Lehekülg 2, kokku 13 EsimeneEsimene 12345612 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 21 kuni 40, kokku 247

Teema: Fännieetika

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

Kui tegu on mingil määral demokraatiaga,siis sooviks veidi rohkem teie erinevaid arvamusi .Julgemalt paluks,sest see ei ole piibel vaid just teie täiustate seda.
    Jalgpallihaigla liige.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Sep 2001

Algupärane

Orginally posted by kojamees

Kui tegu on mingil määral demokraatiaga,siis sooviks veidi rohkem teie erinevaid arvamusi .Julgemalt paluks,sest see ei ole piibel vaid just teie täiustate seda.
    Ma vahetaks sõnapaari "ports kriitikat" ara "objektiivne analüüs" vastu. Mu on üpris hea.
    \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

Kas see ongi teie poolt kõik??Huvitav mida või keda peaks läbirääkimistel esindama,kui kõik niivõrd passiiivsed on.
    Jalgpallihaigla liige.

U21
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Ma mõtlesin kah, et nagu võiks oma talupojamõistusega nende punktide peale mõelda ja tegin paar järeldust, esiteks:

*Labaste roppuste väljapritsimine annab tunnistust vaid vaimsest piiratusest ja fännluse eesmärgist valesti aru saamisest.

kommentaar: Olles kuulnud Jalgpallihaigla liikmeid tribüünilt hüüdmas kõiksugu muid ebatsensuurseid asju peale "Väikse Notsu loo" ja "Kohtunik on Pede" hüüde, tekkis küll tunne, et tegemist on kergelt silmakirjaliku punktiga. Kuid samas võib see olla ja arvatavasti on rohkem minu probleem, eks meil kõigil ole erinevad ettekujutused sellest, mis on labane roppus ja mis mitte. Kui mehe ja naise suguelundite sünonüümide kasutamine kohtuniku või mõne meeskonnaliikme suunas seda pole, siis on kõik korras.

Ma vihjan siin rohkem sellele, et jalgpallifänn kui selline peab enda kõnepruuki ja käitumist nii staadionil kui ka muudel kohtades aka foorumites, kõiksugu üritustel ja muudes kohtades, kus ta viibib või võtab sõna - JALGPALLIFÄNNINA, kontrollima. Tahes tahtmata see isik esindab toohetk kõiki Eesti võisiis, kui te soovite, mõne klubi fänne. See mind isiklikult ei huvita, et konkreetne isik ise mingi labasuse või lollusega eg. tooli viskamise staadionile vms. hakkama sai, vaid hoopis see, milline mulje sellest jääb üldsusele. Üldsus nagu me kõik teame ei koosne siiski põhiliselt samasugustest jalgpallifännidest nagu pea igaüks siin foorumis ning tahest tahtmata võib keskmisele Eesti inimesele jalgpallifännist jääda mulje, kui räuskavast, ropendavast, purjus tegelasest, kes on tüliks nii teistele pealtvaatajatele mängu ajal, eel ja pärast kui ka teistele inimestele, kes on temaga suvalisel hetkel kokkupuutes.
    Seetõttu oleks nö. fännieetika järgimine väga teretulnud nähtus.
    Ma loodan, et mu pisikese kirjatüki sisu tõttu ei tundunud kellegi jaoks isiklikult solvav aga kui tundus, siis lepiks nii kokku, et siia ei teki vastuseid stiilis "mine mun*i" jne.

Armastage Jalgpalli iseendas,mitte iseennast Jalgpallis!

Eesti koondislane Kasutaja aiFo avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

lugesin kah korra veel fännieetika punktid läbi... ja darreni kirja...

ei maksa syydistada fänne pasiivsuses, ilmselt on rafas k6igi punktidega n6us... ainus asi, et m6eldakse salahilju, et kuidas neid punkte kyll täitma hakatakse... ja see ilmselt tekitab päris suurt hirmu...

njah! yks asi kindel -- jalgpallihaiglast peaks saama selline organisatsioon, kes eelk6ige EESTI RAHVALE teeks slgeks, et eesti jalgpallifännid ei ole pahad, et meie yle v6ib teatud juhtudel isegi uhked olla... njaa, kuid selleni on veel pikk maa minna...

yldiselt -- armastage jalgpalli iseendas, mitte iseeennast jalgpallis -- ja asjad hakkavad laabuma...

pRmt!

aif.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Kuidas teie tõlgendaksite seda 'Armasteage jalgaplli iseendas, mitet iseennast Jalgpallis' ?

