid, mis nad teavad vastas, (so eesti) klubist jne jne. Mõnelt kohalikult leedukalt või šotlaselt või fäärlaselt (kui sellise leiab) intervjuu, mis nad teavad klubist/liigast vms. Praegu kardan pooled eestlased pole Trakais käinudki, ei teagi mis koht see selline on.
                            delfid/postimehedsloklehed/soccernetid huvitavaid lugusid täis (veel parem nädal otsa kedrata) ja siis vaatame kuidas rallit sõidetakse. Homsele mängule see ehk 100+ uut pealtvaatajat ei too aga pikas perspektiivis, aastate jooksul traditsioonina peaks töötama.
                            Tehke eurosarjadest kohalik suvine jalgpalli suursündmus. Plakatid linna peale laiali jne.
                            Jah, ilus, aga inimesed ei loeks lugu "intervjuu Fääri Saarte tiimi parimaga". Kui loeksid, siis olekski delfipostimeesjms neid uudiseid täis. Ehk kui pandaks plakateid linn täis, siis võidetaks mingi Fääri Saarte klubi vastu mängides umbes, noh, pakume sadakond inimest juurde, mis pole väga kulutõhususelt mõistlik.

                            P.S. Isiklikult olen juba mingi 2000. aastate algusest end ikka pea igale suvisele euromängule vedada. Sealhulgas kunagi Trans-Vetra mäng, mille kohta polnud infot isegi soccernetis ega ka foorumist ei saanud täpselt teada, millal mäng on. Newcastle sai ka ära nähtud muidugi, aga see oli must-see.

                            Kommentaar


                              sellegipoolest, see kõrvulukustav vaikus eesti klubide eurovastaste kohta isegi soccernetis on kummastav.
                              kui jalgpallirahvas ISE ei soovi midagi teada/uurida, siis miks peaks lootmagi huvi laiema ringi seas.
                              Seisan üksi mere ääres
                              jalas kollased sandaalid
                              valged, merevahust sääred
                              hüüan: "Elagu skandaalid!"

                              Kommentaar


                                Kust te üldse nende mängude kohta loete? Siinsamas soccerneti avalehel leidsin kümnete muude seas täpselt 1 jutu:
                                FC Flora poolkaitsja German Šlein loodab meeskonna esimesest ringist edasi aidata ja kohtuda järgmises ringis šotlaste Glasgow Celticuga.


                                Kui ma nüüd vaataks esimest korda elus sellele lehele, siis jääks mulle mulje, et eesti klubidest ootab ees euroliigas mäng ainult floral - kohtumine .... aga kellega? vist celticuga?! või siis mitte. s*ttagi aru ei saa.
                                Seisan üksi mere ääres
                                jalas kollased sandaalid
                                valged, merevahust sääred
                                hüüan: "Elagu skandaalid!"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X