320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Henrik Ojamaa (FC Flora, Eesti)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Kaspy Vaata postitust
    Šotimaa tipust Eredivisie tabelipõhja, mitte eriti õnnestunud üleminek või mis?

    Aga muidu on su jutus tõepoolest iva olemas.
    No mis see Motherwell nüüd nii väga tipp on. Tipp on teadagi kaks klubi (jah, Rangers küpsetab tippu tagasi nagu nuga läbi või) ja edasi tulevad keskmikud - olenevalt tuule suunast ja sademete hulgast on üks parem, siis teine.
    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

    Kommentaar


      Tabeli eesotsas on ikka meeldivam pallida, kui võimelda tabeli lõpus ja murda hooaja lõpus pead, et mis nüüd edasi saab.

      Kommentaar


        Algselt postitas Kaspy Vaata postitust
        Tabeli eesotsas on ikka meeldivam pallida, kui võimelda tabeli lõpus ja murda hooaja lõpus pead, et mis nüüd edasi saab.
        Klavani näide tõendab vastupidist. Aga see oli tema valik. Muidugi mina seda üldist mentaliteeti ei jaga absoluutselt, mis eesti vutiajakirjanduses jumal teab mis stampidest kantuna hõljub, et kui sa saad lepingu ja lisaks mänguaega kuskil top 5 liiga põhjamuda satsis, siis su mänguline tase tõuseb nagu nõiaväel ja need argumendid, et saad tugevate meeste vastu mängida.

        No ei veena see jutt ja kui vaadata koondise esitusi Klavani puhul, siis see periood, mis ta nüüd siis nagu tippliigas pallides koondise tasemel näitas, 2014 tsükkel oli kahjuks tema poolt ikka väga kehv võrrelduna 2012 tsükliga, kus ta AZ-s sellise vahetusmehe-põhimehe rolli täitis.

        Määrab ikkagi klubi, mitte liiga. AZ on staatusega sats, kus treeneriks soovivad korüfeed nagu LVG, Ronald Koeman ja Dick Advocaat. Augsburg oli ja on ikkagi pisiklubi,kel pole mingit ajalugu ega AZ-ga võrreldavaid saavutusi.

        Muuseas NEC-i kohta. Hooaja alguses sellist fopaad keegi ei oodanud, üldpildis on nad ikka selline keskmik sats. Pigem Ojamaa puhul on siis teema ehk parem keskkond riigina kus selliseid avalikke sõimustseene vast ikka ei harrastata.
        Wij komen terug met de cup in de hands

        Kommentaar


          Algselt postitas midfielder Vaata postitust
          Kes vähegi poolakatega Euroopas kokku puutunud, see ei peaks üllatuma sellise käitumise peale. Teatud piirkondades võrdub poolakas sõimusõnaga, kuna need kasvatamata närvipuntrad on oma margi pea kõikjal Lääne-Euroopas totaalselt täis teinud.

          Ojamaa kui külma rahuga põhjamaa poiss ei sobitu kuidagi sellisesse pommiauku nagu seda Poola on. Miks oli vaja vahetada rahulik ja kultuurilt väärikas ning temperamendilt sarnane Śotimaa sellise pakasuuha riigi vastu. Kas tõesti raha? Pole sel riigil vaatamata oma suurusele koondise ega liiga tasemel mingit taset ning kui selline suhtlemiskultuur nagu õhtulehe loos viidati on käitumisnorm, siis milleks end lasta rappida.

          Ei ole slaavi ega lõuna-euroopa ja romaani kultuuri riigid eestlase jaoks sobivad kohad ei mängimiseks ega kohalikku igapäevaellu normaalselt sulandumiseks. Kultuuriline erinevus on liialt suur. Ojamaa klubikaaslane Michael Higdon nt siirdus NEC-i kus väga hästi sulandunud ja lööb väravaid, ehk peaks sellise negatiivse Poola kogemuse pealt midagi õppima ja tegema valikuid klubikarjääris ka selle järgi kuidas kohapealse riigi kultuuriline kiht on eestlase rahuliku mentaliteediga vastuvõetav. Las see närviliste ja olematu kultuurikihita rahvaste asuala jäägu ikka nende vennasrahvaste ja mentaliteedilt sarnaste närvipuntrate tarbeks.
          Vaidlen vastu. Minu kogemus ütleb, et eestlased on poolakatega kultuuriliselt märksa lähedasemad kui šotlastega. Poolakate mentaliteet on pigem baltilik kui slaavilik.