Mina nagu pole päris selget pilti saanud...
    See kiri siin on all

U21
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Pakun huupi, et tõlgenda täpselt nii, kuidas sulle endale meeldib

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

Nii "väikse notsu" laulu kui ka "kohtunik on pede " hüüjavad kaasa suur hulk inimesi,seega on see fännide poolt respekteeritud,silmas peetakse üksiküritajaid oma roppustega.Samas keda see suurt kotib kui üks sell ropendab samal ajal kui sajad laulavad,pigem tal endal vähe imelik olla.
    Jalgpallihaigla liige.

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

"*Toeta oma meeskonda nii heas kui halvas.Samas ära unusta,et ports kriitikat on tihtipeale väärtuslikum kui imal ülistamine. "

Ei ole selle punktiga eriti nõus. Sama moodi võiks õelda kriitika kohta rõve mõttetu ilkumine jne. Mul isiklikult pole senini tekkinud mingit tahtmis koondist kritiseerida ja ma olen selle üle uhke. Ja ma ei hakka ka ennast sundima, teen oma südame hääle järgi. Ma ei usu, et ma hakkaks kunagi neid kritiseerima, kritiseerijaid jätkub ilma minutagi, minu ülesanne on neile vastu vaielda.
    Aga kui ilmselgelt on näha, et platsi peal olevatel tüüpidel on sügavalt ükskõik, eesmärgiks mäng kiiremini kaelast ära saada?
    Kui ma kogu aeg totakal ilmel plaksutan - mis efekt sellel on - mängijad peavad teadma, et fännide kiituse teenib ära siis kui näitad üles head mängu ja pingutad (pole oluline kas võidad või kaotad). Aga kui oled tross ja kuuled staadionilt ära minnes vilet - asi mõjub motiveerivalt, kellele ikka meeldiks kui nad välja vilistatakse.
    Kokkuvõttes tuleb kriitika õigel kohal ainult kasuks.

Võrdlen kahte mängu Holland-Eesti ja Eesti-Kasahstan.
    Hollandis olid enamik fänne meelestatud selliselt, et ah pohhui mida ma ikka plaksutan 5:0 kaotus - krt, meeskond pingutas nii, et ninast veri väljas - aga mida sa teed sellise meeskonna vastu nagu Holland (kelle publik ainult ootab hetke, millal saaks vilekoori valla lasta)
    Eesti - Kasahstan, no andke andeks, mehed ei viitsi joosta tööd ei tee - ja pärast tribüün möllab, tormilised ovatsioonid.

Kõige hullem oli mingi tundmatu kõrvalseisja kommentaar. Krt, väga kehvalt mängisid ja hetk hiljem oleks peaaegu oma käed otsast ära plaksutanud.
    Jalgpallihaigla Liige

Abee Kasutaja Aramis avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Päris hea.Eriti imponeeris mind see,et tõest on raske korraga kahte asja teha ja omadele on tunduvalt olulisem see ,et sa neid toetad ja hoopis väheolulisem ,et sa vastast sõimad.Ka vastane ei kipu tihtipeale sinu eestikeelsest sõimust aru saama seega good point.
    Aga ega ma ei olex Otist vähematki oodanud - tegude mees! Tänu temale on minust korralik kaitsemängja saanud.

suvaline rattapede Kasutaja kyps avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane Pisut eetikast!

Sellest on küll mitu korda räägitud, aga võtaks siiski veel selle teema üles. Mind on murelikuks teinud tendents, mida just viimasel ajal tähele olen hakanud panema ja kardan, et seoses Jalgpallihaigla laienemisega võib see veelgi suureneda.

Nimelt on hakatud vaatama "tavalise" jalgpallisõbra peale nagu ülalt alla, et meie oleme fännid ja sina ei ole keski. Jalgpallihaiglaga võib asi sinnani jõuda, et mis fänn sa oled et sa ei kuulu ju haiglassegi. No kuulge sellise suhtumisega saame jalkafännidele mingi totaalse ülbukite kuulsuse. Aga seda ei ole ju mitte vaja.

Tuletan teile meelde, et enamuse publikust moodustavad staadionil just need tavalised tegelased, kes ilmselt ei külasta just kõiki mänge, aga tunnevad et aeg-ajalt oleks hea oma maa koondist toetada. Mis mulje neile jääks, kui mingid tegelased neid lihtsalt alavääristavad. Kui valida kahe variandi vahel, et kas istuda staadionil ainult tõsimeelsete fännidega, kus mujalt tribüünidelt kajab vastu tühjus ja vaikus või et staadionile on vedanud ennast ka hulk selliseid inimesi, kes võibolla täpselt arugi ei saa mis platsil toimub, siis valiks kindlasti viimase variandi.

Ja pealekauba võib seal "tavaliste" toetajate hulgas olla nii vingeid jalka spetse, millest mina koos enamuse teiste fännidega ei oskaks isegi und näha.

Jutu mõte: Olge sõbralikud ja ärge arvake et te selle pärast teistest paremad olete, kui täielikult jalgpallile andunud olete. Pealegi seal ülejäänud rahva hulgas võib olla sadu tulevasi fänne ja milleks siis end nende ees tähtsaks teha?

Selle sama asja pärast on mulle ka sõjavägi vastik. Et oled 3 kuud ära käinud, siis võid noori käsutada ja oled kõva mees ja peaksid veel seeruks saama siis on ju ülejäänud rahvas täielik saast, keda võid koheld nii nagu paremaks pead. No kuulge, keegi teine võib olla jälle mõnel teisel alal nii karm käpp, et jube, jube. Aga ega tema ei tule sulle ütlema, et mees kes sa selline üldse oled, kui sinilillede tolmnemisest tuhkagi ei tea.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

Kahjuks oled sa meist valesti aru saanud.Need kes on registreerunud ei halvusta ega ületähtsusta ennast,vaid on andnud enda nime ja käe ,et oleks võimalik asju ametlikult ajada.Me ei tee mingeid eelistusi klubide suhtes milles mängitakse ise või fännatakse,vaid pigem on need inimesed ühise asja eest väljas ja mis kõige tähtsam-nad viitsivad.Meie jaoks on jalgpall ELU mitte meelelahutus või vabaaja veetmise võimalus.Üheskoos muutub meie visioon selgemaks ja paluks häälekamalt kaasalüüa.Tahestahtmata on paljud sellegagi ,mis olemas,rahul.
    Jalgpallihaigla liige.

Eesti koondislane Kasutaja ROOTSI KUNN avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2001

Algupärane

Egash nüüd nii traagiliseks kah maksa minna ,see jalgpalli-
    haigla on ikka lõbusate inimeste ühendus, kes lihtsalt teistest
    rohkem on jalgpalliga seotud. Ning on loomulik ,et nad organiseeruvad ,sest massides teatavasti pidi peituma jõud.
    Esialgu meil veel klubide juures nii võimsaid fänniorganisatsioone pole, kes suudaks ennast ametlikult
    registreerida. Kuid koondise baasil saame juba ilmselt hakkama. Siit ongi kõigil hea kogemusi omandada ja siis kui
    ükskord ka tugevamatel klubidel omad korralikud fännklubid
    saavad olema on kogemus olemas.

Ma olen kogu aeg nigu sellele rõhku pand,et organiseeruma
    peame ise.Ega keegi meie eest midagi ei tee.
    Vaadake neid kunstlikult loodud võrgu ja kossufänne,kes
    selle eest et firmade lippe lehvitavad ja trummi taovad,saavad
    tasuta matshile Need pundid lagunevad ju sisuliselt kohe ,kui
    meeskonnale uus nimi pannakse. Traditsioone pole neil ammugi. Kõik nad on jalkafännide hüüdlauseid hakkand kasutama. Kui keegi vaatas eile telekat siis nägite ,et Kalevi
    hallis oli ehk sadainimest Hotroniku mängu ajal ja muidugi
    need klaköörid( KINNIMAKSTUD PLAKSUTAJAID). Ja Villu Esteri ( kossufännid)
    olid kõik millegipärast Saku halli kolinud ,sest seal mängisid
    itaalia võrkpallurid. Sakuhall jookseb praegu isegi kabevõistlusteks täis,kui press ainult tagant kihutaks.
    Siia ongi see kurikuulus fännieetika koer maetud.
    Sellel enamusel on tegelt pohhui kas on koss,võrk või jalgpall
    kus rohkem kuulsusi sinna minnaksegi.
    Sellest enamusest me erineda tahamegi.

FCF Forever

Kõige kaunim klubi Kasutaja Martin avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Kirjutan siis ka nautke sellest asjast siin. Ütlen esimese asjana ära, et mina Jalgpallihaiglaga ei ühine ning seda täiesti objektiivsetel põhjustel, mitte, et mulle selles miski eriti vastumeelne oleks.

Samas on üldises plaanis mõni asi häirima hakanud küll. Nagu ma kunagi ka jututoas ütlesin, siis võibolla olen ma lihtsalt üks vana peer, kes peaks nö. noored ette laskma, kuid ma ei saa kuidagi mööda vaadata sellest, et nö. fännide seas on tekkinud mingisugune eriline suhtumine nendesse, kes kas ei kuulu inside ringi või siis ei ole jalgpalli toetajad.

Ei hakka siin nimesid nimetaga ega näpuga näitama, kuid kui juba praegu hakkavad mõned inimesed teisi lahterdama kui toetajaid, fänne, vänne jne..., siis selline asi on ikka täiesti arusaamatu käitumine. Mis siin salata - selline suhtumine on pigem nende poolt, kes kerkisid esile enne Hollandi mängu. Võibolla tasuks nii mõnelgi sellil aeg maha võtta ja mõelda veits sellele, et paar kud tagasi oleks ta enda definitsiooni järgi ise vänn või lakutud pede või mis iganes muud.

Sellega, et keegi on siis ühel otsatribüünil paar korda Väikese Notsu nikkumise laulu laulund, see ei tee kedagi veel teisest paremaks või tähtsamaks või siis tõsimeelsemaks fänniks. Naeruväärne on lugeda või kuulda arvamusi, et need, kes otsatribüünil pole, et need isikud pole mingid fännid. Ütleks, et lausa idiootne. Väga paljud asjalikud inimesed, kes teavad jalgpallist üldiselt arvatavasti palju rohkem kui näiteks kasvõi mina, lihtsalt ei lähe sellisele kohale istuma - see on siis nende valik, kuid halvemaks see neid ei tee.

Põhimõtteliselt võiksin sellest pikalt laialt vahtudada, kuid põhiasi on see, et Jalgpallihaigla liikmed ei lükkaks oma oksi nii laiale ning ei arvaks, et nemad on staadioni ja Eesti jalgpalli valitsejad ning kõigi teiste asi on nende käske ja soove täita.

Minu arvates peaks pigem Jalgpallihaigla olema eeskujuks ning koondavaks jõuks. Kuidas seda saavutada, seda peate küll ise välja mõtlema.

Mis nüüd aga puutub korvpalli ja võrkpalli fännide halvustamisse, siis sellist jama paluks küll mitte kirjutada. Natuke veider on arvata, et klubide nimed ei muutu, sest raha paneb ikkagi kõik paika, kuid korvpallis on vähemalt klubide koosseisud enam-vähem samad, mis eelmisel hooajal ning seepärast on toetajaskond samuti TÄPSELT sama. Soovitaks tulla vaatama kasvõi Tartu Delta või siis Pärnu võrkpalliklubi kodumänge, kes näinud on, need teavad.

Ja klubisid võrrelda rahvuskoondisega? Nojah.

Üldiselt on selline teiste alade mõnitameine ning solvamine suhteliselt halb toon. Kunn, ütle mulle näiteks, kas Flora mängudel on tavaliselt ikka tohutult palju rohkem kui oli tollel Hotronicu mängul?

See siis selleks.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

Eh, kenakese teksti kirjutas Martin, ise ütles enda koha pealt niipalju, et see korvpalli hõõrumine on ainult rohkem nagu naljategemine, kes ei ülistaks oma lemmiktegevusi,-alu.
    Jalgpallihaigla kaitseks niipalju, et kui muidu olid küll suured fänniringkonnad, kuid nüüd on ametlik organisatsioon, millega saab paremini suhelda kõiksugu teiste organisatsioonidega, mis on ka palju mõtekam ja mitte keeruline.
    P.S. Korvpallile elan ka kaasa, kuid eelkõige Tartule ikka, minu jaoks, ning küll seal sõimamist ikka jagub ka piisavalt.
    (Ja see on ka tõsi, et korvpalli minnakse vaatama rohkem showbisnesi pärast, sinna sadab igasugu rahvast sisse, kes naiste pärast,kohtungud, kes selle jaoks et kokku koguda ja juua etc.....Jalgpalli ma ei usu, et keegi läheb naiste pärast vaatama, mille tagab ka "soliidne" piletihind)
    Selleks korraks kõik..

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane TO kojamees

Kle sa pidid "Lennukist" rääkima...
    (loodan et ma segast pannud, see krdima viipekeel fännide vahel, ma ei tea kust ma selle Lennuki võtsin, lugesin kuskilt või panin segast aga sa ütlesid et räägid fännide vahelisest viipekeelest, võiksid eraldi teema teha ning siis nooremat rahvast õpetada, vanemat täiendada)

Eesti koondislane Kasutaja ROOTSI KUNN avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2001

