320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Fännieetika

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    Esiteks:See et me hüüjame ja jääme hüüdma "kohtunik on pede" on meie seisukoht,kuigi seda võiks teha rahvusvahelises keeles!!?!
    Mis puudutab Venemaaga mängu teeme me neile "Lennuk"it.Seda on teinud inglased ka sakslastele.See "lennuk" on selline vähetuntud Jalkafännide viipekeel.Sellest kunagi hiljem.Me ei saa unustada Märtsipommitamist.
    Jalgpallihaigla liige.

    Kommentaar


      #17
      Kosk, mine ise ka p****. Kojamehel on 6igus, on mingid asjad siin ilmas, mida ei saa ja ei tohi unustada. Laulge siis kaasa ka, s6nad on teil peas ju? Muuseas, 1968. aastal ja ka peale seda vilistati NLiidu hymn pea igal spordiv6istlusel v2lja. Siis ei arvatud, et see v2ga haige on.
      “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
      The Special One

      Kommentaar


        #18
        Vene hümni ajal püsti seismisega austan ma vene mängijaid ja nende rahvust ja riiki, mitte Berjat.
        \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

        Kommentaar


          #19
          "*Toeta oma meeskonda nii heas kui halvas.Samas ära unusta,et ports kriitikat on tihtipeale väärtuslikum kui imal ülistamine. "


          Ei ole selle punktiga ka eriti nõus. Sama moodi võiks õelda kriitika kohta rõve mõttetu ilkumine jne. Mul isiklikult pole senini tekkinud mingit tahtmis koondist kritiseerida ja ma olen selle üle uhke. Ja ma ei hakka ka ennast sundima, teen oma südame hääle järgi. Ma ei usu, et ma hakkaks kunagi neid kritiseerima, kritiseerijaid jätkub ilma minutagi, minu ülesanne on neile vastu vaielda.

          Väga õige punkt on see, et mängi ise ka jalgpalli. Minu meelest on see fänn, kes jalkat mängib peajagu üle sellest, kes ei mängi, sest ta teab omast kogemusest, mida ta armastab.
          \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

          Kommentaar


            #20
            ehhh... tekst on hea. ja mis k6ige parem, asja nael peitub viimases lauses.

            ausaltöeldes häirib mind paari kirja sisu ses teemas... aga nujah, lugege korra veel läbi, mida otil öelda on, eriti jälgige viimast fraasi:

            Armastage Jalgpalli iseendas,mitte iseennast Jalgpallis!

            sellega on k6ik öeldud...

            pRmt!

            aiFo. rohkem sallivust (ja egod maha)!!!

            Jalgpallihaigla liige
            Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

            Kommentaar


              #21
              Kui tegu on mingil määral demokraatiaga,siis sooviks veidi rohkem teie erinevaid arvamusi .Julgemalt paluks,sest see ei ole piibel vaid just teie täiustate seda.
              Jalgpallihaigla liige.

              Kommentaar


                #22
                Orginally posted by kojamees

                Kui tegu on mingil määral demokraatiaga,siis sooviks veidi rohkem teie erinevaid arvamusi .Julgemalt paluks,sest see ei ole piibel vaid just teie täiustate seda.
                Ma vahetaks sõnapaari "ports kriitikat" ara "objektiivne analüüs" vastu. Mu on üpris hea.
                \\"Empty your mind. Be formless, shapeless, like water. You put water into a cup, it becomes the cup. You put water into a bottle, it becomes the bottle. You put it in a teapot, it becomes the teapot. Water can flow or it can crash. Be water, my friend.\\" - Bruce Lee

                Kommentaar


                  #23
                  Kas see ongi teie poolt kõik??Huvitav mida või keda peaks läbirääkimistel esindama,kui kõik niivõrd passiiivsed on.
                  Jalgpallihaigla liige.

                  Kommentaar


                    #24
                    Ma mõtlesin kah, et nagu võiks oma talupojamõistusega nende punktide peale mõelda ja tegin paar järeldust, esiteks:

                    *Labaste roppuste väljapritsimine annab tunnistust vaid vaimsest piiratusest ja fännluse eesmärgist valesti aru saamisest.

                    kommentaar: Olles kuulnud Jalgpallihaigla liikmeid tribüünilt hüüdmas kõiksugu muid ebatsensuurseid asju peale "Väikse Notsu loo" ja "Kohtunik on Pede" hüüde, tekkis küll tunne, et tegemist on kergelt silmakirjaliku punktiga. Kuid samas võib see olla ja arvatavasti on rohkem minu probleem, eks meil kõigil ole erinevad ettekujutused sellest, mis on labane roppus ja mis mitte. Kui mehe ja naise suguelundite sünonüümide kasutamine kohtuniku või mõne meeskonnaliikme suunas seda pole, siis on kõik korras.

