320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Hale vennike oled, et teed siukseid nalju.
    Ela ja tunne, et elad
    see on kõige lihtsam
    filosoofia, mis toimib
    sule silmad ära vaata
    tagasi, hinga sügavalt ja
    hüppa üle iseenda varju
    tule koos minuga.

    Kommentaar


      Algselt postitas Iceman Vaata postitust
      Hale vennike oled, et teed siukseid nalju.
      Õudne lugu jah.

      Kommentaar


        #defundthepolice

        Kommentaar


          Lugesin ka seda artiklit. Naabrimehed ikka olid seal olukorras täis munnid ja pigem peaks nende poole vaatama. Mida neil oli vaja tungida Kuitsi elamisse? Tuleb mingi süüdistus naabrimeestele ka?

          Ja mõnu, miks sa vihkad eesti politseid?
          Ela ja tunne, et elad
          see on kõige lihtsam
          filosoofia, mis toimib
          sule silmad ära vaata
          tagasi, hinga sügavalt ja
          hüppa üle iseenda varju
          tule koos minuga.

          Kommentaar


            Algselt postitas Iceman Vaata postitust
            Lugesin ka seda artiklit. Naabrimehed ikka olid seal olukorras täis munnid ja pigem peaks nende poole vaatama. Mida neil oli vaja tungida Kuitsi elamisse?
            Mina ei saa väga sellest aru, et neli aastat tagasi lasti Vabakal hullunud mees maha. Pärast seda toodi laadungitega tasereid, et surmajuhtumeid vältida. Eile rääkisin mõne üsna kõrge ametnikuga, kes ütlesid kõik, et tasereid peaks olema, neid on igal patrullil ja ka abipolitseinikel. Nüüd võeti ikka relv, kuna taserit polnud patrullile üldse väljastatudki.

            Ehk ma saan aru, et siit kontorist on seda lihtne kritiseerida, kuid kuidas see võimalik on, et kui sisuliselt kõigile on taserid hangitud, siis ikkagi "põllul" neid ei kanta. Meenub veidi see 20 aastat tagasi tehtud papist politseiautode maketid, mis pidada liiklust rahustama, kuid kaks päeva hiljem oli kogu hankega saadud materjal kohalike poolt ära varastatud ja suvalistes taluhoovides vedelemas.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Mina ei saa väga sellest aru, et neli aastat tagasi lasti Vabakal hullunud mees maha. Pärast seda toodi laadungitega tasereid, et surmajuhtumeid vältida. Eile rääkisin mõne üsna kõrge ametnikuga, kes ütlesid kõik, et tasereid peaks olema, neid on igal patrullil ja ka abipolitseinikel. Nüüd võeti ikka relv, kuna taserit polnud patrullile üldse väljastatudki.

              Ehk ma saan aru, et siit kontorist on seda lihtne kritiseerida, kuid kuidas see võimalik on, et kui sisuliselt kõigile on taserid hangitud, siis ikkagi "põllul" neid ei kanta. Meenub veidi see 20 aastat tagasi tehtud papist politseiautode maketid, mis pidada liiklust rahustama, kuid kaks päeva hiljem oli kogu hankega saadud materjal kohalike poolt ära varastatud ja suvalistes taluhoovides vedelemas.
              Taserid oleks väga debiilne samm. Siis oleme Usaga võrdväärdne riik, kus iga väiksema asja eest saad kohe elektrit. Siis hakkab Eestis ka see jube politseivõimu tunnetamine meie patrullidel pihta kuna noh natukene Elektrit on igas olukorras lubatud. See oleks väga debiilne samm.

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Taserid oleks väga debiilne samm. Siis oleme Usaga võrdväärdne riik, kus iga väiksema asja eest saad kohe elektrit. Siis hakkab Eestis ka see jube politseivõimu tunnetamine meie patrullidel pihta kuna noh natukene Elektrit on igas olukorras lubatud. See oleks väga debiilne samm.
                Taserit kasutatakse Eestis väidetavalt peaaegu kord nädalas. Et see on ka vähe kummaline analoogia, et laseme vahepeal parem mõne inimese maha, et muidu hakatakse liiga tihti elektrit laskma.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Iceman Vaata postitust
                  Ja mõnu, miks sa vihkad eesti politseid?
                  Ma ei vihka politseid, kaugel sellest. Lihtsalt fataalse jõu kasutamine peaks olema väga rangelt reglementeeritud ja olema võimalikult palju muid võimalusi politseile loodud, et see jääks tõesti viimaseks abinõuks.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Ma ei vihka politseid, kaugel sellest. Lihtsalt fataalse jõu kasutamine peaks olema väga rangelt reglementeeritud ja olema võimalikult palju muid võimalusi politseile loodud, et see jääks tõesti viimaseks abinõuks.
                    Kas mitte ei olnud vabaduse platsi situatsiooni järel nii, et mina olin see ainuke emm, kes arvas, et politseinikud reageerisid üle? Tore näha, et aastate jooksul inimeste vaated muutuvad ja võidakse valgust näha veel sellises kõrges vanuses nagu sina xD

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Taserit kasutatakse Eestis väidetavalt peaaegu kord nädalas. Et see on ka vähe kummaline analoogia, et laseme vahepeal parem mõne inimese maha, et muidu hakatakse liiga tihti elektrit laskma.
                      Ütles Nasfal, et parem lasta mõni inimene maha?

