320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Teater

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas fitti Vaata postitust
    Käisime üle pika aja NOs, "Iga eht südamelöök". Nii nagu tänapäeva moodsas teatris kombeks, oli see ilma läbiva loota pildikogumik, seekord kadunud aadete ja igapäevaelu tühisuse ainetel, vist. Oli üks eredam hetk Jamie Oliveri saatel, aga muidu ikka totaalne wtf.
    Jäin alguses peaaegu magama, edasi tahtsin lihtsalt lahkuda. Väga jube. Kas keegi võiks selgitada, et mis selle asja mõte oli või mida öelda taheti või midagigi selgemat?

    Näiteks miks näitlejad selle küsimusvooru ajal alaarenenuteks muutusid?

    Ütleks, et üks kolmest kõige hullemast teatrikogemusest üldse. Võrreldav "rongid on siin pikad ja ööd pimedad" filmiga Carmen Kassi esituses.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Linnateatri "Kes kardab Virginia Woolfi?" on igati neljatunnist ajakulu väärt. Traditsiooniline klassika muidugi, mida ma kusagil Draama suures saalis ealeski ei viitsiks vaadata, aga Laial tänaval tuuakse näitlejad vaatajate keskele - nii et vaiksemal hetkel võid nautida näiteks kaasvaatajate näoilmeid. Ja olen nüüd lühikese vahega kaks korda Andrus Vaarikut laval näinud ja pole midagi öelda, on alles võimas vana. Tavaliselt kõrvalosadega leppima pidanud Epp Eespäev talle vääriline partner ka.
      the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
      because belle of st mark is a beauty extraordinaire

      Kommentaar


        Algselt postitas Martin Vaata postitust
        Jäin alguses peaaegu magama, edasi tahtsin lihtsalt lahkuda. Väga jube. Kas keegi võiks selgitada, et mis selle asja mõte oli või mida öelda taheti või midagigi selgemat?

        Näiteks miks näitlejad selle küsimusvooru ajal alaarenenuteks muutusid?
        Kui üldjuhul tunduks mõte luuleetendusest päris pelutav, siis seda tükki ma ootasin. Et noh, millisele eestlasele Juhan Liiv südamelähedane ei oleks janii - äkki kukub kuidagi lahe välja. NO ebaõnnestumiste protsent on päris väike olnud. Sättisin end kohe esimesest sõnast peale teadlikult pinevalt tekstile keskenduma, et võtta Liivist viimast, sest ma teadsin, et kui nüüd korraks mõte uitama lasta, siis on see rong läinud. Pidasin vastu, kuigi olgem ausad, see etlemise osa oli ikka liig pikk ja üldse ei mõista hukka Smutti ja saatusekaaslasi, kel silm looja kippus. Vahepeal vilksasin silmanurgast fitti poole vaadata ja pigistasin kätt, et mine tea, äkki kukub muidu keset tükki norisema.

        Nonii. Luulepooltund kannatatud, äkki NÜÜD läheb ägedaks, noh nagu NO-s ikka. Tühjagi! Korraks tekitas fitti mainitud teeme-nagu-Jamie stseen elevust, aga ülejäänud aja oli ikka ebameeldivas mõttes tõeline wtf-tunne. Tore on, kui piirid on hägustatud ja samas ületatud ja pakutakse peamurdmist, aga no seal ei antud ikka mingit lõngaotsa kätte, et inimene saaks asjasse kuidagi suhestuda.

        See küsimuste voor.. No ainuke, mis ma suutsin välja mõelda, oli, et äkitse nad vihjasid meie elude ja aja pealiskaudsusele, sellele, et me iseendid ei tunne ja ei taha endile olulisi küsimusi esitada või neile vastata. Et noh, Liivi südamevalutamisega võrreldes oleme tühised võinii. Aga see on tõesti puhas spekulatsioon ja vägisi välja punnitatud mõte, aga samas ka ainus, mis mul üleüldse pähe tuli.

        Terve igaviku kestnud aelemine noaga torkis juba tugevalt ka minu teatritaluvuspiire.

        Igatahes olime NO-s nii pettunud, et võtsime nö turgutamiseks kohe otsa piletid VAT-teatrisse Andromeda saarele. Mis meil küll arus oli!? Vihma käest räästa alla! Indrek Hargla tekst - tõesti v?! Mul oli terve aja tunne nagu istuks kusagil külateatris, atmosfääri ei parandanud ka muidugi bussitäis koolilapsi, kes olid ilmselt saadetud tühjade kohtade täiteks. Piraadi ja lossi teenijanna vaheline mahlakas (sõna otses mõttes tatti lendas) dialoog pani muigama, aga lõpuks jäi see ikkagi vaid maitsetuks palaganiks. No ja see uskumatult lääge lõpustseen.. ah minge vaadake ise.. või siis ikka et mitte.
        kaks firmatorti, kast pepsit!

        Kommentaar


          Algselt postitas billy t Vaata postitust
          Igatahes olime NO-s nii pettunud, et võtsime nö turgutamiseks kohe otsa piletid VAT-teatrisse Andromeda saarele. Mis meil küll arus oli!? Vihma käest räästa alla! Indrek Hargla tekst - tõesti v?! Mul oli terve aja tunne nagu istuks kusagil külateatris, atmosfääri ei parandanud ka muidugi bussitäis koolilapsi, kes olid ilmselt saadetud tühjade kohtade täiteks. Piraadi ja lossi teenijanna vaheline mahlakas (sõna otses mõttes tatti lendas) dialoog pani muigama, aga lõpuks jäi see ikkagi vaid maitsetuks palaganiks. No ja see uskumatult lääge lõpustseen.. ah minge vaadake ise.. või siis ikka et mitte.
          Jah, viimasel ajal hakkab tunduma, et Tallinnas peale Linnateatri ja Krahli enam kusagile mujale minna ei julge. Ja Tallinnast väljas... viimati sattusin Rakveres mingit nõukaaegset nostalgiat vaatama, mis oli nii jube, et vaata häbist kinganinasid, mitte lava.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
            Jah, viimasel ajal hakkab tunduma, et Tallinnas peale Linnateatri ja Krahli enam kusagile mujale minna ei julge. Ja Tallinnast väljas... viimati sattusin Rakveres mingit nõukaaegset nostalgiat vaatama, mis oli nii jube, et vaata häbist kinganinasid, mitte lava.
            Vandusime ka, et nüüd kas Andrus Vaarik või mitte midagi. Aga küllap me jälle leebume, sest teaatrit peab ju saama!
            kaks firmatorti, kast pepsit!

            Kommentaar


              NO-ga on jah midagi juhtunud. Kas nende kohaliku elu üle naermine on nad viinud täiesti uuele platoole, kuigi nt. see Kaljujärve monojubedus nägi küll pigem välja striimlainitud raha väljalöömine. Ja see oli ka nii korraldatud, et ei saanud poole pealt ära minna. Samas Suur Õgimine oli vaadatav tüll.

              Linnateatri Virginia Woolfi näinud ei ole, NO99 oma oli vägagi ok (see Toompere, Maarika Vaarik, Sergo Varese ja Mirteli kombo oli väga hea ja Mirtel isegi suutis kriiskamise miinimumis hoida).

              Gilgames oli väga hea. Viimane tükk peale Skangpoomijate, mida üle ühe korra sai vaatamas käidud.

              Muidugi minu kunstist arusaamise meel on ka veidi vildakas. Nt. see überauhinnatud Linnateatri Karin ja Indrek jättis täiesti külmaks. Õigemini istusin nagu Jean-Luc Picard nutvate tädide keskel.
              "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

              Kommentaar


                Algselt postitas vello99 Vaata postitust
                Kaljujärve monojubedus nägi küll pigem välja striimlainitud raha väljalöömine. Ja see oli ka nii korraldatud, et ei saanud poole pealt ära minna.
                Jah, kujutan elavalt ette, kuidas sa oma enneaegse lahkumiskatsega Rassi poolt kehastatud klouni (iseenda?) kogu üleajava seksuaalse tähelepanu endale tõmmanud oleks. Meil sõbrannadega oli täitsa lõbus. Ainult see lakkamatu higi tilkumine ja sellega mõne õnnetuma kastmine kõditas ebameeldivalt kusagil sees nagu ka Andromeda etenduses piraadi lõuale lennanud valge ja pirakas tatilirakas, mis sealt enne etenduse lõppemist lahkuma ei soostunud.
                kaks firmatorti, kast pepsit!

                Kommentaar


                  Võib-olla oli jah selles probleem, et tundsin tegelaskujus ära iseenda ... Olen ka aeg-ajalt jala dry-humpimist pidanud seksuaalseks tähelepanu avaldamiseks.
                  "The great fallacy is that the game is first and last about winning. It’s nothing of the kind. The game is about glory. It’s about doing things in style, with a flourish, about going out and beating the other lot, not waiting for them to die of boredom". - Danny Blanchflower, legend

                  Kommentaar


                    Algselt postitas fitti Vaata postitust
                    Käisime üle pika aja NOs, "Iga eht südamelöök". Nii nagu tänapäeva moodsas teatris kombeks, oli see ilma läbiva loota pildikogumik, seekord kadunud aadete ja igapäevaelu tühisuse ainetel, vist. Oli üks eredam hetk Jamie Oliveri saatel, aga muidu ikka totaalne wtf.
                    Kogu selle diskussiooni järel läks nüüd sedamoodi, et mullegi sadasid nimetet etenduse piletid kaela. Teenelise masohhistina võtan kätte ja teen proovi.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      Abikaasa vedas Endlasse Viimast Kauboid vaatama. Halb. Ikka tohutult halb.
                      Homo homini lupus est - pede on pedele hunt

                      Kommentaar


                        Kas keegi on näinud "Tappa Laulurästast"?
                        The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                          Kogu selle diskussiooni järel läks nüüd sedamoodi, et mullegi sadasid nimetet etenduse piletid kaela. Teenelise masohhistina võtan kätte ja teen proovi.
                          Ma ei mäletanudki enam, et sellest siia kirjutasin. Aga teema lõpetuseks olgu öeldud, et see NO tükk oli minu jaoks suurepärane elamus. Mingi loo jutustamine on totaalselt aut - nii 20. sajand.
                          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                          Kommentaar


                            Käisin kah lõpuks "Musta pori näkku" vaatamas. Minu poolest oleks võinud tükk isegi gramm-kaks kangem olla. Punkar Mätas ning viimane lugu olid parimad elemendid antud loo juures. 7/10
                            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                            Kommentaar


                              Sai täna War Horse'i vaatamas käidud. Lihtsalt pole sõnu, midagi nii võimast pole minu silmad enne lava peal näinud. Juba see kuidas need hobused tehtud on, on lihtsalt ülim. Iga pisemgi detail oli viimseni lihvitud, sõjastseenide effektidele jäävad isegi osad hollywoodi erieffektid alla. Poiss peaosas tegi sellise etteaste et ma ei pane mitu nädalat mütsi pähe enam.

                              Tõsiselt 11/10!

                              Bravo.
                              So self aware so full of shit

                              Kommentaar


                                Minu järel, seltsimees!

                                Keegi käinud, keegi läheb?
                                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X