320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jalgpallifännide antidepressantide tarbimises on Manchester Unitedi fännid selgelt teistest üle.

    Kommentaar


      Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
      Selles mõttes ma sirvisin neid artikleid ja uurimistöö kokkuvõtet ja need on konkreetselt selle kohta, et naised on sõltuvuses ravimitest. Mitte, miks nad sinna jõudnud on. Seega, kuidas ma peaks ümber lükkama midagi, millel ei ole alust peale sobiva narratiivi?
      ma ei tea, milles praegu probleem on või mille üle arutleme, aga ma selgitan korra uuesti siis:

      1. kaala toob pildi, mis viitab ta poindile koos viitega AD kasutamise, soo ja vanuse näitajatega.
      2. orbitaaljaam toob talle vastusena teenuse kättesaadavuse ja AD hinnaerinevuse.
      3. ma ütlen, et teenuse kättesaadavus ja hind ei olnud kaala point, kui ta tõi mängu soo ja vanuselise jaotuse AD kasutajate seas. eriti kui ühe soo ja vanuse lõikes see oluliselt erinev, eksole.

      ma ei oska kuidagi paremini selgitada kahjuks tegelikult. sinu konkreetse postituse jaoks lisasin muidu ennetavalt ka võimaliku vastuolu kaala narratiivis. seda siis juba oma eelneva postituse lõpus.

      Kommentaar


        Futbolidipaul arvab, et suurim öudus naise jaoks on fertiilse ea löpus olla abielus testosterooni täis mehega, kes vöimaldab tal kodus perenaist mängida ja mitte tööl käia ning vöibolla lapsi kasvatada. Kas see on päriselt nii? Vaatame siis veel kredibiilseid andmeid, kas naiste vabastamisliikumine mis 70ndates pihta algas on teinud naised önnelikemaks vöi mitte.




        originaal tabel: http://voices.washingtonpost.com/ezr...nessgender.jpg
        allikas: http://ftp.iza.org/dp4200.pdf

        See, et 45+ naised enamuses antideprekaid pikaldaselt kasutavad ja issuedega naisi kel mingi mental disorder diagnoositud on rohkem kui Allah ajaloost mäletab ei ole farmaatsiatööstuse vandenöu - Lihtsalt nii ongi, et löputud vöimalused, valikud ja öigused mis nende aastatega saadud on teinud naised hoopis önnetumaks kunagi varem.

        Köige önnetuma töötaja profiil: Lasteta 42 karjäärinaine kes ei ole abielus. Vördluseks köige önnelikum on keskealine abielus top 10% teenistusega karjäärimees, kellel laps(ed) kodus ja naine täiskohaga tööl ei käi.

        allikas: https://www.psychologytoday.com/us/b...ple-in-america

        USA üldise sotsiaaluuringu tulemused näitavad, et noored kepivad vähem kui kunagi varem, millel on otsene seos rahuloluga vähemalt kolmandik ja otsesed pöhjused miks on see nii tuleneb abiellumise langusest ja usu puudumisest:

        "married young adults are about 75 percent more likely to report that they are very happy, compared with their peers who are not married"

        "Young adults who attend religious services more than once a month are about 40 percent more likely to report that they are very happy, compared with their peers who are not religious at all"

        allikas: https://www.theatlantic.com/ideas/ar...ession/586405/
        “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

        Kommentaar


          Algselt postitas lenc Vaata postitust
          Antidepressante kirjutavadki välja psühhiaatrid/psühholoogid.
          Ravimeid kirjutavad välja arstid ehk psühhiaatrid.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Oot, plastic, sina kui ikkagi tuntud foorumipsühholoog, et depressioon peaks olema onju ajukeemia häire? Et aju võitleb kurbuse vastu ja siis see tekitab mingit meeletut ängi? Noh, et siis antidepressant kui selline, muudab ajukeemiat (ajutiselt?) normaalseks? Seega kas lihtsalt antidepressantidega saab üldse püsivalt probleemist lahti või võib see niisama üle minna või on vaja seal ikka leida algpõhjus ja siis selle lahti mõtestada või kuidas üleüldse see tehniliselt käima peaks?

            Teemast ei tea midagi. Ka eelpool olevates küsimustes võib olla fundamentaalseid vigu. Kaala "lapsega keskealine mees on õnnelikeim" argumendile tuli meelde, et loodusrahvastel ilmselt ka depressiooni ei diagnoosita. Muus osas arutellu ei sekku.

            Kommentaar


              Ennem, kui edasi arutate, siis https://www.thelancet.com/journals/e...cesectitle0013 kui see nii ongi, siis on inimkond teel tagasi minevikku.

              Ehk koroona läbipõdenud kipu vaimseid võimeid kaotama.
              Veits hirmutav, kui nii ongi.
              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

              Kommentaar


                Algselt postitas kaala Vaata postitust
                USA üldise sotsiaaluuringu tulemused näitavad, et noored kepivad vähem kui kunagi varem, millel on otsene seos rahuloluga vähemalt kolmandik ja otsesed pöhjused miks on see nii tuleneb abiellumise langusest ja usu puudumisest:

                "Young adults who attend religious services more than once a month are about 40 percent more likely to report that they are very happy, compared with their peers who are not religious at all"
                Mul viskas siin lühisesse. Seksida tohib ainult järglaste saamiseks, mitte rahulolu eesmärgil ju?
                20 LEGEND

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  Futbolidipaul arvab, et suurim öudus naise jaoks on fertiilse ea löpus olla abielus testosterooni täis mehega, kes vöimaldab tal kodus perenaist mängida ja mitte tööl käia ning vöibolla lapsi kasvatada. Kas see on päriselt nii? Vaatame siis veel kredibiilseid andmeid, kas naiste vabastamisliikumine mis 70ndates pihta algas on teinud naised önnelikemaks vöi mitte.




                  originaal tabel: http://voices.washingtonpost.com/ezr...nessgender.jpg
                  allikas: http://ftp.iza.org/dp4200.pdf

                  See, et 45+ naised enamuses antideprekaid pikaldaselt kasutavad ja issuedega naisi kel mingi mental disorder diagnoositud on rohkem kui Allah ajaloost mäletab ei ole farmaatsiatööstuse vandenöu - Lihtsalt nii ongi, et löputud vöimalused, valikud ja öigused mis nende aastatega saadud on teinud naised hoopis önnetumaks kunagi varem.

                  Köige önnetuma töötaja profiil: Lasteta 42 karjäärinaine kes ei ole abielus. Vördluseks köige önnelikum on keskealine abielus top 10% teenistusega karjäärimees, kellel laps(ed) kodus ja naine täiskohaga tööl ei käi.

                  allikas: https://www.psychologytoday.com/us/b...ple-in-america

                  USA üldise sotsiaaluuringu tulemused näitavad, et noored kepivad vähem kui kunagi varem, millel on otsene seos rahuloluga vähemalt kolmandik ja otsesed pöhjused miks on see nii tuleneb abiellumise langusest ja usu puudumisest:

                  "married young adults are about 75 percent more likely to report that they are very happy, compared with their peers who are not married"

                  "Young adults who attend religious services more than once a month are about 40 percent more likely to report that they are very happy, compared with their peers who are not religious at all"

                  allikas: https://www.theatlantic.com/ideas/ar...ession/586405/
                  Selles suhtes, et ma pigem diskuteerisin sinu väite vastu, et naise õnneks on vaja kindlasti lapsi saada. Ma ei ole kordagi väitnud, et see on "SUURIM ÕUDUS". Erinevaid põhjuseid võib palju olla õnneks ja õnnetuseks. Äkki on alles nüüd hakatud naisi uurima ja nad suudavad öelda, mis neid õnnelikuks ja õnnetuks teeb? Äkki nad tunnevad ühiskonna survet neile laste saamiseks ja edukas olemiseks igal pool. Maailm on palju laiem ja hoiakud ka.
                  Või siis see uurimus. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5451647/
                  This could have been caused by several factors. Many people, especially men, prefer not to seek healthcare.35 Women are clinically diagnosed with depression far more often than men, probably not only because they are more depressed but also because they are more likely to seek healthcare, thus increasing the chance that their depression will be detected.36 Also, diagnostic criteria for depression originate from a female norm and symptoms provided by women, leading to an increased likelihood that depression in women will be diagnosed.15 Depression in men has a different presentation than the classic depressive symptoms more often than in women, and this could lead to men's mental health problems not being recognised and therefore being under-treated.
                  Limitations: Participation in the study was voluntary and there may have been selection biases. For example, non-responders were more likely to be men than women. It is also possible that people with current symptoms of depression would be less likely to respond, introducing further bias to participant selection.
                  Ehk siis ma saan aru, et narratiiv toodab sinule sobivat pilti ja ma ei vaidle vastu, et võib olla tõesti mingid naised on õnnetud ilma lasteta. Aga kõik ei pea saama ja ei tahagi lapsi saada ja olla kodused emmed.

