320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Atletico de Madrid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Pidasite vastu. Palju õnne Atletico kohalikele fännidele!

    Kommentaar


      Instagram

      Twitter

      Eesti Lokomotiv Moskva fännid

      telekavaataja.blogabet.com

      Kommentaar


        Eilne teekond Valladolidist Madridi andis Pohmaka neljandaks osaks materjali küll.













        Coraje, corazón y cojones.

        Kommentaar


          Suurim kaotaja pole ilmselt mitte Real Madrid, vaid Thomas Partey.

          Kommentaar


            Ise muidugi hoidnud koguaeg Atleticole pöidlaid Hispaanias, aga olin ka see, kes peale Bilbao kaotust siin juba nad maha kandis, et pakuti tiitlit kandikul ja ei võetud vastu, aga väga võimas lõpp ja võeti jõuga ikkagi ära.

            Tuumik on olemas ning kui suvel Vitolod, Torreirad (tundub, et ei sobi Simeonele) ja saaks minema saata ning tuua uued mehed, siis miks mitte ka uuel hooajal tiitli eest võistelda, sest ega Real ja Barca hetkel küll ei tundu, et muutuks ületamatuteks.

            Luis Suareze tõestamise lugu on vinge, aga endale tundub, et natukene jääb varju ikkagi Llorente väga võimas hooaeg.

            Kommentaar


              Mäletan, kui Punkt ütles et Llorente ost oli viga ja mees ei mängi justkui hästi. Vähemalt esimene hooaeg oli nii. Teine hooaeg sai mees endast käima ja toimib. Thomas Partey kohta mängis ennem Rodri?

              Nägin head pilti, et 2013 müüdi Barcast Villa Atleticosse ja tuli tiitel 2014. Samamoodi nüüdki 2020 müüdi Suarez Barcast Atleticosse ja tuli tiitel 2021. Päris huvitav fakt.
              ..ja nii ongi

              Kommentaar


                Eile anti meestele Metropolitanol ametlikult karikas kätte ning mh kinnitasid nii Gimenez kui Suarez, et kavatsevad järgmisel hooajal jätkata. Suarezil on muidu lepingus klausel minna ka muud maailma avastama, aga vähemalt praegu tundub, et uruguailane kavatseb ühe hooaja siiski veel teha.

                Ning aina rohkem saab kinnitust seegi, et uue hooaja esimeseks täienduseks saab 20-aastane Marcos Paulo. Kas ta jääb lõpuks ka põhimeeskonda või läheb laenule, see on iseasi, aga vähemalt tundub tema liitumine üsna kindel olevat.

                Algselt postitas Metslane89 Vaata postitust
                Mäletan, kui Punkt ütles et Llorente ost oli viga ja mees ei mängi justkui hästi. Vähemalt esimene hooaeg oli nii. Teine hooaeg sai mees endast käima ja toimib. Thomas Partey kohta mängis ennem Rodri?

                Nägin head pilti, et 2013 müüdi Barcast Villa Atleticosse ja tuli tiitel 2014. Samamoodi nüüdki 2020 müüdi Suarez Barcast Atleticosse ja tuli tiitel 2021. Päris huvitav fakt.
                Rodri, Thomas, Saul ja Koke jagasid kahte kohta keskväljal. Koke ja Saul, multifunktsionaalsed nagu nad on, mängisid ka äärel.

                Mis Llorentet puudutab, siis tõenäoliselt võinukski tema Atleti karjäär kurva pöörde võtta.. aga võtmekoht oli siin ikkagi see moment, kui Simeone otsustas ta ründavamasse positsiooni liigutada. Temast sai hoopis teise kasuteguriga mängija. Natuke meenutab Llorente teekond Raul Garcia evolutsiooni (kuigi erinevad tüübid), sest viimane alustas ju alguses Aguirre käe all samuti kaitsva poolikuna. Alles hiljem hakkas ta järk-järgult aina ründavamaid positsioone täitma ning tegi seda lõppkokkuvõttes väga edukalt.
                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar


                  Ahjusoe Atleti Insideri episood:

                  Coraje, corazón y cojones.

                  Kommentaar


                    Üsna usaldusväärsed jutud ütlevad, et Saúl peab tõsiselt lahkumisplaane. Arvestades tema tugevat sidet klubiga, siis oleks see kahtlemata kurb uudis. Samas ei saa öelda, et see oleks päris ootamatu: Saúli viimane hooaeg oli kehvapoolne ning selle tulemusena kaotas ta vahepeal isegi koha algkoosseisus. Mis tema kehva vormi täpsemateks põhjusteks on, seda on keeruline öelda, aga mõneti on arusaadav, et ta võib tahta värsket algust, et end taas käima saada.

                    Siinkohal tuleb muidugi öelda, et eks üleminekuni on veel suur samm ning tõenäoliselt saab see juhtuma ainult siis, kui keegi teeb rahaliselt sellise pakkumise, mis Atléticot rahuldab.

                    Olenemata Saúli tulevikust võib eeldada, et keskväljale võib suvel oodata ühte-kahte uut nägu. Kes teab, võib-olla minnakse uuesti ka Fabiani jahtima.. kuigi see saaks juhtuma ilmselt vaid siis, kui Saúl otsustab lahkuda ning tema eest laekub korralik pakkumine.

                    Lõppu positiivsemaid uudiseid ka - Llorentega on uue lepingu osas läbirääkimised kuuldavasti edukalt kulgemas.

                    +

                    Suure tõenäosusega on järgmise hooaja kodusärk selline:



                    Ma pean ütlema, et mulle isegi meeldib. Mingil põhjusel tundub see minu jaoks isegi natuke retrohõnguline.
                    Coraje, corazón y cojones.

                    Kommentaar


                      David Medina ning veel mõned usaldusväärsema renomeega ajakirjanikud kirjutavad, et Morata osas on Juventusega sisulise arusaamiseni jõutud ning hispaanlane jätkab vähemalt ühe hooaja veel laenul. Laenuaasta eest kasseeritakse taaskord 10 miljonit eurot.

                      Üsna kindel on, et Suarezi kõrvale toodakse uus ründaja. Klubis töötatakse väidetavalt hetkel kahe erineva profiili kallal: kas nooremapoolne ja talendikas ründaja, või siis suurem nimi, kes peaks koheselt hakkab Suarezile suurt konkurentsi pakkuma. Viimase hankimine oleneb sellest, kui edukalt müükidega minema peaks.

                      Lisaks tasub välja tuua, et väga tõsiselt räägitakse ka huvist Rodrigo De Pauli vastu. Medina kirjutas, et Udinesega ollakse läbirääkimisi alustatud, aga hetkel ollakse veel eriotstes. Muuhulgas on spekuleeritud, et Atleti on valmis RDP tehingusse ka Nehuen Perezit kaasama.

                      + finantsteemadega jätkates, siis Wanda 5-aastane leping on kohe varsti läbi saamas ning klubis ollakse Metropolitano staadionile juba uue nimesponsori otsinguil.
                      Coraje, corazón y cojones.

                      Kommentaar


                        Enne ei saa ju hooaega lõpetatuks lugeda, kui pole teinud väikest kokkuvõtet individuaalses plaanis:

                        Oblak
                        Väga palju räägitakse selle tiitli puhul Suarezist, aga mul on kõige suurem heameel Oblaki üle. Sloveen on oma suurt tiitlit pikalt oodanud ning on olnud selle võitmise juures olulises rollis.

                        Individuaalsete auhindade jagamisel on temast kahetsusväärselt mööda vaadatud, kuid minu silmis on ta maailma parim väravavaht. Punkt.

                        Grbic
                        Ivo tundub tore poiss, aga Oblaki vari on keeruline olla. Mänguaeg piirdus nappide minutitega ning uuel hooajal näeks teda meelsasti kuskil laenul, sest kaks järjestikust aastat mängupraktikata võib üsna karm olla.

                        Lodi
                        Debüüthooaeg oli minu silmis parem kui tänavune hooaeg. Tema puhul tõusis esile see, et 4-4-2 formatsioonis tõusevad tema tugevad küljed hästi esile, aga kui mängida viiese kaitseliiniga, kus ta peaks justkui carrilero rollis, siis seal pole ta suutnud samasugust taset näidata.

                        Samas hooaja lõppfaas oli kindlasti parem kui algus ja kirsiks tordil oli võimas värav Osasuna vastu, mis võis terve hooaja päästa.

                        Trippier
                        Lodiga selles suhtes vastand, et 4-4-2 formatsioonis jäi Trippier nõrgaks ning tema äärelt tuli sisse lubamatult palju väravaid. Samas viiese kaitseliini puhul tõusis Trippieri kasutegur märgatavalt.

                        Juanfrani parimate päevade tasemele minu silmis päris ei küündinud, aga üldiselt tubli hooaeg inglaselt. Kui ta hilistalvel oma keelu tõttu mängida ei saanud, siis oli selle mõju ka meeskonna esituses näha.

                        Vrsaljko
                        Tundub, et riietusruumis on tema roll suur. Samas tahtnuks suuremat rolli näha ka mänguplatsil. Pidevalt vigane ning kui pole parajasti vigane, siis kogub alles mängutoonust. Niimoodi on keeruline häid esitusi näidata. Loodetavasti järgmine hooaeg halastab Simele ning ta saab Trippierile korralikku konkurentsi pakkuda.

