320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti jalgpalli arengust

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas eestimees Vaata postitust
    üks asi on kindel et tuleb luua treenerite nõukogu ning bondarenko, atnikov, tiidus ja veel mõned süsteemi tuua.
    selles olen vägagi nõus ja tuleks valida ka erapooletu EJL president.kõik ju peaks ikka algama juhtimisest.
    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
    Ott Järvela

    Kommentaar


      Kommussaar tahaks koondist juhendada! Miks ta vene ajal Spordis toime ei tulnud? Kas siis segas tulevase Pohlaku vaim? Lobiseb kogu aeg, kuhu teda kutsuti ja tema loll ei läinud? Oli ju loll!
      "Tarkmees taskus" eestimees väidab koguni, et Kommusaart kutsuti mitu korda Spartaki peatreeneriks! Kui ikka Moskva Spartakit mõeldakse, siis ei kõlba see jutt küll kassi saba alla kah.
      Ja mis ime-perekond tal oli, et ta kuskile minna ei saanud? Kurat, võtnud siis pere kaasa, arusaamatu lugu igatahes.

      Kommentaar


        Huvitav, kas keegi on ka küsinud, kas Bondarenko tahaks end lisaks Transile mingi koondisega siduda? Või Ratnikov. Ei usu, et Levadal hea meel oleks, kui Rüütli teatud aja klubist eemal on. Klubi igal juhul kannatab.

        Kommentaar


          urmar. Kuule, kas sa kunagi mõne postituse kaa teinud oled, mis ei oleks seotud Aivar Pohlakuga?
          Selles mõttes, et äkki oled täitsa vahva veli, lihtsalt liiga selles teemas kinni.
          olgem kristlased, vabandused on esitatud

          Kommentaar


            Algselt postitas urmar Vaata postitust
            Huvitav, kas keegi on ka küsinud, kas Bondarenko tahaks end lisaks Transile mingi koondisega siduda? Või Ratnikov. Ei usu, et Levadal hea meel oleks, kui Rüütli teatud aja klubist eemal on. Klubi igal juhul kannatab.

            aga võiks ju kösida mitte et suur A teeb ise msi tahab ja võtab neid kes talle kuuletuvad.ma arvan et Levada oleks isegi sellise asjade käiguga rahul.peamine et saaks näidata et ilma Suure A saavad teised ka hakkama.röötli võiks vabalt olla u-21 peatreener.
            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
            Ott Järvela

            Kommentaar


              Algselt postitas zaz Vaata postitust
              urmar. Kuule, kas sa kunagi mõne postituse kaa teinud oled, mis ei oleks seotud Aivar Pohlakuga?
              Selles mõttes, et äkki oled täitsa vahva veli, lihtsalt liiga selles teemas kinni.
              Kallis ZAZ, see on sinu esimene postitus siin teemas ja kohe täitsa teemast mööda. Mina olen kindlasti vahva veli ja sina võiks ka asjast rääkida, kui pole midagi tarka öelda ja rumalusi häbened kuulutada, siis ära lihtsalt kirjuta. Siiani oled seda teinud, oleks tänagi võinud nii jätkata!

              Kommentaar


                Ma ei ole siinsetes foorumites kohanud arvamusi U23 koondise lähenevast turniirist? Kas olete üldse kursis?
                Uudis ise algab nii: Eesti kuni 23-aastaste jalgpallikoondis osaleb 6.-8. veebruarini Portugalis 7. korda toimuval kõrgetasemelisel Vale do Tejo turniiril, mille esimeses mängus kohtutakse suvisele EM-finaalturniirile jõudnud kohalike eakaaslastega...

                Kommentaar


                  Algselt postitas urmar Vaata postitust
                  Ma ei ole siinsetes foorumites kohanud arvamusi U23 koondise lähenevast turniirist? Kas olete üldse kursis?
                  Uudis ise algab nii: Eesti kuni 23-aastaste jalgpallikoondis osaleb 6.-8. veebruarini Portugalis 7. korda toimuval kõrgetasemelisel Vale do Tejo turniiril, mille esimeses mängus kohtutakse suvisele EM-finaalturniirile jõudnud kohalike eakaaslastega...
                  Eesti kuni 23-aastaste koondis osaleb 6.-8. veebruarini Portugalis 7. korda toimuval kõrgetasemelisel Vale do Tejo turniiril, mille esimeses mängus kohtutakse suvisele EM-finaalturniirile jõudnud kohalike eakaaslastega.

