Lehekülg 6, kokku 27 EsimeneEsimene ... 234567891016 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 101 kuni 120, kokku 530
    Eesti koondislane Kasutaja keenjus250 avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2008

Algupärane

B grupp on raskeim jah aga turniiri võitu pakun kamerunile

Kind of delirious...
    Liitus foorumiga
    May 2006

Algupärane

Peagi see jälle käivitub ning sel korral Aafrika jalgpallimeistrivõistlused pallitakse Angola maapäral. Ühtlasi 27. korda korraldatav turniiri algab 10. ja lõpeb 31. jaanuaril 2010.

Alagrupid:

Grupp A
    Angola
    Mali
    Alžeeria
    Malawi

Grupp B
    Elevandiluurannik
    Ghana
    Togo
    Burkina Faso

Grupp C
    Egiptus
    Nigeeria
    Benin
    Mosambiik

Grupp D

Kamerun
    Tuneesia
    Sambia
    Gabon

Võistluskohad:
    Luanda, Estádio 11 de Novembro (40 000)
    Cabinda, Chiazi National Stadium (25 000)
    Benguela, Complexo da Sr. da Graça (25 000
    Lubango, Estádio Alto da Chela (25 000)

Viimaste aastate võitjad:
    2008 - Egiptus
    2006 - Egiptus
    2004 - Tuneesia
    2002 - Kamerun
    2000 - Kamerun
    1998 - Egiptus

Viimaste aastate parimad väravakütid:
    2008 – Samuel Eto`o (Kamerun) 5
    2006 - Samuel Eto'o (Kamerun) 5
    2004 - Patrick Mboma (Kamerun) , Frédéric Kanouté (Mali) , Youssef Mokhtari (Maroko), Jay-Jay Okocha (Nigeeria), Francileudo dos Santos (Tuneesia) 4

Nii nagu viimastel aastatel juba traditsiooniks on kujunenud, Eurosport on jälle kaamerad kohale lennutanud ning toob turniiri koduekraanideni. Ja seda kõike mõistagi alates 10. jaanueril toimuvast avapaugust, mil korraldajameeskonna vastaseks saabub Mali.

Bradolf Pitler Kasutaja Mõnuagent 007 avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Mul on väga kahju, et Guinead pole. Oli aastal 2006 minu suur lemmik oma viimaste minutite päästeoperatsioonidega. 2008 jäi natuke poolikuks turniir, aga seekord luban, et jälgin huviga ja oma lemmiku Guinea asemel kujundan turniiri käigus. Aga ühte asja ma ütlen, et ma olen mõlemad viimased korrad ennustanud võitja õigesti. 2006 isegi soccerneti artiklis, teine kord Lauri T. ja Holger R.-ga baaris vaieldes. Lauri T. rääkis, kui kõva on Elevandi koondis, aga mina lubasin, et Egipt võidab. Äkki ka seekord?

Meeskonnaliige Kasutaja karl54 avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas dannar Vaata postitust
    Mul on väga kahju, et Guinead pole. Oli aastal 2006 minu suur lemmik oma viimaste minutite päästeoperatsioonidega. 2008 jäi natuke poolikuks turniir, aga seekord luban, et jälgin huviga ja oma lemmiku Guinea asemel kujundan turniiri käigus. Aga ühte asja ma ütlen, et ma olen mõlemad viimased korrad ennustanud võitja õigesti. 2006 isegi soccerneti artiklis, teine kord Lauri T. ja Holger R.-ga baaris vaieldes. Lauri T. rääkis, kui kõva on Elevandi koondis, aga mina lubasin, et Egipt võidab. Äkki ka seekord?
    Ma panustaks ka Egiptusele, samas loodaks et Nigeeria võidaks, eks neid meeskondi ole päris mitu kes võita võivad.

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

ja 2006 sai prakt. kõik mängud ka soccernetis reporteeritud, et kes nüüd ametisse astuda tahaks? Turniir on tase! Luban.

Kind of delirious...
    Liitus foorumiga
    May 2006

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas dannar Vaata postitust
    Mul on väga kahju, et Guinead pole. Oli aastal 2006 minu suur lemmik oma viimaste minutite päästeoperatsioonidega. 2008 jäi natuke poolikuks turniir, aga seekord luban, et jälgin huviga ja oma lemmiku Guinea asemel kujundan turniiri käigus.
    Kahtlemata mingil määral kahju. Olnuks huvitav vaadata, kas Feindouno & Co. oskavad veel mängida. Kvaliteeti näib olevat täitsa piisavalt, kuid mis parata, sel korral jäädi Malawile ja Burkina Fasole kvalifikatsioonis jalgu. Kuigi, kui nii võtta, hüpe kahe viimati mainitu bandwagonisse oleks iseenesest täitsa huvitav.

