320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Manchester United FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kaua härra Rojoga läheb? Oskab keegi teadja vastata?

    Kommentaar


      Algselt postitas Maka Vaata postitust
      Kaua härra Rojoga läheb? Oskab keegi teadja vastata?
      United manager Louis van Gaal is confident Rojo will be in his squad for the Premier League match against QPR on 14 September.
      SAF- “I am not kidding. This isn’t just a job to me. It’s a mission. I am deadly serious about it – some people would reckon too serious…we will get there. Believe me. And when it happens life will change for Liverpool and everybody else – dramatically.”

      Kommentaar


        Algselt postitas FÄNNER Vaata postitust
        Kui 90ndadetl mulle klubi sümpatiseeris
        Loe: Kui ma '99 aasta kolmiku tegemise ajal võitjatele kaasa tahtsin elada.

        Ära nüüd tuld võta, ma lihtsalt tahtsin välja tuua ühe toreda seiga, mis minu elu jooksul on paika pidanud umbes 95% kordadest kui ma Unitedi fännidega räägin. Igakord on vestlus selline:

        F: "Ma juba 90datest saadik fännan ManUt"
        M: "99 CLi finaal oli äge, eks?"
        F: "Ja-jaa, just! Siis hakkasingi fänniks!"
        M: "... Ok"
        (viin jutu tänapäeva üle ja küsin midagi viimase liigamängu kohta, näiteks)
        F: "Ma ei tea, ma ei vaata eriti tihti mänge"
        M: ...
        Victoria Concordia Crescit

        Kommentaar


          Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
          Loe: Kui ma '99 aasta kolmiku tegemise ajal võitjatele kaasa tahtsin elada.

          Ära nüüd tuld võta, ma lihtsalt tahtsin välja tuua ühe toreda seiga, mis minu elu jooksul on paika pidanud umbes 95% kordadest kui ma Unitedi fännidega räägin. Igakord on vestlus selline:

          F: "Ma juba 90datest saadik fännan ManUt"



          M: "99 CLi finaal oli äge, eks?"
          F: "Ja-jaa, just! Siis hakkasingi fänniks!"
          M: "... Ok"
          (viin jutu tänapäeva üle ja küsin midagi viimase liigamängu kohta, näiteks)
          F: "Ma ei tea, ma ei vaata eriti tihti mänge"
          M: ...
          Huvi pärast küsin, kus sa nende "Manku" fännidega suhtled siis?
          THEO HERNANDEZ

          Kommentaar


            Algselt postitas FÄNNER Vaata postitust
            Kui paljud Chelsea fännid teavad midagi sellisest mehest nagu Ted Drake. Vean kihla, et enamus (ilma wiki abita) City ja Chelsea fänne ei oska kaagutada enamat kui aastatest 2004 ja 2008 alates. Mitte selle pärast, et seal pole midagi. Vaid selle pärast, et kui juut lahkuks, siis Teie klubi poleks enam konkurentsivõimeline ja te ei fännaks enam seda klubi. United kulutas aastaid raha mängijate peale, kes oleksid heal juhul väärinud mängimist Aston Villas. Selle pärast on fännid hetkel rõõmsad. Nad näevad, et see raha ei lähe hetkel härjapõlvlaste taskusse. Hea meel, et see läheb sinna kuhu seda on tarvis. Minu pärast oleksid nad võinud osta Di Maria ka 100 miljoni naelaga. Peaasi, et seda enam Ameerikasse ei viidaks. (küll ta sinna edasi ka läheb) Aga ärge tulge siin kaagutama, et United on nüüd on kõrgemoraalitunde või mida iganes kaotanud. Loe natukene ajaloo kohta. Ära tule siin enne targutama. Mina elasin kõik need Veroni ja van Nistelrooy ostud läbi. (elasin ka Poborsky ja Taibi ostud läbi). Ühesõnaga mine loe enne lühike Chelsea ajalugu läbi ja siis tule targutama, et keegi ei tea oma klubi ajalugu.
            Tubli oled, võid kommi võtta ja omale kohale tagasi istuda. Ilmselt saad Manult mingi auhinna pika fännamise eest,et üksi suutsid need mängijad ära kannatada.
            Pole see Chelsea ajalugu ühti lühike. 3 aastat hiljem asutati Chelsea Manust.
            Kui sa just ei viita sellele,et Chelsea on viimase 15 aasta jooksul enamuse oma tiitlitest võitnud ja sa pead ajalooks ainult seda, kus võidetakse midagi?
            Aga okei, las ta jääda. Lausa 90datest oled fänn siis võta tagasi natuke, südamele võib äkki hakata kui ärritud iga väikse asja peale sellises vanuses.

