320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Elektroonika ära andmine on tasuta. Või vähemalt Põlva jäätmejaamas nii mulle väideti, kui vana pliidi neile viisin.
    Ja pigem ei tapa see 3-4euri kedagi, kui isegi mingit muud kraami viid.

    Kommentaar


      Algselt postitas Jasper Vaata postitust
      kus need head linnaosad on siis?
      Tartus nt Vahi uuselamurajoon ja kesklinn on OK. Annelinn ja Jaamamõisa ei ole OK.
      Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
      Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

      Kommentaar


        Sai sügisel kolides kaks diivanit ja mõned kapid ning riiulid Lääne-Viru jäätmekeskusse viidud. Kokku läks midagi üle 30 euri. Jäi silma, et jäätmekeskuse kõrval olev metsatukk paistis igast sodi täis, kuigi kurjad sildid väljas.


        Vahepeal Rootsis elades ja töötades harjub üsna kiirelt, et prügi tuleb sortida kaheksasse eri lahtrisse. Eesti jõudes kohe imelik, et igapäevaselt piisab vaid papp, taara ja olme eraldamisest. Nüüd muidugi ka biojääde juurde tekkinud.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Ma võin daatumiga eksida aga Hiina teatas kuu/kaks tagasi, et nemad enam jäätmeid Euroopast kokku ei osta.
          Kõrval riigid ostavad ikka.

          Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
          Tartus nt Vahi uuselamurajoon ja kesklinn on OK. Annelinn ja Jaamamõisa ei ole OK.
          Leidub ka siin jobusid
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Kasahstani president Nazarbayev pani ameti maha.
            Instagram

            Twitter

            Eesti Lokomotiv Moskva fännid

            telekavaataja.blogabet.com

            Kommentaar


              Algselt postitas Andres. Vaata postitust
              Sai sügisel kolides kaks diivanit ja mõned kapid ning riiulid Lääne-Viru jäätmekeskusse viidud. Kokku läks midagi üle 30 euri.
              huvitav, Viimsi jäätejaamas on läinud igakord 1-3 eur ja on igast soga ära viidud, ka järelkäruga (enamus sodi äraandmine on vallaelanikule küll tasuta). Lääne-Viru jäätmeärikad tahavad kibens jalad alla saada, mis muud.

              Kommentaar


                Prügi saab tasuta anda teatud koguseni, siis hakkab maksustamine.
                150 euri eest esinevavanemate prügi sügisel, nagu nalja. Minul oli muidugi kaubikutäis kola ja kuigi sellise summa peale võtab vaesem või pohhuist kohe metsatee ette, siis mulle tundub sarilagastajate käekiri ikka minu kogustele kõvasti alla jäävat. Ehk siis inimesed on lihtsalt m**nid looduse suhtes.
                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                Kommentaar


                  Algselt postitas cabron Vaata postitust
                  huvitav, Viimsi jäätejaamas on läinud igakord 1-3 eur ja on igast soga ära viidud, ka järelkäruga (enamus sodi äraandmine on vallaelanikule küll tasuta). Lääne-Viru jäätmeärikad tahavad kibens jalad alla saada, mis muud.
                  Tundus, et see kus või mis sissekirjutus mul Lääne-Viru omas on ei oleks huvitanud kedagi. Käisin kahel erineval päeval ja juba esimene kärutäis maksis (nii palju kui ma tuttavatega konsulteerisin pidigi see norm olema). Küll ühel neist päevadest oli tasuta võimalik (puu)lehti ära anda, aga sihukest soga mul polnud.

                  Puitmööblit oleks ehk saanud ise ka kuskil nurgataga põletada, aga kes teab millega mida immutatud/töödeldud, nii et ei hakanud õhku saastama. Õnneks iga päev ei koli ega mööblit ei vaheta ka, et elab üle selle kulu.

