320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Naabrid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
    Igakord kui vaikus küta tümmaasi vastu. Kuna sa elad peal on vana hea oosel “klaveri lükkamine” ka võimalus. Kui soov pole tolle isasega maid jagada jääbki ilmselt erinevatesse kohtadesse kaebamise variant.
    Kõige rumalam soovitus kõigist, mida pakkuda saab. Sellistele sama rohtu vastu pakkuda tähendab a) olukorra eskaleerimist ja b) puukidele vastuargumentide kandikul kätte ulatamist.
    Asi on lihtne, ehkki nõuab elevandikannatust: selline kanitell saab lõppeda ainult korteri omaniku ja ühistu koostöös. Need tegelased tõstetakse välja ja kui omanik seda vabatahtlikult ei tee, siis teeb ühistu. Jõuga.

    (Marek, elanud 14 aastat Lasnamäel, nüüdseks uuesti maakas. Lasnamäe perioodil elas kõige eripalgelisemate naabrite seltsis, sh ühistu poolt jõuga tühjaks tõstetud tümmi- ja narkopesa kõrval.).

    Kommentaar


      Algselt postitas Epic Vaata postitust

      Täiesti p*tsis inimesed ja olukord.
      Well siin aitab ainult asjalik KÜ, kes peab survestama omanikku. Aitab kaasa kui kõik selle korteri "ümbruses" olevad naabrid koonduvad, nii on jõud suurem.

      Kommentaar


        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
        Kõige rumalam soovitus kõigist, mida pakkuda saab. Sellistele sama rohtu vastu pakkuda tähendab a) olukorra eskaleerimist ja b) puukidele vastuargumentide kandikul kätte ulatamist.
        Asi on lihtne, ehkki nõuab elevandikannatust: selline kanitell saab lõppeda ainult korteri omaniku ja ühistu koostöös. Need tegelased tõstetakse välja ja kui omanik seda vabatahtlikult ei tee, siis teeb ühistu. Jõuga.

        (Marek, elanud 14 aastat Lasnamäel, nüüdseks uuesti maakas. Lasnamäe perioodil elas kõige eripalgelisemate naabrite seltsis, sh ühistu poolt jõuga tühjaks tõstetud tümmi- ja narkopesa kõrval.).
        Eks see oligi läbi põõsaste pigem. Kuigi vöib toimida. Trampimist keegi teine ei kuule ja küll see inimene arusaab miks niiviisi on. Ja kui oma tümmaasist peahuugab siis vaikuseajal ülevalt jooksmist kuulata ajab sita vast keema küll.

        Aga ühistu nüüd vaevalt kedagi välja tõstab. Konstaablitel üldjuhul juba raske midagi teha. Pea eluaeg mustakal elanud ja neid situatsioone niimöndagi näinud kus ühistu esimees ja politseinikud saadetakse uksepealt väääga pikalt(kusjuures need olukorras on vahel halenaljakad kui ise otsenenaaber pole, vaid elad nt. 3 korrust kõrgemal aga juhtud actioni ajal liikumises olema). Ehk sellised olukorrad on sellised raskekujulisemad, et kiiret ja sobivat lahendust ilmselt ei tule. Ning muutusi näed siis kui embkumb minema kolib. Sest ilmselt inimene oma harjumist ei muuda ja kellegi ütlemise peale hakkab nimelt laskma musooni.

        Kommentaar


          Minu majas tõsteti tümminarkopesa väga konkreetselt ühstu poolt tühjaks, sealjuures oli omanikul sirgelt pohlad kogu keisist ja asi lõppes kohtu ja sundvõõrandamisega. Nii-et "vaevalt, et ühistu kedagi välja tõstab" ei ole päris õige. Ühistul on võimu piisavalt. Eks inimestest, kes asja ajavad muidugi ripub palju ära.

          Kommentaar


            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
            Minu majas tõsteti tümminarkopesa väga konkreetselt ühstu poolt tühjaks, sealjuures oli omanikul sirgelt pohlad kogu keisist ja asi lõppes kohtu ja sundvõõrandamisega. Nii-et "vaevalt, et ühistu kedagi välja tõstab" ei ole päris õige. Ühistul on võimu piisavalt. Eks inimestest, kes asja ajavad muidugi ripub palju ära.
            Ohoo, see siis 01.01.2018.a kehtima hakanud seadusest tulenevalt? Ehk see aasta toimus see?

