320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Atletico de Madrid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kes suudaks unustada seda nime?

    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

    Kommentaar






      Godini viimasest kodumängust võitu korjata ei õnnestunud, aga mis seal ikka. Au revoir praeguseks ning loodetavasti naaseb uruguailane mõnes teises rollis varsti klubisse tagasi. Olid ägedad ajad.

      Kokest saab nüüd uus kapten, aga kes teiseks ja kolmandaks kapteniks nimetatakse, seda on praktiliselt võimatu ennustada. Juanfrani osas ei ole uut infot tulnud ning samamoodi tundub lahtine olevat ka Griezmanni tulevik. Griezmanni puhul tahaks ainult loota, et tema otsus tuleks seekord võimalikult kiiresti. Kui otsustab jääda, äge; kui otsutab minna, äge. Sentimentaalsest küljest oleks tore, kui prantslane jääda sooviks, kuid mõistus ütleb küll, et klubile oleks kõige kasulikum ta sel suvel rahaks teha.

      Esiteks – vanus. Järgmine aasta on prantslane juba 29-aastane, mis iseenesest ei ole midagi hullu, kuid mida aasta edasi, seda enam hakkab tema väärtus langema ning arvestades, et Griezmanni tulevikuplaanides on nkn kindel siht USAsse karjääri lõpetama siirduda, siis tunduks igati asjakohane proovida tema eest praegu suurem rahasumma sisse kasseerida.

      Teiseks – palgafond. See ei ole saladus, et Griezmanni palganumber on üsna tummine ning kui mees müüakse, siis vabaneks palgafondist korralik kamakas, mis annaks meeskonna komplekteerimisel oluliselt vabamad käed. Ning mis seal salata, ei oleks midagi ka selle vastu, kui Barcelona end Griezmanni ostmisega senisest pingelisemasse finantsseisu asetaks (üleminekusumma + palk).

      Kolmandaks – tänavune hooaeg on olnud konkurentsitult Griezmanni kahvatuim ja kui aus olla, siis ei ole mul juba paaril viimasel aastal olnud seda tunnet, et Griezmann seda meeskonda veaks. Pigem vastupidi. Jah, Griezmann on küll meeskonna kõige resultatiivsem, kuid paradoksaalsel kombel on mul tunne, et üleüldist ründemängu efektiivsust ta natuke hoopis pidurdab. Võibolla on see lihtsalt minu kiiks, aga puht huvi pärast tahaks näha elu pärast Griezmanni.

      Mõeldes, et praegu on niikuinii Atlético 2.0 ehitamine hoos, siis tunduks minek loogiline. Eriti kui võrrandisse lisada ka, et kaks tema parimat semu (Lucas ja Godin) on juba läinud. Aga nagu öeldud, loodetavasti selgub tema saatus peatselt.

      Ah jaa, eile mängis mõni Atlético meeskond tulemuse peale ka. Nimelt suutis Atlético B eile võõrsil Sergio Camello kahest väravast Pontevedrat võita ning kindlustas ühtlasi play-off pääsme – võitlus Segundasse pääsu eest seega jätkub. Vahepeal tundus, et hakati jalga väristama, aga viimased kohtumised on suudetud õnneks enda kasuks pöörata.

      Coraje, corazón y cojones.

      Kommentaar


        Veidi vaadates eilset mängu (mitte liiga pingsalt samas) ning nähes, kuidas sisuliselt täiesti mõttetus mängus Atletico ikka kaitseb oma seisu, tekkis mul mõte, et pigem peaks võistkond kas a) oma stiili muutma b) oma treenerit vahetama. Atletico olukord on mõneti sarnane Juventusega, kus on pikalt üks usaldusväärne treener, kes teeb miinimumprogrammi ära, aga sammu edasi ei suuda astuda.

        Loomulikult great respect Simeonele, sest tema ju selle tiimi sisuliselt üles ehitas ja väga raske on Atleticot temata näha. Aga ma arvan, et Simeonet juba vaikselt ootavad uued projektid, mis vajaksid elustamist.
        Instagram

        Twitter

        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

        telekavaataja.blogabet.com

        Kommentaar


          Praktikas on see häda, et mitte kedagi ei ole asemele võtta. Jose Bordalás oleks paberil huvitav kandidaat, aga samas stiili poolest on ta senini esindanud samuti Simeone viljeletavat “1:0 ja kaitses kõva” koolkonda. Mulle isiklikult tunduks põnev katsetus, aga laiadele massidele vaevalt. Ning that’s about it, rohkem tõsiseltvõetavaid kandidaate Hispaania liigas minu silmis ei ole.

