320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Spordiportaalide apsakad

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Martin Vaata postitust
    Võiks paluda konkreetset tsitaati, kus ma midagi taolist tõestasin, kuid see oleks lootusetu palve. Juhtisin lihtsalt ühe isiku tähelepanu väärarvamusele, et Postimehes kirjutab jalgpallist ehk vaid üks õbluke naisterahvas.
    Ei olnud ju tegemist minu arvamusega, see oli pigem ju küsimuse vormis esitatud. Kui on keegi, kes veel kirjutab (ja hästi kirjutab), siis on hästi või, noh, siis võiks ju paremini olla. PMO Sporti in general aga iseloomustab muidugi tõhus valik pealkirju PMOS hetke esilehelt:
    - Galerii: seksikad tantsutüdrukud tõmbavad tähelepanu
    - Erika Salumäe: mul on Eesti pärast häbi!
    - Erika Salumäe lubab minna kohtusse
    - Giggsi endine armuke: afääri avalikustamine pani mind õgima
    - Egle Eller-Nabi on Eesti kauneim bikiinikaunitar
    - Miks on kulturistid nii üle grimmitud koleda pruuni lögaga?

    Vajalik, vajalik. Samas muidugi on tänane "ülivajaliku" info valik PMOS esilehel ikka päris üürike veel võrreldes mõne aja taguste aegadega. Antud teemal ma kirjutasin Pahvile ja Reinapile ~poolteist aastat tagasi pika kirja. Tookord oli sellesisuliste pealkirjade saak esilehelt kirja kirjutamise päeval selline:
    - Avastus: Ženja Fokinil on kulturistide seas teisik
    - Puuhobused, õppige! Baruto teeb ka külmalt spagaadi
    - Me kõik teame jalgpallur Kakat. Kes on aga Pepu?
    -TÕELINE HÄRG: Eesti kabetuus surub rinnalt ligi 300 kilo
    - Tiger Woodsi endine abikaasa leidis uue silmarõõmu
    - Kollektiivne pissihäda tõi Rootsi naiskonnale trahvi
    - Eesti naiskulturistid demonstreerisid seksikat pesu
    - Beckhami uus soeng – stiiliapsakas või järgmine moeröögatus?
    - Uued mehed peavad Cofidises laulu lahti lööma
    - Skandaalne seltskonnaedvik Paris Hilton saab oma motomeeskonna
    - Kaardimängus kahtlustatud Barutot pildistati salaja
    - Tenniseässast Nadalist sai uus Armani modell
    - Endine maailma esireket Martina Hingis abiellus
    - Skandaal: treener vallandati seksuaalse orientatsiooni pärast
    - Cristiano Ronaldo salapärane beebi ilmus avalikkuse ette

    Nii-et tänases päevas pole asi üldse hull ju, võib ennast kibedalt lohutada.

    Kirjast veel - kumbki adressaatidest ei evinud piisavalt härrasmehelikkust / cojonesid, et kahe reagagi vastata. Mul jooksis juhe kokku ja ajendas kirjasaatmisele tõik, et Kalvik treis uudisnupu, mille baasinfoks oli... Animeeritud GIF. Aga noh, vastust ei tulnud. Ma väljendasin end muidugi ka kaunis reljeefselt, samas kõige paremas diplomaatiavaimus ikka määrisin lõpus Pahvile mett ka mokale, aga ei midagi. Igno, 100%.

    Ja sestap ma ei suuda PMO Spordi seltskonda eriti tõsiselt võtta. Jaa, ma loen nende nuppe edasi ja PMOS shortcut ikoon on bookmarkide ribal edasi koos ÕLS ja DS ikoonidega, aga filter peab tõhus olema PMOS uudiseid lugedes, et mitte kas päris lolliks jääda või sita sisse ära uppuda. Meenutab anekdooti, kus karu õpetas oksendavat jänest hambaid kokku suruma, et "paks endale jääks". Umbes selline tunne ongi teinekord PMOS lehel.

    Vabandust, enam ei sega.
    Ole nüüd, katsu meheks jääda.