            Kommentaar


              Tänan kõiki, kes foorumi MUFC sektsiooni tõeliseks pärliks muutnud on. Pole ammu nii palju ja südamest naerda saanud, kui siin alates augusti teisest poolest. Ajendas registreeruma, et saaks tänusõnad edastada kõikidele tulihingelistele poolehoidjatele. Veel suuremad tänud aga osavatele niiditõmbajatele, kes selle foorumisektsiooni leili on suutnud ajada.
              "No one is asked to do more than anyone else."

              Kommentaar


                Kas keegi teab kedagi kes hakkas klubi "fännama" kuna nad sitalt mängisid?
                Imelikud süüdistused,eriti inimestele kes pole Inglismaalt pärit.
                Veel imelikum on solvuda sellise jama peale.

                Kommentaar


                  Igal persoonil on oma põhjused, miks ja millal nad teatud klubi fännama hakkasid, pole teistel õigust seda kritiseerida.

                  Kommentaar


                    Mu 5 kopikat mõtteid siia teemasse üle, ee kindlasti 5+ aasta:

                    Ma ei häbene öelda, et minust sai Unitedi toetaja seepärast, et selles klubis mängis David Beckham. Samamoodi ei mõista ma hukka kui praegu 7-10a poisid (nagu siis mina) hakkavad Ronaldo pärast Reali "suurimateks fännideks". Ega ma tollest ajastust liialt ei mäleta. 99a oli tore, a veel lahedam oli ise poistega kuskil puude vahel palli taga ajada.

                    Aeg läks edasi ja Beckhamist jäi tahaplaanile ja MänU fännamine oli popim tegevus. Ilmselt pärast 99ndat. Aga tohho imet, aeg edasi ja hakkas klubi muidu ka huvi pakkuma ja lõpptulemusena meeldis ManU kui tervik, idee, ajalugu - KLUBI. Ja sellest hetkest ei olnud mul piinlik viidata oma lemmikklubile ka kui ManU, ka siis kui tõsipeadfännid keeldusid mingil hetkel "lapsikuks jms" peetud väljendi "ManU" kasutamisel.

                    Mis toob viimastesse hooaegadesse: Kuigi vahel sai vähem erinevatel põhjustel pilku peal hoitud Unitedi tegemistel, siis SAF lahkumisega lõi vana kirg taas lõkkele. Mõistsin, et oi, nüüd hakkab nalja saama ja muudatusi igasuguseid. Moyesele andsin oma mõtetes rohkem aega kuid olin ka päri talle kinga andmisega. No ei teinud ta seda, mida tulnuks teha. Ja mida tulnuks teha?
                    Kurat, ega ma täpselt ei teagi. Aga tundus, et Moyes ei suutnud luua seda usku, et tema viis toimib. Kuidas ta saanuksi, kui tema kehakeel, olek, nimeta kuidas tahad intervjuudel ja pressikatel oli selline, et "aga ma ju proovin".

                    LVG määramine tuli meeldiva uudisena, ja veelgi rohkem meeldisid tema sõnavõtud, see kuvand mille ta endast lõi. Peas tekkisid natukene paralleelid SAF-iga. Mitte otseselt, vaid selles mõttes, et nüüd on ees mees, kes teeb asju nii nagu ta tahab, usub endasse ja no paneb selle klubi mängima! Suur osturalli on naljakas kogu ajaloo osas küll, aga eks kui asjasse vaadata (viimaste hooaegade tegematajätmised) siis igati pidi vajalikud, või pigem öelda sunnitud. Ja no kui tuleb taluda sõprade ilkumist, mis seal ikka. Eks isegi saab visatud mõned Unitedi pihta käivad kurjad naljad, sest tunnen et võin neid lubada. Miks? Sest võtan seda kui ajutist nähtust ja mõneti seepärast, et LVG keeldub vabandamast.
                    Ja põhjusega! Ta on maailma ühe suurima ja uskumatuima ajalooga klubi peatreener. See ongi see miski, miks ma praegu rahuliku meelega usun, et tibusid loeme kevadel - ja seda kõike hetkel puhtalt ühe vanamehe karisma, usu ja enesekehtestamise võime pärast. Sellisele mehele andestan ma meeste ülemaksmise kui seda vaja (ei anna siinkohal hinnangut), enesele mõistmatute liigutuste tegemise ja ilmselt veel mõned teod mis mulle kergelt mõistetamatu. Seda kõike seetõttu, et ta on selle ära teeninud andes vähemalt mulle isiklikult kindluse, et United on varsti taas tipus.