          Kommentaar


            Algselt postitas Artur Vaata postitust
            Vaidlen vastu. Minu kogemus ütleb, et eestlased on poolakatega kultuuriliselt märksa lähedasemad kui šotlastega. Poolakate mentaliteet on pigem baltilik kui slaavilik.
            Kultuurilised sidemed võivad olla lähedasemad, kuid kindlasti on eestlaste mentaliteet baltikumi triost see kõige kaugem poolakate omale (usk, keel, võõrkeelte oskus,kalduvus kriminaalsetele tegudele, töömoraal jne). Päris kindlasti kohe.
            Wij komen terug met de cup in de hands

            Kommentaar


              Kisub üsna offtopicusse ära, aga mis sellel Klavani mängul siis viimases tsüklis viga oli? Kaks viimast esitust Türgi ja Rumeenia vastu olid, jah, kehvavõitu. Muidu aga täitsa tasemel ju, või me vaatasime mingeid erinevaid mänge?

              Mis muidugi seda "poisid ütlesid pahasti, tule koju ära" teemat puudutab, siis kamoon. Arusaadav, et kes-ütles-pede riietusruumijutud on praegu muidugi jõle populaarne teema, aga justnagu selliseid asju ei juhtuks igal pool? Esimese hooga tulevad näiteks pähe, kuidas Klopp siin tahtis hiljuti kohtunikku ära süüa ja Inglismaal üks mängija lubas mullu kohtuniku õkvalt kasti taguda. Ma võin pmtslt mürki võtta, et Inglismaal läks Sturridge täna riietusruumi ja esimese asjana võttis ka Suarezel rinnust kinni, et kle tolgus, miks sa ei sööda. Mis nad on nüüd ka kõik harimatud slaavi matsid või? Ja allikaks on siis mingi Poola pressi imbunud kõlakas, herrajumala. See oli vist priity (kuhu ta kadunud on muide, väga huvitav oli lugeda?), kes siin kunagi kirjutas, mismoodi seal ka vajadusel lihtsalt mõeldakse asju välja. Katsuge palun natuke ikka allikakriitilisust ka säilitada.


              edit: see jäi ka veel natuke segaseks, et kui nii üldfilosoofiliselt on parem mängida suures ajalooga klubis, nagu näiteks AZ, mitte väikeklubis nagu Augsburg, siis miks on halb minna suure ajalooga klubisse, nagu näiteks Legia, selle asemel et jätkata konnatiigi klubis, nagu näiteks Motherwell. aga no las ta olla, ega ma ei pea ka alati kõigest aru saama.

              ja edit ruudus: minu arust näiteks mängija arengu puhul on kõige olulisem ikka see, et ta saaks MÄNGIDA. pidevalt, igas voorus. isegi partseloonas pingil istudes tuleb taandareng lõpuks ikkagi sivem kätte kui tallinna kalevis igas mängus 90 minutit rabeledes. rääkimata siis sellistest taustsüsteemis sisuliselt ühe pulga peal olevatest liigadest nagu poola vs šotimaa või holland vs saksamaa.
              armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

              Kommentaar


                Algselt postitas vincent Vaata postitust
                Kisub üsna offtopicusse ära, aga mis sellel Klavani mängul siis viimases tsüklis viga oli? Kaks viimast esitust Türgi ja Rumeenia vastu olid, jah, kehvavõitu. Muidu aga täitsa tasemel ju, või me vaatasime mingeid erinevaid mänge?
                Nii palju kui mulle viimase paari kuu mängukokkuvõtetest mulje on jäänud, siis Klavanil on ka klubi eest mängides kehvem periood käsil. Ega niisama arutleta teemal, et kas eelmise hooaja üks parimaid järgmises mängus üldse väljakule saab.
                I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                Kommentaar


                  Algselt postitas dareth Vaata postitust
                  Nii palju kui mulle viimase paari kuu mängukokkuvõtetest mulje on jäänud, siis Klavanil on ka klubi eest mängides kehvem periood käsil. Ega niisama arutleta teemal, et kas eelmise hooaja üks parimaid järgmises mängus üldse väljakule saab.
                  mhmh, ma just täpselt seda mõtlesingi, et on praegu kehvema perioodi sisse visanud, mida juhtub ju kõigil. aga näiteks kevadel küll ei mäleta, et ta midagi seal käkerdanud oleks, pigem kiideti ikka ju? siin eespool aga räägiti midagi sellest valiktsüklist.


                  et jutt väga rämedalt lappama ei läheks, siis Legia võitis tabeli eelviimast 2:0. Ojamaalt esimene poolaeg, siis korjati välja. Ilmselt karjus pärast kellegagi riietusruumis ja on tagumine aeg tulla Nõmme Kaljusse.
                  armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                  Kommentaar


