320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas vendetta Vaata postitust
    Seda ma imestangi, Narva-Jõesuus näitab stabiilselt 18-19 kraadi sooja, seda on Soome lahe kohta päris palju, eriti kui mujal varjatud lahtedes tiksub kuskil 9-10 kraadi juures. Lõik Kundast Toilani ongi veel eriline külmkapp. Seal kukub vee temperatuur tihti tuule suunast olenevalt järsult 10 kraadi võrra ja isegi südasuvel naljalt üle 15 kraadi vett üldse ei näe. Jõgedel pole sellega eriti pistmist miskit.
    Sorry, lugesin midagi hoopis muud. My bad.
    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

    My spell checking is second to nine!

    Kommentaar


      Ma mäletan omaaegselt lauakaaslaselt Ulvar Käärtist (praegu ühe loodusajakirja peatoimetaja) selgitust, et probleem on pigem Toila ja selle kandi merepõhjas, kus mingid moodustised löövad külma vee alt üles. Narva-Jõesuus võib see keiss olla, et tegu on suhteliselt madala ja väga pikalt mineva rannaga, kus tänu Narva jõele tekib selline tasku, kus vesi püsib kauem sees ja saab soojeneda.

      Aga see selgitus pärineb kuskilt aastast 2010, et ma pole isegi kindel, kas ma midagigi õigesti mäletan.

      Kommentaar


        Üks kihlveoportaal pakub neljapäeviti ja teisipäeviti kell 20 tosina küsimusega lühiviktoriini. Võidud on väikesed - 8 õigega kolm, kümnega viis ja kõigiga 7 eurot. Kõigile vastanute vahel läheb mingi suurem asi ka loosi. Ses osas, et võidud pole suured, aga kuna kestab viis minutit ja tekitab kerge hasardi, siis on iseenesest proovitud. Täna sain ma esimest korda täismängu - varem pole ei vene kirjandusest, jalgpallist, korvpallist ega spordist üldiselt seda saanud. Tänane teema oli loomad rahvapäraste nimedega. Kummaline.

        Kommentaar


          Nn "kunstlik atmosfäär" jalka ülekannetes annab ikka väga palju juurde. Vahepeal täitsa unustad ära, et publikut tegelikult pole.

          Kommentaar


            Itaalia ja Hispaania liigasid on isegi pointi vaadata. Teistes on ju kindlasti uue hooaja ootamine käsil? Premmi hooaeg tundus juba veebruaris olevat liiga pikale venitatud.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Ma mäletan omaaegselt lauakaaslaselt Ulvar Käärtist (praegu ühe loodusajakirja peatoimetaja) selgitust, et probleem on pigem Toila ja selle kandi merepõhjas, kus mingid moodustised löövad külma vee alt üles. Narva-Jõesuus võib see keiss olla, et tegu on suhteliselt madala ja väga pikalt mineva rannaga, kus tänu Narva jõele tekib selline tasku, kus vesi püsib kauem sees ja saab soojeneda.

              Aga see selgitus pärineb kuskilt aastast 2010, et ma pole isegi kindel, kas ma midagigi õigesti mäletan.

