320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Fännieetika

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Pisut eetikast!

    Sellest on küll mitu korda räägitud, aga võtaks siiski veel selle teema üles. Mind on murelikuks teinud tendents, mida just viimasel ajal tähele olen hakanud panema ja kardan, et seoses Jalgpallihaigla laienemisega võib see veelgi suureneda.

    Nimelt on hakatud vaatama "tavalise" jalgpallisõbra peale nagu ülalt alla, et meie oleme fännid ja sina ei ole keski. Jalgpallihaiglaga võib asi sinnani jõuda, et mis fänn sa oled et sa ei kuulu ju haiglassegi. No kuulge sellise suhtumisega saame jalkafännidele mingi totaalse ülbukite kuulsuse. Aga seda ei ole ju mitte vaja.

    Tuletan teile meelde, et enamuse publikust moodustavad staadionil just need tavalised tegelased, kes ilmselt ei külasta just kõiki mänge, aga tunnevad et aeg-ajalt oleks hea oma maa koondist toetada. Mis mulje neile jääks, kui mingid tegelased neid lihtsalt alavääristavad. Kui valida kahe variandi vahel, et kas istuda staadionil ainult tõsimeelsete fännidega, kus mujalt tribüünidelt kajab vastu tühjus ja vaikus või et staadionile on vedanud ennast ka hulk selliseid inimesi, kes võibolla täpselt arugi ei saa mis platsil toimub, siis valiks kindlasti viimase variandi.

    Ja pealekauba võib seal "tavaliste" toetajate hulgas olla nii vingeid jalka spetse, millest mina koos enamuse teiste fännidega ei oskaks isegi und näha.

    Jutu mõte: Olge sõbralikud ja ärge arvake et te selle pärast teistest paremad olete, kui täielikult jalgpallile andunud olete. Pealegi seal ülejäänud rahva hulgas võib olla sadu tulevasi fänne ja milleks siis end nende ees tähtsaks teha?

    Selle sama asja pärast on mulle ka sõjavägi vastik. Et oled 3 kuud ära käinud, siis võid noori käsutada ja oled kõva mees ja peaksid veel seeruks saama siis on ju ülejäänud rahvas täielik saast, keda võid koheld nii nagu paremaks pead. No kuulge, keegi teine võib olla jälle mõnel teisel alal nii karm käpp, et jube, jube. Aga ega tema ei tule sulle ütlema, et mees kes sa selline üldse oled, kui sinilillede tolmnemisest tuhkagi ei tea.

    Kommentaar


      #32
      Kahjuks oled sa meist valesti aru saanud.Need kes on registreerunud ei halvusta ega ületähtsusta ennast,vaid on andnud enda nime ja käe ,et oleks võimalik asju ametlikult ajada.Me ei tee mingeid eelistusi klubide suhtes milles mängitakse ise või fännatakse,vaid pigem on need inimesed ühise asja eest väljas ja mis kõige tähtsam-nad viitsivad.Meie jaoks on jalgpall ELU mitte meelelahutus või vabaaja veetmise võimalus.Üheskoos muutub meie visioon selgemaks ja paluks häälekamalt kaasalüüa.Tahestahtmata on paljud sellegagi ,mis olemas,rahul.
      Jalgpallihaigla liige.

      Kommentaar


        #33
        Egash nüüd nii traagiliseks kah maksa minna ,see jalgpalli-
        haigla on ikka lõbusate inimeste ühendus, kes lihtsalt teistest
        rohkem on jalgpalliga seotud. Ning on loomulik ,et nad organiseeruvad ,sest massides teatavasti pidi peituma jõud.
        Esialgu meil veel klubide juures nii võimsaid fänniorganisatsioone pole, kes suudaks ennast ametlikult
        registreerida. Kuid koondise baasil saame juba ilmselt hakkama. Siit ongi kõigil hea kogemusi omandada ja siis kui
        ükskord ka tugevamatel klubidel omad korralikud fännklubid
        saavad olema on kogemus olemas.