                  Sinu uuring oli aastast 2011. Siin on üks kokkuvõte https://oxbridgeapplications.com/kyc...est-unmarried/ 2019 aasta uuringust, kus kõige õnnelikumad on abielus mehed ja vallalised naised.

                  PS! Sinu poolt vihjatud joonisele ja tööle. Joonis mida sina jagasid, näitab eluga rahulolu. Seal samas töös joonis number üks näitab õnnelik olemist ja seal on naised justkui ees. Lisaks on meestel kõrgem enesetapu protsent. Kusjuures naistel on see langenud. Selle sama 2009 aasta diskusiooni osa analüüsib selle trende ja seal on juttu varasematest mõõtmistest, ühiskonna survest ja muudest näitajatest. Mitte kuskil pole seda seotud laste saamisega ja abieluga.
                  Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                  My spell checking is second to nine!

                  Kommentaar


                    Mu arust läheb kogu see teema rappa seal, et peamine lähtepunkt on, et naine saab lapse (tõsi, naisel on võime sünnitada) - it takes two to tango (tõsi, võimalusi on erinevaid, kuid tegemist maailma mõistest väheste juhtumitega).

                    See on veits selline teema, mis sobitub jalkasse - üksinda on jube keeruline võita. Võistkonnana on kergem. Usalduse ja teine-teise mõistmisega on see veelgi suurema tõenäosusega saavutatav.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Rappa läheb see asi kindlasti. Mõlemad pooled vaidluses leiavad avarast internetist neile sobiva uurimuse ja jääbki ketrama sama koha peal. See õnnelikuse tase küsitluse alusel on nagunii uhuuteadus juba algusest peale.

                      Aga võtame teemasse päriselu. Seda palgalõhe kiunu on pikalt olnud. Samas isegi meedias korjas selle jälle üles, et prügiauto juhte on hädasti vaja, palk väga korralik. Saladuskatte all võin öelda, et üldse C-kati juhte jääb iga aastaga järjest rohkem puudu. Miks noored naised ja isegi noored pehmoisasedd ei lähe seda tööd enam tegema? Ma praegu mingi 20 aastane jorss oleks, täiesti lollikindel valik oleks mõneks aastaks.. Loomulikult ei ole ühelgi noorel inimesel eluunistus, et saaks pensionini veoautoga ringi vurada, aga oleks alustuseks tunduvalt praktilisem valik kui kuskil poes kaupa välja laduda või mingi mudaleveli suunamudijana odavat hiina träni turustada.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Oot, plastic, sina kui ikkagi tuntud foorumipsühholoog, et depressioon peaks olema onju ajukeemia häire? Et aju võitleb kurbuse vastu ja siis see tekitab mingit meeletut ängi? Noh, et siis antidepressant kui selline, muudab ajukeemiat (ajutiselt?) normaalseks? Seega kas lihtsalt antidepressantidega saab üldse püsivalt probleemist lahti või võib see niisama üle minna või on vaja seal ikka leida algpõhjus ja siis selle lahti mõtestada või kuidas üleüldse see tehniliselt käima peaks?
                        AD kuur on mingi päris pikk, võib aasta + ka olla. See ikka mõeldud ka püsiva muutuse tekitamiseks. Noh kui depressioon on selline. Psühholoog aitab sellega, et hiljem sama mure ei korduks. Kaldun arvama, aga, et need 45 aastastest naistest pooltel on see rohkem selline moeteema, mees veidi mõliseb, lapsed ei kuula sõna ja üleüldse on veidi lamp elu, võiks ikka nii olla nagu seal 50 shades of raamatus ja elu võiks neid ikka võluda ja üllatada ja kõik võiks olla amazing. Et see ei ole tegelikult depressioon ja selle probleemi "ravimine" AD-dega on rohkem jänkidemaa teema.

                        Kommentaar


                          Endiselt. Minu eesmärk oligi välja tuua see, et ükski äärmus ei ole hea ja panna mõtlema selle peale, et pole must ja valge. Vajadusel leida mõni paber vastu, sest muidu ajan oma jauru. Aga see pole eesmärk. Mulle ei meeldi, kui öeldakse teistele mida nad peavad tegema, et õnnelikuks saada.
                          Ma vist kordan iga postitus, et pole olemas ühtset õnne valmit, mis teeb kõik õnnelikuks. Lapsed-lasteta, abielus-üksi. Peaasi, et sa leiad endale sobiva variandi. Ja nagu Plastic ütles, siis seal USAs võib see olla tont teab millest põhjustatud. Äkki isegi nagu antibiootikumidega, et pannakse kohe peale, kuigi muu ka aitaks. Peaasi, et kohtusse ei kaebaks.

                          Ja Vendettale täienduseks. Ma erialaselt loen palju logistika ja tarneahela uudiseid ja see juhtide puudus on igal pool juba karjuv. Aga kuigi näiteks praegu küsivad konteineritega jauravad laevafirmad kõrgeid hindu, siis autojuhtidele sealt midagi ei pritsi ja neile makstavad summad vähenevad, sest konkurents vedajatele on suur. Ühest küljest pole juhte, aga samas on neid viimaseid ka vähe. Noored tõesti ei vaata enam sinna poole.
                          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                          My spell checking is second to nine!

                          Kommentaar


                            Lisaks siia selle, et eluga rahulolus on ju laste või abikaasa olemasolu ainult üks nüanss. Tegelikult see kaala graafik on suures osas vägagi sarnane, ainult vastupidine, majandusliku ebavõrdsusega USAs ja selle hüppelise kasvuga. Väga üldistades on suure osa inimeste elukallidus kasvanud. Samuti puuduvad hüved ja sots tagatised peredele nagu põhjamaades ja meil, kus laste saamine pole kohe majanduslikult nii suur koorem.

                            Kommentaar


                              Majanduslik ebavõrdsus on fassaad.
                              see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                              "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                              "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LeeRomeno Vaata postitust
                                Lisaks siia selle, et eluga rahulolus on ju laste või abikaasa olemasolu ainult üks nüanss. Tegelikult see kaala graafik on suures osas vägagi sarnane, ainult vastupidine, majandusliku ebavõrdsusega USAs ja selle hüppelise kasvuga. Väga üldistades on suure osa inimeste elukallidus kasvanud. Samuti puuduvad hüved ja sots tagatised peredele nagu põhjamaades ja meil, kus laste saamine pole kohe majanduslikult nii suur koorem.
                                See laste ja abikaasa olemasolu on küll üks nüanss paljudest, aga kindlasti üks olulisemaid nüansse.

                                Ma saan tegelikult kaala mõttest aru küll - väga keeruline on kui feminazide, indiviidi enda tunnetatav roll ühiskonnas ning ühiskonna ootus sinu suunas on võrdväärne "konkureerimine" meestega. Seda olukorras, kus indiviidi enda tunnetatav roll ning ühiskonna ootus on, et sa samal ajal võiksid saada ka näiteks kaks last. Ja seda olukorras, kus sa ise tahad ka lapsi saada.

                                Abstraktselt on seda küll mõnus ju arutada, et blabla, see ei ole ju päris tähtis ja see ei ole ainuke õnn. Aga pere enda tasandil? Näiteks mul on naine enda tegevusvaldkonnas väga tugev. Töötab/töötas kahel kohal. Soovib seal teha karjääri ka tulevikus natukene rohkem kui lihtsalt ära tiksuda. Feminazide ideaal, toob 2-3x avg palka koju ja on driven. Aga ühiskonna ootus on lapsed ka. Ja veel enam, ta enda ootus on ka lapsed, üks on, soov on nt 3. Kõikide soovide rahuldamine on teostatav, aga ilmsalt stressirohkem kui elu olema peaks. Kaala point aga - 40 a tagasi naise roll ja väärtus ei olnud mõõdetav selles nii ühiskonnas kui ka nende enda jaoks mitte.

                                Et ma saan aru mingite mcnamarade ideaalist, et mehed ja naised on võrdsed. nii võikski olla, aga see on veidi see teema, et 20% lapsi mitte tahtvate naiste soovi pärast konkureerida on ühiskond pannud 80% naisele üliinimlikud ootused.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X