320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

U-19 Koondis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Solskjær Vaata postitust
    Kui kauaoodatud see enam ikka on…

    Paskotši on A-koondises, Kokka on vigane, Jürgens ja Šapovalov koosseisust välja heidetud. Kui ma seda nimekirja vaatan, siis tegu on tegelikult ju vaid tubli Esiliiga tipus mängiva võistkonnaga, ei millegi enamaga. Mitte ükski mängija ei saa Premium liigas regulaarselt mänguaega.

    Õnneks numbrid ei mängi, kuid sellegipoolest… Eesti võidule panustades saaks täna raha kuni 40-kordselt tagasi. Ma ei tahaks uskuda, et veel kaks aastat tagasi oleksime me Austria vastu nii suured underdogid olnud.

    Gruusiaga peetud esimese sõprusmängu valguses ei välistaks ma võimalust, et see “kõige oodatum aastakäik” lõpetab nulli punkti peal. Samas on noortejalgpall nii ettearvamatu, et siin on kõik võimalik.
    Eks tuleb suures plaanis nõustuda. Lisaks veel eeldatavast algkoosseisust Sõtšugov ka väljas ning Shein U21 koondises. Kuna U21 on praegu niigi täiesti konkurentsivõimetu, siis mu arust oleks võinud Sheini hetkel ikkagi U19 tegemistesse kaasata ja veidigi suurendada võimalust eelringist edasi pääseda ning seeläbi saada kogu põlvkonnale rohkem rahvusvahelisel tasemel mänge. Ja U21-s oleks võinud anda võimaluse näiteks Mihhailovile, kes on täpselt sellises halvas vanuses piiri peal olev mängija.

    Väike lootus oli, et kui Artjuhhov on pundis, siis saavad erimeelsused Šapovaloviga ikkagi lahendatud. Lisaks resultatiivsusele on mu arust kehakeel Legioni eest olnud pärast seda intsidenti selgelt parem, aga eks see naiivne lootus vast oli. Mis seal ikka, lõppkokkuvõttes vastutab tulemuse eest siiski treener. Väiksema valikuga riikidel on iga mängija puudumine muidugi suurema kaaluga, aga eks see on juba vanus, kus paremad võivad olla edasi liikunud ja vigastused käivad ikka spordi juurde. Nii võiks Austria eest täna näiteks väljakule tulla juba Barcelona esindusmeeskonnaski peale saanud Yusuf Demir. Lõppkokkuvõttes ei ole oluline mitte ainult see, et kui mitu meest siit A koondisesse välja jõuab, vaid ka see, et enamustest tuleks vähemalt korralikul tasemel Premium liiga mängijad ja selleks peab olema list piisavalt pikk, et paari mängija ärakukkumine ei tohi üldpilti totaalselt muuta.

    Loodame igatahes parimat, aga mu jaoks isegi üllatavalt väike on hetkel tähelepanu U19 tegemistele. Ma saan aru, et laiema üldsuse jaoks on määravaks see, et me kuskil MM valiksarjas edestaksime Valgevenet, aga hetkel on vähemalt minu jaoks palju olulisem, et tuleks positiivseid signaale noortekoondiste tasemelt.

    Kommentaar


      Keegi mainis, et Jürgens ja Šapovalov on välja heidetud. Kui viimase puhul paistab see tõele vastavat,siis Jürgensi puhul ju oli ego nii suur, et väike Eesti ei vasta tema ambitsioonidele ja tahab tugevama koondisega liituda või olen valesti aru saanud?

      Kommentaar


        Algselt postitas Vask Vaata postitust
        Keegi mainis, et Jürgens ja Šapovalov on välja heidetud. Kui viimase puhul paistab see tõele vastavat,siis Jürgensi puhul ju oli ego nii suur, et väike Eesti ei vasta tema ambitsioonidele ja tahab tugevama koondisega liituda või olen valesti aru saanud?
        Jürgens ju tahtis mängida Eesti eest, kuid kehvem mängija võeti alati tema asemel (ilmselgelt seoses teise mängija koduklubiga) ning lõpuks ta solvus (pigem vanemad vist?). Või olen valesti aru saanud?
        Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
        Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

        Kommentaar


          Algselt postitas Vask Vaata postitust
          Keegi mainis, et Jürgens ja Šapovalov on välja heidetud. Kui viimase puhul paistab see tõele vastavat,siis Jürgensi puhul ju oli ego nii suur, et väike Eesti ei vasta tema ambitsioonidele ja tahab tugevama koondisega liituda või olen valesti aru saanud?
          See kodakondsuse vandenõu kasvas välja vist sellest kui aivar mainis ära ambitsioonid ja selle all pidas silmas klubi tasandil ambitsioone.

