320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
    Ma ei mõelnud siin sõna "meil" all konkreetselt Eesti või siis antud kontekstis Soome ühiskonda, vaid pigem kasutasin seda üldistavas mõttes. Meil on mure, meil on probleem jne.
    Ja lahendus ongi lihtne, mingi asja ümber nimetamine ei ole keerukas, eriti kui ettevõte ise seda välja pakub.

    Pidureid on alati mõtekas testida, ja diskussioon teemade üle on samuti vajalik, ühiskonnas on palju kohti, kus probleemi lahendused on konkreetselt sellised, kus inimesed ja valdkonnad saavad pihta (nt kliimamuutus vs ida-virumaa põlevkivi, autojuhid vs ratturid jne).
    Aga kui mingi ettevõte tahab igaks juhuks oma kuvandi mõttes ühe oma toote ümber brändida, siis see ei ole põhjust hakata juhuslikult räntima kuidas tulevikus peab malereegleid muutma või mustamäe halliks mäeks ümber nimetama vms.
    No ma ütleks, et kui keegi hakkab seletama, et öu so jäätis on rassistlik kuna nimeks eskimo siis ma ütleks, et get over it. See küsimus, et kas male on rassistlik kuna valged alustavad on hiljuti korduvalt töstatanud ja räägitud täiesti tösimeeli, niiet ära aja, et see ei lähe teemasse ja mina kujutan siin midagi ette. Ongi absurd ja seda enam, et keegi omale sellist asja ette kujutab. Sönal "valge" ja "hele" ei tohiks ka ühelegi inimrühmale solvav olla, aga ometigi on ühe teatud inimgrupi poolt nii nöutud ja suured firmad on oma toodetes muudatusi teinud: https://arileht.delfi.ee/news/uudise...st?id=90289795
    “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

    Kommentaar


      Algselt postitas kaala Vaata postitust
      No ma ütleks, et kui keegi hakkab seletama, et öu so jäätis on rassistlik kuna nimeks eskimo siis ma ütleks, et get over it. See küsimus, et kas male on rassistlik kuna valged alustavad on hiljuti korduvalt töstatanud ja räägitud täiesti tösimeeli, niiet ära aja, et see ei lähe teemasse ja mina kujutan siin midagi ette. Ongi absurd ja seda enam, et keegi omale sellist asja ette kujutab. Sönal "valge" ja "hele" ei tohiks ka ühelegi inimrühmale solvav olla, aga ometigi on ühe teatud inimgrupi poolt nii nöutud ja suured firmad on oma toodetes muudatusi teinud: https://arileht.delfi.ee/news/uudise...st?id=90289795
      Washington Redskins on nüüdseks Washington Football Team

      Kommentaar


        Kas seal mitte ei ole selline lugu, et Football Team ollakse kuni mingi hea nimepakkumine tuleb?

        Kommentaar


          LeeRomeno kujutab omale ette, et BLM on kamp maailmaparandajaid, kes pingutavad õilsa vördsuse printsiibi nimel, et iga lill aasal saaks ühtmoodi valgust ja oleks imelik nina krimpsutada nende nöudmiste peale
          “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

          Kommentaar


            Algselt postitas cabron Vaata postitust
            Washington Redskins on nüüdseks Washington Football Team


            Siin on terve pikk nimekiri köikidest asjadest mis muudetud on, et noh, rassistlik poleks

            Vötab muigama küll ausalt öeldes. Edmonton Eskimos on nüüd Edmonton Football Team, NASA plaanib Eskimo Nebula ja siiami kaksikute galaktika nimemuutmist, enam ei ole blacklist vaid blocklist, mitte master bedroom vaid main bedroom jne.
            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

            Kommentaar


              Algselt postitas vendetta Vaata postitust
              Kas seal mitte ei ole selline lugu, et Football Team ollakse kuni mingi hea nimepakkumine tuleb?
              On July 1, 2020, a group of investors worth $620 billion had written letters to Nike, FedEx and PepsiCo asking them to stop their support of the NFL until the Washington Redskins changed their name. On July 23, Washington Football Team was adopted as the club's temporary name, with an official replacement to be chosen later.

              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

              Kommentaar


                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                Ma ei mõelnud siin sõna "meil" all konkreetselt Eesti või siis antud kontekstis Soome ühiskonda, vaid pigem kasutasin seda üldistavas mõttes. Meil on mure, meil on probleem jne.
                Saan aru. Ja see häiribki, sest ühel hetkel pole enam "meil". Vaid on "teil" ja "sinul". Ja siis kui keegi julgeb teema üles võtta, siis öeldakse, et näe... siin on ju selgelt kirjas "meil". Pudru ja kapsad, eks?