        Ma olen kogu aeg nigu sellele rõhku pand,et organiseeruma
        peame ise.Ega keegi meie eest midagi ei tee.
        Vaadake neid kunstlikult loodud võrgu ja kossufänne,kes
        selle eest et firmade lippe lehvitavad ja trummi taovad,saavad
        tasuta matshile Need pundid lagunevad ju sisuliselt kohe ,kui
        meeskonnale uus nimi pannakse. Traditsioone pole neil ammugi. Kõik nad on jalkafännide hüüdlauseid hakkand kasutama. Kui keegi vaatas eile telekat siis nägite ,et Kalevi
        hallis oli ehk sadainimest Hotroniku mängu ajal ja muidugi
        need klaköörid( KINNIMAKSTUD PLAKSUTAJAID). Ja Villu Esteri ( kossufännid)
        olid kõik millegipärast Saku halli kolinud ,sest seal mängisid
        itaalia võrkpallurid. Sakuhall jookseb praegu isegi kabevõistlusteks täis,kui press ainult tagant kihutaks.
        Siia ongi see kurikuulus fännieetika koer maetud.
        Sellel enamusel on tegelt pohhui kas on koss,võrk või jalgpall
        kus rohkem kuulsusi sinna minnaksegi.
        Sellest enamusest me erineda tahamegi.

        FCF Forever

        Kommentaar


          #34
          Kirjutan siis ka nautke sellest asjast siin. Ütlen esimese asjana ära, et mina Jalgpallihaiglaga ei ühine ning seda täiesti objektiivsetel põhjustel, mitte, et mulle selles miski eriti vastumeelne oleks.

          Samas on üldises plaanis mõni asi häirima hakanud küll. Nagu ma kunagi ka jututoas ütlesin, siis võibolla olen ma lihtsalt üks vana peer, kes peaks nö. noored ette laskma, kuid ma ei saa kuidagi mööda vaadata sellest, et nö. fännide seas on tekkinud mingisugune eriline suhtumine nendesse, kes kas ei kuulu inside ringi või siis ei ole jalgpalli toetajad.

          Ei hakka siin nimesid nimetaga ega näpuga näitama, kuid kui juba praegu hakkavad mõned inimesed teisi lahterdama kui toetajaid, fänne, vänne jne..., siis selline asi on ikka täiesti arusaamatu käitumine. Mis siin salata - selline suhtumine on pigem nende poolt, kes kerkisid esile enne Hollandi mängu. Võibolla tasuks nii mõnelgi sellil aeg maha võtta ja mõelda veits sellele, et paar kud tagasi oleks ta enda definitsiooni järgi ise vänn või lakutud pede või mis iganes muud.

          Sellega, et keegi on siis ühel otsatribüünil paar korda Väikese Notsu nikkumise laulu laulund, see ei tee kedagi veel teisest paremaks või tähtsamaks või siis tõsimeelsemaks fänniks. Naeruväärne on lugeda või kuulda arvamusi, et need, kes otsatribüünil pole, et need isikud pole mingid fännid. Ütleks, et lausa idiootne. Väga paljud asjalikud inimesed, kes teavad jalgpallist üldiselt arvatavasti palju rohkem kui näiteks kasvõi mina, lihtsalt ei lähe sellisele kohale istuma - see on siis nende valik, kuid halvemaks see neid ei tee.

          Põhimõtteliselt võiksin sellest pikalt laialt vahtudada, kuid põhiasi on see, et Jalgpallihaigla liikmed ei lükkaks oma oksi nii laiale ning ei arvaks, et nemad on staadioni ja Eesti jalgpalli valitsejad ning kõigi teiste asi on nende käske ja soove täita.

          Minu arvates peaks pigem Jalgpallihaigla olema eeskujuks ning koondavaks jõuks. Kuidas seda saavutada, seda peate küll ise välja mõtlema.

          Mis nüüd aga puutub korvpalli ja võrkpalli fännide halvustamisse, siis sellist jama paluks küll mitte kirjutada. Natuke veider on arvata, et klubide nimed ei muutu, sest raha paneb ikkagi kõik paika, kuid korvpallis on vähemalt klubide koosseisud enam-vähem samad, mis eelmisel hooajal ning seepärast on toetajaskond samuti TÄPSELT sama. Soovitaks tulla vaatama kasvõi Tartu Delta või siis Pärnu võrkpalliklubi kodumänge, kes näinud on, need teavad.

          Ja klubisid võrrelda rahvuskoondisega? Nojah.

          Üldiselt on selline teiste alade mõnitameine ning solvamine suhteliselt halb toon. Kunn, ütle mulle näiteks, kas Flora mängudel on tavaliselt ikka tohutult palju rohkem kui oli tollel Hotronicu mängul?

          See siis selleks.
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            #35
            Eh, kenakese teksti kirjutas Martin, ise ütles enda koha pealt niipalju, et see korvpalli hõõrumine on ainult rohkem nagu naljategemine, kes ei ülistaks oma lemmiktegevusi,-alu.
            Jalgpallihaigla kaitseks niipalju, et kui muidu olid küll suured fänniringkonnad, kuid nüüd on ametlik organisatsioon, millega saab paremini suhelda kõiksugu teiste organisatsioonidega, mis on ka palju mõtekam ja mitte keeruline.
            P.S. Korvpallile elan ka kaasa, kuid eelkõige Tartule ikka, minu jaoks, ning küll seal sõimamist ikka jagub ka piisavalt.
            (Ja see on ka tõsi, et korvpalli minnakse vaatama rohkem showbisnesi pärast, sinna sadab igasugu rahvast sisse, kes naiste pärast,kohtungud, kes selle jaoks et kokku koguda ja juua etc.....Jalgpalli ma ei usu, et keegi läheb naiste pärast vaatama, mille tagab ka "soliidne" piletihind)
            Selleks korraks kõik..

            Kommentaar


              #36
              TO kojamees

              Kle sa pidid "Lennukist" rääkima...
              (loodan et ma segast pannud, see krdima viipekeel fännide vahel, ma ei tea kust ma selle Lennuki võtsin, lugesin kuskilt või panin segast aga sa ütlesid et räägid fännide vahelisest viipekeelest, võiksid eraldi teema teha ning siis nooremat rahvast õpetada, vanemat täiendada)

              Kommentaar


                #37
                Martin ! ma ei tea muidugi, millise vutiklubi fänn sa eestis oled. Võibolla oled hoopis Rocki fänn.
                Aga ,kui mängib su lemmikklubi ning pealegi rahvusvahelist
                kohtumist siis ilmselt sa ei jookse näit: käsipalli vaatama kuna Põlva Serviti just kohtub rootsi tippklubiga ning kaotus
                on ette teada.
                See näide toimuski eile,kui kossufännid jätsid oma klubi
                toetuseta ning jooksid lihtsalt ,mitte võrkku vaid itaallasi vahtima.
                Ja see on tõesti väga halb toon, see oli ikka tõeline korvpalli mõnitamine. Ester sõna otseses mõttes
                vihjas sellele,kui nimetas korvpalli eestlaste lemmikspordialaks.
                Arvan ,et Tartus midagi sellist poleks juhtunud,kuid siin on
                nagu ma ennem mainisin,enamusel pohhui. Peaasi ,et tsirkust ja leiba saab.
                Ja vastan ka konkreetselt ühele su küsimusele: vaatasin eelmisel hooajal 99% FCF-i kodumängudest ja võin kinnitada
                kõikides mängudes oli rahvast mitmekordselt rohkem ,ma ei
                hakkagi rahvusvahelistest rääkima.
                Aga Jalgpallihaiglast niipalju,et kes astub ,kes ei astu vahet
                pole,ega see mingi piiblikool pole,kus kõik ühtmoodi peavad olema.
                FCF Forever

                Kommentaar


                  #38
                  No nii martin@s
                  kirjutasid siin vahva loo,kohe näha et koolis käinud
                  Mis puutub fännidesse ja vännidesse siis vännide all mõeldakse neid poolpeeretajaid kes tulevad staadionile ,siis kui on kohal rahvusvaheliselt tuntud võistkonnad.kindlasti peab ka olema ilus ilm jne...
                  See ,et me tegime sellise organisatsiooni oli vajalik eelkõige selleks ,et ajada asju mitmesuguste asutustega - näiteks Piletipunktiga,ma arvan ,et suhtudes austusega sinu persooni martin@s ei usu et kui sa läheksid piletipunkti ja sooviksid staadioni keskmist sektorit oma nimele broneerida et sin eriti tõsiselt võetaks (kuid mine tea )

                  Et kõik asjast õieti aru saaks siis paar vihjet:
                  Jalgpallihaigla ei keela kellegil tulla staadionile
                  Jalgpallihaigla ei tee piiranguid millise klubi poolt olla
                  Jalgpallihaigla ei tee soolisi,ealisi ega maailmavaatelisi piiranguid
                  Jalgpallihaiglal ei ole alati õigus(martin@s vaata jutuka reegleid:P )
                  Jalgpallihaigla üritab lihtsalt fännidel organiseeruda - kui hästi või halvasti se välja tuleb näitab aeg

                  Kõike kõige paremat:
                  Papa

                  PS: martin@s keegi ei sunni kedagi jalgpallihaigla liikmeks astuma.

                  Kommentaar


                    #39
                    Tule taevas appi!!!

                    Mõtlesin ,et hoian selle teema pealt oma suumulgu kinni muidu MartinS hakkab siin midagi soiguma,aga krt ta ajas lihtsalt mul sita keema!!!!

                    Rääkisid siin ennist,et keegi hakkab siin teisi lahterdama fännideks ja vännideks .Kuid minu arvates oled hoopis sina kes neid lahterdab.Ah et kuidas?Ok värskendan siis su mälu.ESITEKS:mäletad ühte meie vahelist juttu jutukas kus sa väitsid,et sinu arust on Eestis ainult üks tõeline fänn.No nii seda nimetaks mina lahterdamiseks.Võib olla ma eksin,aga sina küll pole 100% objektiivne otsustama kes on ja kes ei ole TEISEKS:nimetad siin mingeid fänne kes kerkisid esile enne Hollandi mänge.Seda nimetaks ma samuti lahterdamiseks.Aga pohhui, igatahes polnud Hollandi mäng mulle esimene koondise mäng mida vaatasin.Seega pole ma sellesse klassi kuuluv.Seega pead mulle ka klassi välja mõtlema kuhu ma kuulun

                    Jah nagu näha tegeled sina siin hoopis lahterdamisega.
                    Ülim naiivsus – naiste mõtlemine, et kui nad sakummi ei anna, jääb meestel viin joomata

                    Kommentaar


                      #40
                      Mulle lausa meeldib see arutelu, mis siin toimub, kuid millegi pärast tundub mulle, et Martinil on isegi veidi õigus ja lahterdamine toimub. Kuigi mind lahterdaksite te vänniks mitte fänniks, sest pole klubis, ei istu mängu ajal otsatribüünil ja pole käinud välismängudel. Minu meelest on staadioni keskelt mängu jälgimine palju parem ja välismängudel pole käinud puht rahalistel põhjustel.
                      Aga loodetavasti tuleb kogu see arutelu Eesti jalgpallile kasuks.

                      Kommentaar


                        #41
                        Ja tülid algavad jälle, mis muidu on normaalne periood, sõimatakse nati, rahunetakse maha......kogutakse...jälle sõimatakse....puhatakse..............

                        Kommentaar


                          #42
                          Kirjutan vaid selle vastuse, rohkem ei kommenteeri, pole vajadust. Selge ta oli, et selline reaktsioon osalt tuleb, kuid võibolla on see ikkagi paari inimest mõtlema pannud.

                          Alustan ainsat tõelisest idiootsusest ehk kolmeteistkümne postitusest.

                          Kallis 13,
                          kui sa natuke oma mälus tuhlaksid, eeldusel, et su mälu on pikem kui küülikul, siis võibolla tuleb sulle ka meelde, et jutt käis fännide definitsioonidest - globaalses, Eesti ja üldse igasugustes erinevates variantides. Kui sa veel pikemalt mõtled, siis võibolla meenud ka see, et mõned jutukas olud ütlesid oma definitsioonid ka välja ning selle jutu sees väitsin siis ka, et ainukese klassikalise definitsiooni alla kuuluks Eestis minu tutvusringkonnas kaks (jah, mitte üks, vaid kaks, kulla 13, kuid selle oled sa ka ju unustanud) isikut.

                          Seega - kui sa ei suuda inimeste juttu intrepreteerida ning seda õiges kontekstis käsiteleda, siis palun ära tegele parafraseerimisega, sest see tuleb sul suhteliselt viletsalt välja.

                          +++++++++++++++++++

                          Lugupeetud Papa,
                          kiri oli sul hea ning kiidan põhimõtteliselt õigeks kõik, mis üuutub Jalgpallihaiglat (või siis v.a. selle, et minu arust oleks Haigla koht ikkagi keskjoone juures, kuid sellest juba oleme rääkinud).

                          Samas jutustaks sulle ning veel mõnele ühe loo.
                          18. mai 1997 oli esimene kord kui ma käisin staadionil mingit mängu vaatamas. Tegemist oli Eesti - Läti 1:3 kaotusmänguga. Päev oli väga ilus. Edasi Viljandisse - taas ilus ilm ning siis nägin esimest korda ka teid. Siis pikem paus kuni Fääri Saared Tartus, superilus ilm ning sellelmängul sain ka ühe lehekese, mille alusel olin 06. septembril Tallinnas ning asusin koos teiega teele Riiga.

                          Nüüd siis jutu mõte. Minu vanus oli sellel hetkel 16. aastat vana.Jutu mõte: tulles sinna seltskonda, siis fakt on see, et tegelikult ma sinna otseselt ei sobinud + ei tundnud kedagi ning peale selle ei teadnud ka kuisas käituda jne... Aga! Fakt on see, et mind võeti suurepäraselt vastu ning kuu aega hiljem juba Rootsi sõites polnud enam mingeid proleeme.

                          Samas, kui nüüd ükskõik kuidas vaadata, siis mina olin ka ju puhtalt poolpeeretaja jne... ning siin ongi see väike nüanss, mis mind tohutult häirib. Asi nimelt selles. et kui iga uus liige, kes on võibolla hoopis 26, võetakse vastu suhtumiega, et "sa pole ju varem kuskil olnud ja plaksutasid ka vales sektoris ning kedagi ei tunne sa ka, seega poolpeeretaja", vot see oleksw tohutult vale ning selline suhtumine ei tee kellegile au.

                          Minu arvamus on selline, et Jalgpallihaiga peaks pigem olema eeskujuks ning seda igas mõttes. Sina kui üks rollimudeleid ning isikuid, keda austatakse, peksid sellest kõige paremini aru saama - sind ja sinu tegumoodi ka järgitakse ning tavaliselt sulle vastu ei vaielda, sest nagu teada, sellesse sa hästi ei suhtu.

                          Nüüd siis ka küsimus, et kas Jalgpallihaigla peaks olema sõbralik organisatsioon, mis tunneb oma piire ning omab täiesti sleget käitumismudelit või on tegemist kaootilise üksusega, kus kõik on lubatud. Mina pole veel otseseid reegleid näinud ning ei tea, kuidas midagi rakendatakse, kuid leian, et teatud koodeks oleks väga vajalik. Ning lisaks - see koodeks peaks kehtima kõigile! Ka sinule, ka minule ka Otile. Pooldan seda, et oma tegude eest peab iga isik ise vastutama, kuid kardan, et kui reeglistikku paika ei panda ning seda ei tutvustata, siis võib teil tulevikus tõsiseid probleeme tekkida, mis küll võivad hajuda, kuid fakt on see, et mäludesse jäävad nad endiselt. Ehk toome teise näite,. mis sulle paremini kindlasti arusaadav on.

                          Rääkisime kord baarimeestest - see oli Lätis - ning sellest, et sa ei anna neile õigust õllepera (või kuidas iganes seda asja nimetatkase, mis sinna alla koguneb) klaasidesse kallata. Mäletad? Arvan, et mäletad ka põhjust miks. Arvatavasti oleks ka meetmed, mida võtaksid ette kui keegi seda reeglit rikub.