          Mujalt Euroopast ei tundu samuti kedagi huvitavat silmapiiril ja saadaval olevat. Pochettino ja Klopp on muidugi head tööd teinud, aga ma ei näe põhjust, miks nad peaks oma edukad projektid sinnapaika jätma (ning kui jätaks, siis oleks ilmselt Real, PSG, Barcelona, Juventus juba liinid ära ummistanud).

          Seega tõenäolisem tunduks, et Simeone tulevane asendaja on mõni tuttav nägu. Tiago ja Gabi oleksid minu silmis kõige potentsiaalikamad kandidaadid, arvestades ka nende seniseid sõnavõtte. Jah, nad on küll sisuliselt praktilise kogemuseta, kuid minu meelest oleks mõlemad neist peatreeneriks igati loogilised valikud (liidriomadused, Simeone käepikendused platsil, huvi klubisse naasta, iidolistaatus fännide hulgas).

          Kui praegu pakuks keegi näiteks Gabit või Tiagot peatreeneriks Simeone asemele, siis jah, ma oleks nõus riskima.
          Coraje, corazón y cojones.

          Kommentaar


            Arusaadav. Ega ma ei väitnudki, et mingit hullu võimalust käest lastakse. Lihtsalt siin on mingisugune kerge tupikulaadne olukord. Teisalt jälle ei taha ma kriisist rääkida. Võistkond on pidevalt CL-playoffides ning mingil määral ka tiitlimängus sees. Lihtsalt see võistkonna approach ei ole selle kõige tipuma võistkonna vääriline.

            Samas on Atletico toreda atmosfääri enda ümber ehitanud ja selle ülesehitamises on Simeone suurt rolli mänginud ja mängib edasi ka selle atmosfääri kandmises. Aga kui taktikaliselt/mentaalselt rääkida, siis minu meelest on praegune olukord nii Simeone kui ka Atletico potentsiaali raiskamine.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              Griezmann läinud. Hakkas ilmselt eelmine aasta tehtud otsust kahetsema. Maandub ikkagi Barcelonas. Mis sõnaga mees klubist ära saadetakse?
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                Senised reaktsioonid punavalgete leerist on küll olnud suhteliselt neutraalsed. Godini ja Juanfrani minekust on paljudel emotsionaalses mõttes kahju, Griezmanni minek erilisi emotsioone ei tekita. Sama ka siin. Majanduslikus plaanis on see ilmselt märkimisväärne kergendus klubi rahakotile (eelkõige palgafondi mõttes) ning mängulises plaanis näeme varsti, et kas ja mida see kaasa toob. Isiklikult arvan, et tervikuna oli see hea ja õige otsus.

                Griezmanni puhul tuleb aru anda, et tema viiest hooajast Atlético eest olid tema kõige paremad hooajad just esimesed kaks. Siis oli ta ees ohtlik ja kiire. Ohustas pidevalt vastase väravat ning seikles rohkem seal, kus ta tegelt peakski (vastase kastis). Ülejäänud kolm hooaega on olnud keskpärasemad, neist tänavune hooaeg ilmselt kõige keskpärasem. Ka Griezmanni enda stiil on muutunud, näiteks viimastel hooaegadel ei ole olnud enam nii väga seda esimese kahe hooaja teravust ja plahvatuslikkust. Iseloomulikuks on saanud väga madalale langemine ja seal kaitsetöö tegemine, mille tagajärjel on meeskonnal keerulisem ka kontraid üles võtta, sest ees laiutab ju tühjus. Jah, võib ju eeldada, et see on Simeone juhis, aga tegelikult on Griezmann isegi tunnistanud, et Simeone ja meeskond pigem utsitab ülespoole jääma.

                Kindlasti ei taha ma öelda, et Griezmann kehv mängija oleks, aga kui võtta teda puhtalt ründajana, siis lõppkokkuvõttes viimase dekaadi TOP3 ründajate hulka ta minu meelest ei mahuks (asetaks temast ettepoole Falcao, Agüero ja Forlani). Lisaks ei ole Griezmannil tekkinud kunagi ka sellist erilist sidet poolehoidjatega, mis paneks teda väga taga igatsema. Kõik need igasuvised tsirkused on inimesed lihtsalt ära väsitanud ning ma usun, et paljude jaoks on tema lahkumine kergenduseks.