                        Savic
                        Ma olen minevikus Savici osas kriitiline olnud, aga tänavune hooaeg pani mu suu lukku: minu silmis oli ta Atlético parim keskkaitsja ning miks mitte ka La Liga parim keskkaitsja. Paari erandiga tegi väga kindla ja heal tasemel hooaja, rääkimata siis tema suurepärastest liidriomadustest, mis meeskonda rasketel hetkedel aitasid.

                        Felipe
                        Hooaja algus oli väga kehv, aga hooaja lõpp juba täitsa kannatas. Minu jaoks oli tema ebastabiilsus kerge pettumus, sest debüüthooajal näitas Felipe väga head minekut. Samas tuleb igati rahul olla, et tiimis on olemas sellisel tasemel neljas keskkaitsja ning karakterina Felipe mulle meeldib – võitleja!

                        Gimenez
                        Tahaks teha eelmisest hooajast copy-paste. Muidu ju heal tasemel tugev keskkaitsja, aga vigastused, vigastused, vigastused. Sarnaselt Vrsaljkole tahaks loota, et ehk uus hooaeg halastab.

                        Hermoso
                        Teistpidine olukord võrreldes Felipega – kui debüüthooaeg oli kahvatu, siis tänavune hooaeg oli minu meelest väga hea ning väärinuks ka koondisekutset. Tema puhul tooks esile, et viiese kaitseliiniga mängides on tema mängu ehitamise oskus kuldaväärt. Sööduoskuse poolest kindlasti kõige parem Atleti neljast keskkaitsjast. Ning samamoodi, suurepärane karakter, keda meeskonnas omada – võitleja ning veidi hullumeelne.

                        Carrasco
                        Üks liigavõidu kõige olulisemaid arhitekte. Tegutses väga erinevates rollides, aga sai kõigis suurepäraselt hakkama. Ründes alati väga terav ning suurepärase tehnikaga, samas rabas ta ka kaitsetööd mõnuga teha. Võtame tema hooaja numbrites kokku: 6 väravat ja 10 väravasöötu (sh hooaja viimases üheksas kohtumises kogunes neli väravat ning kuus väravasöötu).

                        Jällegi minu silmis kriminaalselt underrated. Millegipärast räägitakse Belgia koondise puhul ühest teisest La Ligas pallivast belglasest, kuigi tegelik staar peaks olema tänavuse hooaja põhjal Carrasco.

                        Herrera
                        Tubli hooaeg: oli häid hetki, oli halbu hetki, aga kokkuvõttes pakkus oma vahetusminutid ära. Täitis oma rolli ära, ei rohkemat.

                        Kondogbia
                        Algus võttis aega, aga minu meelest muutus hooaja edenedes aina paremaks. Päris Thomase parimate päevade tasemele ei tõusnud muidugi, aga mina annaks talle veel aega. Vaadates praegust keskvälja, siis kuluks meile üks Kondogbia füüsisega loom sinna keskele kindlasti ära. Kasvõi sekundaarses rollis.

                        Torreira
                        Ei teinud halba hooaega, aga samas ma päris rahule ka ei jäänud ning eks tema roll oli oodatust väiksem. Kokkuvõttes tore mängija, keda pingil sügavuseks omada.

                        Kuuldavasti pole tema jätkamine viimaste uudiste kohaselt veel 100% välistatud, kuid piisavalt ebatõenäoline.

                        Koke
                        El Capitano oli rasketel hetkedel asendamatu ning minu meelest kehtib endiselt ka see reegel, et kui Koke särab, siis särab ka meeskond tervikuna.

                        Kuid säramise kõrval ei ole vähemtähtis see töö, mis välja ei paista – suurepärane tööeetika ning see on olnud ropp töö, mis Koke on keskväljal meeskonna hüvanguks ära teinud. Füüsiline koormus oli meeletu ning seda oli ka hooaja käigus näha, et vahepeal tekkis sellest tulenevalt väikeseid ärakukkumisi.

                        Saul
                        Pettumus. Saul on viimased hooajad kerges stagnatsioonis ning eriti teravalt tuli see tänavu esile: justkui on platsil, aga puuted on tihti rabedad ning liikumine pole nii loomulik nagu tavaliselt. Samuti pole talle välja kujunenud kindlat positsiooni, mis oleks „tema oma“.

                        Kõiki põhjuseid ebaedule on keeruline nimetada, aga ilmselt on neid päris mitu.

                        Lemar
                        They did it! Reamees Lemar on päästetud! Lõpuks ometi nägime seda tõelist Lemari, kelle eest sai kunagi suur raha välja käidud. Suurepärane hooaeg prantslaselt ning loodetavasti tulistab samamoodi edasi. Väga hea üllatus.