    Kommentaar


      Kõige lihtsam viis kuidas võidelda postimehe saastaga on mitte klikkida mõttetutel uudistel. Lugeda ainult neid mis uudisväärtust omavad. Vahel väga harva ilmub ka mõni sisukam lugu.

      Kommentaar


        Ma muidugi ei saa väga aru, kuidas sa Elu24 lugusid spordile pähe määrid (mainitud kuuest loost neli), kuid tõenäoliselt ei peagi aru saama. Giggsi lugu ei suuda ma PMi esilehelt üldse leida.

        Aga noh, mis seals ikka.
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar




          siuke pildike. Väikene seos eelmise jutuga (suuresplaanis)

          Kommentaar


            Martin, sa tead ju väga hästi, et kuidas Postimehe sport töötab. Kui sa ikka kirjutad osa päevi lehte ja teised päevad pead puhast klikki tootma "vaata kuuma galeriid"-sarjadega, siis see on minu arvates spordis töötavate andekamate inimeste solvamine. Kõik viskasid ju seal neid tutigaleriisid ja mitte ainult Kalvik, aga tema oli ainus rumal, kes seda enda nime alt tegi. Teised panevad vaikselt PM Sport alla.

            Kommentaar


              Algselt postitas Martin Vaata postitust
              Ma muidugi ei saa väga aru, kuidas sa Elu24 lugusid spordile pähe määrid (mainitud kuuest loost neli), kuid tõenäoliselt ei peagi aru saama. Giggsi lugu ei suuda ma PMi esilehelt üldse leida.

              Aga noh, mis seals ikka.
              Kui elu24 "uudis" pannakse spordikülje esilehele, siis on see tegevus ikka suhteliselt tagamõtteliselt tehtud, ei? Loomulikult ma ei kliki neid, ütlesin ju, et filtreerin neid "läbi hammaste", aga see on uskumatu, kui palju asjalikke nuppe võib ära kaduda selle sõna otseses mõttes pasa sisse, mida teil topitakse puhtalt ja ainult klikimüümise eesmärgil spordiuudiste pähe. Ma ei hakka rääkimagi, kuidas see spordikülje tõsiseltvõetavusele mõjub.

              Kommentaar


                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                Ma muidugi ei saa väga aru, kuidas sa Elu24 lugusid spordile pähe määrid (mainitud kuuest loost neli), kuid tõenäoliselt ei peagi aru saama. Giggsi lugu ei suuda ma PMi esilehelt üldse leida.

                Aga noh, mis seals ikka.
                Mulle tundub, et me räägime praegu kahest eri asjast. PMO Sporti vaatan ma ikka aadressilt sport.postimees.ee, mitte ei roni sinna iga kord postimees.ee esilehelt linke otsides. Ja PMO Spordi esilehel on minu viidatud uudispommid kõik kaunisti rivis.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Martin, sa tead ju väga hästi, et kuidas Postimehe sport töötab. Kui sa ikka kirjutad osa päevi lehte ja teised päevad pead puhast klikki tootma "vaata kuuma galeriid"-sarjadega, siis see on minu arvates spordis töötavate andekamate inimeste solvamine. Kõik viskasid ju seal neid tutigaleriisid ja mitte ainult Kalvik, aga tema oli ainus rumal, kes seda enda nime alt tegi. Teised panevad vaikselt PM Sport alla.
                  Täiesti ausalt: ma ei tea, kuidas Sport töötab. Üks teine inimene kindlasti teab. Kuid oletan, et veebiosa tehakse mingi graafiku alusel, mis päevast aega, kus sporti eriti pole, jagab.

                  Kuidas seda hinnata, on muidugi keeruline öelda, sest Õhtulehes nt teevad kirjutajad samuti mõnikord veebi, kuigi seal on puhas või puhtad veebitegeleased muidugi ka. Ühendtoimetuste värk.