                    Kommentaar


                      selle joone tõmbaks küll maha, et kui mõni härra stiilis 99CLi tõttu manut või stiilis 98nda aasta MMi/000ndate EMi tõttu mingit meest ja sellest tulenevalt hiljem ka tiimi fännama hakkas, olles kuskil õrnast eas (enamus foormulasi oli tol ajal napilt üle 10aastased), siis see justkui patu alla ei lähe. las ma arvan kui palju arse fänne juurde sai, kui bergkamp otse õhust argentiinlasi karistas, või juve&trezeguet jnejne. wadever ühesõnaga.

                      ei ole minu koht gloorihunterlust defineerima hakata. arvestades kultuuri- ja inforuumi, kus olime ning arvestades, et keegi meist ei sündinud mõne tiimi fänniks, ei ole liigselt mõtet pröögata. see on loomulikult taunimisväärne, kui mõni väljakujunenud maitse-eelistustega noor inimene lemmik-klubisid sama tihti kui karikad omanikke vahetab.
                      pannes ennast noore inimese olukorda, siis kuidas ja keda üldse fännama hakata? (eriti veel "omal ajal", mcnamara ja muude vanemate meeste noorusest ei hakka rääkimagi/oletamagi) vaatad sõprade järgi; loed-näed-kuuled mõnest mängijas või klubist ja hakkad ise mööda urgu ronima; pimeda juhuse läbi, kus keegi toob välkamaalt särgi või tundub mõni logo äge või kurat teab.

                      seda venda tahaks küll näha, kes kuuleb kuskil nt manu nime - oletame, et paari aasta tagusel ajal -, võtab siis liigatabeli ette ja vaatab - oh, wigan! 17s. seda tiimi hakkan toetama! tooks siia ilusa vs koleda tüdruku paralleeli, aga see oleks vast madalalaubaline.
                      kes tahab, võib muidugi kuskilt otsida vana teema, kus kohalikud pojad räägivad mil moel neist klubi fänn sai, aga teisalt läheks see muidugi jälle munni mõõtmiseks.

                      marv'i väljatoodud tüüpi jalkafänniks nimetada on muidugi palju, see on päevselge. pipart keelele neile, kes end selleks peavad ja neilegi, kes selle sööda alla neelavad.
                      buy the ticket, take the ride.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas FÄNNER Vaata postitust
                        Teeme Benitez'i -

                        fakt - United kulutas aastaid kordades ja kordades vähem kui tema rivaalid.
                        fakt - United kulutas sel suvel vähem kui City, Chelsea oma vingemateil aastatel
                        fakt - United on võitnud samal ajal rohkem tiitleid kui keegi teine