                Puht statementi tegemise mõttes olnuks muidugi tore, kui ta oleks otsustanud ka seekord jääda.. aga kui ratsionaalselt mõelda, siis on praegune otsus suure tõenäosusega klubile kõige parem ning otsest põhjust teda kinni hoida ei olnud. Nagu varemgi viidatud, siis on tänavune suvi ilmselt viimane, mil saaks tema eest väga korralikku raha küsida.

                Kokkuvõttes tuleb öelda, et sel suvel tehakse ikka totaalne puhastöö ja restart. Kuldse generatsiooni viimased lipuhoidjad (Juanfran, Godin) on juba pensionile saadetud, ilmselt läheb peatselt ka Filipe. Kaitseliinis on praeguste seisude kohaselt kindel ainult Gimenezi jäämine. Samuti näib suuri ümberkorraldusi tulevat ka ründeliinis: Griezmann ja Kalinic on ilmselt kindlad lahkujad, Costa saatus oleneb suuresti tulevatest pakkumistest ning Morata, tundub, tahetakse endale jätta.

                Ehk et suvi tuleb igasuguste kahtlusteta huvitav. Kõige selle juures tahaks loota, et ka mõni noor ametikõrgendust saab ning põhimeeskonna juurde ülendatakse. Oleks jälle veidi rohkem põnevust juurde.
                Coraje, corazón y cojones.

                Kommentaar




                  Kui mingeid üllatusi ei tule, siis suure tõenäosusega peaks järgmise hooaja võõrsilvorm midagi taolist olema. Fingers crossed, sest sellisel juhul oleks üle mitme hooaja taas mingid normaalsed kehavarjud.

                  Potentsiaalsetest lahkujatest rääkides, siis Rodri ümber on ka hetkel väga palju suitsu. Enamus usaldusväärsemaid allikaid väidavad, et City oleks valmis hispaanlase väljaostuklauslit tähistava summa (70 miljonit eurot) kiiresti lauale panema. Lähinädalatel peaks igatahes klubi Rodriga maha istuma ning eks siis ole näha - kas läheb või saab uue lepingu. Isiklikult oleks Rodri lahkumisest kahju, kuivõrd minu meelest oli ta sel hooajal üks väheseid, kes oma esitustega positiivselt meelde jäi.

                  Ka Correa osas on olnud kõlakaid, et argentiinlane pole oma minutitega väga rahul. Veidi arusaamatu muidugi, sest kui ta pole algkoosseisus, siis on ta alati üks esimestest, kes vahetusest mängu pääseb. Kui juba totaalne restart käsil, siis võiks ka Correa rahaks teha. Väga kahju ei oleks, sest oodatud läbimurret ei ole tema poolt nende aastatega tulnud ning sama hästi võiks Joaquinile võimaluse anda.

                  Ning noh, Lemar on ka päris huvitavas olukorras hetkel. Esialgsete juttude kohaselt pidi prantslane paigale jääma, aga arvestades, et tema parimad sõbrad Lucas ja Griezmann on juba läinud või minemas, siis ei imestaks, kui ka tema osas mingeid plaane ümber mängitakse.
                  Coraje, corazón y cojones.

                  Kommentaar




                    Kaitseliini võib vast Gimenezi ka lisada, aga suures plaanis on seis selline, et üle poole algkoosseisust (+ pingist) vahetatakse välja. Morata osas on veel seisud lahtised, aga mees ise tahab jätkata ning tundub, et Chelseaga liigutakse ka sujuvalt kokkuleppe suunas.

                    "I don't know, there are contracts. My focus is to get on the pitch and play. What is clear is what I want: I want to be here. I'm going to do all I can to keep playing here, I did all I could to come and I will do all I can to stay."

                    "I'm not thinking about going back anywhere, only being here. I'm happy here and I want to be here for the years I have left at the top level. It's clear that I'm on loan, but things are advancing well. If things go well it will come to a good solution."
                    Kapteniks saab uuel hooajal Koke, ülejäänud kahe kapteni osas on seisud veel lahtised, aga tõenäoliselt oleks kõige kõvemad kandidaadid kolmikust Saúl, Gimenez ja Oblak.