                    Ma vihjan siin rohkem sellele, et jalgpallifänn kui selline peab enda kõnepruuki ja käitumist nii staadionil kui ka muudel kohtades aka foorumites, kõiksugu üritustel ja muudes kohtades, kus ta viibib või võtab sõna - JALGPALLIFÄNNINA, kontrollima. Tahes tahtmata see isik esindab toohetk kõiki Eesti võisiis, kui te soovite, mõne klubi fänne. See mind isiklikult ei huvita, et konkreetne isik ise mingi labasuse või lollusega eg. tooli viskamise staadionile vms. hakkama sai, vaid hoopis see, milline mulje sellest jääb üldsusele. Üldsus nagu me kõik teame ei koosne siiski põhiliselt samasugustest jalgpallifännidest nagu pea igaüks siin foorumis ning tahest tahtmata võib keskmisele Eesti inimesele jalgpallifännist jääda mulje, kui räuskavast, ropendavast, purjus tegelasest, kes on tüliks nii teistele pealtvaatajatele mängu ajal, eel ja pärast kui ka teistele inimestele, kes on temaga suvalisel hetkel kokkupuutes.
                    Seetõttu oleks nö. fännieetika järgimine väga teretulnud nähtus.
                    Ma loodan, et mu pisikese kirjatüki sisu tõttu ei tundunud kellegi jaoks isiklikult solvav aga kui tundus, siis lepiks nii kokku, et siia ei teki vastuseid stiilis "mine mun*i" jne.

                    Armastage Jalgpalli iseendas,mitte iseennast Jalgpallis!

                    Kommentaar


                      #25
                      lugesin kah korra veel fännieetika punktid läbi... ja darreni kirja...

                      ei maksa syydistada fänne pasiivsuses, ilmselt on rafas k6igi punktidega n6us... ainus asi, et m6eldakse salahilju, et kuidas neid punkte kyll täitma hakatakse... ja see ilmselt tekitab päris suurt hirmu...

                      njah! yks asi kindel -- jalgpallihaiglast peaks saama selline organisatsioon, kes eelk6ige EESTI RAHVALE teeks slgeks, et eesti jalgpallifännid ei ole pahad, et meie yle v6ib teatud juhtudel isegi uhked olla... njaa, kuid selleni on veel pikk maa minna...

                      yldiselt -- armastage jalgpalli iseendas, mitte iseeennast jalgpallis -- ja asjad hakkavad laabuma...

                      pRmt!

                      aif.

                      Jalgpallihaigla liige
                      Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

                      Kommentaar


                        #26
                        Kuidas teie tõlgendaksite seda 'Armasteage jalgaplli iseendas, mitet iseennast Jalgpallis' ?

                        Mina nagu pole päris selget pilti saanud...
                        See kiri siin on all

                        Kommentaar


                          #27
                          Pakun huupi, et tõlgenda täpselt nii, kuidas sulle endale meeldib

                          Kommentaar


                            #28
                            Nii "väikse notsu" laulu kui ka "kohtunik on pede " hüüjavad kaasa suur hulk inimesi,seega on see fännide poolt respekteeritud,silmas peetakse üksiküritajaid oma roppustega.Samas keda see suurt kotib kui üks sell ropendab samal ajal kui sajad laulavad,pigem tal endal vähe imelik olla.
                            Jalgpallihaigla liige.

                            Kommentaar


                              #29
                              "*Toeta oma meeskonda nii heas kui halvas.Samas ära unusta,et ports kriitikat on tihtipeale väärtuslikum kui imal ülistamine. "

                              Ei ole selle punktiga eriti nõus. Sama moodi võiks õelda kriitika kohta rõve mõttetu ilkumine jne. Mul isiklikult pole senini tekkinud mingit tahtmis koondist kritiseerida ja ma olen selle üle uhke. Ja ma ei hakka ka ennast sundima, teen oma südame hääle järgi. Ma ei usu, et ma hakkaks kunagi neid kritiseerima, kritiseerijaid jätkub ilma minutagi, minu ülesanne on neile vastu vaielda.
                              Aga kui ilmselgelt on näha, et platsi peal olevatel tüüpidel on sügavalt ükskõik, eesmärgiks mäng kiiremini kaelast ära saada?
                              Kui ma kogu aeg totakal ilmel plaksutan - mis efekt sellel on - mängijad peavad teadma, et fännide kiituse teenib ära siis kui näitad üles head mängu ja pingutad (pole oluline kas võidad või kaotad). Aga kui oled tross ja kuuled staadionilt ära minnes vilet - asi mõjub motiveerivalt, kellele ikka meeldiks kui nad välja vilistatakse.
                              Kokkuvõttes tuleb kriitika õigel kohal ainult kasuks.

                              Võrdlen kahte mängu Holland-Eesti ja Eesti-Kasahstan.
                              Hollandis olid enamik fänne meelestatud selliselt, et ah pohhui mida ma ikka plaksutan 5:0 kaotus - krt, meeskond pingutas nii, et ninast veri väljas - aga mida sa teed sellise meeskonna vastu nagu Holland (kelle publik ainult ootab hetke, millal saaks vilekoori valla lasta)
                              Eesti - Kasahstan, no andke andeks, mehed ei viitsi joosta tööd ei tee - ja pärast tribüün möllab, tormilised ovatsioonid.

                              Kõige hullem oli mingi tundmatu kõrvalseisja kommentaar. Krt, väga kehvalt mängisid ja hetk hiljem oleks peaaegu oma käed otsast ära plaksutanud.
                              Jalgpallihaigla Liige

                              Kommentaar


                                #30
                                Päris hea.Eriti imponeeris mind see,et tõest on raske korraga kahte asja teha ja omadele on tunduvalt olulisem see ,et sa neid toetad ja hoopis väheolulisem ,et sa vastast sõimad.Ka vastane ei kipu tihtipeale sinu eestikeelsest sõimust aru saama seega good point.
                                Aga ega ma ei olex Otist vähematki oodanud - tegude mees! Tänu temale on minust korralik kaitsemängja saanud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X