                        Ausalt öeldes on minu elu alati ilus. United võiks mängida ka divaris ja mu elu oleks ilus. Seepärast ma vaatan noorte, reservide, veteranide - kõike, mida klubi pakub. Mina fännan klubi - mitte nagu enamus City ja Chelsea fänne - esindusvõistkonda. Kui 90ndadetl mulle klubi sümpatiseeris, siis viisin esimese asjana end kurssi klubi ajalooga. Ma ei hakanud fänniks särgi ega logo pärast. Vaid ma kiindusin meeskonna ajaloosse. Seeläbi mulle ei meeldinud muudatused, mida Moyes tegi klubis ja meeldib mida teeb van Gaal - lasi istuda Carringtoni puud, mis teevad väljaku vähem tuulisemaks, lasi panna üles Carringtoni kaamerad, et mehed saaksid ennast hiljem kaamerast vaadata ja aru saada, kus nad eksisid. Ma olen kursis sellega, mida van Gaal Unitedis parendab ja mulle see sobib. Ma tean, et ta teeb sellest klubi, kes ei oleks sõltuvuses oma peatreenerist. Tean, et pärast tema lahkumist saaks siin klubis järgmine Moyes vähemalt võimaluse. Moyes poleks sellega hakkama saanud. Kui nüüd tuleb siia uus McGuiness, siis tal on kordades lihtsam hakkama saada, kuna on loodud juba süsteem, mis on täiesti tippklass.
                        Kui paljud Chelsea fännid teavad midagi sellisest mehest nagu Ted Drake. Vean kihla, et enamus (ilma wiki abita) City ja Chelsea fänne ei oska kaagutada enamat kui aastatest 2004 ja 2008 alates. Mitte selle pärast, et seal pole midagi. Vaid selle pärast, et kui juut lahkuks, siis Teie klubi poleks enam konkurentsivõimeline ja te ei fännaks enam seda klubi. United kulutas aastaid raha mängijate peale, kes oleksid heal juhul väärinud mängimist Aston Villas. Selle pärast on fännid hetkel rõõmsad. Nad näevad, et see raha ei lähe hetkel härjapõlvlaste taskusse. Hea meel, et see läheb sinna kuhu seda on tarvis. Minu pärast oleksid nad võinud osta Di Maria ka 100 miljoni naelaga. Peaasi, et seda enam Ameerikasse ei viidaks. (küll ta sinna edasi ka läheb) Aga ärge tulge siin kaagutama, et United on nüüd on kõrgemoraalitunde või mida iganes kaotanud. Loe natukene ajaloo kohta. Ära tule siin enne targutama. Mina elasin kõik need Veroni ja van Nistelrooy ostud läbi. (elasin ka Poborsky ja Taibi ostud läbi). Ühesõnaga mine loe enne lühike Chelsea ajalugu läbi ja siis tule targutama, et keegi ei tea oma klubi ajalugu.
                        1) Kui sa just Manchesterist pole, siis oled täpselt samasugune gloori. Gloori vinge ajaloo järele või gloori parasjagu võitvate klubide järele, gloori all the same. See, mis tasemeni sa mänge vaatad või 'ilma wikita' ajalugu tead (sa teadsid manku ajalugu pühast vaimust kohe? või siiski lugesid ka kuskilt?) ei määra suurt sittagi ja on kasulik enamvähem ainult selliste 'ma olen nii palju parem kui teie kõik' mõteteks/tunneteks/postitusteks.

                        2) Sa ei tea ühtegi Chelsea fänni, milleks selline üldistamine? Järgmine krdi türaahv, kes paneb lampi 'enamuse' mingi klubi fänne ühe malli järgi paika ja põhjendusi või numbreid ei kusagilt. Truth is, võta need väljamaa klubid, kelle teemad siin foorumis 700+ lk on ja chances are, et nendest kümnetest ja kümnetest miljonitest väljamaa glooridest on enamus sellised, kes ei tea sittagi noorte setupist või 60 aasta tagustest peatreeneritest. Chances are, et manul on selliseid suisa kõige rohkem.

                        3) See 'kui juut lahkuks, siis blazyblaa' argument on üks mu lemmikuid. Jah, kui Roman nahherisse tõmbaks ja kõik, mis ta klubisse investeeris ühe pauguga tagasi nõuaks, siis ilmselt seisud poleks vahvad. Ma ei tea, kui vahvad seisud Manul oleks, kui teie oma juudid (?) kõik võlad och intressid ühe suure rekkaga minema sõidutaks. Jupphaaval tuleb nagu välja küll? Ja kuigi 11.5 aastat hiljem peab ikka veel kuulma mingeid 'a kui Roman läheb' juttusid, siis paistab, et ta ei plaani mitte kuhugi minna. Ja kui lähekski, kahtlen, et klubi litaki aastasse 2003 maanduks jälle.


                        4) Varasem sünnikuupäev ei anna mingit moral high groundi. Ja ilmselgelt mõnel juhul ei anna ka mõistlikumaid postitusi.

                        Nagu moodsa aja filosoof Kasar Jarek ütles: sa ei fiili? teik it iizi ja riläääääks, pederast
                        Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas M6ngel Vaata postitust
                          Tubli oled, võid kommi võtta ja omale kohale tagasi istuda. Ilmselt saad Manult mingi auhinna pika fännamise eest,et üksi suutsid need mängijad ära kannatada.
                          Pole see Chelsea ajalugu ühti lühike. 3 aastat hiljem asutati Chelsea Manust.
                          Kui sa just ei viita sellele,et Chelsea on viimase 15 aasta jooksul enamuse oma tiitlitest võitnud ja sa pead ajalooks ainult seda, kus võidetakse midagi?
                          Aga okei, las ta jääda. Lausa 90datest oled fänn siis võta tagasi natuke, südamele võib äkki hakata kui ärritud iga väikse asja peale sellises vanuses.
                          Poja, ära hakka enda saba siin kergitama. Ma küsisingi sinult ajaloo kohta. Lühiduse all pidasin silmas seda, et kui palju sellest pikast ajaloost kirja panna on. Aga ma küsin seda moodi, et kui palju kordi, sina kui tulihingeline toetaja, oled oma jala Stamford Bridge'le tõstnud? Kas sa üldse saad aru midagi Londoni linnaosadest? Oled sa kunagi üldse Inglismaal käinud? See ongi paljude ''fännide'' mure - jubedad fännid aga ei saa üldse sellest kultuurist aru. Saad sa üldse aru, millest tuleb rivaalitsemine ja kes on ajalooliselt Chelsea rivaalid.
                          Usu mind, minu vanuselt on ärritumine juba kahjulik ja väldin seda. Küll aga võtab sinusuguste poiste õpetamine oma jõu ja pean tunnistama sinu edukust ''trollimisel''. Aga tunnistan, et oled väga tubli poiss ja tõesti enam ei jõua sinuga vaielda. Sa oled tõeline Chelsea toetaja musternäidis.
                          Pay attention to the manager!

                          Kommentaar


                            Jalgpalli osakaal ja tähtsus inimeste eludes on niivõrd erinev, sellest tulenevalt on erinev ka sõna "fännamine" väärtus.

                            Siinsetele liikmetele on suures osas ilmselt tähtis, et minimaalselt teataks oma avatari kohal oleva klubi ajalugu, rivaliteeti, tähtsamaid jalgpallureid, saavutusi, eredamaid mänge jne jne. Tavavaataja seisukohast piisab sellest, kui ta on enamvähem kursis, kuidas on viimastel aastatel läinud ja kuidas läheb talle sümpaatsel klubil koduliigas/euroopas, niipalju kui vähegi suudab kuskilt TV6st näha ja internetist lugeda, pärast oma tavapärast tööd ja teiste huvide kõrvalt. Ei tasu mingeid kriteeriumeid seada, alates millest oled sa fänn ja alates millest oled sa mingisugune tavapooldaja, muidu oled suvaline jorss aga vot mina tean klubi ajalugu, ainult mina väärin tiitlit "fänn". Inimesed on lihtsalt liialt erinevad.

                            Lisaks pole mõtet välja tuua üksikuid põhjuseid, miks keegi mingit klubi fännama hakkas, või noh, miks mõnele klubile sümpaatia langes, neid faktoreid on palju, kuid kõige olulisem on miskine x-faktor, mis need kõik kokku toob. Miks peaks üldse kellelegi meeldima mingisugune West Ham või Norwich, kui on olemas Bayern, Real Madrid jpt?

                            Võtke seda nii, et teie siin foorumis olete nagu abielumehed, olete oma valiku teinud, sidunud ennast ühega. Te küll hindate nii mõnegi võõra naise (teise klubi) tissi või tagumikku, kuid laiemas plaanis on ikkagi oma naine kodus kõige parem.

                            Siit veel ühe järeldusena võib välja tuua, et gloorikad on nagu kiimas vallalised mehed, kuid jällegi, pole kellegi teise asi kritiseerida, igaüks elab täpselt nii, kuidas meeldib ja kuidas vähegi oskab.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Fouree Vaata postitust

                              Võtke seda nii, et teie siin foorumis olete nagu abielumehed, olete oma valiku teinud, sidunud ennast ühega. Te küll hindate nii mõnegi võõra naise (teise klubi) tissi või tagumikku, kuid laiemas plaanis on ikkagi oma naine kodus kõige parem.
                              Mis ta nüüd parem on. Lihtsalt mingi asjaga harjub ja mingites kohtades pannakse silm kinni. Ja no lahutamine on ju paha, kõik vaatavad sellele viltu

                              Kommentaar


                                Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
                                marv'i väljatoodud tüüpi jalkafänniks nimetada on muidugi palju, see on päevselge. pipart keelele neile, kes end selleks peavad ja neilegi, kes selle sööda alla neelavad.
                                Samas, tänu sellistele fännidele ongi United võimeline £150milkut silma pilgutamata välja laduma, samas kui teised £50m juures verd hakkavad köhima. Nänn läheb ikka kaubaks, ükspuha palju sa reaalselt ajaloost tead või mänge vaatad.
                                Victoria Concordia Crescit

                                Kommentaar

                                Working...
                                X