Allez l'OM Kasutaja Mask avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2007

Algupärane

Minul isiklikult on kahju ,et Senegal turniirile ei pääsenud aga samas jäävad Niang ja Diawara "koju".

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

Ja ma tunnen Maski postist lähtuvalt, et on mure, kuidas Lille hakkama saab... Aga poikad, kes enda pool turniiri ühisvaatamisvooru teeb

Allez l'OM Kasutaja Mask avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2007

Algupärane

Küll see Lille hoog ka raugeb. Ses mõttes tuli puhkus õigel ajal. :P
    Mitte, et mul Lille meeskonna vastu midagi oleks.

Kind of delirious...
    Liitus foorumiga
    May 2006

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas kasparov Vaata postitust
    Aga uurisin natuke CIV-i meediat, ja seal ollakse Romarici eemalejäämise üle ikka väga imestunud. Asi oli siis väidetavalt olnud nii, et pärast viimast valikmängu pidi meeskonnal järgmisel päeval olema pidulik kokkusaamine mingite kohalike rikkuritega. Romaric sinna ei läinud, sõitis hoopis Sevillasse ja teatas sealt, et tal on kallal mingi kõhuhäda. Seepeale Halihodžic vihastanud ja on vihane siiani! CIV meedia arvates piisanuks aga täiesti sellest, et Romaric jäeti kõrvale Saksamaa-sõprusmängust, ning ollakse ka sügavalt mures, et meeskonna sisekliimale ei tule Romarici kõrvalejätmine sugugi kasuks. Nimelt olla seal niigi palju lahkhelisid (meenutagem kasvõi Kalou ja Meite kaklust enne viimast

Samas on asjast ka teine versioon liikvel, mille kohaselt Romaric läks Guinea vastu pallitud kvalifikatsiooni viimase mängu järel meeskonnakaaslastega kergele läbule, kuid ei saabunud järgmisel hommikul treeningutele. Olevat seejärel vabandanud ning Halihodžic oli Romarici enda sõnade kohaselt ka andestanud, kuid hoolimata sellest jättis koondisest eemale.

Oli see siis tegelikkuses nii või naa, põikpäine otsus treenerilt. Mõistagi mängija peab teatud reegleid täitma, kuid kui kord on juba vabandanud ja treener väidetavalt intsidendi ka andestanud, siis on kahtlemata karm otsus jätta niigi hea mängumees valikutest välja. Eriti veel teades, et Les Éléphantsil läheks keskväljale taolist kreatiivsust vaja.

Gaša Kasutaja kasparov avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2006

Algupärane

Elevandiluuranniku jalkaliidu kodulehel on pikk intervjuu peatreener Vahid Halihodžiciga (http://www.fifci.org/News.aspx?num=A000004320), kus Romarici kohta ütleb ta nii:
    "Poolkaitses, jah, mul on kurblik meel, et Romaric on eemal, aga ta jättis end ise eemale:"
    Küsimus: Mida ta siis tegi?
    Halihodžic: On teatud meeskonnasisesed reeglid, mida tuleb austada, ja kui neid ei austa, siis tuleb arvestada tagajärgedega!

Muuhulgas ütleb ta ses intervjuus veel ka seda, et distsipliiniga on koondises üldiselt kõik korras ja tema valitsusajal on ses suhtes asi just paremaks läinud. Olgu siis nii.

Liitus foorumiga
    Jun 2006

Algupärane

Vabandust, et ei räägi siinkohal jalgpallijuttu, aga et tegemist on minu jaoks väga põhimõttelise asjaga, siis ma usun, on postitus asjakohane.
    Puudutab see antud teema pealkirja, ehk siis üldiselt seda, kuidas meil siin Aafrika jalgpallimeistrivõistluste ametlikku nime tõlgitakse, ehk siis see neetud Aafrika Rahvuste Karikas.
    Minu küsimus on - mis mõttes rahvuste?!
    Kõigepealt: inglise Nation ei tähenda sugugi ühemõtteliselt ja esmaliselt rahvust, vaid pigem ikkagi rahvast (mis ei ole identne rahvusega) ja samal ajal ka riiki, maad koos kõigi seal elavate - NB! - erinevate rahvastega. Ehk siis Estonian Nation tähistaks Eestit, ja samal ajal ka kõiki rahvusgrupppe, kelle kodumaaks Eesti on.