                          Ei taha praegu seda üksust ei laita ega kiita, kuid on lihtsalt asju, millele sina ja teised peaksid rohkem tähelepanu pöörama ning usun, et mina kui väljaspool seisja suudan neile, ükskõik kui palju see kedagi vihastaks või solvaks, ka tähelepanu juhtida.

                          Ongi kõik.

                          +++++++++++++++++++

                          Lugupeetud Kunn,
                          olen natuke segaduses, sest ma ei saa täpselt aru, kust sa võtad arvamuse, et korvpallifännid jooksid võrkpalli vaatama. Nii palju kui mina tean on Pärnu võrkpalliklubil, kes siis selle Itaalia klubiga mängis, Eestis kõige suurem toetajaskond ning lisaks sellele tahtid arvatvasti ka teised võrkpallisõbrad oma lemmikspordiala näha - nagu sina vaatasid koos minuga Maardu kohtumist Lillekülas.

                          Kui sa muidugi suudad tõestada, et korvpallifanaatikud käivad võrkpalli vaatamas, siis minu vabandused,

                          Mis puutub Tartu korvpalli, siis seda käin küll mõnikord vaatamas, kuid play-offide ajal püüan alati kohal olla, sest see klubi on üks asi, mille üle tartlased võivad õnnelikud ning uhked olla.

                          Samas oli Hotronicu puhul tegemist suhteliselt tähtsusetu mänguga, sest edasipääsu olid nad endale juba kindlustanud ning toda mängu käis vist ka rohkem inimesi vaatamas. Samuti pole kindel, kus see teine mäng toimus jne...

                          Igatahes soovitaks sul kindlasti pigem teiste spordialade toetajaid respekteerida ning austada täpselt samamoodiu nagu sa soovid, et jalgpallifänne austataks. Vastasikuse vihavimma asemel oleks palju kasulikum mõelda ühisele koostööle: sest sümboolika ning asjad, mida meeskondade toetamiseks kasutatakse - lipud, sallid, trummid, pasunad jne... võivad vabalt ühised olla ning koostöös saaks võibolla ka odavamalt ja kiiremini seda, mida tegelikult mõlemad pooled ihaldavad.

                          +++++++++++++++++++

                          Ongi kõik, rohkem sellel teemal ei kirjuta, kui soovi on, siis võib alati personaalselt kõneleda.

                          Olge tublid!
                          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                          Kommentaar


                            #43
                            Kui sa muidugi suudad tõestada, et korvpallifanaatikud käivad võrkpalli vaatamas, siis minu vabandused,
                            Küsimus polnud otse mulle aga aktiivsematest korvpallivaatajatest käib 1/4...1/3...aga paljud on ka lihtsalt joodikud ja laaberdajad(mite halvas mõttes-kui hea mõte olemas on)

                            Lisaks veel midagi aga pean jooksma.........

                            Kommentaar


                              #44
                              Tuletan veidike ajalugu teile meelde "Fänn versus Vänn" on ülesse riputatud 23.11.01 Yheksa poolt eesti koondise all.Võib-olla esitaksite neid küsimusi hoopis Yheksale ja jätaks "Jalgpallihaigla" rahule.Niipalju kui Yheksa on maininud ei kavatse tema "Jalgpallihaigla"ga liituda.Kui ma olen püüdnud rahustada teid selles küsimuses on see teema ikkagi aktuaalne paljude jaoks,siis nüüd ütlen."Jalgpallihaigla" ei vastuta iga Soccerneti moderaatori sõnade eest.Paluks järgmine teema."Jalgpallihaigla" on teie käsutuses.
                              P.S. "Jalgpallihaigla" ei oska öelda ka seda kumb on parem kas "Jalgpall või Sex"
                              Jalgpallihaigla liige.

                              Kommentaar


                                #45
                                Kojamees - Mis küsimused?

                                Pähh

                                Üleüldse ei saa ma Kojamehe viimasest postitusest aru.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X