320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlle joomine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Ma Berliinis olen käind, aga berliner weisse tüüpi õlut enne ei ole joonud. Põhjala Kreuzberg just see end väidab olevat ja see on küll kõige veidram sitt, mida ma õlle nime all olen kurku kallanud. Keefiribakteriga rikastatud hapu vesi, millest jääb suhu sama maitse, mis Viru õlle linnaste röstimise tsehhist mööda sõites. Samas ma kujutan ette, et tagasihoidliku pohmelliga võiks selline happeline värk sapitootmise kenaste käima tõmmata.

    Teine põnev kogemus oli eile Kohas, kus üht Belgia IPAt juua anti. Võimalik, et selle nimi oli Hop-it. Peale esimest kannu tundus pilk kohe palju teravam ja jutt vaimukam, sai siis uuritud, palju belglased ipasse volüümi sisse on keetnud. Selgus, et 9,5. Maitsest poleks öelnud!
    We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

    Kommentaar


      Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
      Lõbus Njuufa... ei katsetanud aga küllap oleks lusikas püsti sees seisnud.
      See isegi joodav, vähemasti kui seda pärast ausat karu juua. See on küll väga tummine asi. Sai Njuufa proovitud kuna mul selline koer omal. Mingil põhjusel haarasin veel Ausa Karu ja Mutantdisko sealt letist. Kuigi karu kodus ei pea. Kui Karu oli mingi huvitava maitsegagi, siis Mutantdiskot ei jooks raha eest ka enam. Kuidas sellist asja õlle nime all müüakse?

      Kommentaar


        Algselt postitas hannes10 Vaata postitust
        Kui Karu oli mingi huvitava maitsegagi, siis Mutantdiskot ei jooks raha eest ka enam. Kuidas sellist asja õlle nime all müüakse?
        Ajad vist midagi segamini, MD on üks vahvamaid IPAsid, mis Eestis pruulitud.
        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

        Kommentaar


          Milline on hea IPA, milline halb IPA?

          Kommentaar


            Algselt postitas žurnalist Vaata postitust
            Milline on hea IPA, milline halb IPA?
            Eesti omadest või? Noh, maitse asi muidugi. IPA, see tähendab humal, aga humal võib maitseda mitmeti. Asi on nüanssides! Mulle meeldib, kui humala mõrusus ei ründa nagu kuri koer. Õllenaudi ja Põhjala IPAd on mu meelest kõik väga head. Mingid väiksemate üritajate omad ei jäta sageli muljet, nt Hopsteri Pearu oli nõrk. Ah, eks Marduk tuleb ja seletab paremini.
            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

            Kommentaar


              Algselt postitas fitti Vaata postitust
              Ajad vist midagi segamini, MD on üks vahvamaid IPAsid, mis Eestis pruulitud.
              Maitse asi muidugi, aga kiri pudelil ja maitse minujaoks ei ühtinud. Kõik need tequilas leotatud tammekuubikud ja sidruni touch etiketil tekitasid liiga suured ootused ilmselt. Mina neid sisust ei leidnud. Krt proovin uuesti mingi päev ja panen kellegi mulle maksma, et mitte kõiki oma sõnu süüa.

              Kommentaar


                Mutant Disko on tõesti hea, mu sent ka siia. Pluss punktid ka toredate pildikeste eest.
                ★★★★★★

                Kommentaar


                  Algselt postitas fitti Vaata postitust
                  Eesti omadest või? Noh, maitse asi muidugi. IPA, see tähendab humal, aga humal võib maitseda mitmeti. Asi on nüanssides! Mulle meeldib, kui humala mõrusus ei ründa nagu kuri koer. Õllenaudi ja Põhjala IPAd on mu meelest kõik väga head. Mingid väiksemate üritajate omad ei jäta sageli muljet, nt Hopsteri Pearu oli nõrk. Ah, eks Marduk tuleb ja seletab paremini.
                  see vist sõltub IBU suurusest
                  Catalunya is not Spain!

                  Kommentaar


                    Ärge ajage asja keeruliseks. Jooge seda mis meeldib ja pakub naudingut. Maitse ei tohi joodavust varjutada! Tõsi osad õlled on mõeldud siperiteks (kamina ees shokolaadikoogi kõrvale), teised ajaveetmiseks, et juttu jätkuks kauemaks. Ekstreemhumalased joogid on minu maitse jaoks tihti liiga magusad ja kanged. Boozi oleks see väljend.
                    Põhjala on maailmaklassi tegija. Üldiselt nende jookidega orki ei lenda. Ja isegi too palju kirutud Kreuzberg on asi omal kohal. Me (mina kaasa arvatud) oleme lihtsalt liiga rumalad ja vähese kogemusega, et aru saada millega on tegu. Ja ega ta pole meie maitse kah vist.
                    Algajatele maitsesõpradele soovitaksin alguses mahedamaid maitseid. Sheperd Neame Brilliant Ale, India Pale Ale, Master Brew (kõik saadaval suurtes kettides) on inglise stiilis aled. Poolakate: Wrezel AIPA, Kormoran American IPA, Pinta õlled on väga taskukohase hinnaga (1,70-2,5 euri 500ml pudel) proovimiseks. Aga ka Vormsi õlled parajalt mahedad ning ei pane peale esimest lonksu nägusid tegema. Vormsi õllede puhul peate jälgima, et te pärmi sisse ei vala.
                    Mustlas tegijaid soovitaks ma hetkel veel välitda ainsa erandina Anderson. Anderson oskab Genikast välja pigistada 2/3 sellest mida Põhjala omal ajal suutis. Kõik teised, aga on ilusas pakendis kodupruul tegijate hinnaga.
                    Uue tulijana lööb jalaga uksi lahti Pühaste. Kohustuslik kraam!

                    PS. Eelmine aasta tõid kohalikud pruulikojad ametlikult välja 99 erineva nimetusega õlut. Leti alt müüdavaid kodupruule võib oma 30nd veel juurde lisada. Ma ei ole küll jõudnud uurida, aga mul on kuri kahtlus, et viimati juhtus midagi sellist 90ndatel.

                    Kommentaar


                      Soovitan nisukatest Primatori Weizenbieri.
                      ★★★★★★

                      Kommentaar


                        laupäeval sai siin Sao Paulos ühes baaris õlleteo päevasel kursusel käidud. tekkis küsimus et kas Eestis ka keegi selliseid asju korraldab? paari nädala pärast peaks siis Robust Porter valmis olema ja ka pudelisse pandama.

                        algajale õllesõbrale on selline tabel päris heaks orientiiriks kuidas õlled jagunevad vastavalt omadustele

                        Catalunya is not Spain!

                        Kommentaar


                          See inimene kes on selle tabeli teinud on ilmselgelt ameeriklane ja hälbega. Ma imestan, et sealt puuduvad stiilid nagu American lambic, American dubbel, American stout.... Kui võimalik siis vaadake kinniste silmadega.

                          Kommentaar


                            Mis valemiga seda tableit üldse lugeda näeb?
                            BVB - Vaprus

                            Kommentaar



                              Algselt postitas elx Vaata postitust
                              Mis valemiga seda tableit üldse lugeda näeb?

                              Kommentaar


                                Joon Tais kolmandat nädalat Changi ja kurat külm Chang on ikka päris hea..

                                Kommentaar

                                Working...
                                X