Ja vott siit edasi tulebki teiseks see asjaolu, et Aafrika puhul iseäranis ei saagi me eriti rääkida ei rahvustest ega rahvusriikidest (va ehk teatud määral näit Svaasimaa ja Somaalia). Ei ole olemas rahvust nagu "kamerunlane" või "nigeerlane" jne; Aafrika riikides on kümneid kui mitte sadu rahvakillukesi- ja grupikesi, kes siis kokku moodustavad ühe või teise riigi rahva. Ja paljudel juhtudel võib üks rahvakilluke olla jagunenud ka erinevate riikide rahvaste hulka, sõltuvalt koloniaalajastul eurooplaste poolt tõmmatud piiridest (näit fulbed, kes on sel viisil sattunud vähem või rohkem kõikidesse Lääne-Aafrika riikidesse).

Ehk siis, kui tõesti on vaja African Cup of Nations eesti keelde tõlkida, siis sisuliselt õige variant saaks olla ikkagi Aafrika Rahvaste Karikas, aga tegelikult oleks minu meelest kõige lihtsam ja loogilisem ikkagi Aafrika Meistrivõistlused, sest World Cup´i ei tõlgi me ju ka kui "maailma karikas", vaid ikkagi kui "maailmameistrivõistlused".

Kind of delirious...
    Liitus foorumiga
    May 2006

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas kasparov Vaata postitust
    Vabandust, et ei räägi siinkohal jalgpallijuttu, aga et tegemist on minu jaoks väga põhimõttelise asjaga, siis ma usun, on postitus asjakohane.
    Puudutab see antud teema pealkirja, ehk siis üldiselt seda, kuidas meil siin Aafrika jalgpallimeistrivõistluste ametlikku nime tõlgitakse, ehk siis see neetud Aafrika Rahvuste Karikas.
    Minu küsimus on - mis mõttes rahvuste?!
    Kõigepealt: inglise Nation ei tähenda sugugi ühemõtteliselt ja esmaliselt rahvust, vaid pigem ikkagi rahvast (mis ei ole identne rahvusega) ja samal ajal ka riiki, maad koos kõigi seal elavate - NB! - erinevate rahvastega. Ehk siis Estonian Nation tähistaks Eestit, ja samal ajal ka kõiki rahvusgrupppe, kelle kodumaaks Eesti on.

Ja vott siit edasi tulebki teiseks see asjaolu, et Aafrika puhul iseäranis ei saagi me eriti rääkida ei rahvustest ega rahvusriikidest (va ehk teatud määral näit Svaasimaa ja Somaalia). Ei ole olemas rahvust nagu "kamerunlane" või "nigeerlane" jne; Aafrika riikides on kümneid kui mitte sadu rahvakillukesi- ja grupikesi, kes siis kokku moodustavad ühe või teise riigi rahva. Ja paljudel juhtudel võib üks rahvakilluke olla jagunenud ka erinevate riikide rahvaste hulka, sõltuvalt koloniaalajastul eurooplaste poolt tõmmatud piiridest (näit fulbed, kes on sel viisil sattunud vähem või rohkem kõikidesse Lääne-Aafrika riikidesse).

Ehk siis, kui tõesti on vaja African Cup of Nations eesti keelde tõlkida, siis sisuliselt õige variant saaks olla ikkagi Aafrika Rahvaste Karikas, aga tegelikult oleks minu meelest kõige lihtsam ja loogilisem ikkagi Aafrika Meistrivõistlused, sest World Cup´i ei tõlgi me ju ka kui "maailma karikas", vaid ikkagi kui "maailmameistrivõistlused".
    Hea tähelepanek siinkohal. Olen ka ise mõelnud selle üle, miks sarnane tõlge on sedasi kasutusele võetud, sealhulgas ka mõningates ametlikumates allikates. Kõige loogilisem seletus võib olla see, et valitud lihtsam tee ja sedakaudu otsest tõlget kasutatud, mõtlemata täpsemalt äsja esile toodud asjaoludele. Võttes arvesse mainitud tegurid ja säilitamaks ühist liini, Aafrika Meistrivõistlused on tunduvalt loogilisem tõlge, nagu ka "maailmameistrivõistlused" World Cup`i puhul.