                  Minu kommentaar: Portugali eakaaslaste käest saame kotti. Nii, et mühab. Eesti U-23 koondise põhitegijad mängivad ju samal ajal Sloveenia koondise vastu Eesti koondise ridades.

                  Turniiril osalevad Eesti, Portugali, Tšehhi Vabariigi ja Sloveenia esindused, mis on kõik moodustatud 1984. aastal ja hiljem sündinud mängijatest. Seejuures jõudsid nii Portugali kui ka Tšehhi Vabariigi selle vanuse noortekoondised eeloleval suvel toimuvale U-21 EM-finaalturniirile.

                  Minu kommentaar: Sloveenia, näed, osaleb samal turniiril ka U-23 koondisega, tundub, et nende paremad U-23 põhikoondise eest ei mängi.

                  Suvel finaalturniiriga kulmineeruvas tsüklis olid U-21 koondised moodustatud 1984. aastal ja hiljem sündinud mängijatest, mistõttu on sisuliselt tegemist juba kuni 23-aastaste palluritega.

                  Eesti mängib turniiri avamängus 6. veebruaril Portugaliga, samal päeval on vastamisi ka Tšehhi ja Sloveenia. Mõlema paari võitjad pääsevad 8. veebruaril peetavasse finaali, kaotajad selgitavad 3. ja 4. koha omaniku.

                  Minu kommentaar: 3. koha mängus saame samuti kotti, sest (loe siit ise edasi)

                  Teatavasti kohtub Eesti A koondis 7. veebruaril võõrsil ametlikus maavõistlusmängus Sloveeniaga, mistõttu ei saa U-23 esinduse eest kaasa teha need selle vanuseklassi mängijad, kes valitakse A koondisse.

                  Minu kommentaar: et polegi ju midagi kommenteerida.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas urmar Vaata postitust
                    Kallis ZAZ, see on sinu esimene postitus siin teemas ja kohe täitsa teemast mööda. Mina olen kindlasti vahva veli ja sina võiks ka asjast rääkida, kui pole midagi tarka öelda ja rumalusi häbened kuulutada, siis ära lihtsalt kirjuta. Siiani oled seda teinud, oleks tänagi võinud nii jätkata!
                    Armas.
                    Aga vaata mina ei ole nii äärmusesse langev nagu sina, sellepärast ma ka ei lahmi niimoodi.
                    Ma ei ole otseselt kummagi poole peal (Pohlaku süsteemi pooldaja ega vastane). Pigem tuleks asjad kuidagi omavahel kombineerida ja teha koostööd, kui et üksteist sõimata. Siiani on see Aivari tüüritud "Eesti jalgpall" päris kenasti hakkama saanud. Võib ju mõne asjaga vinguda, kuid üldiselt on meil normaalne staadion Tallinnas, koondis veeretab palli juba päris osavalt ning nüüd tehti ka kubidega Euroopa palliväljakutel korralikud esitused. Loomulikult võiks olla rohkem pealtvaatajaid meistriliiga mängudel, kuid loodetavasti asi lähiajal siiski paraneb.
                    Nagu selle pealtvaatajate asjaga ikka on, siis tuleb tõdeda, et ka mina pole viimasel ajal suurt staadionile jõudnud. Aega on vähe see selleks, aga vaese üliõpilasena, nagu ma olen, ei tõmba 50 krooni eest mind küll seda palliveeretamist vaatama, nii kurb kui see ka pole. Vanadel headel aegadel ma ikka käisin staadionil ja vedasin sõprugi kaasa ja küll oli vahva... Küll oli külm, kuid see ei heidutanud, sai kenasti vist 15 krooniga sisse ja siis mingi viieka eest soe tee võetud ja oioi kui mõnus oli (see siis oli nii umbes aastatel 2001 või 2002) Kui ma nüüd valesti ei mäleta, siis vist oli ka mõnevõrra rohkem publikut noil aegadel staadionil. Aga noh, eks vanasti oligi ju taevas sinisem ja rohi rohelisem kaa
                    Tulles tagasi aga praegusesse aega, siis nii edasi vist minna ei saa, jah. On tulnud juurde veel inimesi, kes arvavad samuti, et teavad kuidas asja edasi arendada ja selleks ka reaalselt midagi teha sooviksid. Kuid sellise sõdimisega asjad nüüd küll ei saa edasi minna. Tuleks ikka asja rahulikult võtta ja jõud ühendada, mitte vastaseid sõimata ja neile kaikaid kodaratesse loopida.
                    olgem kristlased, vabandused on esitatud

                    Kommentaar


                      Nojah, mina ju üpris rahulikult seletan siin, enda arust? Kas sa vahest teiste kallal ka õiendad, või olen mina see ainus väljavalitu? Miks sa eestimehelt ei küsi,et miks see selle rumala ja kibestunud treeneri jutu siia üles riputas? Kui ses jutus ka tõde kuskil on, siis on see osavasti valede vahele ära peidetud.

                      Kommentaar


                        Nüüd ju määrati Skiperski MLi komandandiks. Tore ju? Arvamusi tema kohta pole kuskil kuulda, ikka vana rada pidi tammute siin pimesi

                        Kommentaar


                          Kommussaar: Pohlak ei ehitanud Eesti jalgpalli ülesse, kõik oli olemas, ta tuli ja lõi platsi puhtaks kõigist.

                          Ja kus see süsteem siis oli? Miks vireles Tallinna Sport Liidu II liigas? Hooajal 1987, kui mängiti ilusat jalgpalli, oli Spordis vaid 7 eestlast + 5 eestimaalast + 9 leegionäri Venemaalt. 1988, mil mängiti kehvemini, oli 6 eestlast + 6 eestimaalast + 11 leegionäri. 1989 tehti Sport kohalike noorte baasil, eelkõige Lõvide, väravas Poom jne, kuid jäädi 22 meeskonna konkurentsis 20. kohale, kusjuures edestati Len. Dinamot ja Kaunase Inkarast. Kommussaare osalemisel Tallinna Spordis jõuti lõpuks nii kaugele, et Balti liiga mängudes mindi Läti, Leedu turneele nii, et läbisõidul Pärnust või Viljandist võeti kaasa neid, keda üles leiti. Korra pidi Ants isegi platsile minema, ainus varumees oli bussijuht. Ühel sellisel otsingul leiti üles ka Viktor Alonen! See oli hea leid. See mäng Suduva vastu võideti muuseas 4 : 1, kui Kommussaar osales.
                          Hooajal 92/93 osales Eesti liigades vaid 21 meeskonda, neist Kallaste Peipsi Kalur või Võlur veel loobus poole hooaja pealt. Eestlastest mängijaid oli napilt koondise jagu.
                          Hetkeolukord on vist ikka parem?

                          Kommentaar


                            urmar, statistika on küll tore asi, ent sinu võrdlus on meelevaldne, et mitte öelda demagoogiline.
                            öelda et aastal 92/93 mängis jalgpalli vaid 21 meeskonda ja võrrelda seda 2006 aastaga kus osales 10+10+(2x8)+(4x12)+(4x12)+(7+6)=145 meeskonda toonis, et kõik on ainult tänu Hr.Pohlakule on pehmelt öeldes kohatu.

                            loodus tühja kohta ei salli, kindlasti oleks tekkinud inimesed kes ühel või teisel kujul oleks jalgpalli edasi arendanud. siia perioodi mahub ju tervelt 14 aastat. kuhu see välja viinud oleks ei saa me mitte kunagi teada, sest seda võrdlust meil lihtsalt ei ole ....

                            küll on aga aastal 2007 ilmselge, et vutt vajab muutusi ja mehhanismid, mis viis- kümme aastat tagasi olid ala käima lükkamiseks ja kandepinna laiendamiseks vajalikud, enam ei toimi.

