320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas wordprez Vaata postitust
    Ei. Valgeid kõige rohkem, protsentuaalselt aga mustanahalisi ja latiinosid.
    Pigem liiguvad asjad seal paremuse poole, mis võiks ka raskuskese olla. Negatiivsusele keskendumine toodab negatiivseid tulemusi. Et nuh rõhutavast saab rõhuja ja see teema. Inimkond võiks nagu sellest ringist hakata väljuma.
    Ameeriklastelt ma seda ei oota. Kohalikest aga küll (väiksem ühiskond). Seni oleme traditsioone aga klassikaliselt jätkanud.

    "Huvitavam" teema on aga see #kultuurivabadus?
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

    Kommentaar


      Algselt postitas eika Vaata postitust
      Lisame siia kellegi näosaatelise Madis Arro ka

      Levi, Born, Arro ja Aaslaid. Huvitav muidugi, et inimesed tegid sisekaemust ja jõudsid täpselt ühel ajal järeldusele, et midagi oli valesti ja kiiresti oleks vaja sellest maailmale teada anda.
      Väga tublid, et nad oma sigadused üles tunnistasid. Nüüd väärivad ilmselt aresti asemel vaid rahatrahvi, sest kuritegu on ikkagi ju tehtud.

      Kommentaar


        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
        Mustanahalised sooritavad suhtarvult ka rohkem kuritegusid. Seega see, et neid rohkem politsei poolt maha lastakse ei tundu väga kummaline. Mingitel politseinikel lihtsalt närvid läbi.
        See, et mustanahalised protsentuaalselt rohkem kuritegusid toime panevad ja see, et nende seas rohkem retsidiviste leidub, on suurelt süsteemi viga. Süsteem ei soosi neid, ning ei ole kunagi soosinud.





        Võrreldes orjaks olemisega ja Jim Crow seadustega on olukord kindlasti paremuse poole läinud, kuid arenguruumi on veel küllaga. Praegused protestid on ju selle pärast, et politseinikel on võim lasta suvaline inimene maha, ilma seaduse poolt karistust kartmata, ning enamus ohvritest on suhtarvult mustanahalised.

        Siin paremini selgitatud:

        Kommentaar


          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
          Praegused protestid on ju selle pärast, et politseinikel on võim lasta suvaline inimene maha, ilma seaduse poolt karistust kartmata, ning enamus ohvritest on suhtarvult mustanahalised.

          Siin paremini selgitatud:
          Panid nats vale lingi. https://fivethirtyeight.com/features...or-misconduct/
          When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

          Kommentaar


            Algselt postitas fcfloraforever Vaata postitust
            Ma väljendasin end ise ka võibolla liiga mitmeti mõistetavalt.
            Lihtsalt mu point on see, et see mis juhtus ei anna alust selliseks jamaks, mis seal hetkel toimub.
            Kui vaja ja tahtmist on, siis saab end ka viisakamalt kuuldavaks teha. Lihtsalt see praegune jama ei jäta head muljet ja nende rahutuste käigus samamoodi on nii mõnigi hukkunu juba.
            Aga mis siis, kui sa üritad viisakalt, aga keegi ei kuula? Oled mingi a la Colin Kaepernick ja juhid asjadele vaikse žestiga tähelepanu ja sulle öeldakse, et kui ei meeldi mine ära. Ja see on üksnes tohutu platvormiga inimene.

            On ilmekas, kuidas siingi tuuakse välja rüüstamisi, aga null selle kohta, kuidas hambuni relvastatud politsei inimestele mingeid asju näkku tulistab. Kuidas mustanahalised hõikavad, et yo need valged siin lootivad meie poodi ja politsei tuleb ja paneb need raudu, kellel kaebus oli ja laseb rüüstajatel põgeneda. Kuidas käed üleval seisvatele inimestele jalgade ja nuiadega sisse sõidetakse. Kuidas ajakirjanikke pisargaasiga pihustatakse. Kuidas politsei mingeid tellisealuseid kuhugi nurga taha poetab, et siis Antifa kraesse ajada. Kuidas üks politseinik ära tapeti, aga ei sõnagi neist mitmest protesteerijast, kes politsei käe läbi surma on saanud.

            Ma täiesti mõistan, kuidas siit võib paista, et ühed ainult lõhuvad ja teised proovivad asjale punkti panna ja on nö head. See ongi valge privileeg. On mingeid asju, mille pärast me ei pea kunagi muretsema ja saame asjale vaadata nö ideaalmaailma vinklist. Et kui on mure, siis lihtsalt öelge, ärge lõhkuge. Ja siis on mingi mees nagu iga teinegi, aga kuna mustanahaline, siis peab alati kui võimalik koera ja lapsega koos väljas liikuma, et võimalikult ohutu paista. Kapuuts peas? Could be putsis. Üks käsi taskus? Could be putsis. Oled oma kodurajoonis ja mingi isehakanud abiment tuleb tüli norima? Oligi putsis.
            Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

            Kommentaar


              Minu arvates on mõlemal poolel omajagu süüd. Ühel pool on võimuga liialdavad rassismi kalduvad jõustruktuurid ja teisel pool on ennast vägisi ohvrimentaliteeti suruvad mustanahalised.