                      Ta leiab, et see muudab politseinikud mugavaks ning nad hakkavad võimu kuritarvitama. Siinkohal märgiks aga lühidalt ära, et USA ja Eesti politseiniku väljaõppe ning kontroll on täiesti erinevatest kategooriatest.

                      Praegune tulistamine, surmajuhtum on aga pigem küsimusi tekitav. Olnuks ründajal käes terariist, siis veel saaks aru, et oli vaja püstoliga vehkida.

                      e: kas see oli patrulli algus või lõpp?
                      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Kas mitte ei olnud vabaduse platsi situatsiooni järel nii, et mina olin see ainuke emm, kes arvas, et politseinikud reageerisid üle? Tore näha, et aastate jooksul inimeste vaated muutuvad ja võidakse valgust näha veel sellises kõrges vanuses nagu sina xD
                        Ma ei ütle endiselt, et reageeriti üle. Toona jooksis mees noaga politseiniku poole ja politsei peatas ta. See peakski ilmselt nii käima, aga kuna toona oli politseiniku varustuses ainult tulirelv, siis läks nii. See muidugi polnud hea variant ja kõik Raivo Aegid ja politseijuhid rääkisid taseritest ja neid toodigi.

                        Ehk nüüd pidanuks politseil justkui taser olema, aga kui reaalseks olukorraks läks, siis selgus, et taser seisab kuskil laos. Et nagu miks? Kas politseinikud ei taha seda väga kasutada, kuna pole töökindel? Või hakkasidki mõned seda liiga tihti kasutama ja siis piirati nende kasutust (ilmselt totaalne utoopia ja ulm)? Või lihtsalt ei viitsita väga igasugu kola kaasas kanda, ajab relv asja ära küll?

                        Et siis politsei peab sellise tüübi maha võtma, küsimus on selles, et millega on politsei relvastatud.

                        Kommentaar


                          Vabaduse väljaku laskmine oli õigustatud.

                          Selle juhtumi kõiki olusid ei tea, aga seni saadaoleva info põhjal suudan ma oma peas küll ette kujutada stsenaariumit, kus tulirelva kasutamine oleks õigustatud.

                          Taserite puhul võib murekohaks olla ka nende efektiivsus. Guuglist esimene tabel, kui otsida "taser effectiveness": https://apps.npr.org/dailygraphics/g...ents-20190618/

                          Kommentaar


                            Algselt postitas nonoh Vaata postitust
                            Vabaduse väljaku laskmine oli õigustatud.

                            Selle juhtumi kõiki olusid ei tea, aga seni saadaoleva info põhjal suudan ma oma peas küll ette kujutada stsenaariumit, kus tulirelva kasutamine oleks õigustatud.

                            Taserite puhul võib murekohaks olla ka nende efektiivsus. Guuglist esimene tabel, kui otsida "taser effectiveness": https://apps.npr.org/dailygraphics/g...ents-20190618/
                            Seda toonitati mulle ka eile, et näiteks talvel pole taseriga midagi teha, sest puhvaikast läbi ei lähe. Et äkki oli see djüüd ka praeguses sügisilmas kurguni kinni topitud. Samas ei saa ma endiselt aru, et kuidas taserit isegi kaasas polnud.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                              Aga kui mingi ettevõte tahab igaks juhuks oma kuvandi mõttes ühe oma toote ümber brändida, siis see ei ole põhjust hakata juhuslikult räntima kuidas tulevikus peab malereegleid muutma või mustamäe halliks mäeks ümber nimetama vms.
                              Mustadele kaks käiku korraga lets go!

                              Every chess fan knows that the player with the white pieces holds a small but potentially decisive advantage by making the first move. The rule that white plays
                              “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Samas ei saa ma endiselt aru, et kuidas taserit isegi kaasas polnud.
                                Jep, see on õige küss.

                                Sest isegi kui ma saan vaielda (ja politsei ilmselt ka), et püstoli kasutamine oli õige, peaks politseinikul olema veel variante, mis mahuvad rusikate, teleskoopnuia ja püstoli vahele. Etnoh, seda on nagu raske usutavalt põhjendada, et miks taserit kaasas polnud, kui see on varustusenimekirjas üks element.

                                Ehk et isegi kui see tulistamine oli õigustatud, siis mis juhtunuks, kui tegu olnuks olukorraga, kus püstol ei oleks õigustatud aga nuiast jääb väheks?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X