              Õigesti mäletad üldjoontes. Peamised tegurid Soome lahes on tuule suund ja veetase, mis sõltub omakorda eelkõige tuultest. Üldiselt lõunakaarte tuuled suve esimesel poolel viivad sooja pinnavee rannast ära ja tuleb asemele veidi külmem avamerelt. Idakaarte tuuled, mis langetavad veetaset, eriti kui mitu päeva järjest kestavad, langetavad oluliselt veetaset ja toovad vahest massiivselt külma vett sügavamast lahe osast. Toila ja Aa kandis on merepõhja geograafia eriti soodne selleks sügavama vee sisse tulekuks, nimetataksegi süvaveekerkeks. Kuskil 20+m sügavusest alates on vesi aastaringi umbes 4 kraadi ''soe''. Tallinna ümbruses on sama teema näiteks Pikakari ja Kakumäe randades, mis ka võivad ülikiiresti selle külma vee omale saada. Minu kõige eredam mälestus sellest süvaveekerkest on kuskil 2010 aasta kandist, kus Käsmu lahe merepoolses otsas langes mõne tunniga tore 18 kraadine ujumisvesi 4 kraadi peale. Õhk oli +25 ja täiesti tuulevaikne, aastakümneid merel käinud kohalikud kalamehed vaatasid ka nõutute nägudega üksteisele otsa ja ei osanud ühtegi seletust pakkuda mis toimub.
              Narva-Jõesuu anomaalia põhjuse uurisin kohalike abil välja, vaatlusjaam ongi hoopis jões (!), miks EMHI seda mere andmete all avaldab on veider. Võib-olla kuna ajalooliselt on need jaamad olnud sadamates ja sadamat on suurema jõe olemasolul mõistlik just jõesuudmesse teha.
              Narva-Jõesuu beachil on vesi see tavaline põhjaranniku 10 kraadi ümber. Polegi mõtet siseturismi sinna hetkel teha

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Üks kihlveoportaal pakub neljapäeviti ja teisipäeviti kell 20 tosina küsimusega lühiviktoriini. Võidud on väikesed - 8 õigega kolm, kümnega viis ja kõigiga 7 eurot. Kõigile vastanute vahel läheb mingi suurem asi ka loosi. Ses osas, et võidud pole suured, aga kuna kestab viis minutit ja tekitab kerge hasardi, siis on iseenesest proovitud. Täna sain ma esimest korda täismängu - varem pole ei vene kirjandusest, jalgpallist, korvpallist ega spordist üldiselt seda saanud. Tänane teema oli loomad rahvapäraste nimedega. Kummaline.
                Mängisin ka seda lûhiviktoriini täna - pole kindel mis teema oli aga sain samuti esimest korda täismängu ja mingi kuldse pileti ka veel ...
                When you're dead. You dont know you're dead. It's only difficult and painful for others. The same applies when you're stupid.

                Kommentaar


                  Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                  Itaalia ja Hispaania liigasid on isegi pointi vaadata. Teistes on ju kindlasti uue hooaja ootamine käsil? Premmi hooaeg tundus juba veebruaris olevat liiga pikale venitatud.
                  Premmis mängitakse veel CLi koha ja relegatsiooni peale. Kuna City sai UEFA bänni, siis CLi võitlus on veel päris huvitav. Isegi nõrgukestel nagu Manchester United on veel võimalus.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas $$$ Vaata postitust
                    Premmis mängitakse veel CLi koha ja relegatsiooni peale. Kuna City sai UEFA bänni, siis CLi võitlus on veel päris huvitav. Isegi nõrgukestel nagu Manchester United on veel võimalus.
                    Euroopale ligeim sats?
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Risto234 Vaata postitust
                      Mängisin ka seda lûhiviktoriini täna - pole kindel mis teema oli aga sain samuti esimest korda täismängu ja mingi kuldse pileti ka veel ...
                      Kuldse piletiga vist peaks saama mingi Jaanipäeva kinkekorvi vms.

                      Kommentaar


                        Off topicus on kohe rahulikum, kui päris jalgpall on käima läinud. Kõik saavad mujal hajusalt torud tühjaks lasta.

                        Kommentaar


                          The Legend returns

                          Kommentaar


                            Poliitika, pagulaste ja homode kõrval neljas rahvast lõhestav teema: Eesti maasikakasvatus!
                            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                              Poliitika, pagulaste ja homode kõrval neljas rahvast lõhestav teema: Eesti maasikakasvatus!
                              See on vist maha rahunenud, ei?

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                See on vist maha rahunenud, ei?
                                "Valitsus on meid alt vedanud. Saak lähebki hukka," seisab Põllumajandus-Kaubanduskoja hommikuses pressiteates.

                                Lugesin täna seda.
                                "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                                These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X