              Kommentaar


                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                Pigem liiguvad asjad seal paremuse poole, mis võiks ka raskuskese olla. Negatiivsusele keskendumine toodab negatiivseid tulemusi. Et nuh rõhutavast saab rõhuja ja see teema. Inimkond võiks nagu sellest ringist hakata väljuma.
                Ameeriklastelt ma seda ei oota. Kohalikest aga küll (väiksem ühiskond). Seni oleme traditsioone aga klassikaliselt jätkanud.

                "Huvitavam" teema on aga see #kultuurivabadus?
                “Teil ei ole enam nii pahasti kui varem, kannatage ära.” ei ole seal saapa või põlve all eriti lohutav. Ja see on ainult üks probleem. Pluss on keeruline uskuda, et rassismiprobleem kadumas on, kui turdprezi retoorika on igati toetav kõiksugu 2nd amendment/jews will not replace us ahvide suunas, aga antifakingfa on terroristid.
                Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                  Minu arvates on mõlemal poolel omajagu süüd. Ühel pool on võimuga liialdavad rassismi kalduvad jõustruktuurid ja teisel pool on ennast vägisi ohvrimentaliteeti suruvad mustanahalised.
                  Jõustruktuurid vs ohvrid. Yet both sides. Huvitav. Millele tuginedes sa väidad, et nad “müüvad” end rohkem ohvritena kui tegelt keiss?
                  Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                    Jõustruktuurid vs ohvrid. Yet both sides. Huvitav. Millele tuginedes sa väidad, et nad “müüvad” end rohkem ohvritena kui tegelt keiss?
                    Toetun sellele, et ma olen ca 15-16 aastat mustanahalistega USA räpifoorumites suhelnud ja nende arvamusi lugenud.

                    Kommentaar


                      Ma ei viitsi põhiteemal isegi enam mõelda aga kas Born, Aaslaid ja co siis ei mõelnud midagi kui Getuga meedias teema üleval oli?
                      Algselt postitas Iceman
                      Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                        Toetun sellele, et ma olen ca 15-16 aastat mustanahalistega USA räpifoorumites suhelnud ja nende arvamusi lugenud.
                        Cool. Võimalik, et subkultuuri mõned spetsiifilised osad mõjutavad meelestatust? Ma loomulikult ei taha öelda, et sinu kogemus ei kehti, aga intuitiivselt tundub veider, et inimesed justkui ise otsiksid ohvristaatust ja võimendaks seda, selle asemel et, you know, lihtsalt rahus elada ja olla. Ja kuivõrd ka sinu kogemusele vastupidist väitjaid omajagu on, siis kumba uskuda? Küllap on mõlemad tõesed mingite erinevate portsude inimeste osas. Jääbki küsimus, et kas 'rahunege maha, sest meil on kõik hästi' või 'siin on need ja need probleemid, kõigil ei ole hästi, howbout tegeleks?'. Ka pole raske valik ju.


                        Granted, faking igas grupis on kuritarvitajaid. Sageli on suurimad vigisejad näiteks just sõnavabadussõdurid featuring kas nalja ka ei tohi enam teha vä .
                        Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                        Kommentaar


                          Ma pisut üldistades ütleksin, et inimestele ju tegelikult meeldib ohver olla, sest see vabastab isiklikust vastutusest. Alati on lihtsam kedagi teist süüdistada.

                          Ma ei ürita öelda, et USA-s ei oleks rassismiprobleemi. Kindlasti on ja sellega tuleb tegeleda. Ma lihtsalt usun, et üldine olukord oleks parem, kui rohkem oleks ka kogukonnasisest kriitikat. Millalgi peab ju see isadeta laste ja kriminogeense elemendi esiletõusu ahel katkema.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                            Ma pisut üldistades ütleksin, et inimestele ju tegelikult meeldib ohver olla, sest see vabastab isiklikust vastutusest. Alati on lihtsam kedagi teist süüdistada.

                            Ma ei ürita öelda, et USA-s ei oleks rassismiprobleemi. Kindlasti on ja sellega tuleb tegeleda. Ma lihtsalt usun, et üldine olukord oleks parem, kui rohkem oleks ka kogukonnasisest kriitikat. Millalgi peab ju see isadeta laste ja kriminogeense elemendi esiletõusu ahel katkema.
                            Jaa. Mina omakorda ei ürita väita, et inimeste endi tegevuses pole probleemi (tho could be argued, et ka see lähtub süsteemist ja mitte et lihtsalt üht värvi tegelased tahavad rohkem kriminaalid olla).

                            Lihtsalt veits lagunev maja vs põlev maja keiss imo.
                            Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                            Kommentaar


                              kõige selle juures on lihtsalt tüütu et väljamaa sisepoliitiliste asjadega eestis nii põlema minnakse et nõutakse mingeid raadiohäälte lahtilaskmisi ja kuidas peaks ikka end harima teise riigi rassismiprobleemiga.

                              Kommentaar


                                Ma vahepeal imestan, et kuidas inimestel ikka igasse suunda seda meeletut empaatiat jagub, samal ajal kui mind enamik asju üldse ei koti. Võib-olla, et olengi halb inimene.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X