320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Süvenesin ka nüüd Rahulate artiklisse. Tundub, et toimetuse algsest bravuurikusest ("räme skandaal") palju alles ei jäänud. Otseselt üllatav see ei olnud, sest ka mulle tundub, et teatud teemasid kipub Soccernet pehmelt käsitlema. Samas artikli pealiskaudsus ja asjaosalisi kergelt soosiv toon tekitas ikka natuke tuska. Et minu jutt lihtsalt lahmimine ei oleks toon välja konkreetsed näited, kus minu arvates olulised küsimused jäid tahtlikult või tahtmata küsimata.

    “Klubi president Pelle Pohlak tunnistas, et tegu oli tema möödalaskmisega ja kinnitas, et alates sellest kevadest pole kumbki Rahula enam klubi liikmete seas.”

    Jalgpalliklubi FCF põhikiri punkt 2.5 kohaselt “Liige võib klubist välja astuda ainult majandusaasta lõpul, olles sellest ette teatanud kirjaliku avaldusega kolm (3) kuud enne majandusaasta lõppu”. Kuidas õnnestus järsku Rahulatel klubist välja astuda? Põhikiri sellist asja nagu ei luba. Kas põhikirjad ja reeglid on lihtsalt “tehnilised piirangud, mis ei arvesta päriseluga” ja kuuluvad Floras järgimisele valikuliselt? Mulle jääb segaseks, kas ja kuidas liikmelisus ikkagi lõpetati.

    “Lisaks selgus hiljuti, et FC Flora oli veel selle kevadeni üks FC Kuressaare liikmetest ja maksis seega teisele Premium liiga klubile mullu 47 124 eurot liikmemaksu. Soccernet.ee-le kinnitas Pohlak, et ka need paberid on nüüd korda aetud ja enam Flora Kuressaare liige ei ole.”

    1. Kes on Flora asemel uus Kuressaare liige? Kuressaarel oli kaks liiget – Priit Penu ja Flora. Mittetulundusühingute seaduse §12 lõige (1) kohaselt “mittetulundusühingul peab olema vähemalt kaks liiget”. Seega Flora asemel peab olema uus liige. Kas tegemist on sõltumatu liikmega? Kui tegemist peaks olema näiteks Pelle Pohlakuga, siis ei ole minu silmis sisulises plaanis midagi muutunud.

    2. Kas Flora lõpetas nüüd ka rahaliselt Kuressaare toetamise? Või järgmises aruandes näeme liikmemaksu asemel hoopis suuremat sponsorlustulu, mille päritolu avalikkusel pole võimalik tuvastada?

    3. Kas Flora taandus ka teiste klubide liikmelisusest? Näiteks Rakvere Tarvasest?

    “RefPal ja viis, kuidas tippliigades tegutsevaid kohtunikke jälgitakse, tagab kõigi kohtunike objektiivsuse” - Mihkel Uiboleht

    Kuidas tagas RefPal kohtunike objektiivsust 26. juulil 2016 toimunud mängul Nõmme Kalju ja Pärnu Linnameeskonna vahel, kus peakohtunik oli Tomi Rahula, kui RefPal loodi Jalka ajakirjas ilmunud artikli järgi alles aastal 2017? Minu jaoks on oluline, et ka varasemad mängud ja tulemused oleksid tõsiseltvõetavad, sest kui ma ei oleks Rahulate infot ise üles kaevanud, siis oleks ilmselt kõik samamoodi edasi läinud ja aasta pärast oleks jälle saanud öelda, et oli halb jah, aga muudame ära ja nüüd on kõik korras.

    Minule isiklikult on kõige kummalisem, et liidu jaoks oli Rahulate Flora liikmeks olemine normaalne ja aktsepteeritav. Kuna ka ühel kohtuniku otsusel võib olla väga suur mõju, siis tundub ainuõige, et kõikvõimalikud huvide konfliktid oleks juba eos eemaldatud. Kui kohtunik on oma erapoolikuse tõttu juba (tahtliku) eksimuse teinud, siis on vähe kasu kui RefPal hiljem ütleb, et midagi on valesti.

