320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Teater

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas marti88 Vaata postitust
    mõni kultuuriliselt väga haritud inimene võiks mulle seletada , miks inimesed käivad teatris ja milleks on siukene tegevus kasulik? kui ntx on olemas kino, raamatud jms ? (lihtsalt hakkasin täna sellest mõtisklema)
    ma tahaks ka teada!!!!!!!
    jokers to the right
    clowns to the left of me

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas marti88 Vaata postitust
      mõni kultuuriliselt väga haritud inimene võiks mulle seletada , miks inimesed käivad teatris ja milleks on siukene tegevus kasulik? kui ntx on olemas kino, raamatud jms ? (lihtsalt hakkasin täna sellest mõtisklema)
      Seal ei ole seda rõvedat popcorni haisu ja keegi ei aja taga kõrrega imedes viimast tilka cocat su kõrval

      Kommentaar


        #63
        Teater pakub vahetumat elamust. Filmi lindil on asjad tihti ülepakutud ja palju on pandud efektide taha. Teatris saad sa nautida näitleja tood rohkem ja sisu ja vahetu elamus on paremad. Filmis on tihti põhirõhk efektil. Teatris on iga etendus natukene omamoodi ja teatris sa saad olla palju "lähemal" kogu asjale
        Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

        My spell checking is second to nine!

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
          Teater pakub vahetumat elamust. Filmi lindil on asjad tihti ülepakutud ja palju on pandud efektide taha. Teatris saad sa nautida näitleja tood rohkem ja sisu ja vahetu elamus on paremad. Filmis on tihti põhirõhk efektil. Teatris on iga etendus natukene omamoodi ja teatris sa saad olla palju "lähemal" kogu asjale
          Aga raamatus on asi veel parem - kõik on nii nagu sina seda tahad. Kui nii võtta, siis on ka teater laisale inimesele või neile kellel endal kujutlusvõime piiratud.
          BVB - Vaprus

          Kommentaar


            #65
            Täpselt!.. nii ,et nagu ma aru saan siis see teatri bisnis on mõttetu tühikargamine

            .. nii aga tehke mulle selgeks mida tähendab klišee?

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas elx Vaata postitust
              Aga raamatus on asi veel parem - kõik on nii nagu sina seda tahad. Kui nii võtta, siis on ka teater laisale inimesele või neile kellel endal kujutlusvõime piiratud.
              Nii ja naa. Kui sul puudub hea kujutlus võime, siis aitab teater välja. Ja tihti võib hea näitleja ka sita tüki heaks teha. Näide: Ma olen ise enda naine. Etendus kui selline pole teab mis suurem asi, aga kuidas E. Tamm selle välja mängis oli geniaalne!
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                #67
                Algselt postitas marti88 Vaata postitust
                Täpselt!.. nii ,et nagu ma aru saan siis see teatri bisnis on mõttetu tühikargamine
                Õige. Parem kuula mingit normaalset musooni:
                jokers to the right
                clowns to the left of me

                Kommentaar


                  #68
                  Algselt postitas Jasper Vaata postitust
                  Õige. Parem kuula mingit normaalset musooni:
                  No eks igaüks tõlgendab ikka asja nii nagu ta ise seda tahab

                  Mina näen seda aga nii, et kes on need ütlejad, kellel on õigus öelda mis on "kõrgkultuur" ja mis mitte? Kui sa käid vaatamas kuidas Uuspõld laval peeretab, siis vaevalt see ülalolevast videost kuigivõrd erineb, kuid tegemist on ikkagi teatriga Samas kui sa vaatad teleteatrit, kas see on vähem kultuur kui sama lavastus koha peal vaadates? Siia võiks nüüd muidugi tuua sisse selle kuidas sa filmilindilt asja vaatad - kinos, kodus väikesest must-valgest televiisorist või kodus HD kvaliteediga. vaatad sa etendust teatris või etendatakse see sama lavastus sinu enda kodus.. kas ainult esitamise viis saab ära määrata "kultuursuse astme"?