          25. VEEBRUAR 2020

          "Minu esimene ülesanne oli proovida seda probleemi lahendada ja teine ülesanne oli korraldada suhteid. Oliveri eesmärk on teenida AS Romas profileping ja ta tahab olla selles protsessis sada protsenti sees. See võimalus on hea ja selle nimel tasub pingutada. See on mõistetav," sõnas Pohlak.

          "Ma teadsin, et tulen täna siia saatesse ja leppisin isa Jüriga kokku, et ütlen selle ka siin välja. Oliveri osalemine U17 EM-finaalturniiril ei ole võimalik. Me loodame, et tal läheb hästi ja tulevikus, kui sportlikult kriitilised piirid on ületatud, saaks temast olla Eesti jalgpallile abi."


          Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
          Jürgens ju tahtis mängida Eesti eest, kuid kehvem mängija võeti alati tema asemel (ilmselgelt seoses teise mängija koduklubiga) ning lõpuks ta solvus (pigem vanemad vist?). Või olen valesti aru saanud?
          Ei ole valesti aru saanud. Küll aga on solvumise osa kaheldav, pigem on tegu küsimsuega kas uus treener on kontaktis. (Aivar:"See oli kahe kõva häälega mehe omavaheline sõbralik vestlus," kirjeldas Pohlak enda ja Jüri Jürgensi dialoogi. "Üks kõne üle tunni ja teine üle poole tunni, kus ka Jüri üritas kompromisse leida. Samuti üritas Norbert (U17 koondise peatreener Norbert Hurt - R. V.), aga lõpuks lihtsalt ei olnud enam ruumi, kuhu kokku tulla.") Juhin tähelepanu et lõpuks ei olnud enam ruumi. Lõpuks- kas siis lõpetati kontakt ?

          30. DETSEMBER 2019

          Oled sa ise klubis rääkinud, et tahaksid koondises käia?
          Olen. Aga ma olen põhiründaja ja nad ei tahtnud minust ilma jääda. Mäng Interiga oli väga oluline, sest nad on teised, meie oleme kolmandad. Võitsime 4:1 (Jürgens lõi selles mängus kübaratriki – K. J. K.).

          Kui mul on vähegi võimalus, pole mingit reisimist või kooli sisseastumist – miks mitte, ma tulen. Aga viimastel kordadel on lihtsalt olnud nii, et raske on olnud tulla. See ei ole alati väga minust sõltunud.
          Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

          Kommentaar


            Algselt postitas Soccerfam Vaata postitust
            Väravavahid
            Georg Mattias Lagus (03.03.2003) – FC Talavera (ESP)
            Maico Rimmel (23.09.2003) – JK Tallinna Kalev
            Miikael Johann Raassalu (23.03.2003) – Viimsi JK

            Kaitsjad
            Martin Jälle (15.05.2003) – Viimsi JK
            Sander Alex Liit (11.04.2003) – FC Nõmme United
            Aleksandr Nikolajev (23.06.2003) – Tallinna JK Legion
            Rasmus Kallas (18.11.2003) – Paide Linnameeskond
            Andreas Vaher (15.04.2004) – SPAL (ITA)
            Erko Jonne Tõugjas (05.07.2003) – Tallinna FC Flora

            Poolkaitsjad ja ründajad
            Martin Vetkal (21.02.2004) – AS Roma (ITA)
            Sten Jakob Viidas (24.02.2003) – Vitória S.C. (POR)
            Johann Kõre (14.04.2004) – Viimsi JK
            Nikita Ivanov (16.08.2003) – Tallinna JK Legion
            Andreas Kiivit (05.07.2003) – Tallinna FC Flora
            Andrei Smirnov (28.06.2003) – Tallinna JK Legion
            Danil Kuraksin (04.04.2003) – Tallinna FC Flora
            Tristan Toomas Teeväli (19.05.2003) – Tallinna FC Flora
            Taaniel Usta (17.02.2003) – Tallinna FC Flora
            Marten Henrik Kelement (24.10.2003) – Paide Linnameeskond
            Henri Leoke (30.12.2003) – FC Nõmme United
            Kui võtta pmst ükskõik, millise Euroopa riigi u19 koondis, siis sealt leiab kohalikus kõrgliigas ja mängivaid mehi. Meil on u19 koondises pmst ainult Kuraksin ja Ivanov mingil määral natukene. Ja põhjus ei ole ka see, et nad mängiks u21, vaid meie noored ei suuda absoluutselt konkurentsi pakkuda ka meie praegusele kõrgliigale. Tulevik tundub ikka väga mustades toonides kui seda pilti vaadata...