Möirgav mölder Kasutaja mcnamara avatar
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

Viimaste tähelepanekute valguses muutsin ühe tähe võrra teema pealkirjaga.
    i think the more i think the harder it is for me to breathe

fänn Kasutaja cannuman avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2004

Algupärane

tänud kasparovile huvitava info eest

Asjahuviline
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

kes oskaks vastata,kust saaks krge vaevaga kätte listi kodanikest,kes inglise liigadest lahkuvad,olen vana ja laisk,äkki saaks kerge vaevaga kuskilt teada. Iseeneset ohtlik loosung-kerge vaevaga, saada palju

komeet Kasutaja vincent avatar
    Liitus foorumiga
    Oct 2005

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas maamesilane Vaata postitust
    kes oskaks vastata,kust saaks krge vaevaga kätte listi kodanikest,kes inglise liigadest lahkuvad,olen vana ja laisk,äkki saaks kerge vaevaga kuskilt teada. Iseeneset ohtlik loosung-kerge vaevaga, saada palju
    Selle artikli lõpus on nimekiri Premi lahkujatest, tõsi, mitte küll kõige värskem. Assou-Ekotto mitteosalemine on ainus parandus, mille kohe peast oskan lisada.
    armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

Liitus foorumiga
    Jun 2006

Algupärane

Et juba ühe nädala ja ühe päeva pärast (ehk siis pühapäeval 10.jaanuaril) lüüakse Aafrika Meistrivõistlustel jalg mättasse, siis viimane aeg on ära tuua turniiri ajakava. Mänguajad on Eesti aja järgi, ja et Eurosport peaks kogu selle toreduse üle kandma, siis mida muud kui pange huvitavamad mängud märkimikusse kirja ja nautige suurepärast Aafrika jalgpalli Angolast!

Alagrupimängud
    10/01/2010 21:00 ANGOLA v MALI (A)
    11/01/2010 15:45 MALAWI v ALŽEERIA (A)
    11/01/2010 18:00 ELEVANDILUURANNNIK v BURKINA FASO (B)
    11/01/2010 20:30 GHANA v TOGO (B)
    12/01/2010 18:00 EGIPTUS v NIGEERIA (C)
    12/01/2010 20:30 MOSAMBIIK v BENIN (C)
    13/01/2010 18:00 KAMERUN v GABON (D)
    13/01/2010 20:30 SAMBIA v TUNEESIA (D)
    14/01/2010 18:00 MALI v ALŽEERIA (A)
    14/01/2010 20:30 ANGOLA v MALAWI (A)
    15/01/2010 18:00 BURKINA FASO v TOGO (B)
    15/01/2010 20:30 ELEVANDILUURANNIK v GHANA (B)
    16/01/2010 18:00 NIGEERIA v BENIN (C)
    16/01/2010 20:30 EGIPTUS v MOSAMBIIK ©
    17/01/2010 18:00 GABON v TUNEESIA (D)
    17/01/2010 20:30 KAMERUN v SAMBIA (D)
    18/01/2010 18:00 ANGOLA v ALŽEERIA (A)
    18/01/2010 18:00 MALI v MALAWI (A)
    19/01/2010 18:00 BURKINA FASO v GHANA (B)
    19/01/2010 18:00 ELEVANDILUURANNIK v TOGO (B)
    20/01/2010 18:00 EGIPTUDS v BENIN ©
    20/01/2010 18:00 NIGEERIA v MOSAMBIIK ©
    21/01/2010 18:00 GABON v SAMBIA (D)
    21/01/2010 18:00 KAMERUN v TUNEESIA (D)

Veerandfinaalid
    24/01/2010 18:00 A1 v B2 (M 25)
    24/01/2010 21:30 B1 v A2 (M 26)
    25/01/2010 18:00 C1 v D2 (M 27)
    25/01/2010 21:30 D1 v C2 (M 28)

Poolfinaalid
    28/01/2010 18:00 Võitja M 25 v Võitja M 28 (M 29)
    28/01/2010 21:30 Võitja M 26 v Võitja M 27 (M 30)

Pronksimäng
    30/01/2010 18:00 Kaotaja M 29 v Kaotaja M 30

Finaal
    31/01/2010 18:00 Võitja M 29 v Võitja M 30

Liitus foorumiga
    Jan 2004

Algupärane

FIFA kinnitas, et taas on finaalis Wild Cardiga koha taganud Austria koondis. ÖSTERREICH!!

Asjahuviline Kasutaja ZacMes avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2008

Algupärane

Kameruunile panustan!

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •