320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Atletico de Madrid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
    Ma tuleks selle teema juurde tagasi. Mitte et ma üritaks kedagi hullult ümber veenda. Aga minu meelest on siin Reali ja Barcelona (ja osaliselt ka La Liga tervikuna) taseme langus niivõrd oluline faktor, et sellest ei saa mööda vaadata.

    Konkreetselt minu jaoks oli Reali ja Atletico omavaheline mäng vägagi märgiline (natuke käib siia alla ka mäng Barcelonaga). Nende vastu oli minu meelest Simeone kinni ikka enda vanas heas "annan initsiatiivi ära" mängujoonises. Kusagil see toimis, kusagil mitte. Ehk siis mängudes suurtega pole minu hinnangul edasiminekut toimunud. See pole tingimata halb. Teise numbrina mängides on ka õigus võita.

    Siinkohal on ilmselt teie suurimaks argumendiks see, millise kergusega võtab Atletico punkte nõrgematelt. See on oluline, sest just nii võidetakse tiitleid. Ja mul on hea meel, et te liidrid olete ja kui valida, siis kahtlemata oleks Atletico tiitel hea. Aga suurt rolli mängib siin üks lisakäik, mis Atleticol juures. Luis Suarez. Sellise kliinilise ründaja olemasolu on väga tähtis Simeone mängujoonises, lisaks sellise mängija olemasolu lisab enesekindlust ka kogu võistkonnale (vaadake näiteks Felixit). Kuid Suareze tulek on ka lõppude lõpuks seotud ju Barca ja Reali nõrgenemisega

    Ehk siis ma üritan seda kokku võtta. Ma isiklikult ei näe meeletut edasiminekut Simeone käe all (ma võin täiesti teist juttu hooaja lõpus rääkida), küll aga sai Simeone endale tähtsa lüli ja teiste konkurentide olulise nõrgenemise taustal tundub edasiminek suur.

    Kuid selle edasimineku mulli lõhkus korralikult Meistrite Liiga (ja näiteks vastasseisud Bayerniga). Seepärast on oluline Atleticot vaadata tervikuna nii liigas kui ka Euroopas.

    Aga muidu, te peate nüüd ära võtma selle tiitli!
    Ma võib-olla oponeeriks paarile punktile:

    1. Liigataseme mõõtmine on selline suhteliselt keeruline (ja kohati subjektiivne) asi. Kui Real ja Barca ning võib-olla uustulnukatest Huesca ja Elche välja arvata, siis ma ei tunneta, et üldine liigatase oleks kellegi pealt väga nõrgemaks läinud.

    Sevilla ja Real Sociedad on vast viimaste aastate parimate koosseisudega, Villarreal on ka päris hästi käivitunud. Kui Euroopa saldosid vaadata, siis mõnel tiimil oli pinge küll kuni viimase vooruni, aga lõppkokkuvõttes edenesid kõik Hispaania tiimid (kuigi iseasi, kas praeguses faasis on see tugev argument).

    2. Reali mäng on minu meelest halb näide. Tegemist oli hooaja ühe kehvema mänguga ning pealegi oli seal olulisi taktikalisi möödapanekuid - seda on Simeone ise tagantjärgi tunnistanud. Seal anti tõesti initsiatiiv ära ning see tõi omakorda välja mis on hetkel meeskonna nõrgad kohad: kui tuleb mõni selline mäng, kus on vaja kiireid üleminekuid ning kontradesse minekuid, siis on meeskonnal paratamatult tarvis nooremat ja kiiremat ründajat. Taktikaliselt oli see Atleti poolt halb mäng ning minu jaoks selline suur tõrvatilk, aga samas ei iseloomustanud see tänavuse ülejäänud hooaja mängupilti.

    Mis puudutab esimest Bayerni mängu, siis ma ikkagi tahaks rõhutada seda, et 4-0 oli veidi liiga karm. Kaks individuaalset eksimust + Tolisso individuaalne meisterlikkus, mille puhul tuli lihtsalt käed üles tõsta. Minu jaoks oli märgiline see, et kui tavapäraselt võinuks samamoodi edasi minna ning öelda, et oli halb päev, siis sealt alates hakati uus teed otsima. Ning leiti tee, mis võttis keskväljalt survet maha ning aitas kinni panna lekkiva Trippieri seljataguse.

    3. Suarezi osas nõus, et tema tulek andis lisakäigu, mida enne ei olnud. Isegi oma katkise füüsisega on temasugune fox in the box hästi oluline ning ta oskab kogemuse pealt ees väga hästi palli hoida ja seda teistele jagada. Mentaalse poole mõjuga ka nõus.

    Aga ma ei tahaks kõike seda ka ainult temale omistada, sest Carrasco ja Llorente on juba eelmise hooaja lõpust aina ja aina paremaks läinud, Joao Felixi puhul võis edasiminekut eeldada, sest teine hooaeg on teine hooaeg (praegu samas väsimust märgata) ning Correa eduka alguse taga peitub minu meelest ka rohkem see, et ta saab tänu taktikalistele muudatustele mängida rohkem väravale lähemal ning mitte tiksuda 4-4-2 formatsioonis äärel.


    Et mida ma edasimineku all välja tooks, siis:
    (i) juhuslikkust on varasemate hooaegade võrreldes palju vähem. Meeskond on ründefaasis enesekindlam, mängitakse plaaniga. Seda toetab ka klassiga tipuründaja lisandumine. Aga isegi Suarezita, siis julgeks öelda, et Correa, Carrasco ja Llorente mängivad oma elu parimat jalgpalli. Samamoodi on Lemaril ja JF-l platsil rohkem vabadust ning vähem kohustusi.
    (ii) nagu staykool ütles, siis õnne on samuti olnud, kuid üldises plaanis on kaitseliin minu meelest samuti paremaks muutunud (võrreldes eelmise hooaja hetkedega) - mitte ainult kaitsetegevuses (ääred on nüüd paremini turvatud), vaid oluliselt on suurenenud ka panus ründefaasi (Hermoso pallimängiva keskkaitsjana, Carrasco ja Trippier wingbackidena).
    (iii) kui mängijaid individuaalselt vaadata, siis paari erandiga (Saul, Lodi) tundub enamus end platsil märksa paremini tundvat ning mängivad üsna kõrgel tasemel.

    Minu jaoks moodustavadki kõik need kolm punkti edasimineku ning kui see vabadus ja enesekindlus väljendub ka liigatabeli punktides, siis seda enam.
    Coraje, corazón y cojones.

    Kommentaar


      Ei tahaks ka selles nõustuda, et liigatase on nõrgemaks jäänud. Sevilla, Villareal ja Real Sociedad mängivad hetkel kindlasti oma üht parimat jalgpalli läbi aegade. Ainsad, kes on jäänud nõrgemaks, on Barca ja Real.
      Tervikuna on see ainult hea, sest muudab liigat põnevamaks. Veel võiks Valencia omanikud vahetuda ja 00ndate tšempion samuti konkurentsi hakata pakkuma.
      Barca fännina on mul hetkel meel kurb, aga kui vaadata pilti tervikuna, siis pole ammu nii huvitavat hooaja algust olnud. Tänasel päeval ei oskaks ma küll ennustada, kes võidab la liga.

      Kommentaar


        Hispaania La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim. See ei tähenda, et see on sitt, aga ta on nõrgem.

        Reali ja Barca osas vist vaielda ei tasu. Sevilla minu hinnangul paremaks läinud ei ole. Real Sociedad ületab end kõvasti, aga me ju saame aru, et lõpuks nad jäävad 5-7ks (vähemasti selle tõenäosus on väga kõrge).

        Ma olen sinuga Punkt muidu nõus, aga minu point on selles, et see enesekindlus, mis võistkonnas on, tuleneb palju rohkem välisfaktoritest, kui te endale tunnistada julgete.

        Kui minna xG tabelisse (mis pole tegelikult argument, kuid toodud siia lihtsalt näitlikustamiseks), siis pole ühtegi võistkonda, kellel on expected points nii palju väiksem, kui tegelik.

        Sellegi poolest, see, kui teistel on halb, ei tähenda tingimata Atletico võitu. Seda olukorda peab veel ära kasutama ja teadma, kuidas seda ära kasutada. Selles mõttes on Simeone väga tugev treener ja ei karda väljakutseid. Aga ta on seda alati olnud, Atletico ei ole suures plaanis minu meelest muutunud. See, et Atletico võistkonnas on tugev kollektiiv, teadsime me ennegi.
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          Magus

          Kommentaar


            Telkuvaataja postitusle remark: Enesekindlus klubi sees saab kasvada ja eksisteerida ainult selle põhjal mis sünnib klubi sees. See, et vahemere rannikul Valencia sitt on ei mõjuta kuidagi toimimist andaluusiasse jäävates klubides või neis linnades mis otsati Prantsusmaaga piirnevad. Selleks et punktid kätte saada, pead ikkagi ise lõpuks mees olema.
            Aga teisalt nõustun osati ja tuletan meelde, et sellist episoodi, kus keegi väljapool duot Barca-Real meistriks tuleb ajal mil need klubid ise tippvormis on, ei eksisteerigi. Vähemalt mitte viimasel 30 aastal.

            Tulles tänase mängu juurde siis, kui palju on varasematel hooaegadel selliselt punkte kaotsi läinud? Ei, ma ei jõuaks kokku lugeda neid. Võite ei saada, neid võetakse hetkel!
            Olge õnnistatud!
            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

            Kommentaar


              Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
              Hispaania La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim. See ei tähenda, et see on sitt, aga ta on nõrgem.
              Lihtsalt oleks huvitav teada, kuidas sa seda hindad?

              Kommentaar


                Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                Lihtsalt oleks huvitav teada, kuidas sa seda hindad?
                Võib lähtuda sellest, et praegune Atletico on liigas kõige tugevam sats. Ja praegune Atletico ei ole viimaste aastate meistritest tugevam.

                Võib lähtuda sellest, mida Hispaania klubid euroareenil hetkel näitavad.

                Võimalusi tajuda on mitmeid.
                Instagram

                Twitter

                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                telekavaataja.blogabet.com

                Kommentaar


                  Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                  Võib lähtuda sellest, et praegune Atletico on liigas kõige tugevam sats. Ja praegune Atletico ei ole viimaste aastate meistritest tugevam.

                  Võib lähtuda sellest, mida Hispaania klubid euroareenil hetkel näitavad.

                  Võimalusi tajuda on mitmeid.
                  Siin vaidleks küll vastu.

                  Esiteks on põhituumik teist aastat koos ja on hakanud korralikult koos toimima (Felix, Llorente, Felipe, Hermoso, Trippier, Lodi, Carrasco)

                  Teiseks individuaalsed esitlused härrastelt Carrasco, Lemar, Felix, Llorente on võrreldes eelmise aastaga paranenud.

                  Kolmandaks Simeone kohanduvus uue formatsiooniga, mis laseb ründetalentidel lõpuks särada.

                  Neid faktoreid on veel, silmaga on näha et tegemist on üle aastate parim Atletico.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                    Hispaania La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim. See ei tähenda, et see on sitt, aga ta on nõrgem.

                    Reali ja Barca osas vist vaielda ei tasu. Sevilla minu hinnangul paremaks läinud ei ole. Real Sociedad ületab end kõvasti, aga me ju saame aru, et lõpuks nad jäävad 5-7ks (vähemasti selle tõenäosus on väga kõrge).

                    Ma olen sinuga Punkt muidu nõus, aga minu point on selles, et see enesekindlus, mis võistkonnas on, tuleneb palju rohkem välisfaktoritest, kui te endale tunnistada julgete.

                    Kui minna xG tabelisse (mis pole tegelikult argument, kuid toodud siia lihtsalt näitlikustamiseks), siis pole ühtegi võistkonda, kellel on expected points nii palju väiksem, kui tegelik.

                    Sellegi poolest, see, kui teistel on halb, ei tähenda tingimata Atletico võitu. Seda olukorda peab veel ära kasutama ja teadma, kuidas seda ära kasutada. Selles mõttes on Simeone väga tugev treener ja ei karda väljakutseid. Aga ta on seda alati olnud, Atletico ei ole suures plaanis minu meelest muutunud. See, et Atletico võistkonnas on tugev kollektiiv, teadsime me ennegi.
                    Liiga(de) taseme hindamine on iseenesest huvitav teema. Ma veidi olen ikkagi veidi skeptiline selle osas, et ka Realist ja Barcelonast allpool on liigatase oluliselt langenud.

                    Reali ja Barcelona osas oli ju tegelikult juba mõne aja eest näha, et post-Ronaldo ja post-Messi perioodid (jah, Messi on tehniliselt alles, aga ilmselt kõik mõistavad: Messi liigub lihtsureliku tasemele aina lähemale) saavad keerulised olema. Need kaks tegelast olid selgelt need, kes aitasid Realil ja Barcelonal pikka aega liigat domineerida ja korjata individuaalse meisterlikkusega punkte ka sealt, kus need tegelikult võinuks kaduma minna. Minu meelest on olnud mitu viimast aastat tunnetuslikult see seis, kus ühest küljest on ülejäänud liiga oma taset hooaeg-hooajalt tõstnud ning teisest küljest on arusaadavatel põhjustel Real ja Barcelona selg ees vastu liikunud. Täiesti normaalne asjade käik.

                    Seega see on minu meelest kindlasti liiga julge väide, et La Liga tase on viimase 10-15 aasta nõrgim - Real ja Barcelona on tasemes tagasi andnud (mis on arusaadav), aga kuidas sa seda tugevust ülejäänud satside puhul saad mõõta? Liiga keskmine tase ei väljendu ainult Reali ja Barcelona tugevuses või nõrkuses. Reaalsus on praegu see, et Atletico on oma 38 punktist kogunud Reali/Barcelona vastu 3 punkti (kuuest võimalikust), ülejäänud on tulnud meeskondade vastu, kellele on varasemalt punkte kaotatud ja hädas oldud. Kui Valencia, Elche ja Huesca välja arvata, siis ma ei oska küll rohkem meeskondi nimetada, kelle arvelt eelmiste hooaegadega võrreldes liiga oluliselt nõrgem oleks (jällegi tunnetuslik arvamus). See, et praegune Atleti ei pruugi olla võrdluses mõne aasta taguste Barcelonade ja Realidega samal pulgal ei tähenda jällegi seda, et liigatiitli hind kuidagi väiksem oleks - sest tiitel ei otsustata nende kolme meeskonna omavahelistes mängudes, vaid ikkagi terve aasta vältel punkte korjates.

                    Mis puudutab välisfaktoreid, siis on üsna tõenäoline, et Atleti sats annab endale aru, et Real ja Barcelona on sel aastal haavatavamad ning liigatiitel on saadaval - see on täiesti normaalne ja pole kahtlustki, et riietusruumis seda adutakse. Aga nagu ülal viidatud sai, siis punktid tuleb ära korjata eelkõige ikkagi ülejäänud meeskondade vastu. Minu meelest on jalgpalli puhul psühholoogiline aspekt hästi põnev. Kui Atleti suudab punktid eksimatult järjest ära noppida ning tiitli ära võtta, siis näitab see seekord nende mentaalset tugevust (mida alati ei ole tehtud). Eriti arvestades, et meeskond on võrreldes oma viimatiste suurte võitudega omajagu muutunud.

                    Minu meelest see enesekindlus ja külm närv koos taktikalise arenguga tähistabki seda, et Atleti on tiimina edasi arenenud, nii platsil kui ka riietusruumis. Võime seda kirjeldada nii, et ühtegi tiitlit ei saa võita nii, et sa ise ühtegi sammu selle suunas ei tee.


                    PS! Ma tooks tegelt ühe aspekti veel juurde. Mulle meeldis väga mõte, mille Gabi mõni aeg tagasi välja ütles. Real ja Barcelona võivad olla algkoosseisu poolest hetkel grammi võrra tugevamad, aga kui vaadata tervet koosseisu, siis Atleticol on võib-olla liiga tugevaim koosseis hetkel (ja uue ründaja liitumisega võib pink veelgi mõnusamaks muutuda). Pika ja intensiivse hooaja vältel on see tegelikult oluline aspekt, mida arvestada. Ehk et jällegi üks lisaküsimus juurde - kas meeskonna tugevuse hindamisel lähtume maksimaalsest tugevusest ühel ajahetkel (näiteks parim algkoosseis) või näiteks sellest, kuidas terve hooaja lõikes suudetakse kõige stabiilsemalt lõpuni sõita ning tervet koosseisu selleks rakendada?
                    Coraje, corazón y cojones.

                    Kommentaar


                      Keegi teab, millal need 2 võlgu olevat mängu ära mängitakse?
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Ülejärgmine liigamäng vs Sevilla, 12 jaanuar. Teist ei ole vist kokku lepitud aga kindlasti peetakse enne viimaseid mänge ära.
                        Õnneks Atletico seekord Hisp superkarikale ei kvalifitseerunud ja jaanuaris mängitakse see välja Barca, Reali, Sociedadi ja Bilbao vahel. Saab natukenegi puhata.

                        Kommentaar


                          Miliku osas Napoli moosimine ei edene ning tõsiseltvõetava alternatiivina on esile tõusnud Willian Jose nimi. Suur ja tugev, kuid samas üsna mobiilne ründaja. Vajadusel leiab väravavõrgu ka üles ning näiteks Real Sociedadi ridades on ta suutnud igal liigahooajal lüüa vähemalt 10+ väravat.

                          Miinuspoolel vanus ning praeguses olukorras üsna kõrge hinnalipik, kui tahta mees päriselt endale soetada (räägitakse nimelt ca 25 miljonist eurost). Atleti esmane eesmärk on muidugi kaubelda välja vana hea riskivaba "laen + ostuvõimalus suvel" variant. Kui õnnestuks, siis sellise variandi korral võtaks meelsasti vastu.
                          Coraje, corazón y cojones.

                          Kommentaar


                            No näed siis, Atleti sai näopeksu ja kukkus kolmanda liiga satsi vastu karikasarjast välja. Hakkab vaikselt traditsiooniks muutuma.

                            Aga muidu oli hästi imelik mäng. Tundub, et kunstmuru on vist kuttidele üsna ebameeldiv nähtus, aga niivõinaa võinuks natuke rohkem hinge näidata. Kui arvestada, et sisuliselt kõik jooksid lati alt läbi, siis ilmselt kaotasime teenitult ning keegi võiks mängijatele peeglit laenata.

                            Positiivselt saab esile tuua vaid Mario Soriano, kes vahetusest sekkudes mürgeldas rohkem kui ülejäänud terve mängu jooksul kokku.

                            Kui antikangelastest rääkida, siis eriti kohutav oli Vitolo ning ei imestaks, kui tänane jäi tema viimaseks mänguks Atleti särgis. Torreira ka tänase mänguga ilmselt algkoosseisule lähemale ei pääsenud.

                            PS! Boonusena läks ka Gimenez taaskord katki.

                            PS2! Mänguliselt Atleti küll võitu ei väärinud, aga kohtunik oli ka täna omamoodi kangelane. Pilt ütleb vahel rohkem kui tuhat sõna.

                            Coraje, corazón y cojones.

                            Kommentaar


                              Viimane uudis on, et Atleti jahtivat Lyonist Moussa Dembelet. 24 aastane võimas ja kiire prantslane, kes on oktoobrist alates vigatatud olnud ja peaks veebruaris mängukõlbulik olema. Tundub võimalikest variantidest kõige kaunim praegu.

                              Kommentaar


                                Moussa Dembele tundub tõesti hetkel üsna kuum teema olevat.

                                Praeguse koduklubi Lyoniga olevat läbirääkimised üsna sujuvalt kulgemas. Hetkeseisuga näib tõenäoline, et Dembele tuleb kõigepealt suveni laenule. Hilisemat ostukohustust ei ole, kuid ostuvõimalus vist tahetakse lepingusse sisse suruda. Kui nii läheb, siis oleks eriti hea ja riskivaba diil: kui hakkab skoorima, siis saab ilmselt enam-vähem normaalse raha eest päriseks jätta, kuid kui mitte, siis saab kellegi uuega proovida.

                                Tüübi poolest ka Suarezile hea alternatiiv - kiire ja mobiilne, aga üsna tugev. Kuigi tänavune hooaeg on erinevatel põhjustel kehv olnud (Rudi Garcia taktikalised eelistused ning vigastus), siis eelmisel ja üleeelmisel hooajal Lyoni eest löödud 24 ja 20 väravat on paljulubavad. Et loodetavasti midagi nüüd untsu ei lähe ning asendus Diego Costale on leitud.

                                Willian Jose oli ka muidu üsna kõrgel kohal eelistus, aga kuuldavasti ei olnud Real Sociedad tavalise laenudiiliga päris nõus: taheti kas kohe permanentset üleminekut või laen + ostukohustus varianti. Polnuks minu meelest ka paha variant, aga kui Dembele õnnestub headel tingimustel kotti panna, siis on prantslane minu meelest huvitavam (ka vanust ja arengut arvestades).


                                Lõpetuseks paar pilti ka:

                                Osa Hispaaniast ägab lumeuputuse all, sh ka Madrid. Homse vastase Athletic Clubi lennuk ei saanud seetõttu täna õhtul Madridis maanduda ning homse mängu toimumine on kahtluse all. Metropolitano näeb muidu selline välja:



                                Joao Felixi jalg pärast mängu Cornellaga:



                                Samas kui homme mäng mingi ime läbi siiski toimuma peaks, siis kuuldavasti oleks platsis.
                                Coraje, corazón y cojones.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X