                    Griezmanni mantlipärija osas tuleb kindlasti põnev suvi. Hetkel on kõige enam pakutud Dybala varianti, samas ilmus täna Marcas suur uudis sellest, kuidas hoopis Joao Félix oleks number üks valik. Arvestades allakirjutanud ajakirjanikku ning Marca viimase aja kalduvust siseinfot omada Atleti osas, siis ilmselt mingit sisu seal olla võib. Samas on ilmselge, et kui lõpuks oksjoniks läheb, siis pikka pidu ei ole ning tundub üleüldse veidi riskantne variant, kuhu 100+ miljonit paigutada.

                    Noh, ja siis on muidugi läbi käinud ka vähem põnevaid säästuvariante, a la Lacazette, kes väga mingit ülevoolavat entusiasmi ei tekita.
                    Coraje, corazón y cojones.

                    Kommentaar


                      Dybala oleks hea ost kuna sobiks arvadavasti teie mängujoonisese ilusti.

                      Kas Lemari soovid näha minemas? Kuna pole ju olnud väga hea ost. Huvitav jah see aasta päris palju teil müüdud talismane aga eks värskust on vaja kuna Greizmann pole enam see olnud mis ta oli 2016a. Õige otsus hea raha eest maha müüa ja tuua noorem ja värskem vend asemele.

                      Huvitav kas Sauli, Oblaki ja Koke vastu huvi ei tunta?
                      ..ja nii ongi

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Metslane89 Vaata postitust

                        Huvitav kas Sauli, Oblaki ja Koke vastu huvi ei tunta?
                        Neil kõigil peaks olema pidavad ja üsna värsked lepingud taskus. Mitte, et Grizi näitel need alati peaks aga ma vaatleks neid kolme ikka väga erinevast positsioonist, kui prantslast.
                        Lemar ei teinud parimat hooaega ja vaadates tema esituste iseloomu, noh, ei oska ütelda kas siit midagi tuleb ka. Samas 70 miljoni mehele võiks anda teise võimaluse küll. Ja Rodri lahkumine? Suurpuhastus suurpuhastuseks aga me räägime siin siis juba humanitaarkatastroofist. Selle mehe allkirja saamine polnud teab mis lihtne asi ja nüüd 70 milku eest ära anda? Raputamist vajab see meeskond küll aga mitte sellist, et lähme 10 aastat tagasi. Rodri stiilis ja kvaliteediga vendi ei ole lihtsalt saada! + tema vanus ja arengupotensiaal.

                        Selle hooaja võibolla märkimisväärsed valukohad minu meelest:
                        *vananenud kaitseliin
                        *Griezmanni vormilangus
                        *Sauli tasakaalukaotuseni ära roteerimine
                        *näpukad turul ehk Costa ja Lemar
                        *need väikesed ja suuremad jandid profe Ortega, Griezmanni, Filipe ja Lucasega.
                        Eks sellised asjad mõjutavad just taustajõude ja riietusruumi ning mentaalselt oli meeskond varasematel hooaegadel tugevam. Paar aastat tagasi me poleks 2-0 võõrsil sedasi käest andnud.
                        "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                        These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                          Neil kõigil peaks olema pidavad ja üsna värsked lepingud taskus. Mitte, et Grizi näitel need alati peaks aga ma vaatleks neid kolme ikka väga erinevast positsioonist, kui prantslast.
                          Lemar ei teinud parimat hooaega ja vaadates tema esituste iseloomu, noh, ei oska ütelda kas siit midagi tuleb ka. Samas 70 miljoni mehele võiks anda teise võimaluse küll. Ja Rodri lahkumine? Suurpuhastus suurpuhastuseks aga me räägime siin siis juba humanitaarkatastroofist. Selle mehe allkirja saamine polnud teab mis lihtne asi ja nüüd 70 milku eest ära anda? Raputamist vajab see meeskond küll aga mitte sellist, et lähme 10 aastat tagasi. Rodri stiilis ja kvaliteediga vendi ei ole lihtsalt saada! + tema vanus ja arengupotensiaal.