                    Algselt postitas vincent Vaata postitust
                    mhmh, ma just täpselt seda mõtlesingi, et on praegu kehvema perioodi sisse visanud, mida juhtub ju kõigil. aga näiteks kevadel küll ei mäleta, et ta midagi seal käkerdanud oleks, pigem kiideti ikka ju? siin eespool aga räägiti midagi sellest valiktsüklist.
                    second that ja püüan omalt poolt ka OT-le joone alla tõmmata
                    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vincent Vaata postitust
                      Kisub üsna offtopicusse ära, aga mis sellel Klavani mängul siis viimases tsüklis viga oli? Kaks viimast esitust Türgi ja Rumeenia vastu olid, jah, kehvavõitu. Muidu aga täitsa tasemel ju, või me vaatasime mingeid erinevaid mänge?
                      muarust ärakukkumine tuli suht varsti peale suvist vaheaega.
                      mängust hollandiga jäi meelde koht kus ta hakkas üksi taga triblama ja robben ja sneijder talt palli lihtsalt ära võtsid, õnneks oli sneijder offside (+ veel paar ebakindlat momenti klavani poolt aga ära ei löödud);
                      teiseks - mäng ungariga 1:5 ja te leiate et klavan tegi enda taseme kohta okei mängu... ma siiralt imestan?
                      Seisan üksi mere ääres
                      jalas kollased sandaalid
                      valged, merevahust sääred
                      hüüan: "Elagu skandaalid!"

                      Kommentaar


                        Algselt postitas vincent Vaata postitust
                        Kisub üsna offtopicusse ära, aga mis sellel Klavani mängul siis viimases tsüklis viga oli? Kaks viimast esitust Türgi ja Rumeenia vastu olid, jah, kehvavõitu. Muidu aga täitsa tasemel ju, või me vaatasime mingeid erinevaid mänge?

                        Mis muidugi seda "poisid ütlesid pahasti, tule koju ära" teemat puudutab, siis kamoon. Arusaadav, et kes-ütles-pede riietusruumijutud on praegu muidugi jõle populaarne teema, aga justnagu selliseid asju ei juhtuks igal pool? Esimese hooga tulevad näiteks pähe, kuidas Klopp siin tahtis hiljuti kohtunikku ära süüa ja Inglismaal üks mängija lubas mullu kohtuniku õkvalt kasti taguda. Ma võin pmtslt mürki võtta, et Inglismaal läks Sturridge täna riietusruumi ja esimese asjana võttis ka Suarezel rinnust kinni, et kle tolgus, miks sa ei sööda. Mis nad on nüüd ka kõik harimatud slaavi matsid või? Ja allikaks on siis mingi Poola pressi imbunud kõlakas, herrajumala. See oli vist priity (kuhu ta kadunud on muide, väga huvitav oli lugeda?), kes siin kunagi kirjutas, mismoodi seal ka vajadusel lihtsalt mõeldakse asju välja. Katsuge palun natuke ikka allikakriitilisust ka säilitada.


                        edit: see jäi ka veel natuke segaseks, et kui nii üldfilosoofiliselt on parem mängida suures ajalooga klubis, nagu näiteks AZ, mitte väikeklubis nagu Augsburg, siis miks on halb minna suure ajalooga klubisse, nagu näiteks Legia, selle asemel et jätkata konnatiigi klubis, nagu näiteks Motherwell. aga no las ta olla, ega ma ei pea ka alati kõigest aru saama.

                        ja edit ruudus: minu arust näiteks mängija arengu puhul on kõige olulisem ikka see, et ta saaks MÄNGIDA. pidevalt, igas voorus. isegi partseloonas pingil istudes tuleb taandareng lõpuks ikkagi sivem kätte kui tallinna kalevis igas mängus 90 minutit rabeledes. rääkimata siis sellistest taustsüsteemis sisuliselt ühe pulga peal olevates liigadest nagu poola vs šotimaa või holland vs saksamaa.
                        Klavani koha pealt on vast enamikel koondise mänge näinutel arusaam, et ta tegi kehvema tsükli tervikuna kui 2012 tsükkel, mitte ainult need sinu toodud 2 mängu.

                        See Sturridge näide läheb sul off-topicuks, aga minu jutu point oli poolakate kui rahvuse maine tervikuna. Selleks pole vaja olla hiromant, et seda mõista kui natuke ümbritsevat maailma jälgida.

                        Sa tood taas teemavälise interpretatsiooni sisse. Kahjuks valesti. Jutu point oli kultuuriliselt sarnases riigis pallimine. Hollandist Saksamaale on sisuliselt vaid keeleline muutus, kõik muu on (kultuur, elatustase, üldine mentaliteet) on pea et identsed. Śotimaalt Poola minnes lähed justkui teise kultuuriruumi. Keel, elatustase, mentaliteet, turvalisus jne. Need on nagu öö ja päev ju. Legia suurus ja ajalugu ei puutu asjasse. Kas mitte Kink ei soovinud just taolistel põhjustel Poola minna?

                        Aga pmst off topic, lihtsalt väike täpsustav selgitus sinu kirjutatu kohta.
                        Wij komen terug met de cup in de hands

                        Kommentaar


                          Ma tegelikult tahtsin kogu oma jutuga vihjata sellele, et küllap Ojamaa ise ikka ka teadis, mis kultuuriruumi ja milliste inimeste keskele ja mis klubisse ta läheb. Et ju talle siis sobis. Inimesi on erinevaid. Ja ta pole seal olnud poolt hooaegagi. Toodud näited olid loomulikult natuke liialdatud, samas mitte ainuisikuliselt sulle suunatud. Ja iroonilised olid ka. Pididki olema.
                          armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                          Kommentaar


                            Algselt postitas midfielder Vaata postitust
                            Ei ole slaavi ega lõuna-euroopa ja romaani kultuuri riigid eestlase jaoks sobivad kohad ei mängimiseks ega kohalikku igapäevaellu normaalselt sulandumiseks. Kultuuriline erinevus on liialt suur. Ojamaa klubikaaslane Michael Higdon nt siirdus NEC-i kus väga hästi sulandunud ja lööb väravaid, ehk peaks sellise negatiivse Poola kogemuse pealt midagi õppima ja tegema valikuid klubikarjääris ka selle järgi kuidas kohapealse riigi kultuuriline kiht on eestlase rahuliku mentaliteediga vastuvõetav. Las see närviliste ja olematu kultuurikihita rahvaste asuala jäägu ikka nende vennasrahvaste ja mentaliteedilt sarnaste närvipuntrate tarbeks.
                            poolal on seda kultuurikihti sajandite jooksul ikka kõvasti rohkem kogunenud kui eestlastel, selles pole küll kahtlust.

                            ma ei tea kus sa oled näinud poolakate närvilisust, võib olla varssavis või kuskil sellises kohas; kuid väike-poolas on vägagi väljapeetud ja haritud inimesed (ega paavstikski ei saada päris juhuslikust vaimsest keskkonnast), samuti väiksemates maakohtades on inimesed vägagi rahulikud ja töökad. talupidajatel keda nõukaaegne kollektiviseerimine ei puudutanud on vägagi iseteadvad ja omale selga istuda ei lase. põllud on vägagi korrad ja enamik harimiseks kõlblikku maad (erinevalt eestist) on korralikult üles haritud. ja mismoodi näevad välja suht lihtsate inimeste talud seestpoolt, milline peen puutöö, metallitöö nikerdused sellises hulgas ja kvaliteedis - pea igas majas, ma eestis pole mitte kuskil sellist taset näinud.
                            ei maksa hinnata poolakate taset nende õunte järgi mis nad meile supermarketitesse saadavad - nende endi jaoks see on praht mida ei kõlba anda isegi sigadele.
                            Seisan üksi mere ääres
                            jalas kollased sandaalid
                            valged, merevahust sääred
                            hüüan: "Elagu skandaalid!"

                            Kommentaar


                              Algselt postitas chac Vaata postitust

                              ma ei tea kus sa oled näinud poolakate närvilisust, võib olla varssavis või kuskil sellises kohas; kuid väike-poolas on vägagi väljapeetud ja haritud inimesed (ega paavstikski ei saada päris juhuslikust vaimsest keskkonnast), samuti väiksemates maakohtades on inimesed vägagi rahulikud ja töökad. talupidajatel keda nõukaaegne kollektiviseerimine ei puudutanud on vägagi iseteadvad ja omale selga istuda ei lase. põllud on vägagi korrad ja enamik harimiseks kõlblikku maad (erinevalt eestist) on korralikult üles haritud. ja mismoodi näevad välja suht lihtsate inimeste talud seestpoolt, milline peen puutöö, metallitöö nikerdused sellises hulgas ja kvaliteedis - pea igas majas, ma eestis pole mitte kuskil sellist taset näinud.
                              ei maksa hinnata poolakate taset nende õunte järgi mis nad meile supermarketitesse saadavad - nende endi jaoks see on praht mida ei kõlba anda isegi sigadele.
                              mina hindan poolakaid jällegi värvikate teepervede põhjal

                              sorry, ei suutnud vastu panna
                              I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas chac Vaata postitust
                                ei maksa hinnata poolakate taset nende õunte järgi mis nad meile supermarketitesse saadavad - nende endi jaoks see on praht mida ei kõlba anda isegi sigadele.
                                Kahju siis, et need väljapeetud ja haritud inimesed, iseteadvad ja töökad, meid eestlasi sigadest kehvemaks peavad.
                                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                                Kommentaar

                                Working...
                                X