320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Stok
    Kui müügiperiood pikeneb, siis miks see automaatselt kahjumiks osutub?
    Ei osutugi.

    Kasum/kahjum on konkreetse aruandlusperioodi tulude ja kulude vahe lihtsalt öeldes.

    Pigem siin mõeldi et niisama seisev kaup tekitab kulu (ja ei teeni tulu).

    Kommentaar


      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
      Aga teemasse ka. Väikepruulijaid ei toeta (praeguses kriisis). Esiteks on see teenus/toode mida pole hädasti tarvis ja ennem oleks vaja teisi toetada. Lisaks ei kaasa see suurel hulgal töölisi ja sotsiaalne tagajärg on väike.

      Teiseks nad üksikute eranditega väga minu maitsele kraami ei tooda ka.
      Palun. Sinu otsus. Tooda teisi väiketootjaid. Reklaami vastavas teemas, keda oluliseks pead ja lase tulla. Mulle meeldivad väiketootjad ja see ongi nišikas. Sellepärast tuletangi seda meelde selles teemas. Mul silm ka ei pilgu, kui üks neist mitmest kehvast söögikohast Tallinna või Tartu peaväljakul kinni pannakse. Küll tuleb järgmine asemele. Nad ju tihti vahetuvad seal. Õlletootjatega on ilmselt sama, aga kui mõni minu lemmikutest kinni pandaks, oleks kahju küll. Kas mõni uni vahele jääks, vaevalt, aga kui ma saan midagi ostes toetada, siis teen ka seda hea meelega.

      Algselt postitas Stok
      Väga suur kaotus ei oleks tõepoolest
      Väärt sisend. Vähemalt on teema kogu aeg aktiivne
      Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

      My spell checking is second to nine!

      Kommentaar


        +1 futbolidipaul

        Investeerimisraadios käis hiljuti Jaanis Tammela Tankerist. Veidi rääkis seal elust-olust. Rääkis ka sellest parim enne nõudest.
        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

        Kommentaar


          Mina toetan neid, kes tulevad uute pruulidega lagedale. Kui keegi teeb mingi väga hea sooduka siis võin sealt ka võtta, aga kuna mu hobi on ikkagi erinevad õlled siis eelistan alati uusi (loe:neid mida proovinud pole).
          Kohtasid toetan ka eelistades neid veebipoodidele. Osad teevad ise kohale toomist, teistega saab ette ära tellida ja siis korralikude vahedega vahetust tehtud.
          Parim enne on huvitav termin. Ameerika hype pruulikodade mõistes on superhumalalurrid juba siis vanad kui nad purki või pudelit puudutavad ehk neid peaks otse keevalt ilma jahutamata jooma (loe:ära võta liiga tõsiselt mu juttu eks). Samas EL regulatsioonide järgi on kehtestatud erinevad standardid millele toidukaubad peavad vastama. Eesti jaeketid on muidugi kehtestanud enda reeglid, ühed rangemad, kui teised, aga las see jääda nende südametunnistusele. Reaalsus on see, et õlu ei lähe halvaks ega muutu toksiliseks samamoodi nagu näiteks liha. Aegunud õlu võib tagumised torud ehk ära puhastada, maitse võib olla hapu või oksüdeerunud aga üldiselt annab nina või esimene sõõm märku, kas see su sisikonnast läbi läheb või mitte. Aga parim enne panna õlledele, mis on vaadilaagerduse läbi teinud noh ma ei tea, see on ametniku rumalus.
          Aga ma nõustun sellega, kes eespool ütles, et tegu ei ole esmatarbekaubaga. Tarbige mõistlikult!

          Kommentaar


            miks sa alkoholivaba õlut jood?

            Kommentaar


              stock teemaga jah eksinud.