                Sama skeem kehtib põhimõtteliselt ka väljendi "probleem" kohta. Seal on ainult see vahe, et antud väljend kätkeb endas lisaks negatiivset emotsiooni. Mis omakorda juba teeb keeruliseks positiivse tulemi saavutamise.
                Kui igale ülesandele, katsumusele jne lüüakse külge silt "probleem", siis on gps persekursil.
                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  No ma ütleks, et kui keegi hakkab seletama, et öu so jäätis on rassistlik kuna nimeks eskimo siis ma ütleks, et get over it. See küsimus, et kas male on rassistlik kuna valged alustavad on hiljuti korduvalt töstatanud ja räägitud täiesti tösimeeli, niiet ära aja, et see ei lähe teemasse ja mina kujutan siin midagi ette. Ongi absurd ja seda enam, et keegi omale sellist asja ette kujutab. Sönal "valge" ja "hele" ei tohiks ka ühelegi inimrühmale solvav olla, aga ometigi on ühe teatud inimgrupi poolt nii nöutud ja suured firmad on oma toodetes muudatusi teinud: https://arileht.delfi.ee/news/uudise...st?id=90289795
                  Jäätis pole rassistlik, vaid sõna Eskimo on rassistlik. Endiselt kehtib siin loogika, et senimaani kui sa ise pole mingi sellise inimrühma liige, keda mingi nimetus solvab, ei ole sinu asi arvata, kas see on solvav.
                  Mingi valgendava kreemi taustloost ei tea midagi, mingi blackface teemaga seotud asi?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas kaala Vaata postitust
                    LeeRomeno kujutab omale ette, et BLM on kamp maailmaparandajaid, kes pingutavad õilsa vördsuse printsiibi nimel, et iga lill aasal saaks ühtmoodi valgust ja oleks imelik nina krimpsutada nende nöudmiste peale
                    Ei? Omapärane järeldus muidugi.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Saan aru. Ja see häiribki, sest ühel hetkel pole enam "meil". Vaid on "teil" ja "sinul". Ja siis kui keegi julgeb teema üles võtta, siis öeldakse, et näe... siin on ju selgelt kirjas "meil". Pudru ja kapsad, eks?

                      Sama skeem kehtib põhimõtteliselt ka väljendi "probleem" kohta. Seal on ainult see vahe, et antud väljend kätkeb endas lisaks negatiivset emotsiooni. Mis omakorda juba teeb keeruliseks positiivse tulemi saavutamise.
                      Kui igale ülesandele, katsumusele jne lüüakse külge silt "probleem", siis on gps persekursil.
                      Ei usu et aru saad, sest see seletus jääb minu jaoks arusaamatuks.

                      Kommentaar


                        Kui keegi veel mõikanud pole, siis BLM oli USA demokraatide valimiskampaania. Lükake mu väide ümber.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                          Ei usu et aru saad, sest see seletus jääb minu jaoks arusaamatuks.
                          Sõnade jõust, tähendusest, mõjust käib jutt.

                          E: Kas sa oled muidu võrrelnud enda arusaamist, mõistmist erinevatel teemadel aasta taguse ajaga?
                          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                            Kui keegi veel mõikanud pole, siis BLM oli USA demokraatide valimiskampaania. Lükake mu väide ümber.
                            See peaks ikka vastupidi käima. Väited vajavad tõestust, mitte ümberlükkamist.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Veel1v2rav Vaata postitust
                              Kui keegi veel mõikanud pole, siis BLM oli USA demokraatide valimiskampaania. Lükake mu väide ümber.
                              kui sa veel ikka aru ei saa, siis mina lõin universiumi ja võin sõrmenipsuga tappa kelle tahan. lükka mu väide ümber kui suudad.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                                kui sa veel ikka aru ei saa, siis mina lõin universiumi ja võin sõrmenipsuga tappa kelle tahan. lükka mu väide ümber kui suudad.
                                Eks neid teooriaid ole erinevaid, mina usun rohkem suure paugu teooriat, aga selles ma ei kahtlegi, et sa vägev inimene oled.


                                Teemasse, siis panin tähele, et minust on saanud suur Kalev Kruusi fänn. Vaatasin isegi eilse kaks kanget live järele, kus ta Jõekaldal ja Margnal külas käis. Kõik betsafe podcastid jne on samuti ära vaadatud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X