            Kommentaar


              Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
              Minu majas tõsteti tümminarkopesa väga konkreetselt ühstu poolt tühjaks, sealjuures oli omanikul sirgelt pohlad kogu keisist ja asi lõppes kohtu ja sundvõõrandamisega. Nii-et "vaevalt, et ühistu kedagi välja tõstab" ei ole päris õige. Ühistul on võimu piisavalt. Eks inimestest, kes asja ajavad muidugi ripub palju ära.
              Täiesti puht huvist. Kuidas ühistu poolt väljatöstmine välja nägi ? Tungiti korterisse, aeti inimesed välja ja vahetati lukud ? Keerati vesi, elekter kinni ? Vöi millised need möjutusvahendid olid?

              Kommentaar


                Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                Minu majas tõsteti tümminarkopesa väga konkreetselt ühstu poolt tühjaks, .....
                Kusjuures mul samuti ainult, et omanik oli vastutulelikum/mõistvam. Aga nö läbuüürnikud lõhkusid ennem trepikoja akna ja tsipa veel. Mispeale koguti infi, koostati akt, esitati ühine avaldus politseisse ja tõendid korteri omanikule. Vähem kui nädalaga olid plats puhas.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                  Täiesti puht huvist. Kuidas ühistu poolt väljatöstmine välja nägi ? Tungiti korterisse, aeti inimesed välja ja vahetati lukud ? Keerati vesi, elekter kinni ? Vöi millised need möjutusvahendid olid?
                  Mitu hoiatust, siis kohtulik hoiatusmäärus, siis kohtumäärus, siis mitu teavitust kuupäevast, millal tullakse välja tõstma. D-day nägi välja nii, et tuldi politsei ja kohtutäituriga ukse taha, väike rüselus, asjad kaasa ja nahhui, ühistu tellitud firma vahetas ukselukud ära ja vaikus laskus Lasnamäe kohale.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                    Mitu hoiatust, siis kohtulik hoiatusmäärus, siis kohtumäärus, siis mitu teavitust kuupäevast, millal tullakse välja tõstma. D-day nägi välja nii, et tuldi politsei ja kohtutäituriga ukse taha, väike rüselus, asjad kaasa ja nahhui, ühistu tellitud firma vahetas ukselukud ära ja vaikus laskus Lasnamäe kohale.
                    Okei. Ma polnudki kursis, et mussikuulamise eest vöib kohus teha otsuse inimese väljatösta. Eriti olukorras kus korteri omanikul sobib see variant( loe: rahakäes mul savi mis seal toimub)l. Seda lugedes tekib mul küsimus, et millest need kümned ja sajad lood on tulnud kus omanik ja ühistu ei suuda üürniku välja tösta. Isegi kui pannakse puuki ning üüri ja kommunaale ei maksta.
                    Nii palju kui ma näinud ja rääkinud olen siis ühistul mingit erilist vöimu ei ole. Vöi on rahurikkumine seadusesilmis nii palju suurem rikkumine kui nt. maksmata jätmine?

                    Äkki situatsioon löppes sellepärast tookord niiviisi, et kaaskodanikud tegid vabatahtlikult ukse lahti ja siis sai edasi sättida juba. Kas mitte muidu pole öigust tungida omanikuloata korterisse.
                    Küsimus kellegile kes hästi kursis teemaga. Kui ma nt. viibin välismaal. Raha laekub, muu ei huvita. Tulles tagasi on uks löhutud jne. Kas mul siis õigus ühistu kohtusse kaevata loata ruumi sisenemise eest? Vöi kandub see üle üürnikule ja tal öigus kohtusse minna?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mehhanisaator Vaata postitust
                      Okei. Ma polnudki kursis, et mussikuulamise eest vöib kohus teha otsuse inimese väljatösta. Eriti olukorras kus korteri omanikul sobib see variant( loe: rahakäes mul savi mis seal toimub)l. Seda lugedes tekib mul küsimus, et millest need kümned ja sajad lood on tulnud kus omanik ja ühistu ei suuda üürniku välja tösta. Isegi kui pannakse puuki ning üüri ja kommunaale ei maksta.
                      Nii palju kui ma näinud ja rääkinud olen siis ühistul mingit erilist vöimu ei ole. Vöi on rahurikkumine seadusesilmis nii palju suurem rikkumine kui nt. maksmata jätmine?

                      Äkki situatsioon löppes sellepärast tookord niiviisi, et kaaskodanikud tegid vabatahtlikult ukse lahti ja siis sai edasi sättida juba. Kas mitte muidu pole öigust tungida omanikuloata korterisse.
                      Küsimus kellegile kes hästi kursis teemaga. Kui ma nt. viibin välismaal. Raha laekub, muu ei huvita. Tulles tagasi on uks löhutud jne. Kas mul siis õigus ühistu kohtusse kaevata loata ruumi sisenemise eest? Vöi kandub see üle üürnikule ja tal öigus kohtusse minna?
                      Õigus kohtusse minna on ikkagi üürnikul, sest üürilepinguga on sätestatud, et see pind kuulub määratud perioodil üürnikule koos vastutuste, õiguste ja kohustustega. Katkise ukse suhtes on lugu selline, et sina saad nõuda üürnikult ja üürnik peab nõudma ühistult.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas cabron Vaata postitust
                        Ohoo, see siis 01.01.2018.a kehtima hakanud seadusest tulenevalt? Ehk see aasta toimus see?
                        Ei, see oli aastaid tagasi, 10-11 julgelt. Sundvõõrandamine ei olnud juba toona tundmatu mõiste. Kaasa aitas ka mõistagi asjaolu, et omanik tavatses pidevalt ühistule kommunaalide eest võlgu jääda, aga nagu KÜ koosolekul kõlama jäi, ei andnuks keegi asjadele nii äärmuslikku käiku, kui omanik seal korteris elanud sihvkad korrale oleks kutsunud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                          Õigus kohtusse minna on ikkagi üürnikul, sest üürilepinguga on sätestatud, et see pind kuulub määratud perioodil üürnikule koos vastutuste, õiguste ja kohustustega. Katkise ukse suhtes on lugu selline, et sina saad nõuda üürnikult ja üürnik peab nõudma ühistult.
                          Isegi kahtlustasin, et kaebe õigus jääb üürnikule jah. See vast löpuks langebki sinna, et kui tehakse uks lahti ja on jöudu sisse minna siis palun väga. Kui uks jääb suletuks siis tee mis tahad, sisse öigust minna pole.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                            Kõige rumalam soovitus kõigist, mida pakkuda saab. Sellistele sama rohtu vastu pakkuda tähendab a) olukorra eskaleerimist ja b) puukidele vastuargumentide kandikul kätte ulatamist.
                            Asi on lihtne, ehkki nõuab elevandikannatust: selline kanitell saab lõppeda ainult korteri omaniku ja ühistu koostöös. Need tegelased tõstetakse välja ja kui omanik seda vabatahtlikult ei tee, siis teeb ühistu. Jõuga.

                            (Marek, elanud 14 aastat Lasnamäel, nüüdseks uuesti maakas. Lasnamäe perioodil elas kõige eripalgelisemate naabrite seltsis, sh ühistu poolt jõuga tühjaks tõstetud tümmi- ja narkopesa kõrval.).
                            +1

                            Marek ajab õiget juttu, ära sa ise küll sama hakka tegema ja KÜ on tõesti õigus jõuga see punker tühjaks tösta aga kannatust on kamaluga tarvis. Tegelikult on politseil ka õigus helitehnika konfiskeerida, kui kaebuste arv teatud piiri ületab, seega jätka julgelt olukorra fikseerimist.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Pints Vaata postitust
                              +1

                              Marek ajab õiget juttu, ära sa ise küll sama hakka tegema ja KÜ on tõesti õigus jõuga see punker tühjaks tösta aga kannatust on kamaluga tarvis. Tegelikult on politseil ka õigus helitehnika konfiskeerida, kui kaebuste arv teatud piiri ületab, seega jätka julgelt olukorra fikseerimist.
                              Kust see jutt, et politseil on õigus kaebuste korral helitehnika konfiskeerida?
                              Mitte väga ammu oli mingis lehes põhjalikum artikkel naabrite häirimise ja sundvõõrandamise teemal, kus käsitleti nii teooriat kui praktikat ehk reaalseid juhtumeid. Üldiselt on nii nagu Marek eespool kirjeldas aga kohus selliseid otsuseid kergekäeliselt ei tee, väljatõstmine on nö viimane võimalus. Epic tegi selles mõttes õigesti, et juba on käinud mitu korda kohal politsei, ühistu on kirjutanud ja hoiatanud. Kõik see on ju fikseeritud ja vaielda pole midagi. Ainuke paha asi, et see on vist alles algus, see nö toimik peab olema ilmselt üsna paks ja tegevus suht pikaajaline, et kohus vastava otsuse teeb. Muidugi on võimalus, et lärmajad ka edasi kaebavad jne.

                              Kui aga asi ikka väga hull on, siis võib ju ka ülepäeva kleepida nende ukse peale mingeid silte, et lõpetage lärm ja eks neid vastusigatsemise võimalusi on veel palju. Mõne puhul ehk aitab.

                              Kommentaar


                                Kiidan siinkohal enda naabreid. Kui välja jätta naaberkrundil kerkiv maja, siis ainsad müraallikad on naaberkorteri kaks last, mida ma kuulen ainult elutoast. Vastaskorteri inimesi pole kordagi vist näinud. Nagu ka teise korruse kolmest korterist kahe elanikke.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X