                  EPL on tõenäoliselt ainuke, kus lehekirjutajad oma kvaliteeti vist ainult lehe jaoks hoiavad? Kuidas seda kvaliteeti hinnata ja kas see on mõistlik, on taas võimatu öelda ja pigem lugejate otsustada.
                  When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                    Mulle tundub, et me räägime praegu kahest eri asjast. PMO Sporti vaatan ma ikka aadressilt sport.postimees.ee, mitte ei roni sinna iga kord postimees.ee esilehelt linke otsides. Ja PMO Spordi esilehel on minu viidatud uudispommid kõik kaunisti rivis.
                    Aaa, okei. Ma arvasin, et lühend PMOS tähendas PMos ehk Postimehes. Spordi esilehel on praegu (kell 12.03) 93 uudist (veergudel olev numbris ei kajastu).

                    Seda olen Erxxiga kunagi arutanud, et kui on 93 uudist, siis kas 10 võib olla galeriid tüdrukutest või midagi eraelust või võib ka 25 (sisuliselt neljandik kogu sisust) või võib ainult 1 või võib olla 0. Kui võtad ette mõne teise lehe (Delfi, Õ-leht) küljed, ju annab võrdlust teha.

                    Kuid taas - iga lugeja otsustada.
                    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                    Kommentaar


                      Kui spordilehel on 93 uudist, siis ma eelistaks sealt tüdrukutegaleriisid mitte vaadata, vaid spordist lugeda, kui aus olla.

                      Samas, ma saan ju absoluutselt aru, et PM on puhtalt ja üheselt kasumit taotlev ettevõtmine ja seal ei küsita, kui on vaja pappi teenida (klikke koguda). Ideaalis oleks PMO spordikülg samasugune nagu sport.err.ee - uan handrid persent sports - aga see jääbki unistuseks. Kuni kasvab inimeste teadlikkus AdBlocki võimalustest, tuleb ju iga võte, nüke ja naks ära kasutada, sest muidu papp ei tule. Ja tõesti, nagu sa ise korduvalt ütled - iga asi on lugeja otsustada. K.a. see, kas ta hääletab jalgadega või klikkidega.

                      Eri erameedia spordilehtede võrdlusest: Delfi on Delfi ja on seda alati olnud, nende kollasusemassi vastu ei saa isegi PMOS, aga siin on üks SUUR aga - Delfi spordireporterid lasevad PMOS omadele kõrges kaares pähe. Videomaterjali ja kohaolekuprotsendi poolest. Mis on omakorda fenomen millest ma absull aru ei saa. PM-s on masuaeg?

                      ÕLS lehelt lasin ka algusest lõpuni praegu kiirelt silmad üle. Üks bikiiniuudis ja Bill Amise burksikarpi peidetud salasõnumiuudis. Ülejäänu suhtkoht enamvähem puhas sport. Järvela ja Vaheri sisutootmisevõimest ja operatiivsusest võrdluses PMOS omadega ei ole mõtet rääkidagi, ei saa objektiivselt võrrelda Bolti ja invaliide. Aga on's ÕL vähem kasumit taotleva kontserni liige? Neid ei peksa masu sedasi pähe?

                      Ma olen korduvalt PMO ja PMOS temaatikat arutanud ühe endise PM reporteriga, kes nüüdseks juba majast lahkunud. Tema oigas ja naeris läbi pisarate, kui Pahvist juttu tuli ja ütles, et niikaua ei hakka spordiosakonnas midagi muutuma, kui alfaisane mörr seal paigas on. Siia on koer maetud?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                        Ma olen korduvalt PMO ja PMOS temaatikat arutanud ühe endise PM reporteriga, kes nüüdseks juba majast lahkunud. Tema oigas ja naeris läbi pisarate, kui Pahvist juttu tuli ja ütles, et niikaua ei hakka spordiosakonnas midagi muutuma, kui alfaisane mörr seal paigas on. Siia on koer maetud?
                        Ei tea, pole erinevalt suvereporterist Nuutust, eksole, olnud au PMi spordis töötada. Kuid ma oletaks, et kui sa teed oma tööd hästi, siis takistusi ei teki.