                            ehk lühidalt kokku võttes on Eesti jalgpallil omal ajal rätsepmeistri poolt hoole ja armastusega õmmeldud saterkuub kitsaks jäämas ja ragiseb igast õmblusest me ei soovi ju et ühel hetkel leiaksime ennast püksiperse rebenenud ja varrukad küünarnukini konkurentide ees jalalt jalale keksimas ...


                            Aga U23 turniirist pole tõepoolest rohkem kuulda olnud kui lakooniline pressiteade. Tead ehk sina täpsemalt ?

                            Kommentaar


                              Balti Liigast mõne sõnaga, sest see oli esimene üritamine, mis ka õnnestus, ehkki ajad olid siis nagu nad olid, keerulised, närvilised jne., aga pall veeres.
                              Balti Liigat mängiti siis 1990.aastal kui hakkas vabaduse loit kergelt kumama.
                              Balti Liigas mängisid sellised klubid:
                              Vilniuse Žalgiris 32 27 4 1 104:11 58
                              Klaipeda Sirijus 32 19 9 4 77:19 47
                              Panevežyse Ekranas 32 19 8 5 62:21 46
                              Tšernjahovski Progress 32 19 4 9 45:33 42
                              Mažeikiai Jovaras 32 16 8 8 39:25 40
                              Kaunase ASMM Inkaras 32 15 9 8 54:25 39
                              Kaunase Banga 32 13 11 8 45:30 37
                              Jelgava RAF 32 13 10 9 44:37 36
                              Šiauliai Sakalas 32 11 12 9 41:32 34
                              Tallinna Sport 32 11 11 10 43:39 33
                              Vilniuse Neris 32 10 8 14 27:47 28
                              Daugavpilsi Stroitel 32 8 7 17 29:45 23
                              Riia Torpedo 32 6 10 16 29:48 22
                              Riia KKI/Daugava 32 4 13 15 16:49 21
                              Riia Pardaugava 32 5 8 19 25:53 18
                              Liepaja Metalurg 32 4 5 23 20:96 13
                              Mariampole Suduva 32 1 5 26 13:69 7
                              ASK/Eesti Fosforiit (lagunes peale esimesi kaotusi ja jättis turniiri pooleli)
                              Spordi tulemused jäid vahemikku 7:1 võit Liepaja Metalurgi üle kuni 0:7 kaotus Panevežyse Ekranasele.

                              Kommentaar


                                ja see kõik on totaalne katastroof, siit väljatulek on väga raske, selle eest peame me Juhile suured tänusõnad ütlema? Sellega, et ta tegi nii, et viis eesti rahva sellisesse seisnudisse kus kõik arvavad et klubijalgpall ei tähenda midagi, ei näidanud tulemusi jne unustas selle kõik aint oma mängijate müügile mõeldes? Proovi seda nüüd puhtaks pesta, 10 aastat juba kaotasime sellega. Lisaks jätke meelde tõsiasi, ükski välismaa agent ei tule siia mängijaid vaatama kui ta selliseid asju teab, ja tal puudub ülevaade liigatasemest, ja taset vaatab ta just tulemuste järgi euroopas, sealt saab ta hinnangu kõigele. Ükskõik kui palju siin seda publikut kunstlikult ei suru, ei aita! Skiperski ja Kirsi töö saab olema täiesti kasutu kahjuks. Ja siit kõik algab, praegu toodetakse hullult noori igalpool, aga milleks, mis neist edasi saab? Saage aru kedagi välismaailmast ja eestlastest ei huvita, mis tase meil siin omavahel mängides on, ja ALATI peab olema see konkreetsete tulemuste alusel Euroopas teada. Ja mängija jaoks on see juba kuritegu kui talle äkki kohale jõuab, et siin eestis tiksumine ei tähenda üldse midagi, oleks tase ja fännid, korralik teenistus jne siis veel, aga seda on võimatu tagada kui ainult omavahel mängida, sest rahvusvaheliste mängude suurem kogemus ei tule kuskilt sisse. Jalka balti liiga ei hakka ka kedagi tõmbama, kuna kossus püsib see üleval tänu leedu suurklubidele, samuti sellele et meil on jäänud kalevist traditsioon.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X