Algupärane

Martin ! ma ei tea muidugi, millise vutiklubi fänn sa eestis oled. Võibolla oled hoopis Rocki fänn.
    Aga ,kui mängib su lemmikklubi ning pealegi rahvusvahelist
    kohtumist siis ilmselt sa ei jookse näit: käsipalli vaatama kuna Põlva Serviti just kohtub rootsi tippklubiga ning kaotus
    on ette teada.
    See näide toimuski eile,kui kossufännid jätsid oma klubi
    toetuseta ning jooksid lihtsalt ,mitte võrkku vaid itaallasi vahtima.
    Ja see on tõesti väga halb toon, see oli ikka tõeline korvpalli mõnitamine. Ester sõna otseses mõttes
    vihjas sellele,kui nimetas korvpalli eestlaste lemmikspordialaks.
    Arvan ,et Tartus midagi sellist poleks juhtunud,kuid siin on
    nagu ma ennem mainisin,enamusel pohhui. Peaasi ,et tsirkust ja leiba saab.
    Ja vastan ka konkreetselt ühele su küsimusele: vaatasin eelmisel hooajal 99% FCF-i kodumängudest ja võin kinnitada
    kõikides mängudes oli rahvast mitmekordselt rohkem ,ma ei
    hakkagi rahvusvahelistest rääkima.
    Aga Jalgpallihaiglast niipalju,et kes astub ,kes ei astu vahet
    pole,ega see mingi piiblikool pole,kus kõik ühtmoodi peavad olema.
    FCF Forever

Reservmängija
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

No nii martin@s
    kirjutasid siin vahva loo,kohe näha et koolis käinud
    Mis puutub fännidesse ja vännidesse siis vännide all mõeldakse neid poolpeeretajaid kes tulevad staadionile ,siis kui on kohal rahvusvaheliselt tuntud võistkonnad.kindlasti peab ka olema ilus ilm jne...
    See ,et me tegime sellise organisatsiooni oli vajalik eelkõige selleks ,et ajada asju mitmesuguste asutustega - näiteks Piletipunktiga,ma arvan ,et suhtudes austusega sinu persooni martin@s ei usu et kui sa läheksid piletipunkti ja sooviksid staadioni keskmist sektorit oma nimele broneerida et sin eriti tõsiselt võetaks (kuid mine tea )

Et kõik asjast õieti aru saaks siis paar vihjet:
    Jalgpallihaigla ei keela kellegil tulla staadionile
    Jalgpallihaigla ei tee piiranguid millise klubi poolt olla
    Jalgpallihaigla ei tee soolisi,ealisi ega maailmavaatelisi piiranguid
    Jalgpallihaiglal ei ole alati õigus(martin@s vaata jutuka reegleid:P )
    Jalgpallihaigla üritab lihtsalt fännidel organiseeruda - kui hästi või halvasti se välja tuleb näitab aeg

Kõike kõige paremat:
    Papa

PS: martin@s keegi ei sunni kedagi jalgpallihaigla liikmeks astuma.

Senior Member
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane Tule taevas appi!!!

Mõtlesin ,et hoian selle teema pealt oma suumulgu kinni muidu MartinS hakkab siin midagi soiguma,aga krt ta ajas lihtsalt mul sita keema!!!!

Rääkisid siin ennist,et keegi hakkab siin teisi lahterdama fännideks ja vännideks .Kuid minu arvates oled hoopis sina kes neid lahterdab.Ah et kuidas?Ok värskendan siis su mälu.ESITEKS:mäletad ühte meie vahelist juttu jutukas kus sa väitsid,et sinu arust on Eestis ainult üks tõeline fänn.No nii seda nimetaks mina lahterdamiseks.Võib olla ma eksin,aga sina küll pole 100% objektiivne otsustama kes on ja kes ei ole TEISEKS:nimetad siin mingeid fänne kes kerkisid esile enne Hollandi mänge.Seda nimetaks ma samuti lahterdamiseks.Aga pohhui, igatahes polnud Hollandi mäng mulle esimene koondise mäng mida vaatasin.Seega pole ma sellesse klassi kuuluv.Seega pead mulle ka klassi välja mõtlema kuhu ma kuulun

Jah nagu näha tegeled sina siin hoopis lahterdamisega.
    Ülim naiivsus – naiste mõtlemine, et kui nad sakummi ei anna, jääb meestel viin joomata

Asjahuviline
    Liitus foorumiga
    Oct 2001

Algupärane

Mulle lausa meeldib see arutelu, mis siin toimub, kuid millegi pärast tundub mulle, et Martinil on isegi veidi õigus ja lahterdamine toimub. Kuigi mind lahterdaksite te vänniks mitte fänniks, sest pole klubis, ei istu mängu ajal otsatribüünil ja pole käinud välismängudel. Minu meelest on staadioni keskelt mängu jälgimine palju parem ja välismängudel pole käinud puht rahalistel põhjustel.
    Aga loodetavasti tuleb kogu see arutelu Eesti jalgpallile kasuks.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud