320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
    Lugupeetud õlleasjatundjad, Drink Bari ja teiste taoliste väljanäituste külastajad. Olete te kusagil seda toodet müügil näinud?
    [ATTACH=CONFIG]2724[/ATTACH]
    Toda isendit ei ole eestisse kunagi müügile toodud. Lähim koht kust ma julgeks seda otsida oleks Leedu, Poola, Taani, Saksamaa.

    Kommentaar


      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
      Tartus avati uus kõrts - Keller. Äärmiselt vinge koht, saadaval 193 erinevat õllet. Proovimist terveks aastaks.
      kui mina seal käisin, olid päris mitmed õlled otsa joodud, ei saandki midagi meelepärast.
      a äkki arvestavad sellega ja toovad suuremad partiid sisse, enne ma tagasi ei lähe.
      ja tegelt võiksid nad eesti väiketootjaid ka müüa, näiteks sillamäed ja siis neid uusi eriti pisikesi
      kui mõni välismaa sõber peaks eestisse sattuma ja tahtma kohalikku õlut, võiks ju peale sassi ka mingi valik olla.
      tell your mother, we are hooligans!

      Kommentaar


        Algselt postitas mg Vaata postitust
        ja tegelt võiksid nad eesti väiketootjaid ka müüa, näiteks sillamäed ja siis neid uusi eriti pisikesi
        kui mõni välismaa sõber peaks eestisse sattuma ja tahtma kohalikku õlut, võiks ju peale sassi ka mingi valik olla.
        Kuuldavasti neil sellised mõtted on täiesti olemas ning tegelevad sellega, et rohkem kohalikku õlut müügis oleks
        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

        Kommentaar


          Algselt postitas Marduk Vaata postitust
          Toda isendit ei ole eestisse kunagi müügile toodud. Lähim koht kust ma julgeks seda otsida oleks Leedu, Poola, Taani, Saksamaa.
          Kahju. Jääb kauniks Viini mälestuseks. Oli tõeliselt maitsev.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            Tehke, mis tahate, aga mulle igatahes meeldib see:


            Viimasel ajal end väga Eesti pakutavate leti äärest ei leiagi, ikka soovid midagi uut avastada. Jäi täna näpu vahele leedukate Švyturys, hetkel ei tule küll kuuevarbaliste lõunanaabrite brändinimi meelde, kuid igal juhul mekkis too paremini, kui täna proovitu...

            Õhtu lõpetuseks proovi mõttes paar Kaiserdomi "ballooni". Päris asjalikud, võrreldes ühe Saksa margiga, mille nimi hetkel loomulikult meelde ei tule, ja suure pettumusega jätsin isale, kuna lihtsalt ei läinud alla... nii harva kui seda ka ei juhtuks.
            Meenutas A. Le Coqi Imperiali, mis sai suurt mõtlemata potist alla valatud.

            Kommentaar


              Algselt postitas fitti Vaata postitust
              Mehepoegade levinuim valik olla 2-3x3 Õllenaudi õlut ja latt suitsuvorsti. Tunnistan, et me ei erinenud massist.
              Sai eile kõik need kolm oma iseloomult väga erinevat märjukest ära proovitud. APA oli väga hea, juba puhtalt selle pärast tasub ekstra end Sauele ajada, kuniks mujal kraami müügil ei ole. Otsasaamist pole veel põhjust karta, pruulikoda asub kohe seal samas kõrval ja lahkete poetädide sõnul tuuakse vajadusel koheselt lisa. Rukkiõlu on omapärane, väga tugeva leivase järelmaitsega tume neste, mis ilmselgelt pole iga õllesõbra teetass. Proovida samas tasub kindlasti. Kuldne Eil oli sellest valikust kõige tavalisem ja mulle isiklikult erilist muljet ei jätnud. Ahjaa, ka suitsuvorst oli suurepärane.
              Minu nimi on jyriöö, aga sõbrad kutsuvad mind tavaliselt külla.

              Kommentaar


                Hiljuti nägin kusagil klippi, kus inimesed pidid pimetestis tegema vahet Orikal ka Premmi. Mööda panid 6/10. Tundus jabur

                Pakkusin siis ühel ilusal õhtul jõmmidele välja, et teeme ka.



                Round 1
                Tegin sõbrale tünni ja valasin mõlemasse klaasi orikat. Kõik peale tema said korralikult naerda.

                Round2
                Aus test. Üks orikas ja üks premm.
                Tulemus: Kolmest osalejast suutsin õigesti arvata ainult mina. Nagu WTF?


                Mõtted


                1. Üks õlle oli külmem. Järgmine kord hoian mõlemad toatemperatuuril, see võiks maitse selgemalt välja tuua.
                Teisest küljest kui eesmärk oleks leida parim õlle, siis peaks serveerima sellisel temperatuuril nagu muidu eelistatult tarbiks.

                2. Kahe õlle maitsmise vahel peaks vett jooma ilmselt.

                Küsimused

                1. Kas peaks mõlemat õlle maitsma kordamööda ja mitu korda või siis suurem kogus ühte ja suurem kogus teist, kui eesmärk on ära tunda?

                2. Kui keegi väidab, et pudelist juues (mitte välja valatult) on maitse parem/halvem kui klaasi valatult (purgist /pudelist), siis kuidas seda ausalt testida?

                Klaasis peaks õlle kiiremini lahtuma ja vist ka soojenema. Samuti peaks läbi pudeli kitsa ava saama rohkem gaase vähemalt esimeste lonkuse juures. Et kuda siis sellega on ning kas ja kuidas on võimalik seda testida?

                3. Kas ja kuidas on võimalik vahet teha purgi ja pudeliõllel? Mingi katse järgi (usa?) oli õigesti arvamise sagedus 44-64%, erinevate õllede puhul.

                Kommentaar


                  Soovitan soojalt proovida neid koiki, kui keegi kuskilt leiab (Londonis peaks olema vabalt saadaval), siin pool kera muidugi on tavaline kraam!

                  Kommentaar


                    mina olen ka palju mõelnud igasugu õlletestidest ja jõudnud järeldusele, et tähtis pole esmamulje, vaid põhi.
                    sest nagunii peab ju tühjaks jooma(mis sa tast muidu üldse ostad) ja kui lõpp eriti jörm on, siis katsun teatavat sorti vähem tarbida.

                    ja orikas vs premm- mõlemad on pehme maitsega, esimesd lonksud on erinevad, nii palju mäletan. proovima ei hakka.
                    tell your mother, we are hooligans!

                    Kommentaar


                      minu õlletestid on alati möödunud samamoodi, kõige viimasena testitud õlled on need kõige paremad ka olnud, vahet pole, mis marki

                      Kommentaar


                        seoses testidega tuli meelde, et tegime läti iseseisvuspäeval võistluse parim läti plastik ehk PEPS ja kuna läti omasid oli 7, mis on algarv, siis oli vaja kaheksandatat, milleks võtsime vana hea Säästu kange(PEP(parim eesti plastik) 2007/08/10/11), mis lõpuks sai teise koha. kes võitis, ei mäleta.
                        viimaseks sai läti klassika Rubenis vms.
                        tell your mother, we are hooligans!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas mg Vaata postitust
                          seoses testidega tuli meelde, et tegime läti iseseisvuspäeval võistluse parim läti plastik ehk PEPS ja kuna läti omasid oli 7, mis on algarv, siis oli vaja kaheksandatat, milleks võtsime vana hea Säästu kange(PEP(parim eesti plastik) 2007/08/10/11), mis lõpuks sai teise koha. kes võitis, ei mäleta.
                          viimaseks sai läti klassika Rubenis vms.
                          Spets teste pole teinud, aga päriselt pole kunagi olnud ühtegi kogemust Läti õllega, mis ei kuuluks skaalal vahemikku kusi kuni suur pettumus. Kunagi mingi akadeemiliste organisatsioonide kossuturniiri raames sai proovitud. Pärast mänge läksime sööma ja andsime omalt poolt üle külakostiks mõeldud 2 kasti Saaremaa Tuulikut (ilmselt oli ainus õlu, mida parasjagu käepärast oli) üle. Enamvähem tunnike või paar hiljem olid tuulikud eesti poiste poolt ära joodud ja vaid lätlased rüüpasid oma imetillukestest minikannudest kohalikku sooja kust.

                          Siit ka küsimus, olen ma lihtsalt odava ja juhuslikku jurri peale sattunud (kahjuks nimesid ei mäleta öelda) või on seal ka miskit maitsvat võimalik leida (nimeliselt, kui võimalik)?
                          Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                          Kommentaar


                            Orikal ja Premiumil peaks ikka õllesõber kõva nohuga ka vahet tegema. Esimene ei kannata kriitikat.
                            “I am Zlatan. Who the hell are you?”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas alehis Vaata postitust
                              Orikal ja Premiumil peaks ikka õllesõber kõva nohuga ka vahet tegema. Esimene ei kannata kriitikat.
                              No mulle tundus ka nii kuni mu 2 sõpra haledalt failisid. Korraldan korraliku kordustesti, kuna ei taha tulemusega leppida.

                              Kommentaar


                                vaadist maitsevad päris sarnaselt minu arvates, aga pudelist peaks ikka vahet tegema.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X