                        Correa
                        Kui staykool rääkis hooaja lõppedes lootusest, et ehk on Correa mu südame nüüd võitnud, siis nii päris veel pole. Küll aga tuli sel hetkel mu pähe mõte: Correa annab, Correa võtab. Sest tegelikult nii oligi – kui vahepeal tundus, et Correa on suutnud ainuisikuliselt La Liga tiitli ära anda, siis hooaja viimases mängus ta hoopiski päästis tiitli oma geniaalsusega.

                        Aga olgu, tervikuna tegi Correa päris korraliku hooaja ning müts maha selle eest. Loodetavasti uuel hooajal on ta putsakorkide valikul hoolsam ning neid „lehm libedal jääl“ episoode näeme järjest vähem.

                        Llorente
                        Alustame numbritest: 37 mängu, 12 väravat ning 11 väravasöötu. Suurepärane hooaeg Llorentelt ning eriti tooksin välja talvise perioodi, kus ta vahepeal ainuisikuliselt meeskonda tassis.

                        Keeruline on tema kohta midagi kirjutada, sest tema hooaeg oli lihtsalt niivõrd terviklik ning mängijana on ta täiskomplekt. Kahju on ainult sellest, et tõenäoliselt näeme Hispaania koondises teda hoopis paremkaitsja rollis mitte aga seal, kus ta tänavusel hooajal tegelikult säras.

                        Vitolo
                        Tõenäoliselt esimene nimi suvisel müügilehel. See ütleb ära ka selle, milline Vitolo tänavune hooaeg oli. Paraku pole ta väljakul suureks edulooks osutunud ning kindlasti võib ta sinna floppide osakonda paigutada.

                        Joao Felix
                        Hooaja algus oli vinge, aga peale talvist pausi lagunes tema mäng koost. Põhjuseid on jällegi keeruline välja tuua, aga kuluaarides räägitakse, et tüüp oli hooaja teise poole hädas hüppeliigesega ning mängis tihti läbi valu.

                        Hetkel on tema roll jäänuks oodatust väiksemaks, aga selge on see, et tegemist on siiski üsna erilise talendiga.

                        Dembele
                        Moussast on kahju. Mul on tunne, et temas on peidus märksa enamat kui ta näidata jõudis. Väravat lõpuks kirja ei saanud, aga vähemalt mina paari head sähvakat nägin küll.

                        Suarez
                        Vanameister tegi seda, mida vanameister tegema pidi. Lõpuks oli ees korraliku klassiga ründaja, kes lahendas võimalusi eeskujulikult ning oli õigel ajal õiges kohas. Tundub, et ka Simeonega klappis tal üsna hästi.

                        Selge on see, et eks iga aastaga läheb Suarezil füüsiliselt järjest keerulisemaks ning ärakukkumine võib üsna ootamatult tulla. Seega on oluline, et uueks hooajaks talle korralik varumees leitakse. Ka tänavusel hooajal oli mänge, kus Suarez füüsiliselt välja ei vedanud – eelkõige sellised kohtumised, kus Atleti pidi jääma kontradele lootma.

                        **

                        Mis tulevikku puudutab, siis ma usun, et väga palju tõmblemisi ei toimu. Hetkel näib, et miinimumplaan võiks olla igasse liini üks uus nägu tuua: vasakkaitsja (kuigi minu meelest võiks pigem kellegi paremale Trippierile konkurendiks tuua), poolkaitsja ning tipuründaja. Aga kui turg pakub, siis võib mingeid kosmeetilisi muutusi veel tulla (+ oleneb mis Saul teha mõtleb).

                        Konkurentide tegemisi vaadates võiks üsna soodus aeg olla, et väike paleepööre teha ning La Liga tiitlit kaitsta, sest võrreldes Barcelona ja Realiga tundub probleeme praegu vähem olevat ning seis stabiilsem.
                        Coraje, corazón y cojones.

                        Kommentaar


                          Väga ilus kokkuvõte, lausa lust oli lugeda.

                          Kommentaar


                            Viimased kõlakad on, et peetakse Lyoniga läbirääkimisi Dembele ostuks ja äärekaitsesse kombitakse pinda Bellerini Arsenalist.

                            Kommentaar


                              Mingid jutud on, et Tripperi tahame endale Van Bissakale katteks. Kuigi ta on väga hea mängija, ei näe ma, et ta oleks kohutavalt parem ründav kaitsja, kui Aaron on. Ise panustaks pigem teistele positsioonidele.

                              Kommentaar


                                Trippier võttis juba sõna ka, et tahab Madridis jätkata.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X