                        Video poolega olen küll nõus, võiks rohkem olla ja Tartule Tammeka kohta ma nt seda teen. Operatiivsuse poolt ei oska hinnata, sest ma ei saa väga aru, mida sa sellega silmas pead.
                        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                        Kommentaar


                          Tänastes AK spordiuudistes näitas Arjen Robbeni intervjuud seoses Bayerni pääsemisega CL-i finaali. Subtiitrites oli aga halenaljakas aps: "Peame võitma veel ühe mängu ja olemegi Meistrite Liiga."
                          Ehk siis, kui Robben peaks Bayerniga CL-i võitma, saab ta igal hommikul ärgata, lükata oma uhkele välisterrassile viivad rõduuksed lahti ja õhata üle kogu Saksamaa/Hollandi(whatever...): "Meistrite Liiga - see olen mina!"

                          Kommentaar


                            Algselt postitas markofkin Vaata postitust
                            Irriteerisin irriteerimise pärast, Dannar, sa said sellest ju aru
                            Kõik on selge ja arusaadav ja olgu öeldud, et need harvad korrad aastas, kui ma EPL-i ostan, on 99% spordikülgede ja sinu lugude pärast (sest EPL e-versioon sakib biig fätti danki dikki minumeelest). Ja jumala eest, niikaua, kui sul lastakse rahumeeli selliseid tükke seal edasi treida, siis rõemustab see minu vana südant!
                            Kolmapäeval peaks lehes olema taas üks lugu Dannarilt, kes kirjutab aastas neli jalkalugu.

                            Kommentaar


                              Selle PMO Spordi osas olen markofkiniga ühes paadis.
                              Samuti olen nõus sellega, et asi on paremaks läinud, mingil ajal lugesin kokku spordilehel üle 20 (võis täiesti sinna 25 ehk ühe neljandiku juurde kiskuda) sopaloo. Siis viskas üle, otsisin Pahvi e-maili aadressi üles ja saatsin igati viisaka kirja võtmes, et "saan aru küll, et klikk, see on raha, aga kas tõesti peab selliseid klikke korjama spordiportaalist nii palju ning kas need asjad ei võiks jääda elu24 pärusmaaks". Ja sarnaselt markofkiniga ei suvatsetud ka minu kirjale vastata. Eks seegi ole märk eetikast (khm, selle puudumisest).

                              Ausaltöeldes ma isegi ei tea, miks ma spordiuudiseid sealt loen, ilmselt on lihtsalt vanad harjumused visad kaduma ja ilmselt teiseks põhjuseks on suheliselt parem operatiivsus võrreldes ERR spordiga (näiteks: löön mina ühel suvalisel õhtul Postimehe spordikülje lahti ja avastan, et oli, näed, poole tunni pärast hakkab mäng xxx vs xxx, samas kui ERR sport oleks ilmselt kajastanud alles tolle mängu tulemust).

                              Arengu poolest veel rääkides, siis pole nüüdsed "šarapova-näitas-tissi" uudised enam niivõrd häirivad ja teemast mööda (kui mu mälu mind ei peta siis omal ajal oli seal lausa rõvedusi), samas võib-olla on mulle ainult selline mulje jäänud, kuna nüüd suudan ma neid uudised vähemalt 98% ulatuses vältida ja saadan oma käitumisega sellise sõnumi PMO sporditoimetusse mida ignoreerida ei saa.

                              Aga nii uudishimust - mis kriteeriumitele üldse vastama peab, et kvalifitseeruda näiteks toosama PMO Spordipotaali lets-say online reporteriks ?

                              Päikest !

                              Kommentaar


                                Varsti narvalastel hea urgu pugeda... by EJL

                                "Piiriülese projekti osa on ka kunsturuväljaku ehitamise lõppjärk Narvas..."
                                DELFI: FC Levadia võitis 24:0 (vs. FC Soccernet)
                                Ljohha: "See number 14 oli soccernetil ainuke mees kes midagi jagas"

                                AD e. Andekas Disainer...

                                Kommentaar

                                Working...
                                X