    Lisaks ka mõned subjektiivsed etteheited, kus artikli autor üritab minu meelest probleemi pisendada.

    “Arvestades eurorahadele ja tiitlitele mängimist, on valemisse sisse kirjutatud ka potentsiaalne huvide konflikt.”

    Potentsiaalne? Mõlemad osalesid läbi üldkoosolekute Flora juhtimises ja samaaegselt vilistasid Flora ja selle konkurentide mänge. Kas see pole reaalne huvide konflikt, kus oli võimalus mõjutada enda klubi käekäiku läbi enda jõupositsiooni kohtunikuna? Minu arusaam potentsiaalse huvide konflikti mõistest on erinev.

    “Tomi Rahula enam väljakukohtunike nimekirja ei kuulu ja tema allkiri on üldkoosoleku protokollis kirjas.”

    Miks on oluline, et Tomi Rahula enam väljakukohtunike nimekirja ei kuulu? Kas äärekohtunikel on kuidagi teised sõltumatuse printsiibid? Mulle jääb mulje, et läbi selle üritatakse pisendada probleemi.


    Lõpetuseks, sarnaselt paljude teistega olen arvamusel, et liidu tegevus ja suhtlus klubidega peaks välja paistma läbipaistev ja erapooletu. Seniks kuni kahtlasi teemasid lahendatakse alles siis, kui keegi need avastab ja välja toob, on asjad halvasti.

    Kommentaar


      mul tekkisid sarnased mõtted nagu jorquera-l artikliga aga ei oskaks nii hästi kirjutada, kiitus.

      Üldiselt see artikkel on nagu soola hõõrumine haavale. Asjad näevad väga kurvad välja ja see artikkel sisendab tunnet, et inimestel ongi suva ja "omadega ei plõksita". Kuidagi keegi vastutusele ei võeta ja ei tahetagi, sest kõik on hästi asjaosaliste jaoks.

      Kommentaar


        Algselt postitas jorquera Vaata postitust
        Süvenesin ka nüüd Rahulate artiklisse. Tundub, et toimetuse algsest bravuurikusest ("räme skandaal") palju alles ei jäänud. Otseselt üllatav see ei olnud, sest ka mulle tundub, et teatud teemasid kipub Soccernet pehmelt käsitlema. Samas artikli pealiskaudsus ja asjaosalisi kergelt soosiv toon tekitas ikka natuke tuska.
        See oli tõepoolest üsna peen, kuidas artikkel väga sujuvalt RefPali kiidulauluks kujunes. Kummastav oli seejuures see, et EJL probleemi kui sellist ju sisuliselt ei kommenteerinudki, vaid jauras ainult RefPali teemal.

        Ehk et probleemartiklist sai märkamatult hoopis kiidulaul RefPalile.
        Coraje, corazón y cojones.

        Kommentaar


          Vähemalt meil ei käi jalgpalli vaatamas ainult venelased ja balkanlased nagu Lätis.

          Instagram

          Twitter

          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

          telekavaataja.blogabet.com

          Kommentaar


            mis need "local specialities" on Ampsus? ma olen ainult õlut ja viineripirukat ostnud.

            Kommentaar


              Algselt postitas El President Vaata postitust
              mis need "local specialities" on Ampsus? ma olen ainult õlut ja viineripirukat ostnud.
              Küüslauguleivad?
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                Miks on vaja sellistes lumistes oludes jalkat taguda? Kuidas see kohalikku vutti arendab? Normaalses jalkariigis ei mängita sellistes oludes. Oleks siis võinud sisehallis pallida vms.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Marts Vaata postitust
                  Miks on vaja sellistes lumistes oludes jalkat taguda? Kuidas see kohalikku vutti arendab? Normaalses jalkariigis ei mängita sellistes oludes. Oleks siis võinud sisehallis pallida vms.
                  +1 Janno Kivisild ja muud tehniline osakond ning EJL räägib, et klubidel on vaja teatud arv mänge, et areneda jne, aga mul on tunne, et see analüüs on tehtud mingi väga imeliku nurgaalt ja poolikult. Lumega ebakvaliteetsetel kunstmurul 90 minutit vägistamist, et mingi ideaalnumber hooajaga täis saada, mis on endale ette manatud ei tea kust on absurdne. See kuidas pall liigub praegustes oludes ja milline on ka mängude iseloom ei valmista küll mitte kedagi ette ega arenda, sest tavaoludes jalgpall on ikkagi kardinaalselt teistsugne. Nagu kõrgematel tasemetel ja lähtutakse, siis jalgpall on ikkagi mäng ja sealt ei tohi kõige mängulist ära kaotada, aga no hetkel küll....