              Kommentaar


                alkoholivabad käigu spoilerisse!
                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                Kommentaar


                  Minu arust alkoholivabade õllede arutelu on siin igati teretulnud. Samas Saku Originaali promomine võiks minna küll läbusse või kuhugi mujale.
                  The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                  Kommentaar


                    Brooklynit peaks olema Selveris. Üldiselt on siiani alkovabadest ostukorvi sattunud GO Pilsner ja Pale Ale, need on juba täitsa ok maitsega. Ükski nn. crafti-tootja väljalase pole veel niivõrd parem olnud, Põhjala omad on veel proovimata. Hinnavahe kahjuks ka ei ole väiketootja kasuks- kuni 1 euro 0,5l purgi eest vs. 2-3 eurot 0,33l pudeli eest
                    Catalunya is not Spain!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas lorenzo Vaata postitust
                      Brooklynit peaks olema Selveris. Üldiselt on siiani alkovabadest ostukorvi sattunud GO Pilsner ja Pale Ale, need on juba täitsa ok maitsega. Ükski nn. crafti-tootja väljalase pole veel niivõrd parem olnud, Põhjala omad on veel proovimata. Hinnavahe kahjuks ka ei ole väiketootja kasuks- kuni 1 euro 0,5l purgi eest vs. 2-3 eurot 0,33l pudeli eest
                      Mulle meeldib Mikkelleri alkovaba kõige enam.



                      Aga tavapoes leiduvast mõistliku hinnaga alkovabast on kõige parem Clausthaleri filtreerimata rüübe.

                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Minu arust alkoholivabade õllede arutelu on siin igati teretulnud.
                        Ei ole siia vaja mingeid hulle. Nagu mingid veganid kes tofoakotlette lihaks nimetavad.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Ei ole siia vaja mingeid hulle. Nagu mingid veganid kes tofoakotlette lihaks nimetavad.
                          Sinu rõõmuks panen siia enda top 3 Colombia õlled

                          1. Aguila Negra



                          2. Club Colombia



                          3. Andina

                          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                          Kommentaar


                            Neist mõnda eestis ka leiab?

                            Kommentaar


                              pole kusagil näinud veel

                              Kommentaar


                                Kuna vahepeal sai pool aastat mööda Aafrikat ringi seigelda, siis tooks kõigist kolmest riigist lemmikumad õlled välja:

                                KEENIA

                                nr. 1 oli Pilsner.

                                Piisavalt mekki ja teiste õlledega võrreldes saab saki ka normaalselt sisse, kui on eesmärk purju juua. Aga just meki poolest istus kõige enam.

                                '

                                nr 2 ja kõige popim - Tusker. Vahel maitses liialt nagu vesi, samas teine kord oli see just see õige.



                                TANSAANIA

                                nr 1. Kilimanjaro. Ilmselt kõigist Aafrikas mekitud õlledest kõige lemmikum. Täpselt paraja kangusega, mitte liiga tummine, ega mitte liiga hele. "If you can't climb it, drink it!"



                                Vahel sai joodud ka Safarit, volli on ühe võrra Kilimanjaroga võrreldes rohkem sees ja vähe tugevama mekiga. Samas mõnel päeval maitses nagu parmukas, kuigi kohalikud joovad valdavalt just seda.



                                LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK

                                kõige lemmikum Black Label. Võib ju vaielda, et UK õlle, aga ajalooliselt võib ka LAVi omaks nimetada. Seda jõin ise põhiliselt, vaieldamatu lemmik.



                                Üks IPA ka nimekirja. Devil's Peak King's Blockhouse, kuulub veidi nooblimasse nimekirja, ilmselt parim IPA, mida kunagi joonud.



                                Lisan nimekirja ka Windhoek Draughti, mis sest, et teoorias jällegi tegu hoopis Namiibia õllega. Aga too on taas selline õlle, mida kohalikud väga palju tarbivad ja tõesti on tegu ühe parima karastusjoogiga, mida võib vabalt ühe lonksuga kuumal päeval kallata.





                                Need kõik välja toodud õlled siis igal pool poodidest saadavad. Palju sai ka igast käsitöökaid joodud LAVis näiteks. Mõnes pruulikojas tuli veeta tunde, sest degusteerimise käigus sai vahel liiga jokki tõmmatud ja rooli istumist pidi ootama. Käsitööõlled on LAVis ikka mega head.

                                Keenias ja Tansaanias on õlle väga kallis. Poest ostes minimaalselt 1.7EUR per pudel. Klubides/pubides selline 2.5-3.5 euri, mis Eesti kontekstis jällegi suht normaalne. Poe hinnad aga on mõistatamatud.... maksud.

                                Ja paidevei, õllemaitse on muutunud tagasi tulles.. Varem oli lemmik Alexander, nüüd ei kannata seda enam üldse.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X