                  Kommentaar


                    See võib väga erinev omavalitsuse järgi olla, mõnes kohas näiteks tuuakse suve lõpus tasuta suured konteinerid paariks päevaks suvemajaomanikele sisuliselt koju kätte. Kuni mõni tiit&teet tüüpi business ei hakka kurjalt ära kasutama on selline variant väga mugav ja keskkonnasõbralik.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                      See võib väga erinev omavalitsuse järgi olla, mõnes kohas näiteks tuuakse suve lõpus tasuta suured konteinerid paariks päevaks suvemajaomanikele sisuliselt koju kätte. Kuni mõni tiit&teet tüüpi business ei hakka kurjalt ära kasutama on selline variant väga mugav ja keskkonnasõbralik.
                      Sellega seoses meenus mulle, et kui tellisin endale konteineri ehitusprahi tarvis ja mingid majanaabrid arvasid, et sinna on normaalne ka oma olmeprügi sokutada ning ei saanud aru, kui ma neile selgitasin, et see pole OK.
                      Kõik kotid tõstsin pärast kenasti nende auto kapotile.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Pints Vaata postitust
                        Sellega seoses meenus mulle, et kui tellisin endale konteineri ehitusprahi tarvis ja mingid majanaabrid arvasid, et sinna on normaalne ka oma olmeprügi sokutada ning ei saanud aru, kui ma neile selgitasin, et see pole OK.
                        Kõik kotid tõstsin pärast kenasti nende auto kapotile.
                        Me kunagi nooremana tahtsime ka viia kärutäie prügi ära, mille olime kooliga korjanud puhastustööde käigus 11-12 klass ja äraviimisel küsiti ka raha ning ei piisanud isegi selgitustest. Seal öeldi, et omavalitsuse eeskirjad ja plapla. Parajad thugliferid nagu me tollal olime läksime kallasime selle õhtul hilja linnavalitsuse ukseette maha. Eesmärk pühitses abinõu ja prügi oli seal ruttu kadunud järgmise päeva hommikul. Linnapea tuli meiega kooli rääkima ja lubati trahv teha jne, aga nagu ida virumaale kombeks siis see tont sai järgmisel nädalal umbusaldatud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                          See võib väga erinev omavalitsuse järgi olla, mõnes kohas näiteks tuuakse suve lõpus tasuta suured konteinerid paariks päevaks suvemajaomanikele sisuliselt koju kätte. Kuni mõni tiit&teet tüüpi business ei hakka kurjalt ära kasutama on selline variant väga mugav ja keskkonnasõbralik.
                          Meil toodi varasemalt kevadel kaks konteinerit, üks suur jäätmete jaoks ja teine ohtlike jäätmete - tehnika jaoks. Ja kõike sai tasuta ära anda, juurde oli pandud ka sildid, et mida tohib ladustada ja mida mitte. Aga kuna inimestel oli suva ja mõlemad konteinerid topiti igast risu täis, siis vald lõpetas sellise heategevuse ära. Sama probleem on pakendi ja papi konteineritega, kuhu ikkagi loobitakse prügi, mis sinna ei kuulu.
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Stok
                            Selleks, et prügisorteerimine saaks toimida, on esteks vaja piisavalt suurt olmeprügikonteinerit neile, kes prügi sorteerida ei viitsi. Kortermajade konteinerid on tihtipeale kahe kuhjaga täis nagu minu hommikune cappuccino.
                            Selleks, et prügisorteerimine saaks toimida, on esteks vaja inimestel suurt-suurt kraanikaussi, kuhu alla kõik need erinevad prügid toas mahutada/sorteerida.
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Rein Vaata postitust
                              Selleks, et prügisorteerimine saaks toimida, on esteks vaja inimestel suurt-suurt kraanikaussi, kuhu alla kõik need erinevad prügid toas mahutada/sorteerida.
                              Sa võid alati ukse taga ka hoida nagu Simba seda tegi.
                              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                              My spell checking is second to nine!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                                Selleks, et prügisorteerimine saaks toimida, on esteks vaja inimestel suurt-suurt kraanikaussi, kuhu alla kõik need erinevad prügid toas mahutada/sorteerida.
                                Ökotsikid mulle üldiselt meeldivad. Üks oli selline, et rääkis ja kirjutas muudkui ökoloogilisest jalajäljest, loomade õigustest ja sellest, kuidas maailma päästa. Samas ei joonud ta kraanivett, kuna maitses imelikult ja kodus pidi alati olema Eviani vett, mistõttu uppus terve kodu plastpudelitesse. Aga ökoloogilisel ja energiasäästu teemal oli ta väga tugev, suhtles Tammistiga pidevalt ja üleüldse.

                                Teine tsikk oli ka väga öko, kes sorteeris prügi. Aga kuna tal oli mingi naljakas korraarmastus-disorder, siis pesi ta enne sorteerimist kõik pakendid täiesti puhtaks. Kui mul on muidu veearve kuus paar eurot, siis temaga koos oldud kahe kuu ajal oli see 10 korda suurem. Aga prügi oli ilusti sorteeritud (kuigi hoovis päris iga asja jaoks konteinerit polnud)!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X