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust

                    +1 Janno Kivisild ja muud tehniline osakond ning EJL räägib, et klubidel on vaja teatud arv mänge, et areneda jne, aga mul on tunne, et see analüüs on tehtud mingi väga imeliku nurgaalt ja poolikult. Lumega ebakvaliteetsetel kunstmurul 90 minutit vägistamist, et mingi ideaalnumber hooajaga täis saada, mis on endale ette manatud ei tea kust on absurdne. See kuidas pall liigub praegustes oludes ja milline on ka mängude iseloom ei valmista küll mitte kedagi ette ega arenda, sest tavaoludes jalgpall on ikkagi kardinaalselt teistsugne. Nagu kõrgematel tasemetel ja lähtutakse, siis jalgpall on ikkagi mäng ja sealt ei tohi kõige mängulist ära kaotada, aga no hetkel küll....
                    1) Suvel oli EM. Liiga seisis kolm(?) nädalat. Miks?
                    2) Keegi meeskonas oli kontaktis batsilli kandjaga. Terve meeskond garantiinis. Miks?
                    3) Floral on euromaäng kolmapäeval. Liigamäng pühapäeval lükkub kuhugi teadamta aega edasi. Miks?
                    4) Suvel on soe. Muru roheline. Liigamänge aga ainult üks nädalas. Miks?
                    5) Karikavõistlusi alustavad meistriliiga meeskonnad juba esimesest ringist. Miks?
                    Hello! I´m mentaly ill.

                    Kommentaar


                      +1 nädalasisene mäng suvel 1-3 voorus ei tapaks vast kedagi. Loodetavasti need suurturniiride pausid ka ajalugu.

                      Kommentaar


                        Kolmapäevane Ilmaennustus on perspektiivne.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          -5 kuni -7

                          Kommentaar


                            Positiivsest küljest aitab loodetavasti see keskmisest külmem ning lumisem novembri lõpp EJL-ile selgeks teha, et praeguse graafiku näol on tegemist ehtsa idiootsusega.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                              Positiivsest küljest aitab loodetavasti see keskmisest külmem ning lumisem novembri lõpp EJL-ile selgeks teha, et praeguse graafiku näol on tegemist ehtsa idiootsusega.
                              Ma ei oleks selles nii kindel. Nagunii, kohe kui keegi veidi tõsisemalt selle teema lauda lööb, hüppab kaadri tagant välja teflonmees-sidekick Kivisild ja räägib pika pisaraid kiskuva loo sellest, kuidas ka sellistes talispordile sobivates tingimustes mängimist on vaja mängijate "arendamiseks". Samas ei maini ta silpigi, et kus sellistes oludes omandatud oskuseid piiiritaga rakendada saaks.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas tpx Vaata postitust

                                Ma ei oleks selles nii kindel. Nagunii, kohe kui keegi veidi tõsisemalt selle teema lauda lööb, hüppab kaadri tagant välja teflonmees-sidekick Kivisild ja räägib pika pisaraid kiskuva loo sellest, kuidas ka sellistes talispordile sobivates tingimustes mängimist on vaja mängijate "arendamiseks". Samas ei maini ta silpigi, et kus sellistes oludes omandatud oskuseid piiiritaga rakendada saaks.
                                Kui Burnley ja Spursi asemel oleks olnud Flora ja Levadia mängijad, poleks eile mängu ära jätma pidanud!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X