            Kommentaar


              Lagus

              Nikolajev - Liit - Tõugjas - Kallas

              Ivanov - Teeväli - Vetkal - Kuraksin

              Usta - Viidas



              Austria koosseis koosneb eelkõige kohaliku kõrg- ja esiliiga mängijatest. Lisaks veel üks Juventus U19, Köln U19 ja Bayern Müncheni duubli mängija.

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Kui võtta pmst ükskõik, millise Euroopa riigi u19 koondis, siis sealt leiab kohalikus kõrgliigas ja mängivaid mehi. Meil on u19 koondises pmst ainult Kuraksin ja Ivanov mingil määral natukene. Ja põhjus ei ole ka see, et nad mängiks u21, vaid meie noored ei suuda absoluutselt konkurentsi pakkuda ka meie praegusele kõrgliigale. Tulevik tundub ikka väga mustades toonides kui seda pilti vaadata...
                Teise nurga alt: oleme tahtnud, et noored läheksid varem välja. Koosseisus, mida praegu viletsaks nimetame ja millest puudujaid loeme, on siiski neli meest välismaal ja mitte kuskil Lätis-Soomes-Rootsis. Lisaks mõned huvitavad kujud kodumaal, kes peaksid küll juba PL mängima (esimese hooga kindlasti Tõugjas, Teeväli, Usta).

                Et selles plaanis väljavaated ei ole nüüd päris mustad. Kindlasti tuleb sealt tublisid Premium liiga mehi ja endiselt on vähemalt minul usku, et ka keskmisest rohkem A-koondislasi (kui öelda, et tavataks on kaks per aastakäik).

                Samas jah. Täna puudub igasugune usk, et kaks aastat tagasi Prantsusmaad ja Hispaaniat võitnud koondis suudaks Austria vastu kasvõi võrdselt mängida ... ja sellest on meeletult kahju.

                Kommentaar


                  Ungari ja Valgevene peaksid paberi põhjal olema nõrgemad vastased kui Austria. Seda raskem on - esimese 45 minuti põhjal muidugi - tõdeda, et õige koosseisuga Eesti võikski ideaalis neid vastaseid hammustada ja isegi edasipääsu nimel võidelda. Vaatab nüüd, kuidas teise poolajaga toime tullakse. Võib-olla süüakse elusalt ära.

                  Nägin, et Rimmel on varuväravavaht. Mängija, kellele Esiliiga B-s lüüakse väravaid lati alla sisse, ei tohiks koondises (loe: üleüldse väravavahina) mängida. Kuskilt möödaminnes lugesin, et nüüd on saaljalgpalli U19 koondis ka loodud. Ta peaks seal oma hea jalamänguga mängima, mitte suurel väljakul.

                  Kommentaar


                    Keegi mängu ka nägi ?
                    Iga spordiharrastaja suitsetab kvaliteetset - paberosse

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Solskjær Vaata postitust
                      Kuskilt möödaminnes lugesin, et nüüd on saaljalgpalli U19 koondis ka loodud. Ta peaks seal oma hea jalamänguga mängima, mitte suurel väljakul.
                      Saalijalgpallis väravavahina jalaga pole suurt midagi teha.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Kotz Vaata postitust
                        Saalijalgpallis väravavahina jalaga pole suurt midagi teha.
                        No on ikka küll saalis jalaga mängu vaja, eelkõige tõrjetöös.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas urmar Vaata postitust
                          No on ikka küll saalis jalaga mängu vaja, eelkõige tõrjetöös.
                          Arvan, et Solskjaer mõtles jalaga mängu all mängu ehitamist ja söötmist jne. Mitte tõrjetööd, jalaga tõrjetööd läheb nii tava-, ranna- kui ka saalivutis vaja.

                          Kommentaar


                            Täna küll kahju tulemusest mängiti teise poolaja algus hästi väga võimalusi ei tekkinud, aga panid ühe ära ikka kastijoone pealt ja siis penalti ka kahju tõesti, et ära lasti lõpus

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Solskjær Vaata postitust
                              Ungari ja Valgevene peaksid paberi põhjal olema nõrgemad vastased kui Austria. Seda raskem on - esimese 45 minuti põhjal muidugi - tõdeda, et õige koosseisuga Eesti võikski ideaalis neid vastaseid hammustada ja isegi edasipääsu nimel võidelda.
                              Teine poolaeg oli tõesti hea. Jääbki teada saamata, kas oleksime olnud parima koosseisuga võimelised edasipääsu peale mängima.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Solskjær Vaata postitust
                                Gruusiaga peetud esimese sõprusmängu valguses ei välistaks ma võimalust, et see “kõige oodatum aastakäik” lõpetab nulli punkti peal.
                                0 punkti, 0 väravat

                                Kommentaar

                                Working...
                                X