320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Manchester United FC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
    Loe: Kui ma '99 aasta kolmiku tegemise ajal võitjatele kaasa tahtsin elada.

    Ära nüüd tuld võta, ma lihtsalt tahtsin välja tuua ühe toreda seiga, mis minu elu jooksul on paika pidanud umbes 95% kordadest kui ma Unitedi fännidega räägin. Igakord on vestlus selline:

    F: "Ma juba 90datest saadik fännan ManUt"
    M: "99 CLi finaal oli äge, eks?"
    F: "Ja-jaa, just! Siis hakkasingi fänniks!"
    M: "... Ok"
    (viin jutu tänapäeva üle ja küsin midagi viimase liigamängu kohta, näiteks)
    F: "Ma ei tea, ma ei vaata eriti tihti mänge"
    M: ...
    Oot, milline see fänniks hakkamise protsess siis olema peaks? :O Jälgid 5 aastat järjest Premier League'i ja siis tuleb pähe mõte, et vot, see on see klubi, mis mulle meeldib. Fänniks hakkamine ongi ju puhtalt emotsionaalne otsus ja selline CL-i finaal vist väga mage ei ole.

    Kommentaar


      Algselt postitas JLuht Vaata postitust
      Oot, milline see fänniks hakkamise protsess siis olema peaks? :O Jälgid 5 aastat järjest Premier League'i ja siis tuleb pähe mõte, et vot, see on see klubi, mis mulle meeldib. Fänniks hakkamine ongi ju puhtalt emotsionaalne otsus ja selline CL-i finaal vist väga mage ei ole.
      Ma ei ütle, et inimesed ei võiks ühe mängu põhjal fänniks hakata tegelikult - me kõik oleme kas tänu teatud mängijatele või teatud edukatele hooaegadele nende klubide fännideks hakanud siin, kes ühe mängu, kes 5 hooaja alusel pole tegelikult oluline.

      Mulle lihtsalt meeldib väljend 'olen fänn juba 90ndatest', kuigi tegelikult pea alati käib jutt '99 aastast.
      Victoria Concordia Crescit

      Kommentaar


        Algselt postitas FÄNNER Vaata postitust
        Poja, ära hakka enda saba siin kergitama. Ma küsisingi sinult ajaloo kohta. Lühiduse all pidasin silmas seda, et kui palju sellest pikast ajaloost kirja panna on. Aga ma küsin seda moodi, et kui palju kordi, sina kui tulihingeline toetaja, oled oma jala Stamford Bridge'le tõstnud? Kas sa üldse saad aru midagi Londoni linnaosadest? Oled sa kunagi üldse Inglismaal käinud? See ongi paljude ''fännide'' mure - jubedad fännid aga ei saa üldse sellest kultuurist aru. Saad sa üldse aru, millest tuleb rivaalitsemine ja kes on ajalooliselt Chelsea rivaalid.
        Usu mind, minu vanuselt on ärritumine juba kahjulik ja väldin seda. Küll aga võtab sinusuguste poiste õpetamine oma jõu ja pean tunnistama sinu edukust ''trollimisel''. Aga tunnistan, et oled väga tubli poiss ja tõesti enam ei jõua sinuga vaielda. Sa oled tõeline Chelsea toetaja musternäidis.
        Ei ole sattunud tõesti, eks kunagi saab käidud. Ära sina muret tunne Chelsea ja Londoni pärast, ka lugedes-vaadates saab asjast aimu.
        See "kas sa oled käinud mängul, bla-bla-bla" on muidugi sama kulunud iba kui kõik su eelnevad postitused Chelsea ja fännide kohta. Rohkem vist ei tohiks midagi olla alles jäänud kulunud juttudest, nii et ma siis rohkem ei postita siia antud teemal.
        Sa oled ilmselt Eestis enim Manu mänge näinud fänn ja tead selles klubist kõige rohkem. Kuidagi elukoha Old Traffordile või selle ette saaksid siis oleks veel tehtum mees Fänna mõnuga!

        Kommentaar


          Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
          Samas, tänu sellistele fännidele ongi United võimeline £150milkut silma pilgutamata välja laduma, samas kui teised £50m juures verd hakkavad köhima. Nänn läheb ikka kaubaks, ükspuha palju sa reaalselt ajaloost tead või mänge vaatad.
          seda loomulikult. kahe teraga mõõk ka muidugi. ega liiga tore ei ole manu logot mingisuguste suvaliste jorsside särkidel-seljakottidel-dressidel-panesiiatoode näha, olles ise sealjuures pretensioonikas m*nn ja eeldades, et ega pooled neist mänguvaatajad fännid nkn ei ole.
          buy the ticket, take the ride.

          Kommentaar


            jeesus kraist, mis kuradi 'mul on pikem kui teil kõigil kokku' pläust see viimane lehekülg siis nüüd on

            Kõik me siin toetame mingeid tuhandete kilomeetrite kaugusel asuvaid klubisid, millega otsene side puudub. Iga põhjus selleks on faking subjektiivne ja ükski neist pole parem kui teine. On selleks põhjuseks '99 CL, so what, mõni meist mäletab lapsepõlvest ka näiteks '96 aasta FA karika finaali, kas see teeb meid siis paremaks fänniks või halvemaks? Lemmikklubi valik üldiselt just ratsionaalne otsus ei ole või kuidas?

            Kommentaar


              Algselt postitas marv3llous Vaata postitust

              Mulle lihtsalt meeldib väljend 'olen fänn juba 90ndatest', kuigi tegelikult pea alati käib jutt '99 aastast.
              Sama paralleeli võiks siis tuua 03/04 aastate ja Arsenaliga näiteks? Olen kindel, et seegi nakatas paljusid Arsenali pisikuga?

              Inglise liigat näidati 90ndatel väga normaalselt telekast ja mõistagi figureeris seal ikka ja alati Manchester United. Tatile, kes suurt elustki aru ei saa (mina sel ajal), süstib see asjaolu päris hõlpsasti selle klubi ajusoppi. Nii tahetigi mänguväljakul olla Beckhamid, Yorke'id ja Keane'id. Lõpuks võtab klubi omale nii sentimentaalse väärtuse, mis mõjutab näiteks minu valikut praegugi... Need Glory aastad kestsid enne 99' aastat ja veel pärast sedagi.

              Minu tutvusringkonnas on väga palju Unitedi fänne, kelle puhul seda küll ei saa öelda, et kõik nakatusid just aasta 99' gloryst. Pigem on see umbmäärasem ja üldisem meedia ja klubi ilmselge suuruse mõju...
              //Sorri, et andsin oma annuse selles poindita vaidluses

              Kommentaar


                Eks igal ühel ole oma lugu, kuidas pisik saadi. Mina ei olnud suur jalgpalli huviline enne kui vaatasin 98 aasta mmi täies mahus - olin siis mingi 15 kandis ja sain esimest korda mängust korralikult aru - väiksema tatina sai ka vaadatud ja Baggiole ja van Bastenile ja Batistutale pöialt hoitud aga 98 aastal hakkasin siiski rohkem mängu taipama.
                MMilt kujunes seltskond mängijaid kes meeldisid. Šuker, Bergkamp, Adams, Seaman, Petit, Overmars. Noh muster juba märgatav aga klubist nimega Arsenal ei teadnud ma midagi nagu üldse liigajalgpallist.

                Ja noh siis tuli esimene ülekanne inglise liigast. Seda polnud isegi kavas märgitud nii järsku tuli. Kanal 2 pealt vist. Aga sattusin juhuslikult peale ja seal mängisid Arsenal ja Liverpool igava 0-0 viigi. Aga mul tekkis kohene tõmme Arsenali poole. Esiteks oli seal suur seltskond MM il meeldinud mängijaid. Klubi särk meeldis. Klubi nimi meeldis ja noh tulemustest ja tiitlitest ja ajaloost ei teadnud ma siis midagi aga sellest mängust alates hakkasin pöialt hoidma. Viisin ennast ajalooga kurssi. küsisin klubilt autogramme, sain mingeid aasta kokkuvõte ajakirju ja muud nänni jne. Noh ja eks see haigus süvenes väga kiiresti ja väga tugevalt ja püsib senini.

                Muide ajaloost rääkides - ülal mainitud Ted Drake on ka Arsenali legend

                Kommentaar


                  Algselt postitas FÄNNER Vaata postitust
                  Teeme Benitez'i -

                  fakt - United kulutas aastaid kordades ja kordades vähem kui tema rivaalid.

                  Vale. Arsenalist pole ManU vähem kulutanud vist ühelgi aastal. Ei viitsi järgi vaadata.

                  fakt - United kulutas sel suvel vähem kui City, Chelsea oma vingemateil aastatel

                  Vale. Chelsea "vingeim" aasta on 153 miljonit naela. United kulutas see aasta üle 160 miljoni naela (arvestan Falcao laenu, mis kasvab, kuna ta ilmselt ostetakse ära).

                  fakt - United on võitnud samal ajal rohkem tiitleid kui keegi teine

                  Vale. Chelsea võitis al 2004 13 tiitlit ja ManU 16. 3 tk selle "kokkuhoiu" perioodi peale rohkem ei peaks olema sõnastatud kui kordades rohkem


                  hullu mehe seosetu sonimine
                  Õhh, pidin parandama.

                  Kommentaar


                    falcao koha pealt võiks nokkida, tema (potentsiaalne) ost läheb järgmise aasta bilanssi. chelski kõige kärdam periood oli 2003/2004 ehk et üle 10aasta tagasi, siis võib kinni silmi öelda, et see oli ikka kordades sõgedam andmine.

                    võtsin transfermaktist numbrid ja andis kalkulaatorile piitsa. kuna raha ja tänase päevaga koos 99nda aasta CL on jõle popid teemad, siis otsustasin kokku lüüa klubide neto kulud mängijatele alates 99/00 hooajast üleeilseni. (palju osteti -miinus palju müüdi=see number) mingit väidet õhku ei viska, lihtsalt for the fuck of it.
                    numbrid miljonites eurodes.

                    ManUnited 525,185

                    ManShity 743,18

                    Chelsea 844,07

                    Arsenal 136,8 (müstika)

                    Liverpool 421,24

                    sorri, et tottenhami ei võtnud. erinevalt van gaalist tahtsin mina, et mul kergem oleks.
                    buy the ticket, take the ride.

                    Kommentaar


                      Chelsea ja City puhul muidugi see number ongi ekstra suur, kuna nemad alustasid madalamalt platformilt kui teised ja Arsenalil ongi täpselt stadka ehituse ~£300m+ puudu. Hea töö, et viitsisid!
                      Victoria Concordia Crescit

                      Kommentaar


                        Aitab nüüd küll sellest filosoofilisest mögast kes on fänn ja kes muidu munn.

                        Asjast ka, et Rojo sai tööloa ja viisa ja kõik jutud ja on QPRi vastu rivis.
                        "Sometimes you look in a field and you see a cow and you think it’s a better cow than the one you’ve got in your own field. It’s a fact. But it never really works out that way." SAF

                        Kommentaar


                          Di Marialt 3 assisti ja 1 värav. Oleks liigadebüüt ka nii edukalt läinud...

                          Kommentaar


                            Oleks-poleks. Hooaeg on 3 mängu vana, näis kuidas kuu-paari pärast nende assistide ja väravatega on. Ehk siis vana toriseja enda sõnadega:

                            "Do I get worried when I look at the league table now? Come off it. That means nothing. We have only just started.

                            "And the facts are that I have never let any clubs down. I have won things. I have given those clubs success. And that is exactly what I will do here at United."


                            Meest sõnast ja kuidas see nüüd oligi...

                            Kommentaar


                              Home debüüt veel ees

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Maka Vaata postitust
                                Home debüüt veel ees
                                ? Swansea mäng oli kodus ju.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X