                          Selle hooaja võibolla märkimisväärsed valukohad minu meelest:
                          *vananenud kaitseliin
                          *Griezmanni vormilangus
                          *Sauli tasakaalukaotuseni ära roteerimine
                          *näpukad turul ehk Costa ja Lemar
                          *need väikesed ja suuremad jandid profe Ortega, Griezmanni, Filipe ja Lucasega.
                          Eks sellised asjad mõjutavad just taustajõude ja riietusruumi ning mentaalselt oli meeskond varasematel hooaegadel tugevam. Paar aastat tagasi me poleks 2-0 võõrsil sedasi käest andnud.
                          Ma arvaks, et humanitaarkatastroofist ei saa Rodri kaotuse puhul päris rääkida, aga tõsi ta on, et lisaks Lucase minekule oleks Rodri kaotus teine selline suurem ja valus hoop. Kuluaarides on räägitud, et Marcos Llorente oleks üks varuvariant, aga tema puhul tuleb ilmselt see mängu, et Real müüks suure tõenäosusega meelsamini kahekümne viiele teisele klubile kui et Atléticole.

                          Kui aga päris tõsiselt rääkida, siis mina olen selle poolt, et kui suurpuhastust teha, siis juba korralikult. Seisev vesi ei ole üleliia palju tulemust andnud ning selline väike maavärin kuluks kõigile ära. See on küll Atlético sugusele klubile riskantne, aga võib ka väga häid tulemusi anda – sest mine sa tea, äkki suudab Simeone uute ja värskete nägudega minna veidi ajas tagasi ning panna nad sama suure energia ja kirega mängima nagu Atlético mõned aastat tagasi mängis.

                          Ühesõnaga mina olen põnevil, sest tõenäoliselt on algaval hooajal mida vaadata: Gimenezi, Sauli ja Koke generatsioon peab nüüd võtma liidrivastutuse + uued ja näljased uustulnukad + ehk ülendatakse altpoolt süsteemist ka mõni nooruk püsivalt põhimeeskonna juurde. Ehk et sõidame!
                          Coraje, corazón y cojones.

                          Kommentaar


                            Joao Felix see suvi küll vaevalt kuskile liigub. Kuigi Atletico oleks vaieldamatult üks sümpaatsemaid sihtkohti minu jaoks.

                            Kommentaar


                              Ei mäletagi Atletico ajaloost, et kunagi nii palju põhimängijaid oleks lahkunud ühe suvega. Ehk siis lahkuvad Godin, Lucas, Grizi, Juanfran, Filipe ja ilmselt ka Rodri. Kõigi nende mängijate asendamine ei ole kindlasti lihtne aga samas annab see hea võimaluse restardiks. Eelkõige näeks arenemisruumi ründel, sest Atletico selle hooaja 37 mängus kogutud 53 väravat ei ole kindlasti piisav. Heaks võrdluseks on Levante, kes on saanud kirja 57 väravat.
                              Aga kõige rohkem muretsen järgmise hooaja kaitse pärast. Godini ja Lucase kaotamine saab olema kindlasti nähtav järgmine hooaeg. Aga klubi on juba varakult hakanud tühje kohte täitma ja võib öelda, et Alex Tellese(40miljonit) ja Felipe Monteiro(25miljonit) tulekud on suhteliselt kindlad. Nüüd oleks veel vaja kedagi keskkaitsesse juurde ja siis ühte odavat vasakkaitsjat.
                              Keskväljaga on vähe parem seis. Isegi, kui Rodri peaks lahkuma siis Partey, Saul ja Koke annavad piisavat võimalusi. Suht kindel on ka Hector Herrera tulek Portost Atleticosse.
                              Atletico ründearsenal saab ka suvel suurpuhastuse. Ootaks isegi, et Vitolo, Kalinic ja Costa lahkuksid samuti. Lemari hoiaks veel, sest Griezmanni lahkumisega saab ta ilmselt rohkem keskel toimetada, mis talle peaks paremini sobima. Correaga umbes sama lugu.Morata peaks ka jääma, kui Londoni klubiga kõik räägitud saab. Aga mis puutub nüüd Griezmanni asendajat siis Dybalat ma küll selles rollis ei näe. Nimelt 100 miljonit maksta Dybala eest on ilmselgelt liiga palju. Tema liiga numbrid sellel aastal olid ainult 28 mänguga 5 väravat ja 6 väravasöötu. Võib veel ära märkida, et Argentiina eest on mees väljakul oldud 910 minutiga löönud ainult ühe värava. Teades, kui raske on Atleticos ründajatel siis ei usu, et need numbrid tõusevad. Mina näeks Griezmanni asendajaks pigem kedagi odavamat. Head valikud oleksid pigem Sebastien Haller, Pablo Sarabia ja Kai Havertz.

                              Kommentaar


                                Gelson ka müüakse maha v

                                Kommentaar

                                Working...
                                X