                  Ja tagasi tulles eelmise lõigu alguse juude - pole sellist inimest, kellel oleks õigus ja volitus öelda, et "see" on kultuurne ja "see" pole.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    #69
                    Algselt postitas elx Vaata postitust
                    Samas kui sa vaatad teleteatrit, kas see on vähem kultuur kui sama lavastus koha peal vaadates? Siia võiks nüüd muidugi tuua sisse selle kuidas sa filmilindilt asja vaatad - kinos, kodus väikesest must-valgest televiisorist või kodus HD kvaliteediga. vaatad sa etendust teatris või etendatakse see sama lavastus sinu enda kodus.. kas ainult esitamise viis saab ära määrata "kultuursuse astme"?
                    aaaaaaargghhhhhhhh

                    ilmselt pole sa kas teatrit koha pealt näinud või teatrit telest näinud...

                    ei pea olema raketiteadlane, et aru saada, et üks on värske heeringas, teine konserv...

                    sry, elx, ei midagi isiklikku soovitan teatrisse sul minna oleme sõbrad edasi

                    EDIT: teinekord kui kohtume, siis võin sulle pikemalt selgitada, et mis on vahe näitlemisel teatris ja mis kinolinal/teles. kuigi teater ja teatris lavastamine on baas kino ja tele jaoks, sealsete režissööride jaoks.

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                      aaaaaaargghhhhhhhh

                      ilmselt pole sa kas teatrit koha pealt näinud või teatrit telest näinud...

                      ei pea olema raketiteadlane, et aru saada, et üks on värske heeringas, teine konserv...

                      sry, elx, ei midagi isiklikku soovitan teatrisse sul minna oleme sõbrad edasi

                      EDIT: teinekord kui kohtume, siis võin sulle pikemalt selgitada, et mis on vahe näitlemisel teatris ja mis kinolinal/teles. kuigi teater ja teatris lavastamine on baas kino ja tele jaoks, sealsete re˛issööride jaoks.
                      Täpsustuseks lisan, et satun ka ikka ag-ajalt teatrisse ja suisa ooperiteatrisse ja mulle pole vaja seda vahet selgitada
                      Oma postitusega tahtsin pigem öelda, et ma ei saa ma nõustuda sellega, kui keegi võtab endale õiguse absoluutset tõde kuulutada. Matemaatikaga on lihtne - 1+1=2 (kuigi on ka selle vastu vaidejaid), kuid nii kui läheb jutt subjektiivseks, kaob ka absoluutne tõde. Isegi ühiskondlikud kokulepped või seadused ei aita siinkohal. Võib küll öelda, et demokraatia on enamiku võim, kuid ka siis toimib opositsioon.

                      Ok, tegelikult kutsus mu postituse esile see Jasperi teise äärmusesse hüppav troll. Kuigi ilma selleta oleks need mütted ikka olemas, lihtsalt nad poleks siia foorumisse sattunud.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        #71
                        teine jutt kohe. ma ilmselt kohe ei hammustanud läbi, kuigi kui nägin, et sina kirjutasid, siis käis kohe kontroll, et mis sa eelnevatel lehekülgedel selle kohta öelnud oled kuna polnd midagi, siis tekkiski hämming

                        vähegi loomingulise asja puhul on jah see tõe kuulutamine väga riskantne ettevõtmine. igaüks näeb oma lugu lähtudes oma elukogemusest ja oma teadmistest.

                        just täna kirjutas üks hea telekolleeg FB-s niiviisi:
                        "Ingel, ingel, vii mind taeva" - VAT oskab. Aga millest iialgi aru ei saa teatris, on püüdlik kaasanaermine valede kohtade peal; üks lõputu itsitamine. Laval rullub sulle puhas traagika, ainult ahmi sisse ja proovi ise Stanislavskit; Lauk ütleb 3-sõnalise lausekese - ja seal nad jälle on - kihistavad! Kohati jääb tõesti tunne, et inimesed vaatavad täiesti erinevaid etendusi...


                        nagu teletegemisel on, et kõik omameelest teavad, kuidas tegelikult tele teha ja mismoodi tegelikult asjad käivad. seda muidugi hetkeni, mil peaksid näiteks ise mõnd saadet või klippi tegema.

                        oijah ja see matemaatiline näide tuletas mulle meelde Vseviovi ööülikooli loengut "Ajalugu kui nauding". soovitan kuulata - http://heli.er.ee/helid/oy/OY2006_Da...ui_nauding.mp3

                        Olla targem füüsikust või matemaatikust, on erakordselt keeruline. Olla targem ajaloolasest, on erakordselt lihtne.

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas meesmuiste Vaata postitust
                          just täna kirjutas üks hea telekolleeg FB-s niiviisi:
                          "Ingel, ingel, vii mind taeva" - VAT oskab. Aga millest iialgi aru ei saa teatris, on püüdlik kaasanaermine valede kohtade peal; üks lõputu itsitamine. Laval rullub sulle puhas traagika, ainult ahmi sisse ja proovi ise Stanislavskit; Lauk ütleb 3-sõnalise lausekese - ja seal nad jälle on - kihistavad! Kohati jääb tõesti tunne, et inimesed vaatavad täiesti erinevaid etendusi...
                          Mu viimane teatrikülastus oli täpselt samasugune. "Kes kardab Virginia Woolfi" kisub lõpuks päris karmiks, aga mingid näitsikud terve kuradima etenduse itsitasid. "Kuidas kurat sa oma lapsed tapsid? Jõid ta surnuks või tapsid kuradima vaimujõul?"- ning selle peale hakkas minu ees istuv neid naerma. Minust paar rida eemal istunud Signe Kivi oli nii närvis, et kõrvadest lõi leeke välja. Mis värk üldse nende veidi alla 20-aastaste tütarlaste ja iga asja peale naermisega on? Üleüldse oli kõnealune no99 etendus katastroof- paar rida eemal istunud noored sõid etenduse ajal konservi ja paar minutit enne lõppu hakkas ühel vanamutil telefon helisema...ja ta võttis selle vastu ja hakkas rääkima. Isegi laval olnud näitlejad vaatasid WTF ja põhimõtteliselt etenduse nööri kokku tõmbav osa oli täiesti rikutud. Ma tõemeeli oleks sellele pensionärile kallale läinud. Kui Signe Kivil poleks meest kaasas olnud, siis ta oleks selle naise vist surnuks pussitanud või midagi sellist. Nägu oli küll selline. Mida ma oma jutuga öelda tahtsin läks mul meelest ära.

                          Kommentaar


                            #73
                            Kopisin rumalate küsimuste teemast pisut arutelu siia, et see vähe asjakohasema keskkonna leiaks.
                            We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                            Kommentaar


                              #74
                              Uus teater:

                              eestieest.ee
                              DELFI: FC Levadia võitis 24:0 (vs. FC Soccernet)
                              Ljohha: "See number 14 oli soccernetil ainuke mees kes midagi jagas"

                              AD e. Andekas Disainer...

                              Kommentaar


                                #75
                                Vot selle teatri olemasolu ma mõistan hästi.. vähemalt selle ühe nn. etenduse põhjal.. Selle eesmärk on avada kapseldunud eestlaste silmad. Senimaani kui poliitikud said nautida tavainimeste/valijate teadmatust, siis nüüd peavad nad hakkama järgmisi valimisi silmas pidades mõtlema ka rohkem parema tuleviku ja reaalselt täitmiseks antud lubaduste Eesti... ja ehk mõni ennast täissöönd poliitik saab ka ise aru oma valedest väärtustest.. kuigi sellest ühest etendusest oleks vast seda palju loota..
                                Igatahes kõik mõtlevad eestlased võiks seal 7. mail kohal olla

                                Kommentaar

                                Working...
                                X